Author Topic: Küsimus suurele ringile  (Read 20430 times)

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #30 on: January 25, 2016, 15:34:56 »
See ei tasuks ära.
****

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #31 on: January 25, 2016, 19:30:44 »
Parkuurijatel sama jama et kohad lammutatakse ära..

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #32 on: January 25, 2016, 19:49:57 »
Sellest tuli idee ,et ehk võiks sobida nn ekstreem spordikeskus kus saaksid käia airsoftijad,parkuurijad,RMX-iga tegelejad.
****

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #33 on: January 25, 2016, 20:25:12 »
Seda mõtlesingi et suur-sõjamäel ju võimalusi palju kuidas ala põnevamaks teha. Mina oleks nõus maksma kuni 5€  per mäng. Aga kui on mõni ägedama taustaga mäng vb siis isegi rohkem. Ise asi kuidas lennujaam seda vastu võtab et nüüd kohe üle tee jooksevad ringi mustris püssidega millitalistid. Küsida võiks toetust ka mõnest arengufondist.

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #34 on: January 25, 2016, 20:28:58 »
No kas seda airsofti peab üldse mainima .Dokumentides piisab ka sellest kui oleks ekstreem spordikeskus kus on ratta,rula ja parkuurimis võimalused.
****

ASH

  • Guest
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #35 on: January 26, 2016, 21:49:38 »
Põhimõtselt võiks osta ära Suur sõjamäe teha korda mõni maja hoida seal talvel näites 15 kraadi sees ja muud majad vōiks ära puhastada ja võiks sinna teha kaevikud, tunnelid , salakâigud jne.. Ning siis oleks teatud hulk inimesi kes seda haldaks nt teema algataja.
Kas see oli mingi ettepanek teema algatajale kelle küsimus oli, et kui palju oleks soojade mänguruumide kasutajaid raha eest ?
Selliste hüpoteetiliste mõtetute postituste peale lihtsalt pärast nii pikka teema aretust ei jäägi muud üle kui öelda et täiesti mõtetult löll möla ja räme teema solkimine minu arust !
ülejäänutele ettepanijatele
Kaua te jahute / keerutate ümber selle palava pudru ? Inimesed kes on selle äriga juba käe valgeks teinud on siin teemas ka öelnud et see on väääääga kallis lõbu ! Kui teema algatajal on mingi tõsine projekt käsil siis on tore , kui asi vaid idee tasandil siis soovitan uuesti lugeda mu eelmist postitust ning siis suunata oma energia rendipindade hindadele .( asukoht+pindala+planeering+hind)

mainin uuesti ära et mina käiks mingitel mängudel mis toimuks suurel arenal 5000-10 000 ruutmeetrit suurel ruudukujulisel pinnal mis oleks sisustatud ja aastaringselt nii soe et ka gaasikad saaksid sees toimida - Aga seda tõenäoliselt näeme me alles siis kui mingi miljonär selle üles ehitab


 

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #36 on: January 26, 2016, 22:22:51 »
Põhimõtselt võiks osta ära Suur sõjamäe teha korda mõni maja hoida seal talvel näites 15 kraadi sees ja muud majad vōiks ära puhastada ja võiks sinna teha kaevikud, tunnelid , salakâigud jne.. Ning siis oleks teatud hulk inimesi kes seda haldaks nt teema algataja.
Kas see oli mingi ettepanek teema algatajale kelle küsimus oli, et kui palju oleks soojade mänguruumide kasutajaid raha eest ?
Selliste hüpoteetiliste mõtetute postituste peale lihtsalt pärast nii pikka teema aretust ei jäägi muud üle kui öelda et täiesti mõtetult löll möla ja räme teema solkimine minu arust !
ülejäänutele ettepanijatele
Kaua te jahute / keerutate ümber selle palava pudru ? Inimesed kes on selle äriga juba käe valgeks teinud on siin teemas ka öelnud et see on väääääga kallis lõbu ! Kui teema algatajal on mingi tõsine projekt käsil siis on tore , kui asi vaid idee tasandil siis soovitan uuesti lugeda mu eelmist postitust ning siis suunata oma energia rendipindade hindadele .( asukoht+pindala+planeering+hind)

mainin uuesti ära et mina käiks mingitel mängudel mis toimuks suurel arenal 5000-10 000 ruutmeetrit suurel ruudukujulisel pinnal mis oleks sisustatud ja aastaringselt nii soe et ka gaasikad saaksid sees toimida - Aga seda tõenäoliselt näeme me alles siis kui mingi miljonär selle üles ehitab


 

Jah võibolla et kaldus jah pisut teemast välja ja mägedesse omadega... Vabandan!

Offline valx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #37 on: January 27, 2016, 21:16:41 »
Lugesin siin kõikide aktivistide vastused läbi.

Siinkohal tänud neile, kelle arvamustest sain mõtteainet juurde.
Räägiksin veidi taustaks juurde. Mõeldes sellele, miks sellise teema püstitasin, oligi huvi suure sisehalli vastu. Muidugi juba alguses teadvustasin endale, et airsofti alalt seda asja pole mõtet arutadagi.
Plaan on praegu uurida koostöövõimalust Kaitseväega. Olles ise töötanud juba mõnda aega Kaitseväes, saan tänu töökohale uurimustööd teostada hõlpsasti. Olen kuulnud ühelt poolt negatiivset tagasisidet, kuid samas on ka neid, kes on idee osas vastuvõtlikumad.

Põhieesmärk oleks luua Eestisse linnak, millist Baltiriikidel ei ole. Lõppeesmärgina oleks põhiklient jõustruktuurid. Muidugi vastatakse mulle, et on olemas varemeid, vanu hooneid (tõesti nt Keila koolimaja, kus isegi olen harjutamas k2inud ja mida l6hutakse juba 10 aastat), kus saaks väljaõpet teostada, aga samas need ongi tavaliselt üksikud hooned v6i kui rääkida õppusest linna territooriumil, siis kuulub endiselt elanikele privaatsus ning nende territooriumile ei tohi minna (aeda). Lisaks Nursipalus on pidevalt järjekorrad jne.

Kaitseväel sellist raha ei ole, et ehitada kyla suurune linnak, mille koosseisu kuuluks ka hallisuurune hoone. Kuigi arvestades summat, mis selle linnaku pystitamiseks kuluks, v6ib ennast lohutada sellega, et eelmisel aastal ScP kuu pikkune v2lis6ppus Trident Juncture 2015 oli kulude poolest oluliselt kallim, kui kyla suuruse linnaku pystitamine  koos v2hemalt 2000m2 suuruse halliga. Hoonete puhul räägin ma lihtsalt seintest koos betoonpõhjaga ja lihtsama soojustusega ning halli osas oleks ülesehitus sarnane Maxima laadse boxiga.

Kust saada raha? Sellele küsimusele on mul vastus, aga ennem ei saa minna edasi, kui idee pole kuidagi Kaitseväele kasulik.

Seega, kui soovime Eestisse mingit mõistliku USA-stiilis halli/linnakut, siis tuleb otsida koostööd suurema organisatsiooniga ja teha asja vajalikkus suuremaks.
Mulle on ka öeldud, et ettevõtmine liiga hulljulge. Samas kaotada pole midagi ja kui ei ürita, ei juhtu midagi.
Andsin loodetavasti kõneainet juurde, et teema osas veel arutada.

Offline pabulane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #38 on: January 28, 2016, 02:41:19 »
Viimasele^^
Kas peab just tingimata olema uus kompleks? Meil peaks ju tühjalt seisvaid vanu igasugu tootmishooneid olema küll. Kolhoosi ajal olid päris suured kompleksid jne. Võiks seda suunda uurida. St. et KV võiks siis omandisse võtta ja juurdepääsu igasugu suvalistele tõkestada.
Fakt on see, et ehitama sellisel eesmärgil seda keegi ei hakka.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #39 on: January 28, 2016, 10:56:51 »
Kui KV midagi sellist teeb, siis vaadatakse pigem Tapa poole, Tallinna inimeste jaoks jääks see koht kaugeks, kuna sõit sinna võtab rohkem kui tund aega. Arvatavasti ei leiaks see koht piisavalt airsoftijaid, kes viitsiksid õhtul 2 tundi sõita, et paar tundi mängida. Tallinnasse ei hakka keegi midagi rajama, kuna see objekt leiaks kv poolt liiga vähe kasutust ja vanu tühje hooneid leiab Tallinnast niigi. Igasugu kolhoosihoonetega on üldiselt sama teema, et need asuvad Tallinnast kaugel ja selle tõttu ei leia see koht piisavalt külastajaid. Tallinnas sellise koha rent aga käib üle jõu.

Miks ma Tallinnast kogu aeg räägin - selle tõttu, et Tallinnas on kõige suurem airsoftijate kontsentratsioon ja suurim hulk potentsiaalseid külastajaid sellele harjutamiskohale.

Offline ZONE

  • Tavakasutaja
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #40 on: March 02, 2016, 14:25:38 »
Säästan teemaalgatajat üleliigsest uurimustööst EKV vaatevinklist.

1. Kui räägime projektist mida võiks vedada riik EKV jaoks, siis ei maks unistada, et kõrvalised isikud sellest pirukast ampsu saavad. Huvide konflikt.
2. Kui projekti tasuvus on kindel, leitakse ka vahendid selle ellu viimiseks. Tänane reaalsus on, et sellist kompleksi struktuurid     praktiliselt ei vaja. Piisavalt kohti ja objekte kus sellised ametkonnad toimetada saavad ja toimetavad. Lihtsalt rahalises mõttes takistusi ei ole, tegemist valdkonnaga kus liiguvad SUURED rahad.
3. Ei maksa sassi ajada "vinguvat" ja konstruktiivset tagasisidet. See mis kellegile meeldiks ei ole suuremasi pidepunkt kust kinni hakata.
4. Kaitseväe jaoks on selles supis liiga palju komponente, kui lähtun sinupoolsest informatsioonist ja ideedest. Lihtsam oleks käsi lüüa mõne juba olemasoleva kompleksiga. Näiteks võiks tuua Red Bulli halli mis alles avati... kuid jällegi jõuan selleni, et supp mida keedad on liiga paks. Kui punase pulli hall mingi hetk tunnetab eesti turu väiksust võib juhtuda, et mingisugune koostöö on võimalik.
5. Kõik reaalselt töötavad kompleksid on orjenteeritud rahale ja airsoft on paraku katkuhaige vaeslapse rollis keda keegi oma tiiva alla ei taha. Kui on kõvasti "krabisevat" võib ka kesklinna kaubanduskeskuses mängida.

Unistada on tore, aga liigselt unistades võib kuskile otsa või sisse astuda.