Author Topic: 21 veebruar Ameerika snaiper  (Read 1974 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
21 veebruar Ameerika snaiper
« on: February 22, 2015, 10:17:33 »
Palju tänu kõigile, kes viitsisid end sellise lörtsise külma tuulise ilmaga välja ajada!!!


OSALEJAD
Kuna maksan ala omanikule 1 eur/nägu, siis oleks hea teada osalejate arvu. Kuna mul oli niigi adre laes ja mõte hajevil, siis unustasin täpsed arvud. Aga kas mäletan õigesti, et USA poolel oli 18 ja Mässulistel 34?
Vana pea ei jäta enam meelde, oleksin pidanud kohe kirja panema.
Kuna ma ei jõudnud briifingut pildistada ja pojal jäi telefoni vaid esimene pilt alles, siis ehk kellegil on foto briifingust või osalejate arv täpsemalt teada. Tobe ka kui mina annan ala omanikule vähema osalejate järgi raha kui ta ise pärast videovalvest kokku loeb…

BRIIFING
Briifingu materjal oli täiskirjutatud A4, sellest välja jõudsin rääkida alla veerandi. Seda piiras lõdisevad sõdalased.

Mõtlen, et kas seda olukorda võiks parandada mõni nendest, mida võiks proovida külma ilmaga briifingul:
1) briifingule tullakse soojendustekiga või paks mantel kogu varustuse peal, mille saab lihtsalt eemaldada peale briifingut;
2) briifing toimub paksus riietuses enne lahingvarustuse selga panemist, peale briifingut varustus selga ja lahingusse – siis peab ootama viimaste järgi - pole vist parim lahendus.
3) lahingu eelpäeval kordan foorumis üle, et palun tehke kogu vajalik info omale selgeks, et briifingul oleks vaid osapoolte jagamine ja kohe lahingusse. Siin aga risk, et kas kõik viitsivad lugeda, lahingus teeb valesti – korraldaja süüdi?
Või on parem lahendus?
Tänu ühe teise kogemustega korraldaja tähelepanelikule pilgule hoidsime ehk ära silma lõhkumise, nimelt lootis üks noorsõdalane osaleda tavaliste päikseprillidega – palun ärge riskige oma tervisega.

LAHING

Enne lahingut läksid USA snaiprid linna serva varitsusse.
Start kell 12.
Kuna USA üksuse arv oli ligi poole vähem, külm ja tugev lörtsine vastutuul, ühe hea snaipri relva lagunemine ja andeka noore snaipri lahkumine - kujunes lahing nii, et umbes tund aega suutsid USA väed linna piiril tegutseda, siis aga liikus rindejoon linnast välja ja Mässulised lähenesid USA staabile. Mässulised jõudsid USA staabile umbes 50 m kaugusele ja mitte lähemale, siis kella 13:30 paiku lõpetasime. Polnud mõtet pikemalt lasta staapi paigal kaitsvate sõdalaste ligunemist ja külmetamist.
Minule teadaolevalt USA väed kolme IED-id ei leidnud

Poolte vahetus,
USA poolele lisasime sõdalasi juurde ja siis oli arv enamvähem võrdne, vähendasime ka surnualas külmetamise aega 3 ja 5 minutile.

Snaiprid asusid linna serva kaitsesse takistamaks mässuliste linna jooksmist.

Start 14:00
Juba kell 14:10 olid olid USA väed Mässuliste staabi juures ja peagi võeti võidukalt Mässuliste baasist dokumendid.
Paus.
Kuna osad olid juba külmunud ja ligunenud, jätsime USA väed linna kaitsma ühe eluga ja Mässulised kolme eluga ründama.
Üks noorsõdalane riskis ronida ohtliku teravate laudade ja naeltega hunniku otsa, kus suutis üllatada vastast, aga siis piirati sisse ja langes. Seda näha 63-l fotol. Ka mina ronisin pildistamiseks mitme hunniku otsa, kui üles on lihtne ronida, siis alla tulemine kestab mitu korda kauem, nii ka see noor sõdalane ronis sealt alla väga kaua minu valvsa pilgu all. 

Kell 15 lõpetasime (kuna vihmakülmataat tegi kurja ja võitis meid) lahingu enamvähem võrdse seisuga.

LEITUD
päikseprillid – kuuluvad noormehele kellele kaitseprille laenasin ja dressipluusi unustas keegi mu autosse.
Võtke palun minuga ühendust (margus1701@hotmail.com või 56 570 325) ja tagastan asjad.


KOHTUNIK
Kohtunikuna sattusin seekord peale vähemalt kahele pimelasu pretentsioonile, surnu lahinginfo jagamisele vähemalt kolm korda, sain tunnistada vähemalt ühe granaadi täpse viske mõjupiirkonda – kaks langenut, umbes neli ausa mängu kõhklust.

KORRALDAMINE
Ma ei tea kuidas teistel korraldajatel, aga minul hakkab adre kasvama vahelduva tõusu ja langusega  alates lahingmõtte tekkimisest peas. Selle lahingu puhul siis umbes 1 nov-st, ehk siis ligi 3 kuud tagasi. Kui lahingus osaleval airsofteril hakkab adre möllama healjuhul eelmisest õhtust, siis mõelge ise, millist põnevat vaheldust argipäevale saab korraldaja. Soovitan soojalt igaühel proovida kasvõi üks lahing korraldada.



Tänud relvarentijatele! Vähemalt kahe erineva rentija rendirelvad olid mängus.

Eriti hea on lugeda korraldajal lahingu eel sõdalaste osalemisest ja infost, mis aitaks lahingut paremaks muuta.
Kui veel peale lahingut saaks lugeda erinevaid (head/vead) arvamusi, saaks korraldajad järgnevatel sellega arvestada…



« Last Edit: February 22, 2015, 12:54:03 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 21 veebruar Ameerika snaiper
« Reply #1 on: February 25, 2015, 12:59:06 »
Ala omanikul pretensioone pole ja on nõus koostööd jätkama. Kuna kasutasime siiski granaate, kartsin, et tuleb pretensioone naabritelt (libedasõidu rada ja Betoonitehas), aga kõik OK. Seega granaate kasutame ka edaspidi kui pole liiga kuiv ja tuleohtlik.

Järgmise lahingu seal võiks teha suuremalt, kaasates ka Betoonitehase ala majaga ja karjääri äärsed huvitavate küngastega alad:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%21277&v=3


Maja asub Betoonitehase alal, kus oleme korra mänginud, fotod alast:
http://fotoalbum.ee/photos/margus1701/sets/1429339

Põnevad staapide asukohad oleksid kaardil pruuniga ringid, osad neist vee keskel, millele juurdepääs mõlemalt poolt:
http://fotoalbum.ee/photos/margus1701/sets/1435515


Praegu veel lahtine on ala alumises osas huvitavate küngastega ala LK.
Kuna pole veel saavutanud Keskonnamin-ga kooskõlastust, siis võib selle ala välja jätta.
Samas ala omanik ise ütleb, et nad ei saa kuidagi takistada seal mängimast, sest ala on lahtine ja pole keelatud liikuda. Neil pole õnnestunud kuidagi takistada ka seal krossikate ja atv-de möllamist. Kui meie sealt lahinguga kergelt läbi astume, ei oleks vast probleemi, sest alal on huvitavad künkad:
 http://fotoalbum.ee/photos/margus1701/sets/1429341

Õnneks liigub puhkepäeviti kogu alal vähe inimesi, kui ka juhtub ilusa ilmaga seal olema liikujaid, siis oskame ju vältida tsiviile ja lahingu eemale suunata.

Lahingu võiks teha suvel kuivemal ajal, kuna märjaga on Puidujäätmete alal mudane.

Kas on ideid stsenaariumi osas?
Ehk soovib keegi oma ideede  järgi seal korraldada, oleks super, osaleksin pigem mängijana. Ala omanikega võin ise kooskõlastada tingimused. Kui olen mängijana, siis ma raha ei taha. Raha pakume ainult Puitjäätmete laole 1 eur/nägu. Betoonitehas pole senini raha küsinud.