Author Topic: Mure laadija/akuga  (Read 7449 times)

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Mure laadija/akuga
« on: July 07, 2015, 23:26:41 »
Tervist. Mure järgmine. Ostsin Turnigy lipo. 3 korda laadinud korralikult. Üleeile hakkas buzzer pinisema. Lükkasin laadija taha, nagu tavaliselt. Peale 14 tundi laadimist näitas cell 2 ikka punast. Võtsin järelt ära ja proovisin uuesti. Näitas mõlemad cellid punast. Mingi 3 minuti jooksul läks 1 roheliseks, aga 2 jäi punaseks. Kui buzzer järgi panna, siis ikka piniseb. Kellelgi soovitusi?

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #1 on: July 07, 2015, 23:38:26 »
Palju elementide pinge on?  Juhul kui oskad vaadata. Kui ei, siis LiPo´ga ära mängi.
Ehk on kellegil laadijat laenata.

Offline Grim Reaper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #2 on: July 07, 2015, 23:40:14 »
Viska see buzzer minema ja osta endale ekraaniga lipo tester. Sa ei tea ju, mis pinge peale ta karjuma hakkab. Lipot ei ole soovitatav alla 3.2V lasta kuna peale seda on suht raske temast elulooma saada. Sõbral täpselt sama keiss (unustas buzzeri külge nädalaks). Proovisin seda laipa elustada tehes minukümmend laadimis-mahalaadimis tsüklit poole C'ga. Elemendid hakkasid taas 4,17V peale tõusma (ennem üle 3,8V ei saanud). Mul endal on korralik tark laadija ja kõik minu akud on vinks vonks (mul on neid palju ning erinevaid :D ). Lisateadmiseks, et kui on mitmest elemendist koosnev aku, siis on kohustuslik (loe: väga soovituslik) seda akut balanseerimisega laadida.

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #3 on: July 07, 2015, 23:40:56 »
Hetkel tööl, pole multimeetrit käepärast. Kodus vaatan. Guugeldades leidsin ka, et asi võib olla selles, et balancer wire on kuskilt lahti. Samas 1 cell juba 2 päeva tühi, ei tea, kas enam asja saab.

Offline Grim Reaper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #4 on: July 07, 2015, 23:44:22 »
Kui tarbijat elemendil taga pole, siis lipo niisama kergelt mahutavust ei kaota. Lipo hoiab kuude kaupa salvestatud energiat sees.

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #5 on: July 07, 2015, 23:45:14 »
Härra vikatimees, viska oma korraliku laadija link, nimi vms, kui tüli ei tee

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #6 on: July 07, 2015, 23:47:58 »
No mina olen seni talitanud nii, et buzzer hakkab vinguma, siis laen. Kui aku pole relvaga ühendatud, siis hoiustan karbis, buzzer küljes ja kui vinguma hakkab, siis laen. Eelmise mingi hiinaka lipo pidas nii ca 2 aastat vastu. Paistetas üles ja siis ostsin uue.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #7 on: July 07, 2015, 23:49:45 »
Mul paar ekraaniga buzzerit üle. kuni 8 elemendi jaoks oli vist.
Kus asud? Rakveres võimalik saada.

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #8 on: July 07, 2015, 23:52:30 »
Ma muidu päälinnas. Muide reedel satun Kadrina kanti tsikliga, poleks probleem Rakverest läbi hüpata, aga selleks ajaks pole vist väga kasu enam. Samas kui üle, siis äkki annad mingi koguse õlle või eurikute eest.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #9 on: July 07, 2015, 23:55:32 »
Loodetavsati saad varem probleemile pihta, enne teisip. ma kodu ei satu.
Samas paari (2) saaksid tulevikuks endale. Ikka kiirem kui hiinast oodata.

Offline Grim Reaper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #10 on: July 07, 2015, 23:56:56 »
Viskan sulle mingi soodsama komplekti
tester

Vaatasin normaalseid laadijaid hea hinnaga aga otsas või siis juba üle 100euri (AC/DC voolupealt)

Endal on 1 laadija koos toitekaga üle mille loovutaks 50euri eest.

PS: arusaamatuks jääb mulle see, et miks sa buzzeri külge jätad, kui akut ei kasuta ??? Umbes sama, kui jätaksid peale tsiklisõitu tuled põlema ja hommikul imestad, miks aku tühi on.
« Last Edit: July 08, 2015, 00:03:10 by Grim Reaper »

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #11 on: July 08, 2015, 00:10:19 »
Enda loogika ütlebseda, et olgu see lipo energiakadu nii väikseks aetud, kui võimalik, siis mingi aja jooksul ikka tühjeneb. Ja kuna vahest seisab kasutamata mingi 2-3 kuud, siis teaks, millal laadida. Ei väidagi, et selline teguviis õige on. Parandage. See balancer toimib nii,et peale laadimist tasakaalustab? Endal kirjade järgi laadija, mis teoorias peaks seda laadimise ajal tegema.

Offline Grim Reaper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #12 on: July 08, 2015, 00:22:06 »
Jah, laadija balanseerib laadimise ajal. Mul on mõned akud lausa aasta olnud kasutamatta ja pole nendega midagi juhtunud. Pinge kadu oli selle ajapeale 0,06V ainult. Kui akut ei kasuta siis ära tarbijat taha pane.  Oled akule arvatavasti juba niipalju kahju teinud, et laadija ei oska/suuda sellega midagi peale hakata. Asun ise tööajal mustamäel ja elan männikul... võin pilgu peale visata oma laadijaga.

Kui huvi on kontakteeru 555 628 95

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Mure laadija/akuga
« Reply #13 on: July 08, 2015, 19:51:58 »
Avaldan tänu kasutajale Grim Reaper. Tsekkas aku üle ja tõdes, et pekkis. Tänud viitsimise eest!