Author Topic: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja  (Read 14599 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« on: January 09, 2018, 10:28:39 »
Sai ka seal lõpuks ära käidud.
Minu arvamus, et mängida kannatab, maks 4vs4 inimest, kunas manööverdamis ruumi on sellel alal vähe.
2 clustervuki kohta, mis rikuvad suure inimeste hulga korral mängu dünaamika ikka korralikult.
Aitaks ehk piiratud (tõsiselt piiratud) kuulide kogus.
Aga sai ka mingit video materjali kokku.
Paraku olime sunnitud peale esimest setti lahkuma.
https://www.youtube.com/watch?v=0_c2DaNjuJA&

Offline NoorJumal

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
  • Young God
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #1 on: January 09, 2018, 11:28:00 »
Eks igaühel oma arvamus, aga "max 4v4" on küll ikka maksimaalselt loll jutt. Tõsi, 20v20 on tõesti palju, aga siiamaani oleme enam vähem sellise rahvaarvuga mitmel korral hakkama saanud ja keegi pole hädaldanud. Enda arvates on parim kuskil 10v10 (max 12v12), siiski kaks korrust on mängus, ega korraldajate süü pole, et kõik eelistavad ülemist korrust (pommimäng v.a.) Kõige rohkem mängib ikka rolli kes kui nõudlik mängualaga on, kõigile ei saagi meelejärgi olla.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #2 on: January 09, 2018, 11:34:33 »
Eks tas ole. On erinevaid arvamusi ja stiile.
Kellele meeldib nagu paintballis spämmida pool päeva
ühte punkti, kellele natuke aga taktikat teha.
Sai ära proovitud, oluliselt ei kahetse aga tagasi kah eriti ei kisu.
Siiski, tänud mängu eest.

Offline AirsoftGo

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
  • www.airsoftgo.ee
    • View Profile
    • Airsoft Go
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #3 on: January 09, 2018, 12:15:55 »
Tere!

Vähemalt anti üleüldises mõttes sitasti läinud mängu kohta mingi tagasiside. Haruldane juhus, kuid väga sõbralik mäng ei olnud. Mindi palju omavahel tülli... eriti uued tulijad.

"Max 4v4" tähendaks vist seda, et soovitatav mängijate arv 2v2. Loomulikult oli eelmine kord rahvast liiga palju, tunnistan...nüüdseks laseme mängima vaid eelnevalt registreerinud inimesed ja fikseeritud maksimum arv mängijaid. Nimi "taktikamaja" on pandud põhjusega. On kohti, kus ilma koostöòta edasi ei päãse. Tegemist ei ole standartse speedsoft tüüpi alaga. Niisama tuimalt ringi joosta ja lasta ei anna, või siis on see mõttetu. Võiksime panna kõik kohad tavalisi saepuru plaate täis, aga enam-vähem üritame hoida realismi. Lisaks airsofteritele käivad meie juures erinrvad struktuuriüksuste grupid.. ja seda põhjusega. Ala tundmine ja selle teadmisega kiiruse kasutamine roundide alguses annab suure eelise. Eks nagu kõik muu.. tuleb kogmusega.

Airsoftereid ongi mitut tüüpi. Mängijad, kes meil pidevalt käivad, esiteks neile meeldib.. teiseks on õppinud nad kannatlikult ja rahulikult järk-järgult ala puhastama. Speedsoftiga pole meie juures mingit pistmist. Loomulikult on ka kohti, kus peab kiirelt läbi liikuma ja soodsaid hetki ära kasutama.

Kui öelda, et max. 4 inimest ûhes tiimis, siis ûtleksin, et vähemalt 4 inimest + kilp on mõnes koridoris edasiliikumiseks miinimum. Aga ühe random TDM roundiga (kus.kokku ~40 inimest)  seda kahjuks näha ei ole. Väga kahju, et mõni sai esmasel kogemusel vaid 1 roundi meie juures olla. Nagu enne seda mängu ütlesin, on esimesed mängud standartselt ilma reaalse sisuta soojendusmängud. Mida päev edasi, seda lahedamaks ja vingemaks mäng muutus. Pommimäng 30 inimesega oli samuti väga põnev. Väga vähesed ei ole pärast lahingurohket päeva alaga rahule jäänud... olen pigem kuulnud, et saanud paljude lemmikalaks. Ja paremateks kogemusteks üritame ala iga korraga täiustada... kuulates ja võttes arvesse mängjate tagasisidet.

Igatahes, kui soovid veelkord meile mängima tulla ja elamusteks uue võimaluse anda, võta max. 7 sõpra/tuttavat kaasa ning usun, et tuleb vinge päev ;)


Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #4 on: January 09, 2018, 16:22:10 »
Seekord kahjuks ei osalenud, kuid antud CQB maja meeldib mulle kõige rohkem. Trepid on jah clusterfuck, kuid lõpuks surud sealt läbi kilbi, tossu ja tavalise granaadiga. Elusid ja kannatust peab lihtsalt olema :) Teamwork on ka essential. Mainiti, et 4 miinimum tiimiks, siis treppidel peavad need neli väga hästi kokku töötama, et üles saada.

Mis juhtus, läksite tülli ? :)

Offline AirsoftGo

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
  • www.airsoftgo.ee
    • View Profile
    • Airsoft Go
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #5 on: January 10, 2018, 09:33:35 »
Seekord kahjuks ei osalenud, kuid antud CQB maja meeldib mulle kõige rohkem. Trepid on jah clusterfuck, kuid lõpuks surud sealt läbi kilbi, tossu ja tavalise granaadiga. Elusid ja kannatust peab lihtsalt olema :) Teamwork on ka essential. Mainiti, et 4 miinimum tiimiks, siis treppidel peavad need neli väga hästi kokku töötama, et üles saada.

Mis juhtus, läksite tülli ? :)

Omavahel tekkis arumsaamatusi ja tüli paaril mängijal, millest tingituna mõned lahkusid.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #6 on: January 10, 2018, 22:18:10 »
Vaatasin videot ja saan aru millest Scuall räägib...

Offline NoorJumal

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
  • Young God
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #7 on: January 11, 2018, 00:04:28 »
Vaatasin videot ja saan aru millest Scuall räägib...

Filmiti üht treppi ja kaht koridori, pole just kõige objektiivsem arvamus terve maja kohta.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #8 on: January 11, 2018, 00:22:54 »
Rahu rahu. Võrdluseks jumaluke, proovi ka teisi qcb alasid.
Tõsi, et näha pmt 1/3 alast aga need pudelikaelad, tõmbavad dünaamikale hoo peale.
Seda eriti mingis suva random mängus (vahet pole, mis gamemode).
Kui team pole kokku harjutanud, siis subjektiivselt, ei näe punkti seal kõksida.

Offline AirsoftGo

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
  • www.airsoftgo.ee
    • View Profile
    • Airsoft Go
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #9 on: January 11, 2018, 09:57:51 »
Pudelikaelad tekivad siis, kui teed alguses valed otsused. Mõlemad tiimid alustavad ju spawnist, mis on mängu dünaamika jaoks läbimõeldud. Videost eei ole näha, kuidas pudelikaelteni liigutakse. Mida mina videost näen, on see, et longitakse spawnist välja. Sina vist tulid viimasena. Kui spawnist välja liikumine võtab 5-10 sekundit, siis antud CQB alal jäädki kinni. Tegelikult on see igal pool nii. Hetkel peaks pigem tunnistama ala laitmata:
1) 1 roundiga ei saa objektiivset hinnangut ala kohta.
2) kogemused alal puudusid ning tagasi mõeldes olid vastastiimis niiöelda "kodumängijad" ehk regulaarselt meil mängivad inimesed. See andis neile ehk väikese eelise ka kohe alguses. Sellel alal ei loe, kes oskab relva paremini käsitseda või on Eesti mõistes suurema airsoft kogemusega. Kiired otsused annavad eelise.

Ehk ongi nii mõeldud, et need kohad piiravad dûnaamikat. Leidke lahendus antud kriitilise tähtsusega kohas, mitte ärge minge ringiga mööda. Nagu öeldud, meie ala pole nagu kõik teised CQB alad. Ja peame/peate siiski tunnistama, et fänne on palju.

Vanakaru, viska pilk peale ka mõnele teisele meie juures tehtud videole. Millegi pärast rahvas käib... ja iga korraga on püsikliente aina rohkem. Kohapeal tagasisidet kuulates on kõik olnud positiivne... ja järgmine kord on sama mängija tagasi tulnud. Ei saa ju nii halb olla.

Muide, Scuall, kunagi mängisime ka 4v4 ühe korra. Oli samuti fun, kuid siis ei andnud väga laheda šüžeega mänge teha. Sellegi poolest oli lahe.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #10 on: January 11, 2018, 16:54:00 »
Ühes teises videos oli veidi laiem trepp alla mida püüti võtta.
10 meest campasid...

Offline NoorJumal

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
  • Young God
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #11 on: January 11, 2018, 17:06:19 »
Ühes teises videos oli veidi laiem trepp alla mida püüti võtta.
10 meest campasid...

Vaatad kaht videot ja oled juba maja ekspert või? Tule ühele mängule, ole kauem kui 1 round ja tee siis objektiivne järeldus.

Offline AirsoftGo

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
  • www.airsoftgo.ee
    • View Profile
    • Airsoft Go
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #12 on: January 11, 2018, 17:15:57 »
Ühes teises videos oli veidi laiem trepp alla mida püüti võtta.
10 meest campasid...

:D oeh... eks inimene leiab ikka selle, mida otsib. Kui sa vaatad uut actionfilmi, milles loodad näha tulistamist, kuid filmi esimeses faasis seda ei näe. Kas tegemist on halva filmiga?
Ma isegi ei hakka pikalt kommenteerima seda, mida eelmises "ûhes videos" nägid. Kui tegemist on spetsiifilise gamemodega ning meie alaga, siis ei ole mõtet uisa-päisa rushida. Aga vaidlema minna pole mõtet. Loodan, et inimene mõistab, et CQB ei tähenda ainult kiiret pealetungimist.

Aga usun, et selles teemas ma lõpetan. Leidsime "üllataval kombel" vähemalt 1 inimese Maarjamaalt, kellele ala tõenäoliselt ei meeldinud ja vähemalt 1 inimese, kes interneti kaudu arvab, et ala ei meeldi. Peame kahjuks raske südamevaluga leppima.


Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #13 on: January 11, 2018, 17:45:44 »
Minu arvamus, et mängida kannatab, maks 4vs4 inimest, kunas manööverdamis ruumi on sellel alal vähe.

[---]
Paraku olime sunnitud peale esimest setti lahkuma.
Ise olen seal ~10 vs 10 mänginud. Kohalikud olid ikka peajagu üle. Sessuhtes tegemist on reaalse ehitisega, mitte kunstliku rajaga. Lisaks pikad vahemaad, mis eeldab täpset sihtimist ja esimese lasuga tabamist.  Päeva lõpus, kui tiimitööd klappima saime, siis olime hulga edukad, kui päeva alguses. Polnud ei mingeid granaate ega suitse. Ise küll ei ütleks, et kehv koht mängimiseks oleks. Küll aga tavapärasest keerulisem CQB ala lihtsalt. See 4 vs 4 osas. Läheb seal ometi kahest kohast üles ju. Võib ikka hulga rohkem mängijaid olla. Soologa samas tõesti ei tee seal midagi. Ilmselt esmamulje oli lihtsalt petlik.

ASH

  • Guest
Re: 2018-01-06 Airsoft Go Taktikamaja
« Reply #14 on: January 11, 2018, 18:25:59 »
Ühes teises videos oli veidi laiem trepp alla mida püüti võtta.
10 meest campasid...

:D oeh... eks inimene leiab ikka selle, mida otsib. Kui sa vaatad uut actionfilmi, milles loodad näha tulistamist, kuid filmi esimeses faasis seda ei näe. Kas tegemist on halva filmiga?
Ma isegi ei hakka pikalt kommenteerima seda, mida eelmises "ûhes videos" nägid. Kui tegemist on spetsiifilise gamemodega ning meie alaga, siis ei ole mõtet uisa-päisa rushida. Aga vaidlema minna pole mõtet. Loodan, et inimene mõistab, et CQB ei tähenda ainult kiiret pealetungimist.

Aga usun, et selles teemas ma lõpetan. Leidsime "üllataval kombel" vähemalt 1 inimese Maarjamaalt, kellele ala tõenäoliselt ei meeldinud ja vähemalt 1 inimese, kes interneti kaudu arvab, et ala ei meeldi. Peame kahjuks raske südamevaluga leppima.

nii tuleb veidi offtopic aga mitte täielikult .

Muide mina olen teine inimene Maarjamaalt kellele ala ei meeldi juba seal kohal käimata. ja probleem ei ole internetis .
Teie enda jutt on äärmiselt vasturääkiv lugedes postitusi . küll räägitakse sellest, et tegu ei ole tavalise "kiire"softiga ja siis jälle järgmises väidetakse, et selleks, et vältida pudelikaeladesse takerdumist oleks tulnud ikka hullult kasutada eelnevaid teadmisi ja kogemusi ala eripäradest ning kuhugile rushida !!! Siis jälle, et tegu tõsise taktika alaga - nagu ka ala nimi vihjab aga mingit erilist taktikat ju teha ei saagi sest pudelikaelad ilma ulme rushita tapavad mängu . Väide, et seal ka jõustruktuurid käivad - köhköh - kas seal käivad asjaarmastajad kes paralleelselt lihtsalt töötavad nendes kohtades või reaalselt politsei või kaitsemin maksab ala eest, et seal treenida ? ei usu hästi ... pigem nagu turundusklausel või mis. Esimeste seal korraldatud mängude kuulutuste peale kõvaks ei läinud sest nähes fotodelt, et tegu on ühe mitte just väga suure mahajäetud "laguneva" hoonega kus puudub ka küte, et aastaringselt kasvõi püstolitega mängida , mis seal oleks vast ok , on see pigem lihtsalt üks järjekordne nõukaaegne mahajäetud hoone mis sobiks vist kuskil teiste sarnaste hoonete keskel linnalahingu alasse - mitte et nüüd järjest saab seal rounde lahmide võrdsete tiimidega . Ilmselgelt võib seal korraldada kommerts üritusi ja mingeid stsenaariumi mänge ( loe nii- nagu meie eestis esimesena tegime pea kümnend tagasi) aga sitaks nõme on kui mingi tõsisema huviga softer avaldas oma arvamust olgugi, et 1 roundi põhjal(no järelikult oli siis ikka nii halb ) (aga minul oli sama arvamus juba ilma roundita näiteks) ja siis hakkab mingi hull kaitsmine ja tema arvamuse ümberlükkamine - kas see mitte pole ürituste tagasiside alafoorum ? Kas siin ei või avaldada oma arvamust ürituse kohta ? Ja btw nii palju kui mul on arusaamist siis ka antud härra on tegevteenistuja - huvitav millise strateegilise planeerija arvamuse peale ei tule vastu mitu kaitsekõnega postitust ?
Olen oma softikarjääri jooksul lihtsalt nii paljudest hoonetest läbi käinud et raske on mõista mõne inimese erutatust lihtsalt MAJA üle kuhu lubatakse mängima minna . Mul on hea meel et teil on selline hoone oma kohalikele ja ümberkaudsetele asjaarmastajatele käepärast võtta kus softi skirmisheid korraldada . Aga nii kui asi kommertsiks kisub siis kisub asi alati tüliks .

To Scuall - mida sa siis lootsid leida pühapäeva mängust mis toimub ühes majas?
Ja ei ole piiranguid nagu : ainult käsikas , 2vs10 , ainult 1 salvetäis moona käsikale jne jne jne 

Margus korraldab koguaeg mänge kuskil suva taktikamajades mida ta näeb kuskil tühjalt seismas - mis teeb teie hoonest taktika maja ?
Muutke mu arvamust
või siis andke nüüd tuld minu pihta