Author Topic: 2018-02-10 Kloogal  (Read 2084 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
2018-02-10 Kloogal
« on: February 23, 2018, 09:20:39 »
Kahju, et keegi ei viitsi midagi kirjutada. Mõtlen, et mis ma ikka hoian oma mälestused ainult omale, pigem jagan neid teiega. Oma mälestusi on huvitav lugeda aastaid hiljem ja meenutada põnevaid elamusi, proovige ise järgi...

Elamused olid ju võimsad ja ala täitsa mängitav. Korraldaja oli lahke ja sõbralik ning meile korraldatud tema esimene mäng tuli ju hästi välja. Tean, et ta on natuke harjutanud korraldamist oma suurele seltskonnale ja loodan, et jätkab julgelt ka meile korraldamist.

Lahing ise oli intensiivne ja elamusterohke.
Esimeses mängus Valitsusväed (VV) kaitsesid ala ja ESIK (Eesti Sotsialistliku Iseseisvuse Komando) ründas. Kuna ehitiste ümbrus on võrdlemisi lage, siis oligi arvata, et rünnak on raske ja aeglane. Seda põnevam oli VV–l ala kaitsta. Mõnusalt pikalt venis VV-l taganemine II-kordsesse majja. Vaatasin, et tervelt 1 tund polnud ESIK võitlejad II kordsesse majja jõudnud.  VV püüdis ka kaotatud ala tagasi võita, nõelates mõlemalt küljelt ESIK, aga need jäid vaid ohvrite rohketeks katseteks, mis aga aeglustas tugevalt ESIK edasi rünnet.

Kõige ägedam koht on seal katuseta akendega seintega ala, kus saab ka lähidistantsi lahinguid teha. Aga oli ka võimalus metsa kaudu vastasele selja taha hiilida ja üllatades suure seltskonna surnualasse saata. Samuti oli võimalus konteinerite (nagu linna tänava lahing) vahel pidada ägedaid lähilahinguid.

Kui õigesti aru sain, siis esimene mäng lõppes 2 tunni täitumisel, mitte ühe poole võiduga.
See tähendab, et ala on võimalik pikalt kaitsta, seda jah korduv elude puhul.

Pausil kuulsin kuidas üks ESIK võitleja ütles teisele, et poolte vahetusel VV-d jooksevad kiirelt üle.
Ma ei tea, mille järgi ta nii arvas. Ma ise arvasin, et VV-l läheb rohkem aega vallutamisega, sest ega polnud kerge lagedalt ligi pääseda.
Aga paraku oli sellel ütlejal õigus. VV- poole Kristofer tegi plaani, mille järgi VV jooksis tõepoolest vist alla 10 minutiga esimesest rajatisest üle, see oli ilus vaatepilt, kuidas kordineeritult tegutseti. Järgmise II kordse majani pääsemine oli raskem, aga oli teostatav ja seekordne mäng lõppes VV võiduga.

Viimane mäng oli kahe maja vahel, ühe eluga ja kummalgi osapoolele ei õnnestunud läbi lageda vastase majja jõuda. Mõlemal osapoolel jäid ellu vaid üksikud võitlejad.

Vaatamata krõbedale külmale, ei olnud kordagi külma tunda, selline sooja andev on see airsoft. 

 

Turvalisuse poolest on ala väga hea, et majad on puhtad ja uued, pole ohtlikke varisemis kohti ega okastraate. Nagu Nursipalu uus linnak, aga väiksem.
Peale mängu panime majades vaheseinad tagasi, siledat põrandat pühkima seekord ei pidanud, kuna sees oli lahinguid vähe.
 
Olen varem katsetanud, et kuidas saaks mängijaid ala igasse majja mängima. Kui osapooled alustavad ala eri servadest, siis kõik ei jõua kõikidesse majadesse. Kui aga tuleb puhastada maja haaval, siis enamus ikka jõuavad majadesse, seda kogesin oma viimasel Pakri mängul ja Haras.
Kuigi ma seekord Kloogal läbisin vaid korra ühe maja, enamus aja olin väljas, ma ei tea miks ma nii tegin, majas oleks ju turvalisem, aga vist igavam...

Järgmist osa ootama jäädes...

Soovin kõigile mõnusat tähistamist EV100!!!
« Last Edit: February 23, 2018, 09:40:44 by Margus »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-02-10 Kloogal
« Reply #1 on: February 23, 2018, 19:40:36 »
Huvitav jh, et kuidagi pildi materjali ja videosid ei liigu kuigi osavõtjaid nõnda palju kohal oli, et kuhu siis jäid arvukad pildid ja videod mängust? :/ Sinu pilte vist olengi ainult näinud tollelt mängult, aga ühtegi videot küll silma pole jäänud vist.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!