Poll

Hääleta ettepaneku poolt või vastu

Ettepanek säilitada hetkel kehtiv piirang 2.3J (150m/s 0.2g) 15m MED
25 (45.5%)
Ettepanek tõsta 2.5J (158m/s 0.2g) 15m MED
30 (54.5%)

Total Members Voted: 51

Author Topic: Reeglite muudatuste küsitlus! KP ja SA snaiperrelvade jõu tõstmine  (Read 53488 times)

ASH

  • Guest
Bjorn , äkki lisad siis valikuid veel - 20m Distantsiga - aga siis vast ei ole vaja eristada SA-d ja KP-d ?
25m distantsiga
10m distantsiga - võibolla keegi soovib seda ka hääletada
ja siis kõikide MED variantide ette pane 2 eri jõudu ka nii 2,3 kui 2,5 J
IRW

peamiselt oli ju hääletus jõu 0,2 J võrra tõstmise kohta , nyyd läind MED läbuks
Seniste/samade argumentide põhjal peaksid mõned häälekamad siis automaatidele ka MED-i nõudma , muidu lastakse täpiliseks .

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Pole siin mõtet hakata pikalt arutlema hoopis muudel teemadel- jutt on ikkagi ainult 0,2J jõu tõstmise üle, kes on poolt, see hääletab poolt ja kes vastu, see vastu.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Mul kui SA mängijal pole midagi selle vastu, kui SA kiirusi ei tõsteta ja vaid poldikad saavad võimsamaks. SA on enamus mängust poldikast juba praegu nagunii üle. Rääkimata sellest enamus kaugelt pihta saades ei saa aru esimese lasuga aru, et neile on pihta saadud ning ikka tuleb üle lasta. Mingi eelis peaks ikka säilima käsitsi vinnastajatel.

ASH

  • Guest
nii et 2,5J võtab neilt nyyd eelise ?

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Ma väidan seda, et mõttetu on SA võimsust tõsta. SA-ga nagunii domineerid enamus olukordadest poldikaid juba praegugi.

ASH

  • Guest
kas sa oled teemaga üldse kursis - see 0,2 tõstmise mõte ongi see, et jääks kehtima praegune olukord ja keegi ei peaks oma relva näppima hakkama.

Reaalselt ei tõsteta SA- de ja kp-de kiiruseid - tegu vaid tulemuste ja reaalsuse ühtlustamisega seoses uue mõõtmisfilosoofiaga
Kui otsustatakse 2,3J kasuks siis peavad nii mõnedki mehed oma relvasid hoopis allapoole tuunima kui nad siiani lubatud olid 
2,5J puhul jääksid relvad samasse seadesse - lisaks need kelle relv ei old lubatud piirini tuunitud vaid sinnani jäi varu ei ole sunnitud ka edaspidi võimsamaks tuunima.
teistpidi 2,3 puhul tekib see sundolukord

 
« Last Edit: March 16, 2018, 06:55:36 by ASH »

Offline krist0fer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 129
    • View Profile
Aga miks just 2.5 J pigem 2.4J siis jääb kõik samaks.
Kuna tavaliselt oli 150m/s +-5 kõikumine aga enamik võttis max välja sellest ehk 155m/s ongi 2.4J
Siis ei pea keegi oma relva timmima.
Muidugi see .2 J on olematu vahe ega su kannikas vahet ei tee seda,kui pihta saad.
« Last Edit: March 17, 2018, 21:24:12 by krist0fer »

ASH

  • Guest
Krt no loe eelnev teema kõik läbi , seal on vastus kirjas miks. Ok veel ühe laiskvorsti säästan vaevast - see on mõõdetud raskeima mõistliku kuuliga ( 0.3g) samas seades relvast mis 0,2se kuuliga andis 150 m/s . Elust enesest , et tabel ei ole päris üks ühele teisendatav . Pikem seletus on teemas kui huvitab.

Offline krist0fer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 129
    • View Profile
Ma olen kursis asjadega.
Mure on pigem HPA relvadel see,et liiga head J välja annab.
Enne seda kedagi ei huvitand need J  esimesed Hpa mida ma gronos nägin olid juba üle piiri just J osas raskema kuuliga,kuid .2 vlk oli leagaalne ja J.
AEG ei jaksa nii efektiivsemalt rasket kuul lükata,kui HPA lihtsalt energiat jääb väheks.

Või olen asjast täiesti valesti arusaand?








« Last Edit: March 18, 2018, 09:06:04 by krist0fer »

ASH

  • Guest
võta mingi võimsam relv , mis laseb kusagil 150 kanti (.2g) , olenemata platvormist . krono 0,20 kuuliga, et veenduda vlk-s . Siis pane sisse 0,3g kuulid ja krono uuesti , võrdle vlk-d tabelis ja realsust - samuti siis ka Jouli . tabelis on lihtsalt näidatud algkiirusest ja kaalust arvutatuna joulid . See aga ei tähenda, et kui .2 kuuli võtad aluseks ja siis läbi jouli mingit rida taga ajad saad teada raskema kuuli algkiiruse reaalsuses...
lihtsalt füüsika aga nagu ütlesin loe teema läbi. muidugi on ka variant etneed erineva kaalu kuulid on ka erineva kvaliteediga mis võib anda erinevaid eeliseid ühele või teisele moonale



Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Tabelid on muidugi arvutuslikud, kuid kas mitte kronodesse ei ole sisestatud samasugused tabelid, mingi algoritm on neil ju sisse kodeeritud.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Tabelid on muidugi arvutuslikud, kuid kas mitte kronodesse ei ole sisestatud samasugused tabelid, mingi algoritm on neil ju sisse kodeeritud.
Algoritm on kindlasti, ehk siis mingi kiiruse ja raskuse vahemikus vastab mingi J. Siiski sõltub kiirus, mida mõõdetakse, otseselt relva sooritusvõimest. Kuna enamik relvi lasevad raske kuuliga kiiremini kui tabelis ette on nähtud, käib ka chronos arvutuskäik selle reaalse kiirema numbri järgi.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Palju häid mõtteid. Tore, et rahvas on hakanud kaasa mõtlema ja tuleb palju erinevaid ideid. Küll aga on halb see, et need on tulnud pärast küsitluse üles panekut. Leian, et ei ole õige poolepealt reegleid muutma hakata. St. hääletuse valikuid muutma ei hakka. Peamiselt arutame siin jõu tõstmisest eelnevalt arutatud põhjustel (mida ASH on mitmes postis kirjutanud ja selgitanud oma seisukohti). MED ja mingid kolmandad piirangud (nt SA ja KP lahku lüüa ning lasketiheduse piirangud jne) vajavad kindlasti eraldi arutamist ning kui selleks avalik huvi on, siis saab tulevikus panna ka need asjad hääletusele. See aga peaks juhtuma pärast seda kui samal teemal hetkel käimas olev hääletus läbi saab ja mingi tulemuseni on jõutud.

Kokkuvõttes: kui erinevatel põhjustel üks või teine isik leiab, et ettepanek tõsta SA/KP jõunumbreid on tema ideoloogiaga vastuolus, siis tuleb lihtsalt vastavalt hääletada ja ongi kõik. Seda eriti olukorras kus hetkeseisuga on täpselt samapalju poolthääli mõlemale valikule!

Lisaks - kui me räägime tulevikus ehk mingitest kolmandatest variantidest, siis tuleb aru saada millistel eesmärkidel me piiranguid seame. Näiteks kui see on n.ö. valu ning ohutuse mõistes, siis minu arust peaks KP ja SA snaiperrelvi relvi eraldi käsitlema. KP piirang peaks olema hoopis madalam kui 2.3J (või kuni 2.5J aga oluliselt kõrgema MED-ga) ning kindlasti ka lasketiheduse piirang eksisteerima. Selle loogika taga oleks asjaolu, et "niiti" saada katmata kehapinnale või kohta kus õhuke riie katab ainult keha on oluliselt valusam kogemus kui üksiklasulise relva paar tabamust.

Ning loogika MED taga võiks olla midagi sellist nagu praegu on aluseks võetud, kuid väikese faktoriga. Näiteks:
Automaadi tavapiirang MED puudub, sest full autot lastakse distantsilt (CQB-s on üksiklask ja pimelasu piirang kehtestatud ning reegleid järgides ei tohiks reaalselt 0m pealt valanguid toimuda)
SA ning BA relvade puhul kaugus mil kuuli jõud langeb 1.5J peale ning number ümardatakse üles (5m täpsusega). Ehk siis hetkel SA ja BA snaiprite väljapakutud MED jääksid samaks.   
KP piirang samadel alustel kuid nt. faktoriga x1.5 korda (või mis iganes muu kokku lepitud kordaja) ning siis alles ümardatud üles 5m täpsusega. See siis võiks tagada hoolimata KP kiirusest mingi mõistliku MED-i kust pealt tihedat valangut saada ei oleks enam nii hull.

ASH - mitte et ma tahaks sinu ettepanekut siin maha teha, kuid minu kui tavamängija arvates peaks olema KP-l rangemad piirangud, kui SA snaipril. Kui sa mängid tõelist supporti, siis ei olegi probleemiks suured kiirused, lasketihedused, jõud jne. Kuid ehe näide Mareku eelmise sügise milsimist Pahklas kus kodanik kelle nime ma ei hakka mainima paugutas ühes kontaktis mida ka sina ehk hästi mäletad puusalt jalutades oma "kuulipildujaga" non stop valangut metsavahele. Ehk siis terminaatori stiilis jalutamine sirge seljaga keset platsi samal ajal üüratult pikka valangut sihtimata metsa alla valades. Samal ajal kui teisel pool olid midcappidega mängijad. See oli minu arust ehe näide sellest, kust olid koos milsim mängijad "support" mängustiiliga ning samas kontaktis mängija, kes lihtsalt kasutas "kuulipilduja" piiranguid ära.

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Lasketiheduse kohta juba öeldi juba, et ära rohkem peale võta....
Mina aga pooldaks seda varianti.
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
No offence kuuberg. Neid ettepanekuid hakkas tekkima kui seeni peale vihma,
hakkas raske juba jälgida, mis toimub.

Aga ehk siis ka juba, et relva platvorm peaks vastama kasutus eesmärgile.
Iga ar, tugevama vedru ja kettaga pole kuuliprits ja üksiklaskudega
ar pole dmr.

Ei tasuks ju asja nii keeruliseks ajada, sest tegu siiski imitatsioonidega, relvade ja projektiilidest.