Author Topic: Aus Mäng ja vene foorum  (Read 15597 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #15 on: March 31, 2014, 22:07:44 »
See relvade laskekauguste muutmine on kaheotsaga asi.Kui ma külastan Soomet siis seal on relvade piirangud nagu hetkel meil.Kui tahavad nemad tulla mängima siia?Kuidas siis teha?
Pakuks välja et teema võiks olla Aus mäng.
Nii eestlaste kui venelaste seas.
Ja ootaks erinevaid ideid kuidas seda vähendada?
Lihtsalt süüdistamine ei aita vaid muudab asja hullemaks!!!

Väljendasin end ehk halvasti. Ei mõtlegi välja pakkuda, et hakkame reegleid muutma. See on liiga ulmeline. Lihtsalt leidsin, et see tooks dünaamilisust juurde.

Kuidas vähendada? Mängida taktikat selliselt, et vähendada kontakti pika distantsi pealt ning "põllu peal" või metsa sees.
Näide - seesama vene hooaja mäng, mille link siin välja toodi. Läksime pandega veidi kõrvalt ning sattusime n.ö. põllu peale. Vastasega kontakt, vastane metsas. Nende surnuala samuti metsas. Siis muud ei olnudki, kui kaevusime sisse ning ootasime oma lõppu, sest ega seal muud ei saanudki ju olla. Tol hetkel oli seal kõvasti karjumist ka. Puude taga peituvad õllekõhuga ja rakmetega mehikesed, kelle suunas sai salvesid tühjendatud. Mõttetu lahing, moona ja aja raiskamine. Taktikaliselt oleks võinud mõne muu lahingu ette võtta ning vahest ka taanduda - mida juhtub softis ikka väga harva.

Mulle tundub, et vene seltskond on niipalju suurte salvedega ja suurte kiirustega mänginud, et neil on loomulik visata maapinnale puutaha ja siis sealt kütta. See ei ole reegel, aga seda näeb väga palju mängudel. Mõned pundid on ka aktiivsed CQB ründajad. Neil on korralik kaitsevest, kiiver, full face mask jne. Sealt tuleneb ka eelnevalt räägitud "adrenaliin, ma ei tundnud" probleem.

Tl;Dr
Rohkem taktikat, vähem hicape!
Taktika valik selgemate lahingute suunas, mitte stiilis "laseme hästi kaugelt võssi ja siis vaatame kes tunnistavad ja kes mitte".
« Last Edit: March 31, 2014, 22:10:16 by Bjorn »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #16 on: March 31, 2014, 22:21:27 »

Pakuks välja et teema võiks olla Aus mäng.
Nii eestlaste kui venelaste seas.
Ja ootaks erinevaid ideid kuidas seda vähendada?
Lihtsalt süüdistamine ei aita vaid muudab asja hullemaks!!!

Juhuks, kui see eelnevast aru ei olnud saada:
Kui tahad muuta maailma, siis alusta enesest! Kui arvad et oled juba tubli, siis vaata peeglisse (küsi teiste arvamust!).
Kui tulemus rahuldab, siis mõjuta teisi oma eeskujuga, alustades lähedalolijatega.

Paraku on alati algajaid, kes ei tea maast ega ilmast. Alati saab ka olema dominante, kes tahavad võita iga hinna eest (päris lahingus ju igati hinnatav omadus), aga su enda südames on rahu, kui oled ise teinud seda mida õigeks pead ning andnud oma parima. Noortest ja rohelistest saavad küpsed airsoftijad, ning süstemaatilised rikkujad elimineeritakse varem või hiljem.
« Last Edit: March 31, 2014, 22:25:01 by AndrusK »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #17 on: March 31, 2014, 22:38:15 »

Pakuks välja et teema võiks olla Aus mäng.
Nii eestlaste kui venelaste seas.
Ja ootaks erinevaid ideid kuidas seda vähendada?
Lihtsalt süüdistamine ei aita vaid muudab asja hullemaks!!!

Juhuks, kui see eelnevast aru ei olnud saada:
Kui tahad muuta maailma, siis alusta enesest! Kui arvad et oled juba tubli, siis vaata peeglisse (küsi teiste arvamust!).
Kui tulemus rahuldab, siis mõjuta teisi oma eeskujuga, alustades lähedalolijatega.

Paraku on alati algajaid, kes ei tea maast ega ilmast. Alati saab ka olema dominante, kes tahavad võita iga hinna eest (päris lahingus ju igati hinnatav omadus), aga su enda südames on rahu, kui oled ise teinud seda mida õigeks pead ning andnud oma parima. Noortest ja rohelistest saavad küpsed airsoftijad, ning süstemaatilised rikkujad elimineeritakse varem või hiljem.

Jah seda võin küll öelda,et meie klubis(Airsoft Club Estonia)ei aksepteeri keegi surematut.Kui nähakse ,et oma sai pihta siis ka anname sellest teada talle valju häälselt.Ka seekord männikul ütlesin oma klubi kaaslasele,et ta sai tabamuse(ei väida et keegi pole meist sobi teinud).See oli kaugelt lastud kuul mis tuli talle vastu jalga.
Aga kahjuks sellise suhtumisega nagu sul AndrusK  ei muudagi maailma.Sa näed ,et on viga aga lepid lihtsalt olukorraga!!!
« Last Edit: March 31, 2014, 22:39:19 by andres »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #18 on: March 31, 2014, 22:48:56 »

Aga kahjuks sellise suhtumisega nagu sul AndrusK  ei muudagi maailma.Sa näed ,et on viga aga lepid lihtsalt olukorraga!!!

Hei, ei lepi. Kui on konkreetne teema, siis lahendatakse nii nagu reeglid ette näevad, ehk siis tuleb mängija number vaadata ning GM'ile ette kanda. Kohe ei pruugi sellest midagi juhtuda, aga kui mingi mängija kohta on mitu kaebust, siis küllap temaga vesteldakse.

Aga ikkagi, maailma muudad eelkõige läbi enese ja oma teami. Teami siseselt
reeglina probleeme ei teki - kuna on usalduslik ja sõbralik õhkkond, siis lahendatakse probleemid sõbraliku vestlusega, üksteise väiteid lihtsalt usutakse ning korrigeeritakse käitumist vastavalt. Elad olukorra läbi ja tead, et nii võib ka olla.
Näiteks - situatsioon hiljutiselt treeningult:
Mängija A: kuule, sa said pihta kui sa ümber nurga jooksid, kas sa tõesti ei tundnud?
Mängija B: Ei tundnud. Kuhu ma sain?
A: Kuhugi vöökohta
B: ah sa pagan, mul on siin vöötasku. Kui sinna sattus, siis ma tõesti ei tundnud.
A: Ok, aga arvesta siis palun sellega edaspidi.
B: Ok, ma mõtlen midagi välja.

Kui see juhtuks mängul ja A ning B oleks veel erinevatest rahvustest, siis oleks riid üsna kindel. Aga, juhul kui mõlemad või kasvõi üks teaks, et selline asi võib juhtuda, siis ehk ei olekski probleemi.

« Last Edit: March 31, 2014, 23:20:01 by AndrusK »

Offline McParts

  • Tavakasutaja
  • Posts: 59
    • View Profile
    • Tartu Airsoft
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #19 on: March 31, 2014, 23:20:20 »
Isiklikult leidnud seda et kui on soovi aru saada et tuli tabamus siis ikka saab aru küll isegi kui jooksed, roomad, hüppad ja kargad.
Isegi kui tabamus tuleb selja taha rippuvasse dump pouchi, aga muidugi on ka erandeid kus vb tõesti ei pane tähele.

Isiklikult häirib ennast lisaks sellised juhtumid, kus selge eelisega lastud vastane veel tõstab relva või pöörab ja laseb vastu lootes veel "revenge saada" enne tabamuse tunnistamist.

Isiklik arvamus et kaamerad oleks üks lahendus.
Eriti kui kasutada killcami relval ning hakata välja tooma pihta saamised, samuti kui endal kaamera peal siis sellest hästi kuulda kui ise oled pihta saanud.
tartuairsoft.com
----
Now you're looking for the secret. But you won't find it because of course, you're not really looking. You don't really want to work it out. You want to be fooled.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #20 on: March 31, 2014, 23:24:25 »
Isiklik arvamus et kaamerad oleks üks lahendus.
Eriti kui kasutada killcami relval ning hakata välja tooma pihta saamised, samuti kui endal kaamera peal siis sellest hästi kuulda kui ise oled pihta saanud.

Ma arvan, et see toimiks hästi. Lingid videod oma lahingujärgsesse kommentaari ja küll siis süüdlase teamiliikmed ise ütlevad talle, mis nad nähtust arvavad. Midagi mõjusamat on raske leida.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #21 on: April 01, 2014, 00:39:12 »
Tore, et nii lühikese ajaga tuli niipalju erinevaid mõtteid. Loodetavasti jõuab see teema iga sõdalaseni ja igaüks mõtleb oma tegutsemise peale järgnevates lahingutes. 

Arvan, et üks abivahend on sagedane info jagamine nii foorumites kui ka üritustel.

Kindlasti ei tohiks pihtasaajale minna vihaga ütlema, et kurjam said ju pihta!!!! See vast tekitab viha ja trotsi ning ei tea millega asi lõpeb.
Arvan, et sõbralikum meeldetuletus ja asja selgitamine (just see Andrese näide, et anname eeskuju teistele) annab parema tulemuse. Oleme ju kõik ühe asja eest väljas - õiglane militaarseiklus. Ja kui tõesti sõbralik selgitus ei aita, siis tuleb teavitada teisi ja kohtunike.

Tuleb meelde, et näiteks vene foorumi mõne mängu korraldajad tuletavad meelde mängu alguses, et mängime ausalt. Aga see vist ei jää hästi kõlama. Seda on öeldud kuidagi tava tekstina. Võib-olla peaks seda kuidagi rõhutatumalt ütlema ja siis väikse mõttepausi tegema, et kas kõik ikka kuulsid ja said aru?
 
Väga meeldis pühapäeval Männiku briifingul Mareki ütlus, et "vanakesed, pidage meeles, et ka noorte sõdalaste kuulid tapavad". Et ei oleks olukorda, kus vanake ei aktsepteeri noorelt saadud kuuli.

Või on veel ettepanekuid???
 
« Last Edit: April 01, 2014, 00:44:42 by Margus »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #22 on: April 01, 2014, 08:32:06 »
Isiklikult leidnud seda et kui on soovi aru saada et tuli tabamus siis ikka saab aru küll isegi kui jooksed, roomad, hüppad ja kargad.
Isegi kui tabamus tuleb selja taha rippuvasse dump pouchi, aga muidugi on ka erandeid kus vb tõesti ei pane tähele.

Isiklikult häirib ennast lisaks sellised juhtumid, kus selge eelisega lastud vastane veel tõstab relva või pöörab ja laseb vastu lootes veel "revenge saada" enne tabamuse tunnistamist.

Isiklik arvamus et kaamerad oleks üks lahendus.
Eriti kui kasutada killcami relval ning hakata välja tooma pihta saamised, samuti kui endal kaamera peal siis sellest hästi kuulda kui ise oled pihta saanud.

+1 mõtetele.
Tihtipeale ei tunne, eriti läbi varustuse, et said pihta. Küll aga kuuleb väga hästi. See kas mängija "tahab" seda kuulda või mitte on teine asi.

Endal oli hea juhus ühel Männiku mängul sügisel. GoPro oli kiivri peal (kleebitud alusega) ning istusin okste vahel. Kontaktiks läks, siis tuli võssa kõvasti kuule. Ühel hetkel sain tabamuse ning tõstsin rätiku. Reaalselt mis juhtus oli see, et GoPro oli saanud tabamuse mõned sekundid enne seda, kui ma ise reageerisin järgmistele kuulidele, mis juba madalamale tulid. Kuna GoPro oli kleebitud alusel, siis ei kõlanud see tabamus kiivrisse ning ta oli samasugune plaks nagu vastu oksi tuli tihedas valangus.

Mängu käiku see ei muutnud, aga kodus videot vaadates oli endalgi üllatus, et ei saanud aru, kui kaamerasse tuli tabamus. Peale seda viisin kaamera madalamale kiivri ette otsa ning panin jäiga kinnitusega. Kui tuleb kaamerasse kuul, siis on seda kiivri all ilusasti kuulda. Samuti ei ulatu kaamera kiivrist kõrgemale nagu ennem oli.

Offline Paganarh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #23 on: April 01, 2014, 10:05:10 »
Vabandan, et vastus hiljapeale jäi aga siin juba mõtteid veeretatud, niiet palju lisada pole :)
Siiski, heameelega räägin omad kogemused üle, mis võivad põhjuseks olla ning mis on minuteada ette võetud, et neid probleeme vähendada (mitte kõrvaldada, see oleks vast liialt kõrge unistus).

Wall of text!


Ausa mängu teema on pidevaks probleemiks- olgem ausad, see ka meie ühtse hobi ainuke mõru pill. Olen aastaid käinud (nimetame neid meelevaldselt) nii "Vene" kui "Eesti" mängudel (tegelikult on vene mängudel eestipoisse päris palju ja suurematel üritustel ka vastupidi). Meie meeskond on saanud kah vatti mõlemate osapoolte mängudes ning üldiselt on välja koorunud üpris üks ja seesama pilt : surematute protsent on suhteliselt sama, olenemata kontingendist. Miks siis vene mängudel rohkem nende pärast jahvatamist on? Protsent on sama aga massid suuremad.
On suur vahe kui mäng on 200 inimest või 40 - suurel mängul võib mõnel veel lisaks tekkida anonüümsuse tunne ning paneme juurde veel paarkümmend rentijat, kellel puuduvad kogemused ning kelle adrekas läeb nii üles, et viska neid või kiviga.

See on minu tähelepanek, mis on küll saanud ajapikku kinnitust aga mida ei saa kindlasti võtta püha tõena. Ma ei serveerigi seda nii, eks igaüks peab ise tegema omi järeldusi.
Päris kindlasti ei aksepteeri ma aga nende inimeste arvamusi, kes käinud paaril üritusel, solvunud millegi peale ning siis pärast tigetsevad veel aastaid "kui emmid need venelased/eestlased on" (jah, mõlemal poolel on selliseid, see on päris naljakas tegelikult kui sarnased need ühiskonnad on). Eriti hullud on need tüübid, kes pole kunagi käinud kuid kuna tiimikaaslane/sõber on üks nendest eelmistest, siis kaagutab kaasa.


Mis siis ette võtta. Ilmselgelt pole olemas häid lahendusi, muidu seda probleemi ei eksisteeriks. Olen lugenud näiteks USA ja Filipiinide softijate foorumeid- kõigil on sama probleem, me ei ole üksi.

- Üks reaalsetest asjadest mida implementeeritud vene poolel (kõikuva eduga) on mängijate numbrid ja "trustee'd". Numbrite abil on lihtsam mängijaid ID'da ning on lihtsam öelda korraldajale et näed, number see-ja-see maklaudib. Trusteed on korraldaja poolt usalduse pälvinud mängijad, kes omavad häid teadmisi reeglitest ning kellele on vastavalt mängule antud õigus probleeme lahendada. Kumbki süsteem pole perfektne kuid näha on parandamise tahet. Eesti mängud on nii väikesed, et seal pole eriti vaja miskeid suuri süsteeme. Kuid kui kavatseme laiendada ka meie mängijate baasi, siis kasulik on juba ette mõelda.

- Isiklik eeskuju ja teavitustöö oma meeskonnas on üks tähtsamaid punkte. Piisavalt on olnud situatsioone, kus käib plõks ära ja läbib mõte "oh kui rumalalt ma praegu pihta sain" või "raisk, nüüd tänu sellele kaotab meie osapool selle missioonipunkti" aga ikka läheb käsi vastumeelselt taskusse ja tõmbab sealt välja punase räti. Ebaaus on olla lihtne, aus on olla raske, sellepärast ka on ja jääb ebaausaid inimesi meie hobiga tegelema.

- Mitte võtta seda kui rahvuse asja - me oleme piisavalt täiskasvanud juba, võib aru saada küll, et rahvas on igalpool ühesugune olenemata keelest. Rahvuslik vaen, eriti praeguses põduras kliimas, on lihtsalt lühinägelikkus ja kitsarinnalisus. Ning tõpraid on mõlemalpool, on marurahvuslasi eesti mängijate seas kui ka tiblasid vene mängijate seas. Peab õppima sellest üle olema ja mitte tuimalt segregeerima.


Ja nii ongi, minu kogemused ja arvamused sellel teemal. Ma alati olnud selle värgi keskel, kuna räägin mõlemat keelt ning käin mõlema osapoole üritustel. Käige mängudel ja ärge laske esmamuljetel end petta. Airsoftijaid on kodumaal niigi vähe :)

Niiet ole ise aus, kontrolli, et su võitluskaaslane oleks aus ning vastaspoole surematu lase täiega üle ja ütle siis sellest lähimale mängujuhile. Küll siis see protsent ka ajapiku vähenema hakkab.

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #24 on: April 01, 2014, 19:45:26 »
Ma võin oma arvamuse lisada.
Kui tuleb mingi rambo paar korda aastas, ning ta ei taha surra, sellega midagi erilist teha ei saa - mina kasutan 0.3 kuule ning oskan päris lähemale tulla.

Aga oma kogemustest - surematud on nii vene ning ka eesti mängudel, suurt vahet pole.
Oorah

Offline Jeff

  • Tavakasutaja
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #25 on: April 01, 2014, 20:54:49 »
Väga meeldis pühapäeval Männiku briifingul Mareki ütlus, et "vanakesed, pidage meeles, et ka noorte sõdalaste kuulid tapavad". Et ei oleks olukorda, kus vanake ei aktsepteeri noorelt saadud kuuli.
 
Ise olen neliteist ja hindasin seda väga, sest esimene sõda kus käisin oli venelaste mingi suur üritus kus inimesed said aru küll, et pihta said aga kedagi see ei kottinud. Eestlaste lahingutes on seda vähem (on küll) aga leidub siiski. Pärast esimest sõda võib selliste asjade pärast airsoft nooremate jaoks mõtetuks muutuda (Õnneks olen airsofti küljes endiselt kinni ja kavatsen sellega tegeleda ka edaspidi). ///:1
Spray'n'pray

Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #26 on: April 02, 2014, 20:19:48 »
How to spoil an airsoft game haakub teemaga hästi.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #27 on: April 03, 2014, 22:41:35 »
Kasutan siinset aktiivset teemat ka teise teema aktiivsemaks tegemiseks, mis on silmapiirilt mitu korrust allpool:

Siinsest vestlusest tuli välja, et meil on veel olemas klubisid, millest/kellest pole eriti kuskil infot leida.

Kui mina sügisest siin foorumis käima hakkasin, arvasin, et on olemas ainult mõni klubi. Kui tekkis mõte, et püüaks tulevikus mõne klubiga liituda, siis ega infot klubide kohta eriti polnud.       Alles vene foorumist leidsin palju tiime ja klubisid: http://www.airsoftgames.ee/viewforum.php?f=35 

Õnneks jõudis Airsoft Club Estonia mu ennem üles noppida kui hakkasin klubisid otsima.

Et teha uutel ja vanadel sõdalastel klubide leidmine lihtsamaks ja klubidele kes otsivad koostöö partnereid, siis palun lugupeetud tiimid/klubid ronige trepist pisut allapoole, teemasse Muud foorumid, milles on teema Airsoft klubid. Ning palun lisage sinna oma andmed…

Õnneks leidis Tiim Maggots selle ja lisas huvitava tutvustuse…   
« Last Edit: April 03, 2014, 22:44:40 by Margus »