Author Topic: m4 jamab, nozzle teema  (Read 11076 times)

ASH

  • Guest
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #15 on: April 20, 2017, 22:56:15 »
eeldusel et mitte midagi keegi ei tea (peale selle et pole vahepeal juppide vahetust toimunud)
Alustame siis sellest :
kas enne relva (vahepeal) mitte kasutamist , kasutati sama salve - ja siis töötas kõik laitmatult - alati?
kas salve ära võttes kukub alati ca 3-4 kuuli välja ?
kas lastes on heli selline puhas kõlisev või summutatud , justkui oleks toru umbes ?
kas ilma salveta lastes ja salve pesast sisse vaadates nozzle-i liigub?
mängi päästikuga niikaua kuni nozzle jääb nii palju taha asendisse et saad  käsitsi 1 bb sisestada hopi kambrisse nozzli ette , siis hoia näpu otsa tugevalt vastu hopi söödu ava ja lase , kas bb väljub rauast või mitte ? 

 .... siis läheme edasi

Offline ahtoleidar

  • Tavakasutaja
  • Posts: 56
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #16 on: April 20, 2017, 22:56:59 »
Vot sellepärast ma pigem helistasingi talle, et asjal võib sada häda olla. Aga see jauramine ei aita poissi. Aga sa näed asju mis võivad vigased olla ka nii et gearboxi laiali kohe ei kiirusta võtma see ei tähenda, et sa relva ju lahti ei võta mingit opereerimist näed sa väljaspoolt gearboxi näiteks seda ega juhuslikult nozzle pole tappetplate küljest lahti tulnud või seda, et asi logiseb liigselt. Tegevuse nimetus on vea diagnoosimine.
Weekend Warriors W-22
Facebook : https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts


ASH

  • Guest
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #17 on: April 20, 2017, 23:00:55 »
seda ma ka esimeses postituses mainisin, et need on ju lihtsalt diagnoositavad ja kõrvaldatavad (mis sul viga on? kui sa ei oska ise aidata siis palun ära tunne ennast kuidagi puudutatuna kui karmilt aga siiski vajalikult küsitakse teema algatajalt täpsemalt midagi , isegi kui see sardoonilisena tundub, lihtsalt tõmba tagasi, lase teised ligi)

Offline MartinToniste

  • Tavakasutaja
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #18 on: April 20, 2017, 23:23:49 »
Teen väikse recapi!

Peale kõne tekkisid mõned ideed, mida veel proovida enne kui täiesti alla annan.
Gearboxi sisse vaadates on tappet plate täiesti korras, kui siiski ei tõmba piisavalt tagasi, et hoppi saaks kuul ilusti sisse minna. Kerge plastik junn vahele hopile ja gearboxile lahendas olukorras ainult hetkeks.
Järgmiseks ei tahtnud salve lõpp enam ilusti lasta, seega avastasin, et hopis oli kumm hästi kergeks blokeerivaks elemendiks.

Relv hetkel töötab jälle normaalselt, oli abi kõvasti telefoni kõnest ja samuti oleks olnud abi ka ASH-i troubleshootimise steppidest.
Suured tänud kõigile :)

Offline ahtoleidar

  • Tavakasutaja
  • Posts: 56
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #19 on: April 20, 2017, 23:54:24 »
Väga hea kui asja korda said.
Weekend Warriors W-22
Facebook : https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts


Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #20 on: April 21, 2017, 01:32:06 »
Võimalik, et ajajooksul, hopikoda valtsinud ennast gearboxi sisse tänu vibratsioonile ja töötsükli löökidele?
Nozzle liigset pikkus saab kontrollida, kui keerata relv tagur pidi, panna hoppi 2 või 3 kuuli ja teostada lasutsükleid.
Sõltuvalt kas ja palju jõudu vaja avaldada, et hop kuuli vastu võtaks, saab teha järelduse nozzle pikkusest.
Maadlesin mingi aeg ühe ICS m4´ga, kus vana hopikamber tuli asendada tavalise m4 omaga ja seetõttu jäi
stock nozzle liiga pikaks, tutikarvajagu. Mis väljendus ebakorrapärases ettesöötmises.
Viga oli toona ainult mid ja low cappidega, samas hicap töötas enamvähem.
Lahendus oli toona nozzle 0,1mm jagu lühemaks lihvimine. Samas liigse lihvimise oht toona oli,
et kui oleks liiga palju maha võtnud, oleks (tegelt kaduski, kulu oli 2 nozzlet) kompressioon nozzle ja hopikoja vahel.
Kindlasti ei soovita vea omanikul talitada minu lahenduse järgi, kunas see oli minu relva lahendus.
Ennem tuleb kindlaks teha, mis tingis relval probleemi.
Tapetil ,,saba otsa,, kulumine, sector geari nublaka peal. Kas delayer on ?

Offline MartinToniste

  • Tavakasutaja
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #21 on: April 21, 2017, 12:46:27 »
Võimalik, et ajajooksul, hopikoda valtsinud ennast gearboxi sisse tänu vibratsioonile ja töötsükli löökidele?
Nozzle liigset pikkus saab kontrollida, kui keerata relv tagur pidi, panna hoppi 2 või 3 kuuli ja teostada lasutsükleid.
Sõltuvalt kas ja palju jõudu vaja avaldada, et hop kuuli vastu võtaks, saab teha järelduse nozzle pikkusest.
Maadlesin mingi aeg ühe ICS m4´ga, kus vana hopikamber tuli asendada tavalise m4 omaga ja seetõttu jäi
stock nozzle liiga pikaks, tutikarvajagu. Mis väljendus ebakorrapärases ettesöötmises.
Viga oli toona ainult mid ja low cappidega, samas hicap töötas enamvähem.
Lahendus oli toona nozzle 0,1mm jagu lühemaks lihvimine. Samas liigse lihvimise oht toona oli,
et kui oleks liiga palju maha võtnud, oleks (tegelt kaduski, kulu oli 2 nozzlet) kompressioon nozzle ja hopikoja vahel.
Kindlasti ei soovita vea omanikul talitada minu lahenduse järgi, kunas see oli minu relva lahendus.
Ennem tuleb kindlaks teha, mis tingis relval probleemi.
Tapetil ,,saba otsa,, kulumine, sector geari nublaka peal. Kas delayer on ?
Ma kahtlustan, et tappet plate saba ots ongi kulunud. Proovin seda veel vahetada.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #22 on: April 21, 2017, 13:26:06 »
Võimalik, et ajajooksul, hopikoda valtsinud ennast gearboxi sisse tänu vibratsioonile ja töötsükli löökidele?
Nozzle liigset pikkus saab kontrollida, kui keerata relv tagur pidi, panna hoppi 2 või 3 kuuli ja teostada lasutsükleid.
Sõltuvalt kas ja palju jõudu vaja avaldada, et hop kuuli vastu võtaks, saab teha järelduse nozzle pikkusest.
Maadlesin mingi aeg ühe ICS m4´ga, kus vana hopikamber tuli asendada tavalise m4 omaga ja seetõttu jäi
stock nozzle liiga pikaks, tutikarvajagu. Mis väljendus ebakorrapärases ettesöötmises.
Viga oli toona ainult mid ja low cappidega, samas hicap töötas enamvähem.
Lahendus oli toona nozzle 0,1mm jagu lühemaks lihvimine. Samas liigse lihvimise oht toona oli,
et kui oleks liiga palju maha võtnud, oleks (tegelt kaduski, kulu oli 2 nozzlet) kompressioon nozzle ja hopikoja vahel.
Kindlasti ei soovita vea omanikul talitada minu lahenduse järgi, kunas see oli minu relva lahendus.
Ennem tuleb kindlaks teha, mis tingis relval probleemi.
Tapetil ,,saba otsa,, kulumine, sector geari nublaka peal. Kas delayer on ?
Ma kahtlustan, et tappet plate saba ots ongi kulunud. Proovin seda veel vahetada.
Kas enne mitte just ei kirjutanud, et see on täiesti korras ...? Muidu ma endiselt soovitaks, et vii parandusse ära, saad kiirelt korda. Säästad aega ja vb ka raha, kui terveid asju välja vahetama hakkad.

Offline MartinToniste

  • Tavakasutaja
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: m4 jamab, nozzle teema
« Reply #23 on: April 21, 2017, 17:38:14 »
Võimalik, et ajajooksul, hopikoda valtsinud ennast gearboxi sisse tänu vibratsioonile ja töötsükli löökidele?
Nozzle liigset pikkus saab kontrollida, kui keerata relv tagur pidi, panna hoppi 2 või 3 kuuli ja teostada lasutsükleid.
Sõltuvalt kas ja palju jõudu vaja avaldada, et hop kuuli vastu võtaks, saab teha järelduse nozzle pikkusest.
Maadlesin mingi aeg ühe ICS m4´ga, kus vana hopikamber tuli asendada tavalise m4 omaga ja seetõttu jäi
stock nozzle liiga pikaks, tutikarvajagu. Mis väljendus ebakorrapärases ettesöötmises.
Viga oli toona ainult mid ja low cappidega, samas hicap töötas enamvähem.
Lahendus oli toona nozzle 0,1mm jagu lühemaks lihvimine. Samas liigse lihvimise oht toona oli,
et kui oleks liiga palju maha võtnud, oleks (tegelt kaduski, kulu oli 2 nozzlet) kompressioon nozzle ja hopikoja vahel.
Kindlasti ei soovita vea omanikul talitada minu lahenduse järgi, kunas see oli minu relva lahendus.
Ennem tuleb kindlaks teha, mis tingis relval probleemi.
Tapetil ,,saba otsa,, kulumine, sector geari nublaka peal. Kas delayer on ?
Ma kahtlustan, et tappet plate saba ots ongi kulunud. Proovin seda veel vahetada.
Kas enne mitte just ei kirjutanud, et see on täiesti korras ...? Muidu ma endiselt soovitaks, et vii parandusse ära, saad kiirelt korda. Säästad aega ja vb ka raha, kui terveid asju välja vahetama hakkad.
Oleksin viinud parandusse kohe, kuid relvaks olev hoolduse vend puhkusel. Tappet plate tundub olevat korras, kuid mul on tunne, et ta ei jõua lihtsalt lõpuni viia nozzleit, ehk ta äkki veidikene väändub. Aga hetkel laseb ilusti ja saab mängu mängitud.