Author Topic: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!  (Read 27840 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« on: June 18, 2014, 09:35:42 »
Kuna airsofti ilma 6mm plastikust bb-deta ei saa mängida, siis teeme eraldi teema kuulide arutelu kohta. Siia teemasse üritaks koondada kogemused ja arvamused, mis kuul on hea ühel või teisel põhjusel. Kuna läbi aegade on tootjate  moon kvaliteedis kõikunud siis ühest tõde ei ole olemas, küll aga võiks siit teemast saada ülevaate ja üldise pildi mida osta ja mis ostmata jätta.

Alustaks sellest, et mis kuuli kasutada millise relva sees. Räägime siis kaalust.

0.2g sobib vinnastavate püstolite sisse. Kuna see on kõige odavam moon, siis sobib ta niisama plõksimiseks või testlaskmisteks, kus täpsus ei ole tähtis, vaid statistika kogumine - näiteks kronomine ehk kiiruse mõõtmine. Üldine standard on see, et kõiki mõõtmisi tehakse 0.2g moonaga. Samuti on see hea testimoon, kuid üritada mingeid probleeme lahendada relva töös. Kui relv näiteks ei sööda, siis kallist moona on mõttetu raisata, kui testimised saab teha odavama kuuliga ära.

0.25g on üks levinuimaid kaale, mida kasutatakse. Sobib nii püstolisse kui automaati, pumpa ja kulasse. Võrreldes 0.2g moonaga on hajuvus ja tuule suhtes lennuvõime kordades parem, samuti läheb võssist läbi. Küll aga ei saa vastu 0.28g ja 0.3g automaadi raskekaalule. Hinna-mahu suhtes hea kesktee. Saab täristada uhkelt ilma rahakotti lõhkumata. Tõsisemad airsofti mängijad lähevad tavaliselt raskema moona peale üle.

0.28g oli pikka aega "raskekaal" automaatide seas ning on siiani laialdaselt kasutusel. 120m/s kiiruste juures pakub väga head lennutrajektoori, eeldusel et AEG hopup suudab piisavalt seda tõsta. Massiline täristamine läheb veidi kalliks, kuid standard salvedega mängivale softerile peaks täitsa hää olema. Silmnähtavalt parema lennuga, kui 0.25g. Püstoli sisse võib raskeks jääda, olenevalt püstoli kiirusest ja hopupist.

0.3g on viimase paari aasta raskekaaluks saanud. Mitmed mängijad eelistavad just seda oma AEG sisse, sest pakub kõige kõrgema kaaluga head kvaliteeti ja valget kuuli. Kui kiirus on 120m/s piiril ning hopup on hea, siis võib väga häid tulemusi saada selle kaalu juures. Piiranguteks võivad saada salved, mis ei sööda enam rasket moona piisavalt kiiresti või rahakott, millesse auk süüakse, kuid päästikusõbralikult käituda.

Üle selle tulevad pea eranditult snaipri moonad ning kahjuks hetkeseis airsoftis on selline, et nende seas tõsiselt head kvaliteeti ei ole näha.
0.32, 0.36, 0.4, 0.43g on levinumad kaalud. Tootjateks tihti peale ühe ja sama tehase "rebrand" ehk edasimüüjad. Mõni aeg tagasi oli 0.36g roheline, 0.40g kollane ja 0.43g musta värvi. Nüüd on näha olnud 0.36g pruun, 0.40g tumeroheline ning 0.43g musta värvi. UK-s ja USA-s on välja tulnud esimene laar 0.40g ja 0.43g valgeid kuule ka, kuid Euroopasse neid veel saabunud ei ole.

Automaadi kuuli tootjatest.
Mulle meeldib:
KSC
G&G
King Arms
Blaster (mitte BIO-seeria, Biolagunev kraam on tõsine apelsinikoor)

Ei meeldi:
Kõiksugused odavama otsa kuulid, mida tihtipeale müüakse erineva nime all, kuid sama kraami. Nt. Diablo, Gunfire Rockets. Kõiki kuule saab kasutada, kuid kui me räägime keskmisest airsofterist, kes ostab endale ca 200-300 eur maksva relva ning paneb sinna veel ca 200 eur jagu tuuningut ja lisasid külge, siis jääb arusaamatuks miks tahta halvemat täpsust, ettesöötmise probleeme ning võimalikku sisu remonti, sest kuulipakilt sai säästa paar euri.

Vaja veel arvamust kujundada:
Bioval - nimelt oli Bioval pikka aega mu isiklike lemmikute seas. Viimastel üritustel aga nii minul kui teistel kasutajatel hakkasid tekkima tõrked ettesöötmise vallas. Ei oska veel öelda, kas see oli ühe saadetise probleem või sügavam mure.
Guarder - sama nagu eelmine. Paar aastat tagasi oli veel Guarder üks kõikide lemmikuid. Siis tuli uus pakend ning kvaliteet läks allamäge. Ilmselt otsustati veidi rohkem kasumit teenida ning tootmisprotsessi muudetud odavamaks.

Kui keegi on lisaks eelnevatele veel pikemalt kasutanud mingit muu tootja moona ning omab võrdlusmomenti mõnega siin toodust, siis võiks kindlasti teada anda.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #1 on: June 18, 2014, 10:11:32 »
G&G 0.25 ja 0.3 põhilised.
http://gunfire.pl/product-eng-1152193714-Kulki-P-S-B-P-G-G-0-25g-1kg-pack-BB.html
http://gunfire.pl/product-eng-1152195872-Precyzyjne-kulki-G-G-P-S-B-P-0-30g-2000-szt.html

Samas pole isiklikult ka uute gunfire rocketitega probleeme kohanud. Tean, et nad vahetasid paar aastat tagasi kuulide supplierit ja siis kvaliteet muutus paremaks. Enne seda oli täielik saast.
« Last Edit: June 18, 2014, 10:13:10 by Pahandus »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #2 on: June 18, 2014, 10:32:49 »
Bjorn, võib-olla oleks siia ka hea ATP linkida, saavad inimesed ka vastused küsimusele, "miks" ja "mis siis juhtub kui". http://mackila.com/airsoft/atp/

Mina kasutan Gunfire rocketeid, 0.3 siis automaadis ja kuulipildujas. Püstolis tegelt ka, kuigi mul püstol backupiks ainult.

Snaipris kollased 0.4'sed, erinevad tootjad (Madbull näiteks), aga sama kraam. Pehme kuul, natuke kriidine, aga lasta saab ja midagi paremat ei tea ka. 0.43'stega ei ole sõbraks saanud.

Et mida osta ja mida mitte: ma olen proovinud Biovali, GG, Gunfire tavalisi ja biolagunevaid kuule. Erilist vahet ei ole, kuigi biolagunevad, eriti mitte-Biovali omad, võiks kiirelt ära lasta peale ostmist. Gunfire biolagunevatega (0.28 rohelised) ma märkasin mingil hetkel, et nad lihtsalt ei lenda nii kaugele kui 0.28 GG tavakuulid (trennis olid ühes salves ühed teises teised kuulid). Sealtmaalt ma kasutan pigem tavakuule oma relvades. Söötmisprobleeme pole automaatidega olnud - esimene JG oli mul delayeriga ja edaspidi olen selle ise igale poole sisse pannud. Ilma delayerita võib probleeme olla küll.

Snaipri kuulidest ma ei soovita musti, neid lihtsalt ei ole näha. Ikka on vaja lasku korrigeerida vastavalt tuulele või relv võib natuke viltu olla ja kui sa ei näe, et kuhu kuul läheb, siis on raske midagi tabada. Kasutan seega 0.4 kollaseid ja olen proovinud ka 0.43 helerohelisi, märgatavat vahet pole. 0.43 mustad on olnud natuke suurema diameetriga (5.98 versus 5.95), sellega peaks arvestama kui neid kasutada.




« Last Edit: June 18, 2014, 11:21:54 by AndrusK »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #3 on: June 18, 2014, 15:00:31 »
... UK-s ja USA-s on välja tulnud esimene laar 0.40g ja 0.43g valgeid kuule ka, kuid Euroopasse neid veel saabunud ei ole...
Juhtusin ka seda postitust lugema ja peab ütlema, et kui nad saavad välise kihi ka korda, võib tegemist olla snaipritele kauaoodatud väga korraliku moonaga, sest kuulidel puudusid seesmised õhumullid, mis praeguses moonavalikus enamuses domineerib. Hakka või uut relva ehitama..

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #4 on: June 18, 2014, 15:45:34 »
Just täpselt. Isegi selle praeguse väliskihi juures VSR sees pidi söötma ning juba praegu paremat tulemust näitama, sest kuul on ikkagi ühtlasema massi jaotusega ja haarab hopi juba praegu paremini.

Siin videos UK kutt testib laserkaugusmõõtjat ja kasutab neid valgeid raskeid kuule laskmiseks. Hiljem on tal ka mängust paar scopecam videot aga on tuulise päeva valinud.
Bodgeups Airsoft - Weapon Mountable Laser Rangefinder Review

Offline Mihkel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #5 on: June 19, 2014, 19:56:23 »
Kuni viimase ajani olen kasutanud ainult Guarderi 0,25g kuuli ja pole kordagi probleeme olnud ei söötmisega ega millegi muuga.
Väga hea kuul. Guarderi 0,28g on ka suht hea, kuid raskemad pidid juba suht saastad olema (isiklik kogemus puudub)
Hetkel salves G&G 0,28g kuulid.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #6 on: June 25, 2014, 15:46:45 »
Nonii, nädalavahetusel sai pikemalt kasutatud BB Blaster Devil 0.3g kuule nii CQB situatsioonis kui pikalt metsa all lastes (testi eesmärkidel). Üldiselt on tulemus hea.

Kuule lahti lõigates on nad kõvad ning väga tiheda ühtlase massiga, mulle sisuliselt ei ole. Kui leiad, siis hästi väikeseid.
Pind on väga hästi poleeritud, ühtlane ning defektivaba.
Lastud sai ca 1k bb-d, ühtegi tõrget ei täheldanud, salvedes jooksid puhtalt. 

Mis aga põhiline  - lasugrupp oli väga hea stabiilne nii horisontaalses kui vertikaalses mõttes. Isegi kerge tuulega kõrvalekaldeid praktiliselt ei olnud.

Pikk jutt lühidalt: Blaster Devil 0.3g (musta korgiga pudel) saab hetkel olema mu põhiliseks laskemoonaks. Soovitan proovida!

P.S. Lisaks on kodus veel jääk tavalist Blasteri 0.3g ka (rohelise korgiga pudel), peab mingi päev võrdlema 1:1 kui parem ilm ja aega ning valgust väljas.

Offline volmer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #7 on: June 25, 2014, 18:35:31 »
Pean nõustuma. Eelnevalt olen kasutanud nii 120 m/s laskva AR kui ka 150 m/s DMR püssiga Bioval BBB 0.30g'd ning tulemusega rahule jäänud (igatahes veerandgrammisest kuulist üle,) siis Devil Blaster 30'sed olid ikka märgatavalt stabiilsema lennu ja lasugrupi ühtlusega.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #8 on: August 01, 2014, 19:51:47 »
Lõpuks on Euroopasse müügile tulnud valged heavyweight snaipri kuulid - 0.36g, 0.40g ja 0.43g valget värvi.

BBKing esmane ülevaade siin olemas:
Bodgeups Airsoft - White Heavyweight BB Review - BB King 0.4g White

Väidetavalt üldiselt okeid kuulid, osadel on jäljed peal, kuid seest ühtlased ja mullivabad.
Mina, Wiki ja Kivi tellisime testpakid ära igas kaalus. Nädala pärast peaksid kohal olema ning tulemused teada.

Info põhjal, mis netis ringi liigub on tegemist snaiprite kaua oodatud kuuliga, mis võimaldab reaalselt 80m pealt torsolaske võtta 150-170m/s relvaga. Eks näeb mida reaalne elu toob.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #9 on: August 17, 2014, 20:36:55 »
BBKing 0.40g ja 0.43g üle vaadatud ja esmased testid tehtud.

Kiire kokkuvõte: tulemus on positiivne, kuid arenguruum on veel olemas.
Ise tellisin need kaks kaalu ning teiste kohta ei oska kommenteerida.

Plussid:
Valge
Väga ilusa sisuga, mis on sisuliselt mullivaba
Võrdlemisi ilusa pinnaga
Lendavad kaugele ja täpselt, siiamaani parim raskekaalu kuul mida hetkel saadaval.

Miinused:
pakis leidub defektiga kuule - osadel on mõrad sees ning osadel on valamiskohas auk
Midcap salvedes ei sööda absoluutselt (proovitud Magpul originaal PMAG-d ning Airsoft Systems M4 salved), söödab snaipri salvedes ning STAR lowcapides, mis on single-row salved.

Tegin pildid ka pinnast ja sisust, aga telefoni kvaliteet on olematu ning ehk mõni teine testija teeb paremad pildid. (Wiki ja Kivi).

Kokkuvõte on see, et kõik snaiprid või snaiprihakatised peaksid tellima antud moona. Loodame, et mõned puudujäägid likvideeritakse ning järgmistel toodetel on juba ilus pind. Sisu kohta ühtegi halba sõna ei ole öelda.

Seniks panen oma Polarstar DMR ülemise osa töösse ning lähen mõni päev metsa kaugust testima.

Offline olavi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Airsoft relvad ja varustus
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #10 on: October 21, 2014, 19:28:25 »
Milline erinevus bb king 0.40 ja 0.43 vahel testides oli?

Sa vist testisid ka kalashnikov 0.40? Kuidas need olid võrreldes bb king omadega?

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #11 on: October 21, 2014, 19:43:14 »
BBKing peamiseks mureks on mõradega kuulid ja aukudega kuulid. Mõlemad saab visuaalsel vaatlusel eemaldada pakist.
Kalashnikov 0.43g on häästi pehmed. St. kergelt kriimustatavad. 0.40g oli veidi kõvemast materjalist.

Mõlemad ei sööda midcapides, single stack salvedes söödavad mõlemad. Vajab veel testimist ja laiemat kandepinda (loe: mitu erinevat kasutajat testimas), et rohkem järeldusi teha. Lisaks pole VSR platvormi endal võtta, mis oleks peamine testiks.

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #12 on: November 08, 2014, 20:27:42 »
ostsin ka 0,4 bbking kuule, mõrad ja augud on probleemiks tõesti

tegin pilti kah, korraliku peotäie pidin minema viskama selliseid

http://www.upload.ee/image/4349653/2014-11-08_22.55.04.jpg
« Last Edit: November 08, 2014, 23:07:23 by kollsnaiper »

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: Kuulide arutelu - võrdleme airsofti laskemoona!
« Reply #13 on: November 09, 2014, 17:36:06 »
Mängul käidud, BBking 0,40g, vsr ja 170 vedru. Kui on ilma defektita kuul, siis lendab ideaalselt, kui kasvõi pisike täke sees, paneb kohe puitu. Ja ega see kuul väga korralikult feedida ei tahtnud snaiprisalves, pidevalt kiilus kinni, ei feedinud lõpuni korralikult ja jäi nozzle ja hopikummi vahele kinni. Vb sellepärast, et need kuulid on kergelt karedad pealt, sest kiirlaadijat pidi ka ikka mitu head korda raputama, et sealt midagi kätte saaks. Igatahes rohkem ma neid kuule kasutada ei kavatse, ei ole üldsegi usaldusväärsed. 2 tunni jooksul oli mul snaipriga nende tõttu nii mitu korda igast jama.

Offline Kovaglas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile