Poll

Reeglite muudatuse küsitlus - kas jätkame vana viisi või hakkame jõu mõõtmist kasutama?

Tahan vanaviisi jätkata. Kiirust mõõdetakse 0.2g kuuliga kõikidel relvadel.
28 (40%)
Kirjeldatud muudatus sobib. Hakkame mõõtma jõudu relvade mänguseades.
42 (60%)

Total Members Voted: 66

Author Topic: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides  (Read 27106 times)

Offline punk

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #30 on: January 23, 2018, 19:59:51 »
Selline mõte et hoonetes kuni1J piiranguteta,kuni 1,2J üksiklasud ja kuni 1,5J üksiklasud ja kohustuslik püstol lühidistantside(trepikojad j,n,e,)jaoks.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #31 on: February 05, 2018, 14:37:40 »
Plaanis oodata veebruari lõpuni ning pärast seda vastavalt hääletuse tulemustele viia muudatused foorumis kirjeldatud reeglitesse sisse. Seega võimalus veel hääletada endale sobiva valiku poolt ning suunata Eesti airsofti arengut!

ASH

  • Guest
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #32 on: February 06, 2018, 15:45:50 »
teema jätkuks- kuna küsitlus pole otseselt lubatud jõudude kohta vaid selle kohta, et kas hakata edaspidi mõõtma jõudu või mitte siis juhul kui hakata peaks ära otsustama ka need samad lubatud jõudude piirmäärad . Praegused 2 küsitlust kipuvad mingil arusaamatul põhjusel puhtalt pika püssi meeste lubatud piirmäära tõusu toetama aga sama joul creep puudutab tegelikult kõiki relvaliike . Seda ka olenemata platvormist , puhas füüsika siiski nagu näitab ka tabel mille varasemalt  postitasin .

vastasel juhul sooviksin tagasi võtta oma antud hääle mõlemas küsitluses ja leian et kui mina pean kuulipildujal ja teised SA-del hakkama downtuningut tegema aga BA mehed saaavad võimsust muudkui juurde siis sorry , mängige oma vsr-idega siis ka 115m/s - 3J peal edasi .45 moona näitel

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #33 on: February 07, 2018, 10:55:05 »
Ma tegelikult ei saa aru, mis probleemi me lahendada üritame. Kas kellegi on väga valus olnud ning Jouli reegeliga ei oleks valu tekkinud? Probleem ei ole minu hinnangul selles, et tänased reeglid on liiga pehmed vaid selles, et mängudel ei kontrollita isegi olemasolevate reeglite täitmist nii mängu alguses kui pisteliselt.

Kokkuvõttes - arvestades seda, et 9 mängu 10st midagi ei kontrollita ning välismaa MIL-SIMidel on niikuinii oma reeglid (sõltumata sellest, mida meie siin kokku lepime), siis ma ei näe mitte mingit väärtust reeglite keerukamaks tegemiseks. Seega hääletan vastu.

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #34 on: February 07, 2018, 16:28:17 »
Ma tegelikult ei saa aru, mis probleemi me lahendada üritame. Kas kellegi on väga valus olnud ning Jouli reegeliga ei oleks valu tekkinud? Probleem ei ole minu hinnangul selles, et tänased reeglid on liiga pehmed vaid selles, et mängudel ei kontrollita isegi olemasolevate reeglite täitmist nii mängu alguses kui pisteliselt.



Sinuga täiesti ühelmeelel.
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

ASH

  • Guest
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #35 on: February 07, 2018, 18:54:08 »
Ma tegelikult ei saa aru, mis probleemi me lahendada üritame. Kas kellegi on väga valus olnud ning Jouli reegeliga ei oleks valu tekkinud? Probleem ei ole minu hinnangul selles, et tänased reeglid on liiga pehmed vaid selles, et mängudel ei kontrollita isegi olemasolevate reeglite täitmist nii mängu alguses kui pisteliselt.

Kokkuvõttes - arvestades seda, et 9 mängu 10st midagi ei kontrollita ning välismaa MIL-SIMidel on niikuinii oma reeglid (sõltumata sellest, mida meie siin kokku lepime), siis ma ei näe mitte mingit väärtust reeglite keerukamaks tegemiseks. Seega hääletan vastu.
Et ei peaks hopi maha kruttima ja salve 20seid kuule panema ainult selleks, et paar krono lasku teha . Ning mänguseades relvadel hiljem oluliselt suuremad võimsused teatud platvormide puhul (puudutab suuresti BA-sid) . Teema on küll pikaks veninud aga mis siin arusaamatut on ?

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #36 on: February 07, 2018, 21:11:27 »
Tegelikult puudutab see suuresti kahte gruppi, teatud vinnastatavad BA relvad ja sisuliselt kõik HPA pealt töötavad relvad (automaadid/SA/BA/kulad), kuna nendel relvadel esineb oluliselt "joule creep" nähtust. Ehk siis see mida näitab  m/s ei ole vastavuses reaalse jõuga mida HPA ja osa BA relvi välja suudavad lasta raske kuuliga.
Kuigi jah tegelikult suurem probleem on see, et nagunii enamikel mängudel ei kontrollita isegi praegustele reeglitele vastavust.

..välismaa MIL-SIMidel on niikuinii oma reeglid (sõltumata sellest, mida meie siin kokku lepime), siis ma ei näe mitte mingit väärtust reeglite keerukamaks tegemiseks. Seega hääletan vastu.
Need uued reeglid ühtlustakski reegleid võrreldes meie lähiümbruses toimuvate välismaa mil-sim-idega.

teema jätkuks- kuna küsitlus pole otseselt lubatud jõudude kohta vaid selle kohta, et kas hakata edaspidi mõõtma jõudu või mitte siis juhul kui hakata peaks ära otsustama ka need samad lubatud jõudude piirmäärad . Praegused 2 küsitlust kipuvad mingil arusaamatul põhjusel puhtalt pika püssi meeste lubatud piirmäära tõusu toetama aga sama joul creep puudutab tegelikult kõiki relvaliike . Seda ka olenemata platvormist , puhas füüsika siiski nagu näitab ka tabel mille varasemalt  postitasin .

vastasel juhul sooviksin tagasi võtta oma antud hääle mõlemas küsitluses ja leian et kui mina pean kuulipildujal ja teised SA-del hakkama downtuningut tegema aga BA mehed saaavad võimsust muudkui juurde siis sorry , mängige oma vsr-idega siis ka 115m/s - 3J peal edasi .45 moona näitel
Tegelikult antud küsitlus ei reguleeri mitte kuidagi BA kiiruste suurendamist, pigem vastupidi. Bjorni esimeses postituses on ka ettepanek kiiruste osas, kus on hetkel kehtivate m/s  kiirused aluseks võetud (BA 173 m/s). Selleks, kas BA kiirusi muuta/tõsta on vaja, tehtigi teine küsitlus, kus ma tõin üheks põhjuseks joule creepi. Jah seda esineb teiste kangemate relvadega ka (pealmiselt HPA pealt töötavatega)  aga seal on kiirusi lihtne reguleerida erinevalt vinnastatavatest BA relvadest, millel on sisuliselt kaks vedruvalikult M150 või M170. M150 laseb tugevalt alla lubatud kiiruse/jõu ja M170 üle lubatud, ehk siis sisuliselt tähendaks see seda, et BA platvorm muutuks täiesti kasutuks.
« Last Edit: February 07, 2018, 21:42:59 by zaG »

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #37 on: February 07, 2018, 22:18:23 »
Pole nagu väga täheldanud teiste liidumaa inimeste tihedat külastamist meie mängudel.

Pigem teeme nii nagu meile meeldib

ASH

  • Guest
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #38 on: February 08, 2018, 07:02:54 »
Tegelikult puudutab see suuresti kahte gruppi, teatud vinnastatavad BA relvad ja sisuliselt kõik HPA pealt töötavad relvad (automaadid/SA/BA/kulad), kuna nendel relvadel esineb oluliselt "joule creep" nähtust. Ehk siis see mida näitab  m/s ei ole vastavuses reaalse jõuga mida HPA ja osa BA relvi välja suudavad lasta raske kuuliga.
Kuigi jah tegelikult suurem probleem on see, et nagunii enamikel mängudel ei kontrollita isegi praegustele reeglitele vastavust.

..välismaa MIL-SIMidel on niikuinii oma reeglid (sõltumata sellest, mida meie siin kokku lepime), siis ma ei näe mitte mingit väärtust reeglite keerukamaks tegemiseks. Seega hääletan vastu.
Need uued reeglid ühtlustakski reegleid võrreldes meie lähiümbruses toimuvate välismaa mil-sim-idega.

teema jätkuks- kuna küsitlus pole otseselt lubatud jõudude kohta vaid selle kohta, et kas hakata edaspidi mõõtma jõudu või mitte siis juhul kui hakata peaks ära otsustama ka need samad lubatud jõudude piirmäärad . Praegused 2 küsitlust kipuvad mingil arusaamatul põhjusel puhtalt pika püssi meeste lubatud piirmäära tõusu toetama aga sama joul creep puudutab tegelikult kõiki relvaliike . Seda ka olenemata platvormist , puhas füüsika siiski nagu näitab ka tabel mille varasemalt  postitasin .

vastasel juhul sooviksin tagasi võtta oma antud hääle mõlemas küsitluses ja leian et kui mina pean kuulipildujal ja teised SA-del hakkama downtuningut tegema aga BA mehed saaavad võimsust muudkui juurde siis sorry , mängige oma vsr-idega siis ka 115m/s - 3J peal edasi .45 moona näitel
Tegelikult antud küsitlus ei reguleeri mitte kuidagi BA kiiruste suurendamist, pigem vastupidi. Bjorni esimeses postituses on ka ettepanek kiiruste osas, kus on hetkel kehtivate m/s  kiirused aluseks võetud (BA 173 m/s). Selleks, kas BA kiirusi muuta/tõsta on vaja, tehtigi teine küsitlus, kus ma tõin üheks põhjuseks joule creepi. Jah seda esineb teiste kangemate relvadega ka (pealmiselt HPA pealt töötavatega)  aga seal on kiirusi lihtne reguleerida erinevalt vinnastatavatest BA relvadest, millel on sisuliselt kaks vedruvalikult M150 või M170. M150 laseb tugevalt alla lubatud kiiruse/jõu ja M170 üle lubatud, ehk siis sisuliselt tähendaks see seda, et BA platvorm muutuks täiesti kasutuks.

Ma rääkisingi BA jõu mitte kiiruse tõstmise soovist ning mainisin ka, et "need 2 küsitlust" mitte see konkreetne siin taotlevad jõu tõstmist - kuna need kaks küsitlust on ikkagi seotud teemad (ehk et võtame vastu otsuse et hakkame mõõtma jõudu ja siis teine et lubame BA-del oluliselt suuremat jõudu) . Nüüd minule hakkas vastukarva see, et vahepealsetel liikidel võtame jõudu vähemaks (tava automaadi ja BA vahelistel) . See muudab samamoodi need sisuliselt mõtetuteks relvadeks omada ja ehitada
« Last Edit: February 08, 2018, 07:08:10 by ASH »

ASH

  • Guest
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #39 on: February 08, 2018, 07:29:19 »
tuleks vast ikkagi korraldada uus küsitlus kus erinevad komplektid piirmääradega välja pakutud
1 näide (millega mina rahulduks )

tava autom.  1,5 J  med 0m - (kõik mis üle selle lasevad jääks korraldaja otsustada kas lubab relva üksiklasulisena mängule või mitte , Med-iga ca10m kui ei ületa näiteks 1,9 J piiri. Relv tuleks tähistada korraldaja poolt mingit värvi kaablisidemega)
SAsniper ja KP  2,5 J med 15m võib ka 20m
BA sniper   4 J   med 30 min.
püstolid ei tohi ületada tava automaadi jõudu mänguseades .

kusjuures jõu mõõtmisel arvestataks 1 koht peale koma , ehk siis 1,59 J on ikkagi veel lubatud 0m-se MED-ga . Ja kõik relvad tava automaadist edasi peavad vastama oma mudelilt sellele mis rolli nad etendavad - Ehk siis m16 ja m4 optikaga ei ole SA sniper . Samas oleks kindlasti lubatud vinnastatav M82 BA reeglite kohaselt.
« Last Edit: February 08, 2018, 07:34:46 by ASH »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #40 on: February 08, 2018, 09:52:48 »
Lugesin esimest näidet väärakalt ja jäi mulje, et seal oligi juba 2,5 J. Oleks ise ka 2,5 J poolt, täpselt samal põhjusel nagu BA puhul olen 4J poolt. Et jääks piisavalt varu inimestele, sest erineva kolvi ja vedru valikul ning kompressiooni astmest võivad tulemused suuresti erineda sama vedruga(M150). HPA meestega on asi muidugi lihtsam.

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #41 on: February 08, 2018, 11:25:03 »
Kui liigume Jouli mõõtmisele (milllele ma küll vastu hääletaksin, sest probleem on mujal), siis nõustuks ASHi poolt pakutud piirmääradega. Ehk:
Tava autom.  1,5 J  med 0m
SAsniper ja KP  2,5 J med 15m võib ka 20m
BA sniper   4 J   med 30 min.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #42 on: February 08, 2018, 12:36:14 »
Sama ASH´iga.
Rasked ja kvaliteetsemad kuulid saadaval, ning võiks nende eelisi kasutada.

Offline punk

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #43 on: February 09, 2018, 08:53:54 »
Kui enamus ei suuda isegi granaadi 5meetrist tapvat raadiust tuvastada siis te räägite siin joulide tõstmisest ja 20nest,30nest meetrist. Ja 1,5 jouli on 1,5 jouli aga mitte mingi 1,59 jouli.Mingit koma jama ei tohiks küll sisse jätta. Püstolitele tuleks ka mingi piirang panna et kui üle 100ms laseb siis ikka teeb päris haigetja võiks panna mingi distantsipiirangu.Või vaidlete vastu et kui meetri pealt püstolist vasta näppe saate või vasta nägu siis ei tee ültse katki.Sadomaso võib vabalt ka mujal viljeleda.Enda oskamatust ja argust lahinguväljal ei saa kompenseerida sellega et relvad üle mõistuse tugevaks tuunitakse.Airsofti eesmärk ei ole vastaspoolele tingimata haiget teha.Üritame ikkagi sõbralikult ning ilma ülemääraste emotsioonideta seda ala viljeleda.
« Last Edit: February 10, 2018, 09:48:07 by punk »

ASH

  • Guest
Re: Reeglite muudatuste küsitlus! Kiirus m/s vs Jõud Joulides
« Reply #44 on: February 09, 2018, 11:18:57 »
Kui enamus ei suuda isegi granaadi 5meetrist tapvat raadiust tuvastada siis te räägite siin joulide tõstmisest ja 20nest,30nest meetrist. Ja 1,5 jouli on 1,5 jouli aga mitte mingi 1,59 jouli.Mingit koma jama ei tohiks küll sisse jätta. Püstolitele tuleks ka mingi piirang panna et kui üle 100ms laseb siis ikka teeb päris haiget.
Kaine oled vä? loe niikaua uuesti ja uuesti kuni hakkad ka arusaama nagu ülejäänud inimesed mis eelnevalt kirjas .
Ja meetrite arvestamine oli on ja jääb samamoodi on ju ka praegu M.E.Distantsid . See kas kõigil silmamõõt ühesugune või pahatahlikkusest ei suudeta meetreid arvestada on igaühe südametunnistuse asi ja eluaegne vaidluskoht mängudel .
Sinu postitusest jääb mulje, et peaks need ära kaotama ja kõigile 0m lubama?
Kas püstoli kiiruse jutt oli mingi konkreetne ettepanek ? selge - lepime kokku, et kui püstol laseb üle 100m/s siis saame tabamuse korral haiget .
« Last Edit: February 09, 2018, 12:23:03 by ASH »