Author Topic: lahendamata situatsioonid (kuidas oleks õige lahendus olnud ?) Steelcore2017  (Read 30442 times)

ASH

  • Guest
Teen ettepaneku musta pesu pesta siin eraldi teemas mitte mängu tagasisides (kui ei puuduta ürituse korraldust ülesehitust) et tagasiside teema ei lähex läbuks kätte.

Nii et kõigil kellel midagi hinge kriipima jäi siis võiks leida lahendused/vastused siin, et järgmistel kordadel nii ise kui ka teised saaks olla sarnaste probleemide puhul targemad ja neid vigu vältida ning leida kiired lahendused mängu käigus sarnaste probleemide tekkimisel .

Ise leian, et seekordsel üritusel tekkis nii mõnigi probleem seoses sellega, et mängule oli ÄRA EKSINUD nii mõnigi kes ei teadvusta vist millega tegu oli (Tegu pidi siis olema Mil sim üritusega-selle kõige lahjemas valemis)

Taktik Heiki mainis, et silent kille oleks pidand kuidagi varjatumalt tegema või tõetruumalt - nõus ! aga seda juhul kui eesmärk oleks olnud 1 mees ära tappa . Sellel teel aga võeti terve see üksus ju maha , kas see et 2 meest oleks mööda mõlemat külge mehest meheni kõndinud ja kumminoa vms -ga  torkind või üle kõri tõmmanud oleks muutnud olukorda (vs patsutamine )? niikaua kuni teie osapoolest keegi häält ei teind , relvaga ennast ei kaitsnud ega valgust ei kasutanud, et vaadata mis toimub ei saa ju kedagi teist süüdistada .

Lukka -  teie meeskonnal polnud pimedas oma meeste tuvastamiseks tunnussõna ega mingit koodi ? kelle süü ? see et vastane kuidagi teid üle mängis selles olukorras oli ju puhas nende töövõit ! või õigemini teie mitte tehtud töö ...

Endiselt tekitasid pahameelt pihtasaanud võitlejad kes oleksid pidanud maha paigale jääma täpselt sinna kus sai tabamuse mitte tilbendama edasi kuhugi varju kus siis meedik ravis . 1 ehe näide oli kindraliga kontakt mille käigus mersu taganurga lähedusse visatud granust tekitasime poleemika et keegi ei andnud märku et sai surma , sellele leiti peale kontakti meeldiv vastus, et auto taga oli meedik ja eks too siis järjest ravis kõiki , küll aga ei jäänud laibad paigale ja samas lasti ka edasi samalt positsioonilt kohe peale plahvatust. Võta sa nüüd siis kinni .



« Last Edit: October 09, 2017, 00:37:17 by ASH »

ASH

  • Guest
Harald - selline tapmise käsitlus nagu sa seletasid öisel suurel konfliktil ei anna mulle rahu . Kõik kes sinust mööda kõndisid pidid olema surnud sest sa nägid neid ? midagi sellist sa ütlesid välja  ( küll aga ei öelnud sa kellegile midagi , ei puudutanud kedagi ega lasknud mitte kedagi , v.a. siis mind kui torkisime rauaga teineteist kõhtu ) ? millest need mängijad siis pidid järeldama, et nad surnud on ?

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Tegelikult täheldasin ise ka, et elavad olid teepeal läbisegi surnutega.

Kontakt oli esimese punkri juures, õhtu pimenedes, kus avastasin angaaride juurde viival teel seismas inimesi.

2-3 olid rätikud, ülejäänud sebisid ümber ja siis hakati laskma.
No see pole ju viisakas. Siis peaks ju kõik surnud igaks juhuks üle laskma, äkki tema seljataga on veel keegi.

ASH

  • Guest
äkki tuli püksi - ega sa ju läbi ikka sellest surnust ei lase , vaevalt et keegi nyyd päris nii surnuid ära kasutab , jällegi ei tea mis kontakti silmas pead . pimedas ilmselgelt neid rätte keegi ju ei näe - tegu siis ikka valge ajaga ?
 Pimedas kasutame ikka punast valgust surnute märgistuseks

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Tere,

 Antud olukord oli kahetsusväärne, sest "päriselt" ju surnud püsti ei jää ja nendega tuleb tegeleda, et teised vastased sind laskma ei hakkaks. Samuti on ebaaus liikuda vahetult peale surnuid, relvad all, kaheses kolonnis surnute juurde ÖÖSEL ja eeldada, et on võimalik identifitseerida, kes on elus ja kes surnud. Mina isiklikult, tundes veidi ASHi ;) hoidsin teda sihikul ja andsin mõista et ta on surnud, poolnaljaga, sest arvasin, nagu ka kogu meie varitsus, et tegemist on surnutega, sest ka nende taga olid surnuvalgustust näha. Mõni hetkel hiljem sain aru, et vastane ei teinud nalja, vaid neil oligi plaanis kõik läbisegi surnuks rääkida(kusjuures seda tegid ka need, kes tegelikult olid niiöelda juba surnuks räägitud). Seejärel kuulutati, et kõik MEIE osapool on surnud(kusjuures, kõiki isegi ei puudutatud "surnuks"), mis pehmelt öeldes tundub veidi arusaamatu ja ebaõiglane. Seejärel, kui ma julgesin vastu öelda, et asi ei ole kindlasti õige, otsustas vastaspoole võitleja(ei hakka sulle häbi tegema ja seega las nimi jääb) mind füüsiliselt rünnata, mis on eriti kahetsusväärne. Võime teinekord omavahel asja lõpuni viia ;)  Pakkusin lahenduseks välja, et mõlemad osapooled on "surnud" ja lähevad lahku, mis kahjuks aga neile ei sobinud ning liskas tuli väide "aga keegi ei ole meid ju lasknud" mispeale ma selleks spetsiaalselt võetud trasseerivate kuulidega neid lasin, mispeale arusaamatult need "surnud" mind paari meetri pealt nii näkku, kui ka kehasse lasid(kusjuures üks kuulipilduja, maksimaalselt kolme meetri pealt). Väga ebaproffessionaalne ja labane käitumine teie poolt.

Siinkohal mainin veel ära, et isiklikult ei lasknud vastaseid, sest ennist oli probleem"na..i sa lased mind, kas sa ei näe et olen surnud!" ja ei ole vaja rääkida, et me ei teadnud, kes te olite. Samuti on kahetsusväärne, et lastakse inimestel käituda nii ja mitte keegi midagi ei ütle. Olen, mis ma olen, aga ebaausust ma ei salli ja ebaõiglust mainimata ei jäta.


Parimate soovidega

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Harald - selline tapmise käsitlus nagu sa seletasid öisel suurel konfliktil ei anna mulle rahu . Kõik kes sinust mööda kõndisid pidid olema surnud sest sa nägid neid ? midagi sellist sa ütlesid välja  ( küll aga ei öelnud sa kellegile midagi , ei puudutanud kedagi ega lasknud mitte kedagi , v.a. siis mind kui torkisime rauaga teineteist kõhtu ) ? millest need mängijad siis pidid järeldama, et nad surnud on ?

Täpselt sama küsin ka sinu grupi kohta, miks pooled, meie omadest, keda te isegi ei näinud, pidid surnud olema. Ja teid ei lasknud ma sellepärast, et ennist nägin(kindrali jalutuskäik), kuidas Asemik kurtis, et miks teda ikka mitu korda lasti. Just ülelaskmise vältimiseks me teid igaks juhuks ka üle ei lasknud, sest teie käitumisest jäi mulje, et juba olete surnud. Sorry, aga pimedas ei näe jah, kes on surnud, sest kõigil ei ole punast valgust.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

ASH

  • Guest
väga segane seik oli see küll , aga nagu ka sina , arvasid algul seal teie vastased, et te olete surnud , sest te tulite välja teele seisma kui kaliibri mehed teist möödas olid ja hakkasid ristmikul kogunema
 
Sellist situatsiooni tahaks küll edaspidi vältida - tõenäoliselt peaks ikkagi laskma kui tead, et "sosistades" piisavalt paljusid maha ei saa . vahet pole kas oli väga lähedal või mitte . Lase siis esimene paari üksiklasuga kindlalt ära kui null distantsilt hullult viga ei taha teha kellegile ja siis edasi sprayandpray.

See, et sa vaidlusel laskma kukkusid oli ju ka igatpidi ebanormaalne - ise olid ju ka seal surnud või ma sain valesti aru ?

mitte ainult asemik vaid ka mina kurtsin kuna olime 3kesi surnutena grupis kindrali üritusel punased rätid väljas ja lasti 3st suunast vahetpidamata - no kuidagi ei seostu selle öise teemaga

Punase valguse puudumine on tõesti üks suur miinus , edaspidi peaks öiseid üritusi KORRALDAJAD selle kindlasti kohustusliku varustuse nimekirja panema !!! Meie tiimil oli ikka kõigil punane surnuvalgus olemas
« Last Edit: October 09, 2017, 09:31:11 by ASH »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile

...Pakkusin lahenduseks välja, et mõlemad osapooled on "surnud" ja lähevad lahku, mis kahjuks aga neile ei sobinud ning liskas tuli väide "aga keegi ei ole meid ju lasknud" mispeale ma selleks spetsiaalselt võetud trasseerivate kuulidega neid lasin, mispeale arusaamatult need "surnud" mind paari meetri pealt nii näkku, kui ka kehasse lasid(kusjuures üks kuulipilduja, maksimaalselt kolme meetri pealt). Väga ebaproffessionaalne ja labane käitumine teie poolt...
Minul isiklikult oli täiesti ükskõik, kellel antud situatsioonis õigus oli, kuni sinnamaani kus ma point blanki valangu reide sain. Seda enam on see kummastav, kuna sa algul väitsid, et sa ei tahtnud meid nii lühikese distantsi pealt lasta ja siis vaidluse käigus lasid praktiliselt null distantsilt valangu rahvasse... kui nüüd päris aus olla siis minu meelest on see täiesti ebaproffessionaalne ja labane käitumine.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Eks ma teilt õppisin ;) Lisaks kui tead, mis on point blank, siis sa seda sõna ei kasutaks. Mina sain sama distantsi pealt valangu näkku, kallis kaasfoorumilane, kas see on proffesionaalne, lisaks kasutada sinu sõna, siiskuulipildujast sama distants on ka väga proffesionaalne.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
vaidlus vaidluseks, kuid ülimalt tobe olukord oli lõpptulemus vaidlusel, kui sõnadega ei suuda enam tõestada et sul õigus siis hakkad tõuklema?
kui ma ei eksi, siis sama vend kes esimesena tõuklema hakkas lasi ka pärast kuulipilduriga 2-3 meetri kauguselt. Te olete mänginud juba mitmeid aastaid ja ei suuda omavahel sõnades asju klaarida?
Minule pani ASH käe õlale ja ütles: "Lepime nüüd kokku et te kõik olete surnud", minu juures oli veel 4-5 tiimi kaaslast, kas sellisel olukorras olid siis ka nemad surnud?

Te peaksite olema uutele eeskujuks, kuidas peaks õiglane ja aus mäng toimima. Selles situatsioonis langesite küll väga madalale.
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

ASH

  • Guest
ei old kuulipildur
see kuulipildur käis teid seal samal ajal seljataga läbi kui ma teile seda ütlesin , selles vadinas äkki iga mees ei pand seda enam tähele

See kokkuleppe teema taandub selleni, et kui te ei oleks nõustunud seal vaikselt surnuks olema siis oleks teid üle külvatud vähemalt 2 relva poolt - ma tõesti ei tea kui palju te pimedas enda ümber nägite aga teie punt seisis reaalselt vähemalt kahe tõstetud toru ees see hetk. Tean et see ristmikul pohuvatohu oli enamustel täielik hämming sest ei tehtud vahet omadel ja vastastel ning paljud teist ei saanud enne seda isegi aru et seal teie vahel on vastased igal pool

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
"Kuulipildur" oli see sama vend(nime ei nimeta), kes varem kurtis, et teda mitu korda üle lasti..., tema ei tõugelnud vaid astus minu ja oponendi vahele koos Ashiga.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
ei old kuulipildur
see kuulipildur käis teid seal samal ajal seljataga läbi kui ma teile seda ütlesin , selles vadinas äkki iga mees ei pand seda enam tähele

See kokkuleppe teema taandub selleni, et kui te ei oleks nõustunud seal vaikselt surnuks olema siis oleks teid üle külvatud vähemalt 2 relva poolt - ma tõesti ei tea kui palju te pimedas enda ümber nägite aga teie punt seisis reaalselt vähemalt kahe tõstetud toru ees see hetk. Tean et see ristmikul pohuvatohu oli enamustel täielik hämming sest ei tehtud vahet omadel ja vastastel ning paljud teist ei saanud enne seda isegi aru et seal teie vahel on vastased igal pool

Kui teil oli kõik selge, miks te siis kõik ära ei "katsunud". Nagu ütlesin siis oli patiseis, aga teile see ju ei meeldinud. Samamoodi olite teie koguaeg sihikul, ju siis ei märganud.........lisaks, miks sa siis kohe punast lampi põlema ei pannud, kui ma sind toruga surkisin ja bäng-bäng ütlesin.... samuti elusate vahel ringi patseerisid ja mitte "surnute" juurde ei läinud....

Kogu point on see... ära vingu teise kallal kui sa ise sama asja vastu eksid.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Eks ma teilt õppisin ;) Lisaks kui tead, mis on point blank, siis sa seda sõna ei kasutaks. Mina sain sama distantsi pealt valangu näkku, kallis kaasfoorumilane, kas see on proffesionaalne, lisaks kasutada sinu sõna, siiskuulipildujast sama distants on ka väga proffesionaalne.
Jutu point on pigem see, et antud situatsioonis, kus sa otsustasid vaidluse käigus inimesi vähem kui meetri pealt laskma hakata, said vastavasisulise vastuse (ei olnud ise üks laskjatest). Selleks ajaks oli ju kõigile selge, et lahingsituatsioon on läbi (kõik olid oma positsioonidelt välja tulnud ning tiimid olid alal segamini laiali ning kuulasid ja vaatasid vaidlust). Igal juhul oli selline vaidluse käigus täristama kukkumine vale, olenemata sellest, kes alustas, kuid enne seda kui kõiki teisi ebaprofessionaalseks tembeldada, võiks ka ise korra peeglisse vaadata.

ASEMIK

  • Guest

Haraldi jutt:
Täpselt sama küsin ka sinu grupi kohta, miks pooled, meie omadest, keda te isegi ei näinud, pidid surnud olema. Ja teid ei lasknud ma sellepärast, et ennist nägin(kindrali jalutuskäik), kuidas Asemik kurtis, et miks teda ikka mitu korda lasti. Just ülelaskmise vältimiseks me teid igaks juhuks ka üle ei lasknud, sest teie käitumisest jäi mulje, et juba olete surnud. Sorry, aga pimedas ei näe jah, kes on surnud, sest kõigil ei ole punast valgust.

Minu vastus sellele:
1. Kui te ei näe kolme meest ühes pundis, kes kõik kannavad nähtavalt punaseid rätikuid, siis mida te üldse näete või väidate end nägevat. Selline surnute laskmine päevasel ajal, valges, lagedal on ilmselge tähelepanematus, päästikusõrmed sügelevad nii väga, et ei kontrollita olukorda vaid külvatakse kõige ja kõigi suunas. Avage oma silmad!

2. Öine olukord kus väidad, et lasin alla lubatud distantsi (kuulipildujaga) - kas nägid mind relva õlas hoidamas, oli see lihtsalt käes, panin nö. puusalt, nägid kuule enda poole lendamas, või tundus sulle midagi? Päeval te hästi ei näe, ilmselt ei ole öösel lugu parem.

Täts itt.

« Last Edit: October 09, 2017, 13:09:34 by ASEMIK »