Author Topic: MTÜ Eesti Airsofti Liit  (Read 43979 times)

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #45 on: October 19, 2020, 13:04:19 »
Niiöelda sopaloopijaid on alati olnud(tean omadest kogemustest), see-selleks. Kui tekitatakse liit, siis eeldab, see kõikide esindajate kaasamist, või vähemalt nõusoleku andmist liidu tööle ning teistpidiselt tuleb liidult adekvaatne ning läbipaistev tagasiside arengutest.
Konkreetsesse liitu näiteks Tartu Militaarseiklust isegi ei kutsutud, rääkimata liitu astumisest, kuigi teeme ja korraldame igakuiselt üritusi-airsoftisünnipäevasid- airsoftitrenne jne. rohkem, kui niiöelda mängukorraldajad aasta peale kokku. Lisaks on meil oma militaar-ja airsoftipood ja samuti kauaaegne ja aastatepikkune korraldamisekogemus, millele enamus liidu "esindajad" ei pääse ligilähedalegi.

Kogu jutu moraal on see, et idee on liidul õilis ja õige aga teostus logiseb kahest jalast. Nagu aru saan, siis on tegemist Tallinnakeskse grupiga, aga miks ei ole kaasatud ülejäänud eesti esindajaid liitu?
 
Kui omal ajal sai Tartusse kolitud, siis avastasin õige pea, et mängiti erinevate reeglitega, mis Tallinnas ja kohandasin neid oma mängudel. Sellest enamus on võetud üle ka praegu toimuvatel mängudel. Minu jaoks on alati olnud oluline eelkõige turvalisus nii mängualal, kui ka mängijatel ning olen seetõttu olnud kriitika all niiöelda "spetsialistide" poolt, kes kasutavad reegleid ebatäpselt või poolikult ise süüvimata, miks konkreetsed reeglid just nii on tehtud.

Ehk võiks liidu esindajad nüüd veidi tuhka pähe raputada, solvumisest üle saada ja proovida ka päriselt maandaati saada eestis airsofti esindada valdava enamuse heakskiidul.

Parimat
Harald

Sa jätsid lugemata, et igaüks saab omal soovil liituda ja igaüks saab hääleõiguse, igaüks saab teha ettepanekuid.

Ehk tõesti see kommunikatsioon jätab paljudele soovida, aga ega liidu loojad pole ka PR spetsialistid ja pole liidul ka sellist raha momendil, et PR spetsialisti palgata.

Mis puutub Tallinna, siis enamus asutajatest on Tallinnast, kuid mitte kõik ja nagu mainitud on liidu eesmärk kaasata esindajaid igast Eesti piirkonnast, seega kui sul on soov kaasa rääkida, siis astu liidu liikmeks, sest mida rohkem korraldajaid ja mängijaid liikmeks astub, seda parem ongi ja see on ka liidu eesmärk, et mängijad liituks liiduga.

Arvan, et palju optimaalsem on kui korraldajad kes asjaga kursis räägivad liidust mängijatele oma mängudel kui see, et liidu esindaja sõidab mööda Eestit ringi ja tutvustab liitu personaalselt igale kauplusele, korraldajale, mängijale, see esiteks võtaks meeletu aja ja oleks meeletult kallis lõbu.

Seega teretulemast liidu liikmeks, sest mida rohkem on liitujaid seda kiirem on liidu areng.

« Last Edit: October 19, 2020, 13:15:02 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #46 on: October 19, 2020, 13:29:17 »
Kas liidus püsimisel on ka mingid kindlad eeldused? On nüüd lootust, et mõned sõnakamad liidu liikmed oma käitumist ja tegevust ise rohkem reguleerima peavad?
Kuna näha on, et liitu tõesti saab igaüks astuda, siis minu meelest täiesti asjakohane küsimus.

Offline ul

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #47 on: October 19, 2020, 13:43:43 »
kommunikatsiooniga pandi siin nüüd küll mõnuga ämbrisse, samas mtü pole idee poolest üldse paha,
eeldusel, et keegid viitsiks tõesti airsofti legaalse küljega tegeleda, eeldatavasti siis ainsa mõeldava nurga alt:
"need on päris relvade moodi mänguasjad ja seega kuuluvad reguleerimisele kui mänguasjad ehk siis mitte"

seisukohaga, kus kuulutame, et nüüd esindame kogu hobi, kogu eestis, on põhjendatud välja tulla,
kui parajasti seda hobi asutatakse. been there, done that, eesti larpinduses on vist siiani minu reeglite ideid kasutusel.

lõpptulemuse osas võin ka oma kogemusi jagada - sõimame natuke, laseme auru välja
ja mingi hetk hakkame ikkagi ENAMUSES kellegite laialt promotud üldreegleid kasutama,
praktikas lihtsalt näevad mängukuulutused välja siis stiilis "mtü reeglid, aga paar täiendust"


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #48 on: October 19, 2020, 18:36:40 »
Nii hea, et meie hulgas on neid kes saavad kirjakeelest aru ja on juba saatnud põhjalikke ettepanekuid liidu meilile. Ka siia on tulnud mõned arvestatavad mõtted... Aga loodame, et saate ikka aru ja saadate meilile. Nii näitate ka enda soovi asja heatahtlikult edendada ja koostöö valmidust.
Järgnevate postituste siia kirjutamisel tasub eelnev kõik läbi lugeda, muidu jääb mulje, et kukkus siia juhuslikult mõtlemata lahmima...

Tegevus muutub oluliselt efektiivsemaks kui saame siin ja Liidu meilile asjalikult ja sõbralikult koos edasi arutada.

Niipalju veel, et Liidult ei tasu kiireid vastuseid ja tegevust oodata, sest seal oleme siiski hobi korras mitte igapäeva tööna. Aga tean, et Habe tegeleb asjaga pidevalt ja tõsiselt, sellepärast tal polegi mõtet siin aega ja energiat raisata. 

Haraldi lühikesest mälust on küll kahju, aga sellega juba tegeletakse ja küll mälu värskeneb.
Tean tean, vanemasse ikka jõudes ikka juhtub, ka minul...

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #49 on: October 19, 2020, 18:55:58 »
Kas oleks mõistlik postitada siia küsimus mille Liidule saatnud olete ja sellele saadud vastus? See jätaks meie  esindajatele rohkem aega asjaga tegelda ja vähem korduvaid küsimusi. Muidugi võiks ka Liit ise meid arengutega kursis hoida.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #50 on: October 19, 2020, 19:50:05 »
Siiski, on tegu mingi ,,salaühinguga,,?
Mõni pädevam võiks ka siia postitada n. lühikokkuvõtte laekunud ettepanekutest, stimuleerimaks
kommuuni arutelu reeglite kohta.

Edit:. Seems not...
« Last Edit: October 20, 2020, 23:14:35 by Scuall »

ASH

  • Guest
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #51 on: October 22, 2020, 18:47:50 »
https://www.facebook.com/1678526596/posts/10215472719966005/

sorry aga endiselt on vastused vastavad
« Last Edit: October 22, 2020, 19:16:23 by ASH »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #52 on: October 23, 2020, 00:06:34 »
https://www.facebook.com/1678526596/posts/10215472719966005/

sorry aga endiselt on vastused vastavad

Astu liidu liikmeks, saada email ja saadki vastused. Kui raske on ühel sotsil sellest aru saada?
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

ASH

  • Guest
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #53 on: October 23, 2020, 07:27:59 »
mis kinnitaski jälle mu pointi.
Võtad hetkel sõna liidu esindajana?

Offline i3ntz

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #54 on: October 23, 2020, 09:37:31 »
Astuda liidu liikmeks millest sa mitte midagi ei tea on küllaltki absurdne.

Olge nüüd mõistlikud ja andke foorumis tõstatatud küsimustele ka vastused, ning kirjutage see liidu idee lahti ka foorumi külastajatele ja põhjendage ära oma olemasolu.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #55 on: October 23, 2020, 11:22:39 »
Jaa, jälle kogen kui pikad juhtmed mul on ja asjad jõuavad aeglaselt minu teadvusse.

Kui pool aastat tagasi käidi välja seisukoht, et siinset foorumit ei saa esitleda seaduseesindajale meie tegevusena kuna siit ei leia edasiviivat arutelu vaid pahatahtlikku kiusu. Et vaja luua foorum, kus igasugune halvustav info ja kasutajad kohe kustutatakse.
Minu jaoks oli see valus teema, et mu lemmikfoorum ja ei kõlba. Eks olen seni vältinud lugeda neid kiuslikke teemasid.
Siia foorumi ei sisene enam sellise entusiasmiga ja otsin pigem sõbralikumaid foorume.

Ja kui sellist foorumit müüakse endiselt mõeldamatu kõrge hinnaga, siis nüüd hakkab minuni jõudma ja hakkan aru saama sellest seisukohast. Nüüd - pool aastat hiljem.
Eks annan siis ka nõusoleku see idee ellu viia.


Lihtsalt on kahju, et õelutsejad ei saa aru, kui olen kirjutanud, et liidult pole mõtet kiireid vastuseid oodata;  et kui soovite arengut, siis pigem kirjutage meilile ettepanekud, kui siin lahmite, siis ei saa teiega arvestada. Asutajaliige Ants postitab ka sõbralikke ja suunavaid vastuseid, ikka ei mõisteta.

No kuidagi ei taha siinne mõistmine paraneda, mõni kohe peab end nii tähtsaks ja vaja surkida...

Seni oli ju aastaid vaikus, aga kui nüüd keegi üritab asja parandada, on kohe surkijatel nii kiire kiusamisega, lihtsalt kahju....  Ja kui regada end foorumi sellise mitte tõsiseselt võetava naerva pilkava looma näoga, ega siis saagi midagi tõsist oodata...

Õnneks on Habe hingel tugev kest ja ei lase end häirida piduritest, tema oskab vaadata kaugemale tulevikku kui mina...  Tore, et meil on selline suur juht...

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #56 on: October 23, 2020, 14:00:00 »
mis kinnitaski jälle mu pointi.
Võtad hetkel sõna liidu esindajana?
+1

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #57 on: October 23, 2020, 14:53:10 »
Jaa, jälle kogen kui pikad juhtmed mul on ja asjad jõuavad aeglaselt minu teadvusse.

Kui pool aastat tagasi käidi välja seisukoht, et siinset foorumit ei saa esitleda seaduseesindajale meie tegevusena kuna siit ei leia edasiviivat arutelu vaid pahatahtlikku kiusu. Et vaja luua foorum, kus igasugune halvustav info ja kasutajad kohe kustutatakse.
Minu jaoks oli see valus teema, et mu lemmikfoorum ja ei kõlba. Eks olen seni vältinud lugeda neid kiuslikke teemasid.
Siia foorumi ei sisene enam sellise entusiasmiga ja otsin pigem sõbralikumaid foorume.

Ja kui sellist foorumit müüakse endiselt mõeldamatu kõrge hinnaga, siis nüüd hakkab minuni jõudma ja hakkan aru saama sellest seisukohast. Nüüd - pool aastat hiljem.
Eks annan siis ka nõusoleku see idee ellu viia.


Lihtsalt on kahju, et õelutsejad ei saa aru, kui olen kirjutanud, et liidult pole mõtet kiireid vastuseid oodata;  et kui soovite arengut, siis pigem kirjutage meilile ettepanekud, kui siin lahmite, siis ei saa teiega arvestada. Asutajaliige Ants postitab ka sõbralikke ja suunavaid vastuseid, ikka ei mõisteta.

No kuidagi ei taha siinne mõistmine paraneda, mõni kohe peab end nii tähtsaks ja vaja surkida...

Seni oli ju aastaid vaikus, aga kui nüüd keegi üritab asja parandada, on kohe surkijatel nii kiire kiusamisega, lihtsalt kahju....  Ja kui regada end foorumi sellise mitte tõsiseselt võetava naerva pilkava looma näoga, ega siis saagi midagi tõsist oodata...

Õnneks on Habe hingel tugev kest ja ei lase end häirida piduritest, tema oskab vaadata kaugemale tulevikku kui mina...  Tore, et meil on selline suur juht...

Margus, ole hea loe oma tekst uuesti läbi ja mõtle nüüd hästi järele, mida sa kokku kirjutasid?

1. Ma ei saa aru, kuidas sa tunned end kiusatuna, või kuidas need küsimused, mis inimesed siin küsinud on, kuidagi kiusuna tunduvad?

2. Kui liidult ei ole mõtet kiireid vastuseid oodata, siis mille pärast te pidite kiirustama siia oma postituse väljapanekuga? Kui ei ole valmis küsimustele vastama, ei ole mõtet ka ju teemat algatada?

3. "Asutajaliige Ants" ütleb nii mõndagi teie MTÜ kohta ja kahjuks ei näita seda positiivses valguses. Samuti ei ole ta positused just sõbralike killast olnud.

4. Kuidas on seotud foorumis kasutatav avatar inimese seisukoha avaldamisega? Tahad sa tõesti öelda, et kui ma paneks enda avatariks klouni logo, siis muudaks see automaatselt kõik mu küsimused ja postitused mitte tõesiselt võetavaks?

5. Järgnev võib tunduda isiklikuna, kuid selle quote põhjal on raske midagi muud kommenteerida peale selle, et sellest lausest jääb mulje, et kellegi nina on kuskil väga sügaval kellegi teises kohas, lausa nii, et karvad kokku seotud ja rongi tehakse.

Quote
Õnneks on Habe hingel tugev kest ja ei lase end häirida piduritest, tema oskab vaadata kaugemale tulevikku kui mina...  Tore, et meil on selline suur juht...

Offline EAK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #58 on: October 23, 2020, 16:22:45 »
Eesti airsofti komitee (edaspidi EAK) on tihedas koostöös Eestis tegutsevate airsofti liitude ja klubidega
välja töötanud juhendid ja reeglistikud ühtse Eesti airsofti hüvanguks.

Muretsemiseks pole põhjust, oleme tõusnud rohuliblede vahelt tammedeks et seista tugevalt vastu lääne poolt tulevatele ohtudele, mis juba
mõnda aega luuravad Eesti airsofterite akende taga.

Alates 01.01.2021 peavad kõik mängijad kuuluma airsofti klubidesse või liitudesse, kes omakorda peavad olema akrediteeritud EAK poolt.
See nõue on vastavalt EU direktiividele ja ametnike nõuetele. Kahjuks hetkel ei saa nimesid ja dokumente avaldada, kuna ei soovi massarreteerimisi,
mis sellele paratamatult järgneksid.

Uutest rakendatavatest nõuedest hoiame teid jooksvalt kursis nagu neid ametkondadest kirjatuvid toovad - muud sidevahendid võivad olla kompromiteeritud.

Offline EAK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #59 on: October 23, 2020, 16:29:17 »