Author Topic: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"  (Read 56626 times)

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #60 on: January 21, 2019, 21:03:12 »
Noh väidetavalt oli antud juhtum elust enesest võetud

Varem on ka selle tsenariumi järgi tehtud paar versiooni.


Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #61 on: January 24, 2019, 01:04:23 »
Sain siis antud šedöövrit näha.
Effektid on kenad. Aga loogikat filmis kahjuks ei ole...
Nii mõningaid kohti, lausa piinlik vaadata...
Süzee aga, tsiteerides klassikuid ,,redkasnoje govno,,
« Last Edit: January 24, 2019, 02:38:20 by Scuall »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #62 on: January 26, 2019, 11:07:35 »
Film on juba teist nädalat kinos, aga saal oli ikka puupüsti täis.

Minu arvamus, mis ei ühti osades asjades eelnevatega:
Väga võimsad elamused sain, see 2tundi 20min lendasid liiga kiirelt. Vahepeal märkasin, et mul käed on kramplikult rusikas – nii kaasahaarav stenaarium.

Väga hästi tehtud film, hea taustamuusika, huvitavalt erinevate nurkade alt kaadrid, hea näitlejate töö, ei ütlekski, et vene film. Täitsa usun, et väga suure (eelarve 600 miljonit rubla ) eelarvega film, tehnikat ja ajaloolisi ehitisi lõhuti küllaga. Seda jah ei tea, paljud neist võtetest olid tegelikus maailmas ja paljud arvutiga tehtud...

Vahepeal mürskude aegluubis lennud olid huvitavad, nagu juba lääne filmides,
näitas kuidas mürsud lõhkusid tanki soomust või läbisid erinevaid takistusi...
Romantika lõppes liiga järsult, lõkkeõhtu ilusa järve kaldal väikse lauluga ja jälle läks põnevaks andmiseks.
 
Ei teagi siis kas oli elu sündmuste põhjal või mitte. Sissejuhatuses on lause „väljamõeldud, kuid väga usutav lugu „ aga filmi lõpus näitab millega need tankistid peale sõda tegelesid...

Väga head elamused sõjafilimde fännile...

Filmi mõte, huvitav oleks teada palju on tänapäeval isamaalisi, kes on valmis kodumaa eest oma elu andma...

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #63 on: January 27, 2019, 15:30:46 »
Aja mees nurka ja saad teada selle vastuse ;)

Offline Raiko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
    • Instagram
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #64 on: January 27, 2019, 21:59:36 »
Peale selle avastamist siit käisin kohe ka ise vaatamas coca cola suures saalis. Film oli hea!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
1917 ja Kalašnikov
« Reply #65 on: February 21, 2020, 09:55:30 »
1917:
Ilmselt on kõik sõjafilmide fännid juba tõsielulise sõjafilmi 1917 https://www.apollokino.ee/event/3797/title/1917/ ammugi ära vaadanud.
Jõudsin ka lõpuks vaadatud. See film on tõesti suure ekraani ja kino hea heliga vaatamiseks, tv-st ei saaks sellist efekti.  Kuigi film on juba pikalt kinos olnud, oli saal tööpäeva õhtul võrdlemisi täis ja vaatan, et Solarise Apollos veel ka järg nädal.

Mis siis arvate filmist?

Saan aru, et seal soovitigi tahtlikult või tahtmatult näidata noorsõdurite liikumist ja käitumist nii nagu näidati.

Airsofterina:
Aga airsofteril, kel natsa juba mängukogemust hakkas filmis häirivalt silma näiteks kui vabalt ronisid need kaks noort sõdurit eelneva piilumiseta kaevikust välja, korduvalt sama vabalt; liikusid koos ilma erilise vaheta; lärmakalt võsa vahel vaenlase alal; ilma piilumise ja hiilimiseta täiskerega ümber nurga ja ka täiskerega avas ukse ja tulemus oli ka näha kuidas kohe kuuli sai. See on ju selge, et ruumis või ümber nurga varitsuses paigal sihtival on eelis pihta lasta. Aga olen airsoftis harva kohanud ka selliseid kes suudavad ka liikumise pealt väga täpselt lasta, üks selline on meie klubi juht.   

Tänapäev:
Paraku ka mu poeg räägib, et harjutavad sõjaväes nii, et esimene mees läheb täiskerega ümber nurga ja ruumide puhastamisel täiskerega astub ruumi sisse. Kahju, et elavjõu väärtus nii väike on. Kas tõesti on nii kiire suremisega, et pole aega piiluda ja esmalt ainult osa kehast ja relv välja pista. Vabandan, kui instruktorite ja päriselu taktika seisukohti kõigutan, aga ega minu pähe ei jõuagi palju asju kohale.

Kalašnikov:
Sõjafilmide ja Kalašnikovi fännid saavad juba rõõmustada tõsielulise filmi 
https://www.apollokino.ee/event/3934/title/kala%C5%A1nikov/ kinno jõudmisel. See tagasihoidliku olemusega kangelashärra (  https://en.wikipedia.org/wiki/Mikhail_Kalashnikov ) elas päris kaua (94) ja jõudis isegi riigiduumasse.

Kui olen vahest poja kalašnikoviga mänginud siis millegipärast tekitab see hoopis võimsama lahingmeeleolu, selle relvaga on võidelda kuidagi hoopis tõsisem või selline gangterlikum, ei oska seda tunnet täpsemalt väljendada...

Mina ja minu nõrkused:
Aga ma ei vaata ainult sõja ja põnevus filme, vahest ka teater või rahulikemaid filme. Näiteks  Fred Jüssi Olemise Ilu https://www.apollokino.ee/event/3876/title/fred_j%C3%BCssi_olemise_ilu/ loodusfilm oli huvitav retk enda avastamiseks. Ma pole osanud sõnastada oma mõnda nõrkust. Aga filmist sain teada, et ma pole ainuke ja nüüd oskan sõnastada oma omadust: mul puuduvad kindlad erilised põhimõtted. Selle kohapealt täitsa pehmo noh.

Ja teine, mille sõnastuse filmist sain, et puuduvad pikemad eesmärgid. Elan vaid hetkes ja lähieesmärkides.

Ja ka minul oli lapsepõlves unes nägemus/kummitus, aga erinevalt Fres Jüssist ei ole ma senini sellele selgitust leidnud.
Ja ma ei mõista senini miks mulle meeldib airsoft ja sõjafilmid, kuigi päris relvi ja sõda väldin.

Huvitav on enda avastamis ja tundmaõppimis retk siin elus... 

Oi unustasin end heietama siin, vabandust...
Mõistan Su seisukohta, margus täitsa segane...
« Last Edit: February 21, 2020, 11:02:12 by Margus »

Offline EHRG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #66 on: February 21, 2020, 12:08:58 »
See Kalašnikovi automaadi sünni teema on muidugi nagu ka kõigi muude vene asjadega peale teist maailmasõda. See, et selle looja oli keegi Miša Kalašnikov on muidugi küsitav :)
https://et.wikipedia.org/wiki/Hugo_Schmeisser

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #67 on: February 21, 2020, 13:55:02 »
Kahju, et selle traktoristiga filmiga, pole tegelikke autoreid mainitud. Nimelt Hugo Schmeisser koos meeskonnaga.
Terve büroo viidi kaugele itta. Vastik ajaloo võltsimise film.

Offline Leopold

  • Tavakasutaja
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: 1917 ja Kalašnikov
« Reply #68 on: February 21, 2020, 17:02:18 »
1917:


Tänapäev:
Paraku ka mu poeg räägib, et harjutavad sõjaväes nii, et esimene mees läheb täiskerega ümber nurga ja ruumide puhastamisel täiskerega astub ruumi sisse. Kahju, et elavjõu väärtus nii väike on. Kas tõesti on nii kiire suremisega, et pole aega piiluda ja esmalt ainult osa kehast ja relv välja pista. Vabandan, kui instruktorite ja päriselu taktika seisukohti kõigutan, aga ega minu pähe ei jõuagi palju asju kohale.



Margus, kus su poeg aega teenib ?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #69 on: February 21, 2020, 21:05:04 »
Sidepataljonis

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: Militaarne nädalavahetus, ka kinos ja raamatus "Ainus ellujäänu"
« Reply #70 on: February 21, 2020, 23:35:22 »
Scualliga täitsa nõus, minu pileti raha padrunite ostmiseks jääb suurel venemaal saamata.
Treileris häiris see ( ilmselt neid ka :) et lühikese video kestel korrutati mitu mitu korda et tüüp on metsast aga sündinud relva ehituse geenius :).
Väidetavalt oli ta noorpõlves auruveduri juhi sõber ja sealt ka oskused ja matemaatilised teadmised relva konstrueerimiseks :)
Terv. Marek
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
"Ainus ellujäänu"
« Reply #71 on: May 03, 2020, 19:58:01 »
Täna on kanal2-s kohe kaks lemmik filmi järgimööda:
1) võitluskunstide ja võrratu kiirusega võitleja "Jason Bourne". Selle filmi esimest osa käisin kinos vaatamas koguni 4 korda ja umbes 6 korda laenutasin video kui õigesti mäletan
Järgnevad seeriad olid ka päris põnevad, täna peaks olema vist neljas osa:
https://www.kava.ee/saade/333915208

2) "Ainus ellujäänu", siin pole vist sõnu vaja, ilmselt teab igaüks selle filmi kõiki kohti peast:
https://www.kava.ee/saade/333915209


Offline LazyBadger

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Margus! Ära palun tee reklaami selle "Ainus ellujäänu" romaanile!:)  Sest lugu oli hoopis teist moodi. Talibani üksus (8 rätikud), leidsid 4 "SEALS" ja suht kiirest tule vahetuse käigul, tapsid kolm. See Marcus Luttrell(muinasjuttu autor)  pani plehku, arvatavasti  jaates oma sõbrad surema. Sinna veel maha lastud kopter.. Traagiline juhtum küll kuid valetamine teeb veelgi..

  Operation Red Wings
12 Navy SEALs  Dead
8 Night Stalkers Dead
0 Taliban          Dead

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Tänud info eest! Täitsa huvitav teada.
Ei teagi kus see tegelik tõde siis on, kas needki numbrid on õiged...

Sõjafilmina muidu täitsa põnev...
Ja sõjafilmi sõpradele teen ikka reklaami, päris mitmed on maininud head...

Offline LazyBadger

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Elu, vahest teeb, sellised vigureid.. Nägin kah seda filmi(surepärane, kui film), mõni kuu pärast, juhuslikult, lugesin sõnalist sõda ühes usa foorumis.. Tekkis huvi. Hakkasin ise otsima(põnev tegevus!) ja jõudsin ;https://www.youtube.com/watch?v=Ee20ZBedevk
Lihtsalt si..t hakkab keema, kui  antakse au inimesele, kes ei vääri seda üldse, ja raha, kui ostad tema  raamat.