Author Topic: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17  (Read 19110 times)

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« on: March 28, 2018, 15:51:50 »
Esimene scopecam-i ja video editimise katsetus. Korralik külgtuul oli kogu mängu. Üks spetsialist jäi ka kaadrisse.

https://youtu.be/9MU245Ydxt8
« Last Edit: March 28, 2018, 15:57:46 by zaG »

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #1 on: March 28, 2018, 17:25:41 »
Täitsa timm video.
Miski runcam vms. analoog? Mis läätsega kasutad?

Aina rohkem võiks inimesi kaameraid kasutama hakata, siis on rahvale peatselt kõik need kangelased selged.
Btw. tegemist on samade härradega, kes 17.03 teisi suure suuga süüdistasid.

Endalgi oli selle maskivennaga arusaamatus, aga 3 bursti suhu ja käsi oli lõpuks püsti :)

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #2 on: March 28, 2018, 18:25:50 »
RunCam 2 90mm läätsega.
Kusjuures isegi pihtasaamis laksu on kuulda kui korraliku heliga kuulata (ja seda umbes 50m kauguselt, kus video filmitud). Videost on näha ka kuidas võtab tüübi korraks mõtlema ja siis otsustab edasi liikuda (siiski ainult üks kuul ju).

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #3 on: March 28, 2018, 20:10:52 »
Aitäh terava selge pildiga video eest!
Hea on jälgida sellise suurendusega kuuli alg teekonda, aga kahjuks ei näe kuuli lõpp punkti. Võibolla kuidagi aegluubis oleks tõesem, ei tea...

Olen püüdnud oma kliente kaitsta üürikomisjonis ja kohtus kuni ringkonna kohtuni välja ja praktika näitab, et kui pole kindlaid tõestus materjale ja kirjalikult esitatavaid põhjalikke tunnistusi, siis võib suu puhtaks pühkida.

Nii ka siin videos, kus pole näha täpselt kuuli teekonna lõppu.
Ärge süüdistage enne kedagi, kui Te pole kuuli teekonna lõpposa selgeks teinud.

Millisel minutil/sekundil Te näete kindlat pihta saamist?

Näiteks:
minutil 1.32 tundub, et kuul vajub vasaku käe (küünarnuki) alla ja ei saa pihta;
minutil 2.05 ei ole näha, kas kuul läheb pihta või ehmatab mängija plaksust vastu kile või vihises kuul kõrvast mööda?;
minutil 2.10 on näha, kuidas kuul läheb vasakult mööda, külgtuul paremalt, sama mängija pihta laskmise teine kuul võib kukkuda jalge vahele või selja taha ja kolmas kuul läheb selja taha;
Alates minutist 3.18 oli väga hea varitsus koht, vaatasin ka eemalt sinna, aga ei eristanud seal kedagi, aga mitu korda lendas snaipri üksik kuul lähedalt mööda. Sealt polnud ka küljetuul segamas vaid tagant. Hea koht.
minutil 3.33 peaaegu nagu mina kahe lindiga, aga mul kiiver teist värvi, aga on näha, kuidas kuul läheb vasakule käe alla, seega mööda.
Minutil 4.07 tunnistab mängija pihta saamist ja lahkub.

Kõige küsitavam on  minutil 2.13 kuuli langemine. Aga ei saa selle video põhjal kindlalt väita, et sai pihta.
Et millist Te peate ebaauasaks minutiks ja sekundiks?

Kuni pole kindlat tõestust, ei saa me süüdistada.
« Last Edit: March 28, 2018, 20:19:47 by Margus »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #4 on: March 28, 2018, 20:30:27 »
...
minutil 2.10 on näha, kuidas kuul läheb vasakult mööda, külgtuul paremalt, sama mängija pihta laskmise teine kuul võib kukkuda jalge vahele või selja taha ja kolmas kuul läheb selja taha;
...
Kõige küsitavam on  minutil 2.13 kuuli langemine. Aga ei saa selle video põhjal kindlalt väita, et sai pihta.
Et millist Te peate ebaauasaks minutiks ja sekundiks?
Ainus, mida pean ebaausaks ongi see 2:13 lask, esimene ja viimane olidki mööda tänu tuulele. Ülejäänud inimesed said pihta ja seda ka kõik tunnistasid.
Soovitan sulle suurema ekraani pealt vaadata, seal on üsna selgelt näha, kuidas tüüp saab pihta ja kui korraliku helisüsteemiga kuulata, on ka kuuli plaks kuulda. Mind ei häirikski ning ei oleks seda videosse pannud kui ta tõesti ei oleks aru saanud aga näha on kuidas jääb mõtlema ning peale väikest pausi hakkab edasi mängima. Tegelt näed sa videos ilusti kuuli algteekonda kuni lõpuni.

EDIT: Pane youtubes speed 0,25 peale, seal on selgelt näha, kuidas kuul tabab rindkere ja põrkab sealt maha. Samamoodi saab kõik ülejäänud killid ära confirmida.
« Last Edit: March 28, 2018, 21:03:08 by zaG »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #5 on: March 28, 2018, 21:08:55 »
...
minutil 2.10 on näha, kuidas kuul läheb vasakult mööda, külgtuul paremalt, sama mängija pihta laskmise teine kuul võib kukkuda jalge vahele või selja taha ja kolmas kuul läheb selja taha;
...
Kõige küsitavam on  minutil 2.13 kuuli langemine. Aga ei saa selle video põhjal kindlalt väita, et sai pihta.
Et millist Te peate ebaauasaks minutiks ja sekundiks?
Ainus, mida pean ebaausaks ongi see 2:13 lask, esimene ja viimane olidki mööda tänu tuulele. Ülejäänud inimesed said pihta ja seda ka kõik tunnistasid.
Soovitan sulle suurema ekraani pealt vaadata, seal on üsna selgelt näha, kuidas tüüp saab pihta ja kui korraliku helisüsteemiga kuulata, on ka kuuli plaks kuulda. Mind ei häirikski ning ei oleks seda videosse pannud kui ta tõesti ei oleks aru saanud aga näha on kuidas jääb mõtlema ning peale väikest pausi hakkab edasi mängima.

Väga hea, et sellise video üles panid, ehk mängijad tõesti mõtlevad rohkem aususe peale.
Loodetavasti jah hakatakse rohkem filmima ja see muudab ehk mängud ausamaks.

Mul oli selline kogemus viimaselt Suurpea mängult kui kiirkõnnakuga läksin läbi võsa, samal ajal lasti minu suunas küljelt ja ka mina lasin vastu. Võsast läbimisel kuulsin plakse, aga kuuli ja oksa plaks on sarnased ja kui samal ajal ise ka veel lased, siis on võimatu aru saada pihta saamist. Sellepärast jäin peale võsast läbimist seisma ja küsisin laskjalt üle ja ta väitis, et sai mulle pihta, polnud probleemi, tõstsin käe ja läksin surnuaeda.

Et siin videos minu meelest pole ikka selgelt näha ka suurelt ekraanilt ja võibolla jäi ka see mängija sellepärast seisma, et selgusele jõuda, kas kuul plaksatas vastu teda või näiteks vastu maad/seina. Ja nii kaugel on kuuli jõud päris nõrk ja ei saa paksude riietega aru, eriti veel liikumisel. Saan aru, snaipritel pole kerge. Valanguga on lihtsam üle lasta.

Või näed Sina kindlalt, et kuul läks pihta?
Kutsuge spetsialistid (SIA, või mis need on?) ja las teevad selgeks:)))

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #6 on: March 28, 2018, 21:19:10 »
...
Et siin videos minu meelest pole ikka selgelt näha ka suurelt ekraanilt ja võibolla jäi ka see mängija sellepärast seisma, et selgusele jõuda, kas kuul plaksatas vastu teda või näiteks vastu maad/seina. Ja nii kaugel on kuuli jõud päris nõrk ja ei saa paksude riietega aru, eriti veel liikumisel. Saan aru, snaipritel pole kerge. Valanguga on lihtsam üle lasta.

Või näed Sina kindlalt, et kuul läks pihta?
Kutsuge spetsialistid (SIA, või mis need on?) ja las teevad selgeks:)))

Kui video kiiruseks panna 0,25 on ikka väga selgelt näha, et kuul lendab rindkeresse (isegi 13" läpaka ekraanilt). Ma eeldan, et vaatad ikka 1080p kvaliteediga. Kui seda plaksu on ~50m pealt kuulda siis on praktiliselt võimatu, et tema seal samas seda ei kuule.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #7 on: March 28, 2018, 21:32:51 »
ma ei vaidle vastu. Näed kuhu uurimisega välja jõdsime.
Ilmselt siis see mängija jäi ka hetkeks seisma, et järgi mõelda ja temal võis olla näiteks kaks mõtet:
1) kuulis plaksu kuhugi, aga ei tundnud pihta saamist, kuna kuuli jõud on ilmselt nii kaugel nõrk;
2) tundis pihta saamist, aga mängis ebaausalt edasi...

Offline Jokercom

  • Tavakasutaja
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #8 on: March 28, 2018, 21:38:20 »
Tundub Küll väga pihtasaamisena aga väike võimalus et läks vastu relva salve.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #9 on: March 28, 2018, 21:41:53 »
Kas ma olen reaalselt ainus, kes 0,25 kiirusega 1080p näeb, kuidas kuul lendab vastu rindkere ja sealt põrkab maha? :D

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #10 on: March 28, 2018, 21:45:08 »
Kas ma olen reaalselt ainus, kes 0,25 kiirusega 1080p näeb, kuidas kuul lendab vastu rindkere ja sealt põrkab maha? :D

...ja juttu jätkub kauemakski...
Tellige ekspertiis ja lahake iga sekund lahti.

Järelikult on mul liiga kehva kvaliteediga arvuti, mina ei näe kuuli lõpp-punkti ja ei saa kaasa rääkida

Offline Jokercom

  • Tavakasutaja
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #11 on: March 28, 2018, 21:50:08 »
Kas ma olen reaalselt ainus, kes 0,25 kiirusega 1080p näeb, kuidas kuul lendab vastu rindkere ja sealt põrkab maha? :D

EI, selge on see et pihta ta saab. Küsimus ainult et kuhu. Kas kehasse või relva. Tõenäolisemalt siiski kehasse. Aga selle video põhjal ei saaks isikut cheeteriks tembeldada. Tundub et ta küll märkab kedagi või midagi laskja suunal kuid edasi mängib teise suunda. Kui ta sind nägi ja kuulis lasku või kuuli krõbinat oleks ta võinud eeldada et sai pihta aga see on juba kõik oleks.

Offline Jokercom

  • Tavakasutaja
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #12 on: March 28, 2018, 21:51:51 »
Kas ma olen reaalselt ainus, kes 0,25 kiirusega 1080p näeb, kuidas kuul lendab vastu rindkere ja sealt põrkab maha? :D

...ja juttu jätkub kauemakski...
Tellige ekspertiis ja lahake iga sekund lahti.

Järelikult on mul liiga kehva kvaliteediga arvuti, mina ei näe kuuli lõpp-punkti ja ei saa kaasa rääkida

Näha on kuidas kuul põrkab tagasi ja seal pole muud objekti peale mängika või tema relva kust see tagasi võiks põrgata.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #13 on: March 28, 2018, 22:07:23 »
Kui suudate tõestada, et tõesti see snaiprilt lastud kuul põrkas vastu mängijat, siis on ta tõesti süüdi. Muidu on väike võimalus, et kuul lendas jalge vahelt/jalge kõrvalt läbi.
Süü võib olla sel juhul tahtlik või tahtmatu (süüdistatavale teadmata).

Kui oleksin tema kaitsja, siis ma küsiksin süüdistajalt, et tõesta, et see kuul oli snaiprilt lastud kuul, mis põrkas.
On ka võimalus, et kolmandalt mängijalt lastud kuul samal ajal põrkas lähedal asuva objekti vastu ja kukkus kaarega selle mängija juurde, mis jättis olemasoleva mulje.  Tõesta vastupidist.
Aga läheb vist liiga keeruliseks...

Ikka ausa mängu nimel, aitäh, et video üles panid!!!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #14 on: March 28, 2018, 22:11:12 »
Näha kuidas kuul kaob riide sisse pmt, ja kolmas screen on kuidas alla kukub.