Author Topic: lihtsalt mäng  (Read 19293 times)

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: lihtsalt mäng
« Reply #45 on: October 30, 2020, 15:42:46 »
Ei Reimus....pole probleem mängumaksu maksta.Probleem on see,et mida ma saan.Ei huvita kommid ja vesi jne.Tehke 2 hinda.Kes tahavad ja ei viitsi ise vett,kommi jne osta.Las siis ostavad teilt.Kui nüüd relvast rääkida ja hindadest.Arvan,et kallima varustusega mängijad, hindavad rohkem kvaliteeti
.Nii varustuse kui ka mängu kvaliteedi osas.Jällegi ka siin on erandeid!
Palun ütle 1põhjus miks peaks tavalise pühapäevaku eest maksma.Peale ala rendi.Saan aru kui isiklik ala ja soov seda arendada.Aga suvalisel krossiraja küngastes ning lipu mäng.No mis kulu on korraldajal?Kui on teisiti ,et vaeva nähtud ja elemente sisse toodud, siis arusaadav.Te soovite pühapäevaku eest saada pea sama raha ,mida mil-sim korraldajad.Ei tundu nagu loogiline.

Ma ei näe mingit probleemi selles kas ja kui palju keegi mängumaksu võtab ja millise mängu eest seni kuni mängijaid jagub kes on nõus maksma. Ka ei näe ma mingit probleemi mängudel mis on tasuta ja keegi midagi ei administreeri, mingi käepaela või teibirulli keegi ikka kaasa krabab ja igaüks ise enda eest vastutab. Minugi poolest võib ka mängu tasuta nõnda välja kuulutada, et on aeg ja koht määratud, minge ainult kohale ja mängige, kutsuja ise ei pea isegi kohale minema. Aga kaldun arvama, et suurema osalejate arvuga tasuta mängud ei vea välja mitte kuidagi ilma korraldaja administreerimiseta, kuigi võin ka eksida seejuures. Aga mingil teadmata põhjusel ei näe ma foorumis avalikke tasuta mängude kuulutusi, et oskad sa seletada miks näiteks isegi teie oma tasuta mänge avalikult ei kuulutanud, et iga soovija oleks saanud osaleda?
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: lihtsalt mäng
« Reply #46 on: October 30, 2020, 15:47:27 »
Mis puutub teesse/kohvisse, veesse, küpsistesse, siis korraldaja ei tea arvestada kui palju mängijaid soovivad ja kui palju mängijaid ei soovi sellist lisa, aga kulu on ikka üks, sest paljud mängijad vähe sellest, et oma soove kirja panna ei viitsi ennast isegi mängule osalejaks registreerida või osalemisest maha võtta kui otsustab, et ei saa mängul osaleda või otsustab mängupäeva hommikul, et ikka tuleb. Seega arvestabki korraldaja osalustasu kõigile võrdselt.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline nike

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #47 on: October 30, 2020, 16:51:54 »
Miks peaks mängija kes ei soovi küpsist, teed, kohvi, putru vms süüa maksma kinni teiste inimeste söögi/joogi?

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #48 on: October 30, 2020, 17:07:04 »
Kahju nüüd või? See mõni küpsis või kohvipakk, mis üle jääb, saab korraldaja nädala sees ära tarbida.
Ligimesest peab hoolima!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #49 on: October 30, 2020, 17:08:40 »

Sa jõuad osta replicaid ja varustust 1000€ väärtuses, teil on isegi pickup olemas ja siis on häda mängumaksu pärast? Kulutaks ehk vähem raha nänni peale, siis jääks ka natukene rohkem raha korraldajatele tasuda, olgu või tavaliste pühapäevakute eest?

Ma lisan ka oma subjektiivse arvamuse, loodetavasti keegi ei võta seda isiklikult ning ei pea seda "interneti sõdalase" kiusuks :D

Aga asi ei ole absoluutselt selles, et ei ole raha maksta, vaid pigem on asi põhimõttes. Kui ma lähen mängule siis minu pealmine eesmärk on mängida ja võimalikult palju sellest ajast, mille eest ma maksnud olen.
Viimasel ajal olen tähele pannud, et korraldajate poolt pannakse pigem rohkem rõhku olmeküsimustele (kohv, tee, küpsised, sitamajad jne) kui reaalsele mängu sisule. See omakorda tähendab, et viimane kannatab oluliselt, sest põhirõhk läheb sellele, et ikka kõik saaksid süüa ja juua, mitte sellele, kas mäng toimib ja sisu on korralik. See tõstab mängumaksu kunstlikult kõrgeks kuigi kogu see olme teema ei anna mängu sisule mitte midagi juurde.

Miks mulle isiklikult see toidu ja sitamaja teema ei meeldi? Sest enamasti venivad need pausid üsna pikaks ja peale pausi on kõik ennast kurguni täis joonud ja söönud (kui oled selle eest juba maksnud siis tuleb ikkagi maksimumi võtta) ning mängutempo ja kvaliteet kannatab tänu sellele korralikult (inimesed on loiud ja ei viitsi enam tabamusi tunnistada jne). See ei ole mingi minu väljamõeldis, ma arvan, et kõik mäletavad neid pärastlõunaseid koolitunde või töötegemisi, kus silm ei taha enam lahti püsida..

Siis tekibki küsimus, et miks ma peaks maksma mingi summa korraldajale, kui mind ennast see toiduteema üldse ei huvita ning potensiaalsest mänguajast pean mingi tund aega ootama tegelaste järele, kes mugivad kahe suupoolega küpsiseid näost sisse?
Ma arvan, et keegi ei ütle, et krdi hea mäng oli! Sisu oli jama ja stsenaarium lonkas mõlemat jalga aga vähemalt sain kõhu täis ja kuivkäimlas sital käia.

Investeerige see mõttetu olme peale kuluv raha mängu sisu peale ja tulemus saab palju parem.




Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #50 on: October 30, 2020, 17:17:49 »
Ei Reimus....pole probleem mängumaksu maksta.Probleem on see,et mida ma saan.Ei huvita kommid ja vesi jne.Tehke 2 hinda.Kes tahavad ja ei viitsi ise vett,kommi jne osta.Las siis ostavad teilt.Kui nüüd relvast rääkida ja hindadest.Arvan,et kallima varustusega mängijad, hindavad rohkem kvaliteeti
.Nii varustuse kui ka mängu kvaliteedi osas.Jällegi ka siin on erandeid!
Palun ütle 1põhjus miks peaks tavalise pühapäevaku eest maksma.Peale ala rendi.Saan aru kui isiklik ala ja soov seda arendada.Aga suvalisel krossiraja küngastes ning lipu mäng.No mis kulu on korraldajal?Kui on teisiti ,et vaeva nähtud ja elemente sisse toodud, siis arusaadav.Te soovite pühapäevaku eest saada pea sama raha ,mida mil-sim korraldajad.Ei tundu nagu loogiline.
Väga lihtne ei taha maksta siis mängi kodus oma ette! See hobi pole sinu jaoks! Näita mulle 1 mäng mis kuulutatud välja tasuta! Miks peaks korraldaja tahtma teha sulle mängu niisama aitäh eest? Miks? Mis krt juttu sa ajad siin? Kui sa tahad nii väga siis selle asemel et siin jonnita hakka krt tegema ise sellised mänge, et maksad ala kinni ja aitäh eest korraldad ja ise ei mängi! Johaiti! Ja mina näiteks peale 2se mängu sain korraliku selja taga kriitika et ei pakkunud küpsist ja teed. 😏
ole rahulik!Ma ei käigi su mängudel!Vaata vähe ajalugu siis näed,et korraldasime küll mänge.Ja polnud mingit maksu.Enne kui lahmid siis vii end kurssi!Kui sa ei viitsi lugeda siis parem ära kirjuta.Kirjutan uuesti.KUI ALA TASULINE SIIS MÕISTETAV VÕI ARENDAD ENDA ALA!Kui kutsud alale mis TASUTA ja teed tavalise pühapäevaku siis kus krt sul on kulu?!?

See on tegelt kurb,et inimesed tulevad mängule ja küsivad,et kas kommi ei saagi?Nagu päriselt?

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: lihtsalt mäng
« Reply #51 on: October 30, 2020, 17:26:28 »

Sa jõuad osta replicaid ja varustust 1000€ väärtuses, teil on isegi pickup olemas ja siis on häda mängumaksu pärast? Kulutaks ehk vähem raha nänni peale, siis jääks ka natukene rohkem raha korraldajatele tasuda, olgu või tavaliste pühapäevakute eest?

Ma lisan ka oma subjektiivse arvamuse, loodetavasti keegi ei võta seda isiklikult ning ei pea seda "interneti sõdalase" kiusuks :D

Aga asi ei ole absoluutselt selles, et ei ole raha maksta, vaid pigem on asi põhimõttes. Kui ma lähen mängule siis minu pealmine eesmärk on mängida ja võimalikult palju sellest ajast, mille eest ma maksnud olen.
Viimasel ajal olen tähele pannud, et korraldajate poolt pannakse pigem rohkem rõhku olmeküsimustele (kohv, tee, küpsised, sitamajad jne) kui reaalsele mängu sisule. See omakorda tähendab, et viimane kannatab oluliselt, sest põhirõhk läheb sellele, et ikka kõik saaksid süüa ja juua, mitte sellele, kas mäng toimib ja sisu on korralik. See tõstab mängumaksu kunstlikult kõrgeks kuigi kogu see olme teema ei anna mängu sisule mitte midagi juurde.

Miks mulle isiklikult see toidu ja sitamaja teema ei meeldi? Sest enamasti venivad need pausid üsna pikaks ja peale pausi on kõik ennast kurguni täis joonud ja söönud (kui oled selle eest juba maksnud siis tuleb ikkagi maksimumi võtta) ning mängutempo ja kvaliteet kannatab tänu sellele korralikult (inimesed on loiud ja ei viitsi enam tabamusi tunnistada jne). See ei ole mingi minu väljamõeldis, ma arvan, et kõik mäletavad neid pärastlõunaseid koolitunde või töötegemisi, kus silm ei taha enam lahti püsida..

Siis tekibki küsimus, et miks ma peaks maksma mingi summa korraldajale, kui mind ennast see toiduteema üldse ei huvita ning potensiaalsest mänguajast pean mingi tund aega ootama tegelaste järele, kes mugivad kahe suupoolega küpsiseid näost sisse?
Ma arvan, et keegi ei ütle, et krdi hea mäng oli! Sisu oli jama ja stsenaarium lonkas mõlemat jalga aga vähemalt sain kõhu täis ja kuivkäimlas sital käia.

Investeerige see mõttetu olme peale kuluv raha mängu sisu peale ja tulemus saab palju parem.

Viimasel ajal lähevad suuremad mängud seda teed, et otsest pausi pole ning mängijad käivad suva ajal parklas toimetamas samal ajal kui mäng edasi käib. Muude asjade kohapealt on asi lihtne, et mänguvahendid maksavad raha, kasvõi mõni auto platsile ja seda autot ei osta ühe kahe ega isegi kolme korraldatud mängutasu eest.

Ka on mõni korraldaja seda teed läinud, et võtab platsile abilised kellele ka tasu maksab, nii on silmi platsil rohkem, registreerimine ja cronomine kiirem. Kuivkäimla on hea, eriti suurematel ja pikematel mängudel, et poleks vaja põõsa alla minna miinivälju tekitama.

Leian, et kogu selle vaidluse käigus on koorumas välja kompromiss ja järeldus, et on mänge igale maitsele ja kui miskit puudu, siis leidub ka tegijaid kes puuduva ära teevad ehk siis hundid söönud ja lambad terved.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #52 on: October 30, 2020, 17:31:24 »
Tegelikult on nii, et ku on üle 20 inimesega mäng siis koraldaja ise enam mängida väga ei saa.

Siis jääbki korraldaja lõbuks väike rahaline komp. Turg paneb selle ise paika, kelle mägule minnakse ja kelle mängule mitte

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #53 on: October 30, 2020, 17:33:34 »
Ei Reimus....pole probleem mängumaksu maksta.Probleem on see,et mida ma saan.Ei huvita kommid ja vesi jne.Tehke 2 hinda.Kes tahavad ja ei viitsi ise vett,kommi jne osta.Las siis ostavad teilt.Kui nüüd relvast rääkida ja hindadest.Arvan,et kallima varustusega mängijad, hindavad rohkem kvaliteeti
.Nii varustuse kui ka mängu kvaliteedi osas.Jällegi ka siin on erandeid!
Palun ütle 1põhjus miks peaks tavalise pühapäevaku eest maksma.Peale ala rendi.Saan aru kui isiklik ala ja soov seda arendada.Aga suvalisel krossiraja küngastes ning lipu mäng.No mis kulu on korraldajal?Kui on teisiti ,et vaeva nähtud ja elemente sisse toodud, siis arusaadav.Te soovite pühapäevaku eest saada pea sama raha ,mida mil-sim korraldajad.Ei tundu nagu loogiline.

Ma ei näe mingit probleemi selles kas ja kui palju keegi mängumaksu võtab ja millise mängu eest seni kuni mängijaid jagub kes on nõus maksma. Ka ei näe ma mingit probleemi mängudel mis on tasuta ja keegi midagi ei administreeri, mingi käepaela või teibirulli keegi ikka kaasa krabab ja igaüks ise enda eest vastutab. Minugi poolest võib ka mängu tasuta nõnda välja kuulutada, et on aeg ja koht määratud, minge ainult kohale ja mängige, kutsuja ise ei pea isegi kohale minema. Aga kaldun arvama, et suurema osalejate arvuga tasuta mängud ei vea välja mitte kuidagi ilma korraldaja administreerimiseta, kuigi võin ka eksida seejuures. Aga mingil teadmata põhjusel ei näe ma foorumis avalikke tasuta mängude kuulutusi, et oskad sa seletada miks näiteks isegi teie oma tasuta mänge avalikult ei kuulutanud, et iga soovija oleks saanud osaleda?
Aus vastus on see,et me ei viitsi tegeleda pseudo probleemidega.Pole kunagi eelistanud kvaliteeti kvantiteedile.See ei sõltu korraldajast....aga mida rohkem erinevaid mängijaid seda rohkem on probleeme(surematud,reeglite eirajaid jne).Minule on see hobi mitte elatuse teenimine.Kes tahab meiega mängida on meid ise üles leidnud.Lisan ka siia veelkord.Küsige palju soovite ja kui on nõudlus on kõik hästi.Mind ei huvita palju teenib keegi.Aga ärge kirjutage,et see pühapäevaku korraldus on raske ja kulukas.

Offline nike

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #54 on: October 30, 2020, 17:35:59 »
Kahju nüüd või? See mõni küpsis või kohvipakk, mis üle jääb, saab korraldaja nädala sees ära tarbida.
Ligimesest peab hoolima!
Ei ole kahju, asi on põhimõttes. Miks ma peaks teiste inimeste kes ei suuda või ei taha ise asju kaasa võtta söökidesse ja jookidesse panustama

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #55 on: October 30, 2020, 17:36:44 »

Sa jõuad osta replicaid ja varustust 1000€ väärtuses, teil on isegi pickup olemas ja siis on häda mängumaksu pärast? Kulutaks ehk vähem raha nänni peale, siis jääks ka natukene rohkem raha korraldajatele tasuda, olgu või tavaliste pühapäevakute eest?

Ma lisan ka oma subjektiivse arvamuse, loodetavasti keegi ei võta seda isiklikult ning ei pea seda "interneti sõdalase" kiusuks :D

Aga asi ei ole absoluutselt selles, et ei ole raha maksta, vaid pigem on asi põhimõttes. Kui ma lähen mängule siis minu pealmine eesmärk on mängida ja võimalikult palju sellest ajast, mille eest ma maksnud olen.
Viimasel ajal olen tähele pannud, et korraldajate poolt pannakse pigem rohkem rõhku olmeküsimustele (kohv, tee, küpsised, sitamajad jne) kui reaalsele mängu sisule. See omakorda tähendab, et viimane kannatab oluliselt, sest põhirõhk läheb sellele, et ikka kõik saaksid süüa ja juua, mitte sellele, kas mäng toimib ja sisu on korralik. See tõstab mängumaksu kunstlikult kõrgeks kuigi kogu see olme teema ei anna mängu sisule mitte midagi juurde.

Miks mulle isiklikult see toidu ja sitamaja teema ei meeldi? Sest enamasti venivad need pausid üsna pikaks ja peale pausi on kõik ennast kurguni täis joonud ja söönud (kui oled selle eest juba maksnud siis tuleb ikkagi maksimumi võtta) ning mängutempo ja kvaliteet kannatab tänu sellele korralikult (inimesed on loiud ja ei viitsi enam tabamusi tunnistada jne). See ei ole mingi minu väljamõeldis, ma arvan, et kõik mäletavad neid pärastlõunaseid koolitunde või töötegemisi, kus silm ei taha enam lahti püsida..

Siis tekibki küsimus, et miks ma peaks maksma mingi summa korraldajale, kui mind ennast see toiduteema üldse ei huvita ning potensiaalsest mänguajast pean mingi tund aega ootama tegelaste järele, kes mugivad kahe suupoolega küpsiseid näost sisse?
Ma arvan, et keegi ei ütle, et krdi hea mäng oli! Sisu oli jama ja stsenaarium lonkas mõlemat jalga aga vähemalt sain kõhu täis ja kuivkäimlas sital käia.

Investeerige see mõttetu olme peale kuluv raha mängu sisu peale ja tulemus saab palju parem.
+1

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #56 on: October 30, 2020, 17:55:23 »
Üks väike tähelepanek veel.Teie olete korraldajad.....meie nii-öelda kliendid.Kui ma enda tööga võrdlen siis ma küll enda klientidele ei ütle,et kui hind ei sobi siis tee ise või mida sa jonnid.Proovin leida lahenduse,et ta minult ikkagi teenust ostaks.Selleasemel,et potensiaalseid mängijaid pikalt saata võiksite mõelda,et kuidas saaks nad enda mängule.Kui ikka ei istu inimesele kommid ja tee siis võiks ju võimaldada neile ilma nendeta.Usun,et võidaksite ise kui ka mängijad.Teema oleks ammendatud!Minupoolt teema lõpetatud ja Edu korraldajatele!

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #57 on: October 31, 2020, 17:06:21 »
Kliendi nimel olen ka mina oma munavõileibadest valmis loobuma....

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: lihtsalt mäng
« Reply #58 on: November 02, 2020, 11:53:38 »
Tegelikult on nii, et ku on üle 20 inimesega mäng siis koraldaja ise enam mängida väga ei saa.

Siis jääbki korraldaja lõbuks väike rahaline komp. Turg paneb selle ise paika, kelle mägule minnakse ja kelle mängule mitte

Nii ongi nagu kirjeldad. Ja kui korraldaja ise mängus osaleda ei saa, vaid tegeleb kogu päeva korraldusliku poolega, siis kui see pole teenuse pakkumine, siis mis asi see veel on? Teenus maksab, seda ei osutata tasuta. Iseasi on kui korraldaja ka ise mängust mängijana osa võtab ja osalustasust mänguga kaasnevad kulud katab. Aga andke korraldajatele aega, miski ei juhtu üleöö, platside ehitamine võtab aega, mänguvahendid maksavad raha ja ei tea mina ühtegi korraldajat kes omast taskust korraga kogu paketi kinni suudaks maksta, seetõttu ka mängumaks, et oma pakutava teenuse eest väike komp saada ja koguda uute mänguvahendite jaoks raha.

F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #59 on: November 04, 2020, 15:24:39 »
Kes ütles, et tasuta mänge ei tehta?
Valga Underground on hea näide heast organisaatorist, kes suudab mõnusa ürituse püsti panna.
Juba see pühapäev võimalik ise näha ja proovida:
https://www.facebook.com/events/3238315806296968/

EDIT: Ka siin foorumis info olemas:
http://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=6814.msg37410