Author Topic: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel  (Read 12914 times)

Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« on: May 05, 2016, 00:26:13 »
usa milsim mängudel kehtib enamjaolt tan vs green laikude kasutamise põhimõte: üks pool kannab heledamat laiku (kõrbelaik peamiselt) ja teine pool rohelist laiku (suvaline roheline, võib olla ka mitu).
see süsteem lubab ülikergelt juba kaugelt eristada kas lähenev tüüp on vaenlane või oma ja vastavalt tegutseda.

olen airsoftis uus ja mul tekkis küsimus, miks eestis selline süsteem kasutusel pole? Seni igal mängul on poolte eraldamiseks olnud kasutusel lindid ümber ühe käe või parimal juhul ümber mõlema käe.
relvad.ee poest ja ebayst saab suhteliselt väikse raha eest hiinaka kõrbe või rohelise laigu osta. või asi pole ainult rahas?

mulle endale on enim meeldinud sellised mängud, kus on laik vs ilma laiguta - seal ka kerge aru saada kes mis poolel on (paraku see tähendab üldiselt: kogenud mängijad vs algajad)
Mul endal on alati kaasas mitu varianti riideid, et vajadusel poolt vahetada ja ostaksin hea meelega mingi odava hiinaka kõrbelaigu juurde, et milsimmidel osaleda
« Last Edit: October 29, 2016, 07:53:53 by AIFO »
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: tan vs green kasutamine milsim mängudel
« Reply #1 on: May 05, 2016, 00:41:57 »
Enamasti jääb asi siiski rahaliste võimaluste taha. USAs on saada peenraha eest army surplus poodides KORRALIKKE vorme mõlemas värvis seega pole probleemi. Euroopasse jõudnuda on nende vormide hinnad midagi hoopis muud..

Kogemusele toetudes võin väita, et need hiina vormid ei ole kuigi head.. ei ole lõiked head, ei ole materjalid head, ei ole õmblused head jne.. igast jama endale lihtsalt värvi järgi kokku osta on ka narr. Kogemusest võin ka väita, et näiteks EKV digivorm ei ole just kõige paremini välja kukkunud, aga mis sa teed, vaene riik ja kallid (loe: hingavad, kerged, kiiresti kuivavad, vastupidavad) materjalid on luksus. Samas ise kannan ikka, sest põhjused.

Hooaja avamisel oli enam-vähem eraldatud riietuse järgi. Loomulikult oli ka selle rikkumisi, mida ka siin foorumis lahatud. Neid "rätipea" stsenaariume on teisigi olnud.

Üldiselt MIL-SIM korral ei olegi see vormiteema väga teema, sest reeglina liigutakse üksuste kaupa ja muud kombatandid on ilmselt VA..

Kõrbevormi meie metsas kanda on muidugi korralik löök näkku. Seda beeži on ikka väga kaugele ja väga kergelt märgata. Näide kohe oma "tagahoovist" võtta - venelaste Marine Core üksus näiteks.

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: tan vs green kasutamine milsim mängudel
« Reply #2 on: May 05, 2016, 12:03:10 »
sest keegi ei viitsi märklaud olla.
Bergetil korra provisid seda reegli kasutusele võtta, aga sitta oli nii palju sellest et meie(ning ka rootsi) mets on päris tume, ja heledad värvid seal päris kaugemalt näha.
kui mängid compoundis, nägu ameerikas, siis jah, vahet eriti pole
Oorah

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: tan vs green kasutamine milsim mängudel
« Reply #3 on: May 06, 2016, 16:49:00 »
Üks asi, mis borderwaril väga hästi töötab on see, et kiiver vs nonkiiver, aga ka see alati ei mängi välja. Isegi õige peakatte vahel maha unustanud.
Samamoodi toimib enam-vähem täiscamo vs mixed camo.

Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
Re: tan vs green kasutamine milsim mängudel
« Reply #4 on: May 11, 2016, 02:42:44 »
täiscamo vs mixed camo on hea mõte. see on kõige demokraatlikum ka uute mängijate jaoks, kellel polegi camo (läheks mixed camo alla)

pükste puhul pole eriti vahet kas jalas on sõjaväe püksid või suvalised tsiviilvärvides cargopüksid.
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #5 on: October 29, 2016, 07:54:43 »
kas eesti oludes oleks must vs laik ka hea?
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #6 on: October 30, 2016, 17:07:33 »
Enamus käivad nii nagu mugavam, nii on vähemalt tava mängudes

Offline Erki Ka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
  • Shit happens!
    • View Profile
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #7 on: October 30, 2016, 17:36:49 »
Eristatav märgistus.
Hmm.
Siiamaani tegelenud paintballiga.nyyd rohkem airsoftiga.sama probleem.
Ning arusaades et inimesed otsivad reaalsus lähedast kogemust airsoftis et väiksemad salved jne.aga samas see tekitab muret et vastast ei tunne ära.
Siis.lihtne ja loogiline vastus oleks sellele murele.
Et lintidest peab piisama!!!
Sest kus sõjas sul üks pool tuleb ära tuntavas riietuses
See poleks enam tõetruu,mis minu
meeles võtab ära hulga adrenaliini, kui 100% vaenalane tuntav .
Kui kahtled lase kuul selga ja siis küsi kumb oled.

Segane jutt aga suht loogilime.
Rooki

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #8 on: October 30, 2016, 20:26:35 »
Tavaliselt mängin digis. Tartu hooaja lõpetamisel olin mustas. Kõndisin nagu elav märklaud ringi. Vahet pole, kus passisin, ikka jäin kellegile kirbule. Nii et minu meelest on suur vahe küll. Muudes mängudes on kannatanud ikka vaikselt hiilida. Kasvõi eelmine nv sai võsa vahel pikali olles nopitud ja ei ütleks, et kiiresti mind üles oleks leitud.

Märgistamise osas, kui nägemine korras, siis näeb päris kaugelt biitsepsi peal teibi ära. Tartu hooaja lõpetamisel oli oranz ja kollane ka selgelt eristavad. Või kui ei näe, siis saab alati optilised abivahendid hankida. Sihtmärgi poole tuleb ju ikka vaadata, mitte pimesi lasta.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #9 on: October 31, 2016, 08:44:51 »

Kui kahtled lase kuul selga ja siis küsi kumb oled.




No can do. Õigel mängul "Friendly Fire" on peal st. vahet pole kellelt tabamus tuleb - oled väljas. See on vajalik just selleks, et hoolimata kust ja milline kuul tuli - tunnistad tabamust. Muidu juhtub see, et peale tabamust vaatad kes kust lasi ning siis mõtled kas ikka said pihta või mitte (et kas oli vastane või ei ).

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #10 on: October 31, 2016, 09:56:31 »
Kas muudes mängudes Friendly Fire ei ole? Me oleme alati automaatselt toimetanud Friendly Fire loogikast lähtudes, ehk kui laseme enda mehi, siis need ikka surunud.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #11 on: October 31, 2016, 10:15:12 »
Tead, inimesi on igasuguseid. Ma olen märganud ka lähenemisi, et:
1. ma nägin sind esimesena, järelikult sa oled surnud, ja
2. ma tabasin teda esimesena (mis on ülimalt kaheldav loomulikult), järelikult see ei loe, et ta sulle pihta sai.

Õiges mängus, vähemalt absoluutselt kõigil mängudel kus ma olen käinud, on ikka nii, et surma saamiseks pead reaalselt kuuliga pihta saama (v.a. ehk knife kill ja granaat ruumis ja allolev kommentaar) see et keegi kedagi enne nägi või siis kellegi poole lasi, kuigi kuulid kohale ei jõudnud, see ei loe. JA, ka kui sa saad kuuliga pihta, siis oled surnud. Ainult seinapõrkest tulnud kuul ei ole, aga kas sind laseb oma mees või vastane, seda vahet ei ole.

Ja riietusest: Tallinna hooaja lõpetamisel üritati jagada osapooli camo järgi. Lõpuks sai ikka üks osapool lindid peale, sest neid oli vähem ja seega paljud teise poole camoga viidi nende poole üle. Ehk siis jah, lindid on suht parim mis on välja mõeldud. Teine pool on taktika - sa pead alati nägema oma paarilist, pead teadma alati kus su üksus on ja üksused teavad, kus teised oma üksused on.
« Last Edit: October 31, 2016, 12:26:32 by AndrusK »

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #12 on: October 31, 2016, 10:28:09 »
Siinkohal tasub muidugi ära märkida, et kui ikka vastasele paari meetri peale külje peale ligi oled hiilinud, siis viisakas on võimalusel sõnadega vastasele tema langemine teatavaks teha. Normaalne mängija aktsepteerib sellist langemist, sest nii lähedalt lastes on ikkagi pisut valusam pihta saada. Rush endale sellise killi peale on muidugi garanteeritud. ;)

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #13 on: October 31, 2016, 17:34:50 »
Korralik üksusesisene raadioside aitab samuti vältida omade laskmist, no mõnikord ikka juhtub, aga ei tohiks. Lindid jms ümber käe pigem demaskeeriv ja sobib üritustele kus rahvast palju ning sellest tulenevalt puudub info kõikide positsioonide ja liikumise kohta, tõsisematel üritustel reeglina vähem rahvast, seetõttu pole linte vaja...teed kindlaks kas on vastane ja alles siis avad tule. Lõbus on vaadata küll ghillie suit'ga snaiprihakatist neoonpael ümber õlavarre ringi ,,hiilimas'' :D

Offline Erki Ka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
  • Shit happens!
    • View Profile
Re: selgelt eristatavate poolte riietus milsim mängudel
« Reply #14 on: October 31, 2016, 17:52:45 »
Samas snipritele võiks alati erandi kehtestada.neid tavaliselt suht vähe.ja need näod, relvad ikka meelde jäävad.
Rooki