Author Topic: Ise mängude korraldamine  (Read 21690 times)

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #15 on: November 20, 2019, 09:34:01 »
Just hakkas huvitavaks minema. Kes seekord bänni saab!? Avan dotalisaatori...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #16 on: November 20, 2019, 11:12:53 »
Margus.

Viimase lause esimese poolega ma sinuga nõus ei ole. Mängukorraldaja VASTUTAB oma korraldatud mängu sujumise eest. Loomulikult oleneb mängu kvaliteet paljuski mängijatest, kuid eeldused heaks mänguks tekitab ikkagi mängu korraldaja. Hea mängu korraldaja tuleb varem kohale, kontrollib ala turvalisust, tagab sujuva parkimise suurema mängu korral, turvaala relvade testimiseks, tekitab prügipaneku kohad, samuti kontrollib et briifingul midagi olulist rääkimata ei jääks, vastab küsimustele adekvaatselt ning lahendab probleeme käigult, jälgib, et kõiki ja eriti ohutusreegleid järgitakse ning vajadusel on probleemide lahendamisel resoluutne, samuti peale mängu vaatab et tema korraldatud mängust ei jääks maha prügi.
Kogu see asi kokku ongi korraldaja VASTUTUS. Tema kutsus rahva kokku ja tema ka vastutab.

Parimat

Harald

Eks parem ongi asjad lahti rääkida, et ise ja teised teaksid vigu vältida.

Ma püüdsin oma kirjutises väljendada, et kõike siiski ei saa korraldaja ei üksi ega 20-e kohtunikuga juhtida ja vastutada. Ikka leidub erandeid kes tahtlikult või juhuslikult viivad mängu tasakaalu alla. Püüdsin selgitada, et parima mängu lootus on kui kõik mängijad ise on ka mõistlikud ja teevad hea mängu nimel koostööd korraldajaga, mitte ei looda, et korraldaja teeb kõik ära.
Ülejäänud aga on Haraldi vastuses hea õpetus igale korraldajale ja info neile, kes endiselt arvavad, et korraldamine on lühikese ajakuluga lihtne tegevus.

Mis puudutab Beivo kaebusse Haraldi emotsionaalussse, siis olen ka seda korra kogenud Hiiumaa mängul, kus poja juuresolekul lendas ta minuga kurjustama väga valjuhäälselt, minumeelest täiesti põhjuseta. Oli jah piinlik, kui kõik meid vaatasid.
Minu vaikne ja rahulik vastus ei rahuldanud üldse teda.

Selline käitumine pole üldse õige ja ma ei saa aru sellisest probleemi lahendamisest. Siin palun lugeda minu eelmise postituse neljandat punkti ja mäng on sõbralikum.

Soovin siiski Haraldile edu ja jaksu oma vajaliku töö tegemisel ja rahulikumat närvi!!!

Beivo – teed head vajalikku tööd. Tuletan meelde seisukohta – kõigi soovide järgi pole võimalik mängu teha...

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #17 on: January 16, 2020, 16:05:31 »
Ise mängu korraldades ole valmis selleks, et pole võimalik teha mängu nii, et see kõigile sobiks ja seetõttu tuleb olla ka valmis rünnakuteks, seejuures ka kõige räigemateks nagu valesüüdistused, mõnitamine, mahategemine, anonüümsed kaebused jne jne jne...  Ka ei tasu unustada, et kui teed mängu, siis need ajad on möödas kui mindi ja tehti mäng ära ning tunti sellest rõõmu.

Olen 2 aastat teinud mänge ja seejuures tegelenud regulaarsete rünnakutega mis eelmisel aastal muutusid üha räigemaks kuni erinevate valesüüdistusteni välja. Nüüd siis uuel aastal tipnes asi sellega, et peale foorumis mängu kuulutuses sai lisatud facebooki grupi link, siis keegi airsofteritest siin foorumis kaebas V.A.L. Airsoft facebooki grupi peale ja peale 2 aastat tegevust see suleti. Tegin uue grupi, panin foorumis üles uue lingi ja 2 tundi hiljem suleti ka uus grupp, kolmas grupp momendil püsib, sest foorumisse linki enam ei lisanud, kuid asjad ei piirdunud ainult minu 2 aasta vaeva hetkelise hävitamisega. Täna hommikul alustas anonüümne kaebaja rünnakuga V.A.L. Airsoft lehel olevate postituste suhtes mis päädisid postituste eemaldamisega ja 30 päevase bänniga ürituse postituse eest.

Ilmselgelt mõtlesid teatud seltskonna tegelased tõsiselt kui ütlesid, et teevad kõik selleks, et ma lõetaks mitte ainult mängude korraldamise, vaid ka airsofti mängimise. Ning antud hetkel nähes, et mingi anonüümse kaebaja tegevus hakkab segama juba ka minu hobi välist elu ning ilmselgelt rünnakud minu vastu ei lõppe, siis arvatavasti lõpetangi ma tegevuse ning soovitan kõigil algajatel kes soovivad ise mänge korraldama hakata mõelda mitu korda asja üle, et kas see asi on seda väärt.

Mäletan kui alustasin airsofti mängimisega, siis rünnati Margust siin foorumis pea iga mängu all, kuid õnneks ei läinud asjad nii räigeks nagu need on läinud V.A.L. Airsofti suhtes. Erinevalt Margusest kes on minust vanem ja rahulikuma loomuga ei lase ma endale öelda saasta ilma, et ma sellele ei vastaks, ehk siis kui sina ründad mind, siis ole valmis selleks, et saad selle kümnekordselt tagasi.

Mul on kahju, et selles hobis on indiviide kes anonüümselt esitavad kaebuseid ega julge avalikult oma tegu tunnistada öeldes, et jah mina kaebasin, on kurb, et tehakse suvalisi kasutajaid stiilis Antsbaltast ning siis postitatakse mõnitavaid pilte, on kurb kui foorumis ropendatakse, mõniatakse otse ja mõnitatakse ümbernurga kuna ego sai haiget ja ei allutud teie tahtmisele. On kurb, et foorumis on topeltstandardid kus inimesi bännitakse valesüüdistuste alusel ilma tõendeid esitamata, sest neid tõendeid lihtsalt pole, on ainult kõlakad ja muud ei midagi. On kurb kui viha ühe isiku vastu kandub edasi airsofteritele kes pole teist inimest isegi näinud, kuid ometigi kirjutab inimene kuulujuttudest nii nagu oleks ise juures olnud ja kõike pealt näinud.

Mõelge korraks kasvõi süüdistusele, et korraldaja on platsil joobes. Kuidas, kas korraldaja tuli kohale joobes autot juhtides, lahkus mängult autot joobes juhtides? On ainult kõlakad, et ma mängudel osalen joobeseisundis, sest see on võimatu. Tee peal on regulaarselt puhumisreidid ja korraldanuna üle 100 mängu olen ma korduvalt nii enne kui peale mängu sattunud puhumisreidile ning alati puhunud alkomeetrisse nulli ehk siis olnud kaine. See mida mina teen oma vabal ajal ei puutu mitte kuidagi airsofti. Kui kellegi üritusel alaealised kusagil nurga taga poseerivad alkoholi pudelitega, siis ei ole see tõestus, et alaealised olid joobes või korraldaja oli teadlik sellest või veelgi enam, et korraldaja lausa jootis alaealisi. Tõend on see kui pildil koos alaealistega on ka korraldaja ise, jookidel korgid maas ja alaealised pildil või videol korraldaja nähes alkoholi tarbivad. Me kõik teame, et alaealised tarbivad alkoholi ja teevad seda isegi siis kui see keelatud on ja korraldajad ei saa ega jõua kõikjale.

Seega, seetõttu et rünnakud minu vastu hakkavad segama juba ka minu hobi välist elu kaalun ma antud hobimängude korraldamise lõpetamist, sest ilmselgelt ei lõppe rünnakud minu vastu ning arvata võib, et ründajad anonüümselt oma tegevust jätkavad. Ei ole just eriti lõbus tunne kui sinu 2 aasta vaev mingi anonüümse arengupeetud tegelase pärast hetkega hävitatakse pöördumatult, kui kogu grupi materjal hetkega kaob.

Kõike head tublidele airsofteritele ja loodan, et teete omad järeldused teatud tegelaste kohta.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Online zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #18 on: January 16, 2020, 16:37:07 »
Üks mõte lihtsalt..kui facebook su kontosi ja gruppe sulgeb siis äkki on probleem hoopis selles, et rikud facebooki kasutamise reegleid, millele ise kontot tehes nõusoleku andnud oled.

Mis puudutab Margust siis minu meelest ei ole keegi teda siin sõimanud ja rünnanud - on olnud tuline argumenteeritud arutelu teemadel, milles ollakse eriarvamusel ja selles ei ole midagi isiklikku.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #19 on: January 16, 2020, 16:42:20 »
Üks mõte lihtsalt..kui facebook su kontosi ja gruppe sulgeb siis äkki on probleem hoopis selles, et rikud facebooki kasutamise reegleid, millele ise kontot tehes nõusoleku andnud oled.

Mis puudutab Margust siis minu meelest ei ole keegi teda siin sõimanud ja rünnanud - on olnud tuline argumenteeritud arutelu teemadel, milles ollakse eriarvamusel ja selles ei ole midagi isiklikku.

Ära tooda saasta, kui grupp 2 aastat toimis probleemideta ja 2 tunni jooksul tuleb 2 kaebust erinevate gruppide kohta ning kolmanda kohta ei tule ning grupp näeb välja täpselt sammuti kui iga teine airsofti grupp facebookis, siis ei ole see mitte facebooki enda algatus, vaid ilmselge kaebuste tegemine. Sinu meelest arvamuse võid sa kogu toimuva teemal üldse omale jätta ning targutada iseendaga peegli ees, siis näed ka natukene targem välja asja juures.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #20 on: January 16, 2020, 16:46:41 »
Ja imestab ning halab, et kõik teevad liiga.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #21 on: January 16, 2020, 16:59:11 »
Ja imestab ning halab, et kõik teevad liiga.

Sina tont võiks üldse vait olla vahelduseks, mine lürbi oma viina edasi vaikselt.

Kas torkisin sind kuidagi kui tegid sellise postituse, seega ära imesta, et sind tondiks nimetan, sest seda sa just oledki. Ei hakka siin ropendama erinevalt sinust tont, las rahvas ise otsustab, kas oled tont või mitte.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Online zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #22 on: January 16, 2020, 17:08:27 »
Üks mõte lihtsalt..kui facebook su kontosi ja gruppe sulgeb siis äkki on probleem hoopis selles, et rikud facebooki kasutamise reegleid, millele ise kontot tehes nõusoleku andnud oled.

Mis puudutab Margust siis minu meelest ei ole keegi teda siin sõimanud ja rünnanud - on olnud tuline argumenteeritud arutelu teemadel, milles ollakse eriarvamusel ja selles ei ole midagi isiklikku.

Ära tooda saasta, kui grupp 2 aastat toimis probleemideta ja 2 tunni jooksul tuleb 2 kaebust erinevate gruppide kohta ning kolmanda kohta ei tule ning grupp näeb välja täpselt sammuti kui iga teine airsofti grupp facebookis, siis ei ole see mitte facebooki enda algatus, vaid ilmselge kaebuste tegemine. Sinu meelest arvamuse võid sa kogu toimuva teemal üldse omale jätta ning targutada iseendaga peegli ees, siis näed ka natukene targem välja asja juures.
Ja kohe isiklikuks..ning siis sa imestad, miks suur osa mängijatest sinu osas negatiivselt meelestatud on. Puhas huumor :D
Lihtsalt infoks, et facebook ei banni sind  sellepärast, et sa oled ants punning ja sa ei meeldi kellelegi, vaid ikka siis kui oled mingeid reegleid rikkunud.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #23 on: January 16, 2020, 17:11:09 »
Üks mõte lihtsalt..kui facebook su kontosi ja gruppe sulgeb siis äkki on probleem hoopis selles, et rikud facebooki kasutamise reegleid, millele ise kontot tehes nõusoleku andnud oled.

Mis puudutab Margust siis minu meelest ei ole keegi teda siin sõimanud ja rünnanud - on olnud tuline argumenteeritud arutelu teemadel, milles ollakse eriarvamusel ja selles ei ole midagi isiklikku.

Ära tooda saasta, kui grupp 2 aastat toimis probleemideta ja 2 tunni jooksul tuleb 2 kaebust erinevate gruppide kohta ning kolmanda kohta ei tule ning grupp näeb välja täpselt sammuti kui iga teine airsofti grupp facebookis, siis ei ole see mitte facebooki enda algatus, vaid ilmselge kaebuste tegemine. Sinu meelest arvamuse võid sa kogu toimuva teemal üldse omale jätta ning targutada iseendaga peegli ees, siis näed ka natukene targem välja asja juures.
Ja kohe isiklikuks..ning siis sa imestad, miks suur osa mängijatest sinu osas negatiivselt meelestatud on. Puhas huumor :D
Lihtsalt infoks, et facebook ei banni sind  sellepärast, et sa oled ants punning ja sa ei meeldi kellelegi, vaid ikka siis kui oled mingeid reegleid rikkunud.

Mängijad? Mina sind küll mängijaks ei pea, vaid ainult mõttetuks targutajaks ja ei millegiks enamaks. Ükskõik mis teema minuga seoses kusagil, siis oled sa kohal targutamas, nii nunnu ju, nüüd tõmba kõrp koomale ja uju minema, sinu arvamus ei oma mingit tähtsust selle asja juures.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #24 on: January 16, 2020, 17:12:46 »
Ja nii ongi. Keegi meist ei ole maailma naba, kuigi seda arvatakse ja normaalsed inimesed suudavad vastu võtta ka kriitikat.
Ei tulnud Margus ega xforce, iskra jne. haukuma iga tagasiside kohta. On osatud õppida ja arvestada kommuuni soovide ning arvamustega. Osatud õppida oma vigadest ning konstruktiivsest suhtlusest.
Korraldaja, olgugi, et teeb asja sisuliselt vabatahtlikult. Peab siiski arvestama, et ta pakub teenust ja kujundab airspoft mainet eesti maastikul... Krt mitte ainult eestis ju.
Sisuliselt, võttes endale ülessandeks mängu korraldamise ja ka selle eest raha küsimise. Peab pakkuma teenust, mis ei oleks vastuolus ühiskonna eetika normidega ega riigi seadustega.
Õnneks on pea kõik korraldajad meil mõistlikud ja hoolivad, viisakusest rääkimata.

Edit:tsiteerides klassikuid ,, huumor,,

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #25 on: January 16, 2020, 17:50:20 »
3 meie käsitluses olnud gruppi, koos palju rohkemate liikmetega on päeva pealt kustutatud facebooki poolt, ei tasu ennast erilisena selle kohapealt tunda :D

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #26 on: January 16, 2020, 17:58:32 »
Ja nii ongi. Keegi meist ei ole maailma naba, kuigi seda arvatakse ja normaalsed inimesed suudavad vastu võtta ka kriitikat.
Ei tulnud Margus ega xforce, iskra jne. haukuma iga tagasiside kohta. On osatud õppida ja arvestada kommuuni soovide ning arvamustega. Osatud õppida oma vigadest ning konstruktiivsest suhtlusest.
Korraldaja, olgugi, et teeb asja sisuliselt vabatahtlikult. Peab siiski arvestama, et ta pakub teenust ja kujundab airspoft mainet eesti maastikul... Krt mitte ainult eestis ju.
Sisuliselt, võttes endale ülessandeks mängu korraldamise ja ka selle eest raha küsimise. Peab pakkuma teenust, mis ei oleks vastuolus ühiskonna eetika normidega ega riigi seadustega.
Õnneks on pea kõik korraldajad meil mõistlikud ja hoolivad, viisakusest rääkimata.

Edit:tsiteerides klassikuid ,, huumor,,

Kuule tont kes sa pole ühelgi V.A.L. Airsoft mängul käinud ei oma siin mingit õigust võtta sõna teemal kuidas on need mängud korraldatud või mitte, võta sõna nende mängude teemal kus sa käinud oled. Oma mingid normid võid endale sinna toppida kus sul päike ka ei paista. Kordan, mine joo oma viina edasi mitte ära tooda saasta siin.
« Last Edit: January 17, 2020, 14:26:30 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #27 on: January 16, 2020, 18:00:08 »
Just nii härra ants..aga enne veel, tsiteerides klassikut antsbaltast:

Nii ja mida siin siis nägema peaks? Kallis riietuses paadialust? Et oleks pidanud ikka odavad räbalad selga otsima, et mängu stsenaariumiga rohkem kooskõlas väljanäha?
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #28 on: January 16, 2020, 18:03:41 »
3 meie käsitluses olnud gruppi, koos palju rohkemate liikmetega on päeva pealt kustutatud facebooki poolt, ei tasu ennast erilisena selle kohapealt tunda :D

Mind absoluutselt ei huvita mis sinu käsutuses olnud gruppidega tehtud on. Sina võiks kogu selle teema juures üldse vait olla oma valede ja saasta loopimisega. Kus kaugel oled tõendite esitamisega oma süüdistustes, et ma joobes mängin, alakaid joodan jne? Oled sa oma silmaga pealt näinud kuidas ma mängu ajal platsil joobes ringi tuigun, alkomeetrisse mul puhuda lasknud? Ei ole, seega uju minema, sest oled samasugune tont nagu Margus Kütt.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #29 on: January 16, 2020, 18:05:20 »
Rääkimine hõbe, vaikimine kuld.