Author Topic: STEELCORE 2014 (1.november)  (Read 6338 times)

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
STEELCORE 2014 (1.november)
« on: November 01, 2014, 18:14:13 »
Nii, mängult tagasi.

Üldiselt jäin mänguga rahule; eriti alguses oli huvitav, kui hunta pidi meid linnast välja lööma. Enne esimest surma tuli 4..5 killi, täitsa hea tunne oli. Edasi oli ka tegevust kes tahtis, sest vastane meid päris rahule ei jätnud kogu mängu aja ja meil oli ka mitmeid missioone. Tunda andis vastase arvuline ülekaal; iga edu mis me saavutasime, oli ajutine.

Omapärane see mäng oli see, et vahemaad olid pikad, sellest suur laskemoona kulu. See mäng ma mängisin 120m/s AEG'ga, kuhu oli pandud nii 4x optika kui red dot sinna otsa. Päris mitu situatsiooni oli, kus sai vahetatud tuld vastasega ning läbi optika konstanteeritud, et ei, ei lenda ikka välja. Kuulipildujatega ning korralike snaipritega vennad võisid end hästi tunda.

Igal juhul, hästi veedetud laupäev, tänud organiseerijatele.

Eredamad hetked:

1. mängu algus. Paigutame end koos kaasvõitlejaga majakesse, mis jäi vasakule poole teest, mida mööda Hunta saabus. Keegi oli urgitsenud seina sisse augukese, mille abil sai end väljas toimuvaga kursis hoida ilma, et keegi oleks mind näinud. Ja ei pidanudki kaua ootama: Hunta tuli, kenasti rivikorras. Lasin nad niikaugele kui arvasin et kuulid kindlasti välja lendavad ja andsin pool sekundit aknast valangut. Ma ei näinud otseselt et keegi selle peale välja läks, aga nad said igal juhul aru, et sõda on.

2. Hetk majakeses. Mu paariline oli ilmselt ära lastud, aga mina seda ei teadnud. Kõrvaltoast kostab kõva krobinat. Vaatasin siis ukse poole ja ennäe, kõrvaltoast ilmub kollase lindiga võitleja ja suundub minu poole vaatamata uksest välja. Küllap ta oli aknast sisse roninud. Kaks kuuli selga ja oli tal surnuaeda minek.....

Üleüldse, tundus et vastane eriti ei pööranud minu majakesele tähelepanu. Mõned võitlejad üritasid akna esist võsa mööda läheneda, aga need said minu ja paaarilise poolt ära lastud. Lahing ise kandus majast mööda, ma mingi hetk lasin vastaseid, kes olid minu poole küljega või isegi seljaga, aga nad olid arvatavasti liiga kaugel.
Olukord muutus siis, kui saabusid tagasi need, keda ma olin maha saanud. Ma jälgisin läbi piiluaugu, kuidas nad sammukaupa lähenesid, püssid palges, aga valangut andes jäin aknale kauemaks kui pool sekundit ja sain kuuli.

3. Peame minema ja vallutama mõned majad, milles luureretkel vastast nägime. Liigume päris hästi edasi kuni viimase majani kuskil metsa sees, kuhu elusolevad vastased taganesid. Raske on sinna märkamatult ligi saada. Sammhaaval lähenen, lõpuks eraldan maja katusel liikumist ja tühjendan sinna peaaegu terve midcapi, mingit effekti ei paista. Järsku keegi röögatab "aitab!!!! nüüd aitab!", ning sealt katuselt tuleb alla 3 surnut.

4. Läheme vallutama teise tiiva maju. Vastane on kahes majas. Manööverdan nii et minu poole jääb ühe maja ots, ning hakates akendesse tulistama üksiklaske, liigun lähemale. Üllatavalt hästi läheb, üks valang aknast võiks mind maha võtta aga seda valangut ei tule. Aga, maja ees õues on snaiper. Saan kuuli.

5. Mingi lahing baasi juures. Automaadid tärisevad ja kuulid lendavad, aga eemal võsas keegi avaldab verbaalset rahulolematust, et mu kaaslased pihta ei saa. Samas, kuulid kukuvad lähedale, aga ükski meieni välja ei lenda. Siis ilmub põõsastest üks vend kuulipildujaga, aeg-ajalt sihtides ja valades, ning sammub lähemale. Lasen teda, kuigi tean, et mõttetu üritus, liiga kaugel. Mingi hetk sain nii mina kui mu kaaslased kuuli, aga see hetk oleks tema arust pidanud arvatavasti olema siis, kui ta kaugemal oli. Aga mis teha, ei olnud; tal oli hea relv, aga mitte päris nii hea kui ta arvas.

6. Peame otsima mingeid torusid, millest lastakse rakette. Alguses öeldakse, et nad on välja peal, siis et vastased kannavad neid. Pimedaks kisub. Märgatakse vastast, liigume tema järel metsa. Valangud mitmest torust, pooled mu kaaslased on surnud, mina ka. Läheme baasi tagasi. Ei viitsi enam. Ühtegi toru me isegi ei näinud. Millal siis see lõpulahing tuleb.....


Mis võiks paremini organiseeritud olla:
A. Kronomisi ei ole tükk aega näinud. Ma sain omavahelisest vestlusest teada, et mitmed kaasvõitlejad tegelikult ei tea, kui kõvasti nende relv laseb. Võiks kasvõi mitteametlikult paluda järgmine mäng omanikel kronod kaasa võtta ja kes tahab saab laenata. Mul näiteks on krono tavaliselt kaasas.

Veel kommentaariks: Vaatasin ka vene foorumit ja paistis, et 1. ka vene foorumis on massiivselt positiivset tagasisidet mängule, 2. nii eesti kui vene meeskonnad mängisid "üldkasutatavate reeglite" järgi. Hiljem küll täpsustati, et automaat on 120, granaadil ei pea olema viskavat elementi jne. Probleeme sellest ei paistnud olema, aga siiski, mis mõtet on hoida kahte komplekti reegleid käibel.

« Last Edit: November 02, 2014, 21:16:34 by AndrusK »

Offline vape

  • Tavakasutaja
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #1 on: November 01, 2014, 18:54:15 »
Väga hea ja korralik mäng,tänud korraldajatele
« Last Edit: November 01, 2014, 18:55:33 by vape »

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #2 on: November 01, 2014, 23:26:13 »
Mäng oli hea, tasus Tartust tulemist. Passimist oli pisut palju vahepeal mägilaste baasis kuid ju siis paar ülesannet läks liiga hästi ja vastane takerdus pisut. Hardcore vendasid ei näinud mängu jooksul vist rohkem kui 1 kord, seega good job.
Peale esialgset positsiooni lahingut sai vist vastaseid pisut üllatatud tulles pundiga nende surnuaia poolt ja kuskil 20m kauguselt saime mõned maha, kuigi enda feil oli see, et midcap sai tühjaks poole valangu pealt : P
Mängu keskel sai ka tehtud väike tiir ümber hunta baasi üksinda luurates. Illimar oli parajasti drooni demomas ja keegi baasi kaitsmisega ei tegelenud http://i.imgur.com/aJts8JF.jpg
Lõpus sai ka pisut ringi hiilitud ja mägilaste baasi ründavaid vastaseid päris mitme jagu selja tagant harvendatud.
Priit, kes sa leidsid selle püstoli salve, äkki saad pilti teha ja selle mulle pm või meili peale saata. Kui peaks minu salv olema, saab edasi korraldada : )
Ise loodan, et minu leitud augi hicap ka omaniku üles leidis.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #3 on: November 02, 2014, 09:35:04 »
augi omanik oli väga tänulik :)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline mets

  • Tavakasutaja
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #4 on: November 02, 2014, 10:24:37 »
Tänud korraldajatele.Mäng igati korda läinud.Actionit ja kontakte rohkem kui Piirsalu lõpetamisel.Kahju ,et kõike korraldajate poolt plaanitut ei õnnestunud läbi viia ,aga eks mängu käik tegi omad ajalised korrektiivid.
272

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #5 on: November 02, 2014, 11:55:02 »
Ka pisut tagasisidet.

1.Mängu algus algas plaanitult.See siiski ei sõltu ainult korraldajast.Nii,ettublid olid nii korraldajad kui mängijad.
Linna vallutamisel oleks ehk võinud olla 1 elu.Siis oleks ka teistele missioonidele jäänud rohkem aega.Kellel elud varakult lõppesid said pisut kaua oodata järgmist etappi mängust?Endal õnnestus 1eluga suht lõpuni mängida(lõpus lihtsalt lakkas kula töötamast).

2.Saime ülesande tuua vaenlase tagalast kast.Sellega seoses huviatav seik.Vaenlane jookseb minu poole.Mind ei näe ja laseb samal ajal teisi.Lasen siis pideme tema peale tühjaks alguses oli ta 30m kaugusel ja jõudis umbes 20m kaugusele.Viskas pikali ja hakkas relva laadima.Viskasin ka granaadi.Mis plahvatas suht tema läheduses kuigi ka see ei tahtnud talle mõjuda.Siis kui tegin häält,et ka granaat tapab.....tõstis käe ja läks ära.

3.Kahjuks jah ei jõudnud kõiki ülesandeid korraldaja sooritada.Aga samas oli pidevalt tegevust ja mitte tyhja istumist.Nii,et võib öelda,et need olid tagavara ülesanded.Juhuks kui teised liiga kiirelt lõppevad.Mitte ei oleks pidanud hakkama kohapeal nuputama,et mis edasi.
Tubli töö korraldajalt.

4.See ei juhtunud minuga.Kuulsin lihtsalt kõrvalt kahe mängija omavahelist vestlust.Nimelt küsisi üks teiselt(päevasel ajal juhtus see ),et hiilisid mulle 3m peale ja lasid lihtsalt valangu mulle selga.Selle aseme,et oleks ju piisanud ühest lasust kuna ma sind ei näinud.
Vatus oli järgmine:Aga mul on lubatud tuuning.Sellekohta ütleks ma laskjale,et mine ja tuuni oma aju.....see on sul tuunimatta.
No pole ju mängus point see,et vastasele ikka saaks ka haiget teha.

5.Nüüd siis sooviks kiita kõiki noori mängijaid.Ma isegi ei tea kes neid õpetab,juhendab või mis klubi nad esindavad.Aga igatahes julged ja tublid poisid.Ja kiitus ka neile kes on võtnud endale selle vaevaks,et õpetada neid vanuses 12-14?Või kui vanad nad on.

Ma olen igati rahul selle päevaga ja tänud Korraldajatele ja mängijatele kes selle päeva meeldivaks tegid.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #6 on: November 02, 2014, 12:11:55 »
Tere ka siitpoolt, SUURED TÄNUD kõigile kes tulid.

 Kirjutaks ka omalt poolt väikese tagasiside. Mängijaid tuli kokku üle saja, täpse arvu saab teada, kui on mahti nimekiri üle vaadata. Minu, ehk Mägilaste poolel oli koos minuga täpselt nelikümmend. HCEOG oli üheksa ja Hunta poolel üle kuuekümne. Muidu sujus mängualgus nii nagu oli plaanitud, väikesed nüansid väljaarvata.  Hunta linnaäravõtmine venis oodatust pikemaks ning kui lõpuks enamus linnast oli ära võetud ning paljud mägilased pikalt uut ülesannet oodanud, lasin allesjäänud võitlejatel mägilaste baasi taganeda(siinkohal lisan et mina olin mägilaste juht ehk "Batka"). Proovisime ära Drooni võimekuse(siinkohal suured tänud Illimarile). Tegin grupid ja lasin valida nn. komandörid, kellele selgitasin ülesanded. Järgmine ülesanne oli välja uurida Hunta outpostid ja hävitada laskemoonaladu, poole tunni pärast oli info kolme outposti kohta ja orienteeruv vägede suurus. Lisaks läks edukalt ka moonakasti kätte saamine ja laskemoonalao hävitamine. Sellele järgnes vastase kõrvalmäe otsast ära ajamine(läks edukalt) ja saadiku leidmine metsapiirkonnast(millega jäime natuke hiljaks). Seejärel tekkis suurem viivitus sest nii meie kui ka vastase baasi ümbruses käis kõva andmine ja tekkis väike segadus, seejärel saime info et meie tagalapiirkonda on saadetud õhutõrjeraketid, mida saatsin otsima neli gruppi, oli küll kontakte kuid kahjuks rakettidest jäime ilma. Seleks ajaks oli juba hämardumas ja tegime Marekiga otsuse osad ülesanded ära jätta ja viimase, nn. otsustava Hunta pealetungi ära teha... Sain ka ise vähe kontaktis olla, kuid kuna ei olnud plaanis lahingutes osaleda ja kaasas oli vaid mõned salved, siis sai need ära realiseeritud ja madinat kõrvalt jälgitud. päris lahe oli vaadata: lambid, granaadid, valgusraketid, lisaks droon õhus lendamas...päris lahe vaatemäng. Kuna oli näha et rahvas on väsinud ja tekkis paar sõnavahetust sis tuli otsus mäng lõpetada.

 Juurde lisaks veel suured vabandused, kes ei saanud sooja teed ega kohvi, ning pidi külmade võileibadega leppima... tuleb süüdistada Ramirenti, kes andis meile vigase generaatori, mis otsustas koostöölõpetada ja meid kõiki(kaasaarvatud mind ennast) ilma sooja söögi-joogita jätta. Nagu aru sain sis osad Hunta poole võitlejad, kes tulid ilma eelregistreerimata kohale, jäid märgist ilma. Siinkohal oleks hea kui need mängijad võtaks ühendust, annaks oma andmed ja kui nimekirjaga kattub siis on plaanis neile märke juurde tellida.

 Kahjuks HCEOG poole pealt ei oska täpsemalt rääkida, mida kuulsin siis müts maha. Nemad teenisid omad punase äärega märgid auga välja, eriti need kes läbi vee ja muda läbi tunneli müüda köit pantvangi vabastasid. 5+ töö, võite uhkusega oma märke kanda. Siinkohal märgiks ära ka venemeeskonna esindajad keda oli tore eriüksuses kohata. Oleks tore kui keegi ka rühmast ise kribaks mida tegi ja kus käis ning mida koges. 

PS. Andresele, kaks elu oligi just mõeldud selleks et esimene mäng liiga kiiresti läbi ei saaks ja mänguajal ei hakanud seda reeglit enam muutma. Ei lootnud et mägilased nii hästi end linnas tunnevad ;) Siinkohal on väga oodatud nii head kui ka halvad nüansid mängu juures meeldisid või segasid.
« Last Edit: November 02, 2014, 12:34:52 by Harald »
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Beriya

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #7 on: November 02, 2014, 13:59:00 »
Suur äitah korraldajatele ja mängijatele, mäng oli super, ihu valu täis:) HCEOG - kuttid, te olete parimad:)

Offline HenriEiche

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #8 on: November 02, 2014, 14:55:02 »
Niisiis.

Mulle, kui kõige noorema liikmena HCEOG grupist (olen 13 aastane) meeldis kõige rohkem see, et oli vinge mängida suurema rahvaarvu vastu ja saada uusi kogemusi läbi muda ja vee sumpates. Meie põhi-ülesanneteks oli saada teada, kus on Oranzide baas, kui palju neid on, kes on nende ülem ja leida sidemete kast. Sattusime ka ühe korra kontatki käies luureülesandel, enne kui läksime läbi katakombide Oranzide baasi, aga me tõmbusime tagasi ja õnneks või kahjuks - ühtegi lasku ei tehtud, kuigi meid jällitati natuke maad. Meeskond ise oli hea, aga alati saab olla parem. Ma pean nimelt silmas seda, et kui olime vastaste territooriumil, nii lähedal, et kuulsime laske, siis mõned kippusid rääkima päris kõvasti, aga Hunta ja Mägilased olid omavahel nii kõvas lahingus, et keegi ei pannud tähele. Katakombidest läbi vee liikumine oli mulle uus kogemus. Kõik said ilusti nöörist ülesse v.a mina, sest ma pidin minema viimasena, aga meid avastati, läksin tagasi ja müttasin meeskonnale appi. Sain päris mitu Oranzi maha, aga neid oli liiga palju, jooksid peale. Viimane lahing oli päris vinge. Raketid lendasid ja paugutasid, kui ronisin ühe hangaari tippu, et saada parem vaatepilt lahinguväljast, oli päris eepiline vaatepilt.
Ühesõnaga - ülitore oli!

Aitäh korraldajatele!

Offline krist0fer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 129
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #9 on: November 03, 2014, 15:29:40 »
HCOEG
Üritus oli vinge,elusid oli terve mängu peale meil kokku 5
Ülesanded olid järgmised:
1.Baasi tegemine
2.Luureinfo otsimine kus vastased on kes liidrid ja kus baasid on.Oranzide baasis vedas jäime vahele aga saime põgenetud,kuigi oleks võinud rahulikult kontakti astuda mehed olid kirbul ja ca 40-50m kaugusel aga käski oli selline,et tulistada ei tohti väljaarvatud siis kui meie pihta tuld ei avatud.
3.Elude pakki üles leidmine ja baasi viimine
4.Vipika rääkimine põllul suure kivi juures.
5.Vipi päästmine,mis oli kõige põnevam osa sellest.Tiimid jagunesid kaheks 4 kes läksid katte tuld tegema ja 5 kes läksid mööda maa alust käiku,kus leidus vett,muda jne... (tegelt soovisin ise ka minna sealt,aga KP olin kahjuks).Läksime vaenlase tagalasse valmistusime ja olime kohe vaenlase nina ees oodates kontakti.Esimesed lasud hakkasid pihta siis saime aru ,et pidime ründame,kuid eksisime :D mägilased hoopis ründasid saime rohkelt inimesi seljatagant maha lastud jne.Pärast selgus,et see kontakt oli kasuks neile kes olid maaall :D kuna pidevalt vaadatai sealt august sisse .
Ärkasime ellu saime maaalusesse kohta kus vip pesitses ja väike poiss oli hirmunud,kui me ta pantvangi võtsime ja raudu panime.Pantvang oli väga abivalmis rääkis kui palju neid on ja kus asuvad väljapääsud jne :D Venna sai ka ühe pantvangi aga poiss tegi enesetapu... :D
Põgenesime ära sealt siis olime juhuslikult vaenlase seljataga jälle ja sai kattetuld antud ilusti ja ilma ühegi kaotuseta põgenetud.
Peale seda misiooni liideti meid Oranzidega kokku.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #10 on: November 03, 2014, 16:16:13 »
Keegi seda püstoli salve leidjat saab pingida, et mis salv oli?
Hetkel vist 2 inimest püstoli salve ära kaotanud mängul ja pinge kasvab :)
Minu kaotatud salv oli KJW M9 co2 salv. Kasutaja Mercury kaotas asg glocki salve ära.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #11 on: November 03, 2014, 17:07:52 »
99%tõenäosusega on see sinu salv.sest priit ytles,et clok ei ole.priit ei ole siiin foorumis väga tihe kylaline.vôtan salve enda kätte homme.helista ja saame kokku.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: STEELCORE 2014 (1.november)
« Reply #12 on: November 04, 2014, 22:53:53 »
5.Nüüd siis sooviks kiita kõiki noori mängijaid.Ma isegi ei tea kes neid õpetab,juhendab või mis klubi nad esindavad.Aga igatahes julged ja tublid poisid.Ja kiitus ka neile kes on võtnud endale selle vaevaks,et õpetada neid vanuses 12-14?Või kui vanad nad on.

Nägin alles fotodelt kui palju noorsõdalasi oli. Lahingus neid niipalju ei kohanud. Eks neid õpetab vist Mareki Sõjakool. Pole kuulnud, et keegi veel viitsiks nii tänuväärt tööd teha. Seekord oli näha neid juhendamas ühte tublit sõdalast. Jõudu ja edu neile!

Aga hea oleks teada küll, kes ja mis tingimustel õpetab noori. Nii mõnigi lapsevanem on küsinud. Sõber tahtis suvel panna ka oma poja Mareki sõjalaagrisse.

Lahing oli väga lahe. Korraldaja oli vaeva näinud ja seda oli tunda. Kahju, et pubisse/kohvikusse ei jõudnud, maja ümber sai lahingut küll peetud ja osava Argo kuulide läbi langetud. Mõtlesin hiljem pubi külastada, aga lahingkeerised viisid eemale.

Äge on olla sellises klubis (Airsoft Club Estonia), kes katsetab uuendusi -  Droon ja Kada -rakulka. Droonilt ja mäe nõlvalt lastud katjuuzaga ning rakulkaga metsaservani saadetud granaatidega hoidsime vastased päris kaua eemal. Lahedad uuendused.

Palju tänu korraldajatele ja müts maha maa-aluste sõdalaste ees!!!