Author Topic: Black Hawk Down M733  (Read 6632 times)

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Black Hawk Down M733
« on: April 20, 2017, 15:00:32 »
Asi, mida ma juba aastaid olin teha tahtnud kuid sobiva tooriku puudumise tõttu oli jäänud vaid mõtteks. Paar kuud tagasi leidsin läbi juhuse euroopast ühe softipoe, mis müüs sobivat relva, pikalt mõelda ei lasknud ning ostsin kohe ära.
Tegu siis metallkerega JG M733 automaadiga, mis tuleb juba tehasest tuunituna (mosfet, laagritel vedrujuht, puksid, tugevamad hammakad, kolb jne).


Projektiks on Black Hawk Down filmis Master Sgt Gary Gordoni kasutatud M733. Seda relva on päris palju üritatud järele teha kuid enamik neist on n-ö look a like versioonid, kus esineb päris palju ebatäpsusi ning kasutatud on valesi detaile. Otsustasin, et ise lähen raskemat teedpidi ning üritasin antud relva võimalikult orginaalilähedaselt ehitada.
Mõned väljavõtted filmist (klõpsa pildile):

Esimese asjana sai ostetud punatäpp, milleks on G&P comp M2 (GP121). Arvasin, et sellega pääsen lihtsalt ja viskan sihiku koos L alusega raili peale, kuid pilte vaadates ning detailidele rohkem tähelepanu pöörates avastasin, et filmis on relva peal Aimpoint Comp M (esimene versioon). Antud orginaal sihikut enam ei toodeta ning järelturul neid väga ei liigu, samuti on praktiliselt kõik softipoodides müüdavad aimpoint koopiad Comp M2 versioonid. Pika otsimise peale leidsin paar Comp M sihikuga sarnast koopiat kuid neil oli palju ebatäpsusi, seega pidi ostetud sihikust maksimumi välja võtma, ning seda modifitseerima. Tulemus tuli üsna orginaalilähedane (ülemisel pildil modifitseerimata sihik, alumisel sama sihik ümberthetud Comp M versiooniks).

Järgmiseks otsisin õiget optikarõngast, mida oli kõige raskem leida. Pika otsimise ning erinevatest foorumitest abiküsimise peale leidsin ÜHE softipoe, kus peaaegu õige optikarõngas müügis oli(in stock). Ka see vajas modifitseerimist, kuna filmis oli kinnitus ühe kruviga aga ostetud rõngal kahe kruviga.

Samuti ei leidnud kusagilt filmis kasutatud kandesanga raili ja pidin ostma selle, mis saada on. Et raili niimoodi peale panna saaks, nagu filmis, pidin ka seda modifitseerima.

Viimaks oli sumps, mida ka loomulikult "õige versioonina" saada ei olnud. Siinkohal suur tänu kasutajale Scuall, kes lasi minu CAD-is tehtud summutiotsa 3D printeriga välja.


Viimase asjana jäi relv üle värvida ning teibiga lamp laesääre külge panna. Ka siin üritasin võimalikult täpselt filmis olnud camo jäljendada ning lõpptulemus tuli päris hea (jah, salv on veel valet värvi).







Martin
« Last Edit: July 22, 2017, 21:46:32 by zaG »

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Black Hawk Down M733
« Reply #1 on: April 20, 2017, 20:37:36 »
Tubli

Isegi como triibud on õige kaldega

Offline Paavst

  • Tavakasutaja
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Black Hawk Down M733
« Reply #2 on: April 20, 2017, 21:09:36 »
NICE :D

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Black Hawk Down M733
« Reply #3 on: April 21, 2017, 10:10:06 »
Tubli

Isegi como triibud on õige kaldega
Detailid, detailid, detailid. Kõige lihtsama camo värvimine muutub üheks keerukamaks tegevuseks kui üritad midagi jäljendada. Nüüd vajab veidi Wear and Tear, et saada audentsemat välimust.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Black Hawk Down M733
« Reply #4 on: April 21, 2017, 10:38:55 »
Mulle siiski tundub, et camo värvid on veidi ergumad. Ilmselt tuleb rohkem üritustel osaleda ja värve pleegitada

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Black Hawk Down M733
« Reply #5 on: April 21, 2017, 10:50:24 »
Mulle siiski tundub, et camo värvid on veidi ergumad. Ilmselt tuleb rohkem üritustel osaleda ja värve pleegitada
Värvitoon on üldse selline asi, mida on võimatu piltide põhjal 100% õigesti teha, saan vaid oletada, et relva värvimisel kasutati klassikalisi camo värvitoone. Filmides ja fotodel on kasutatud palju erinevaid filtreid, mis muudab visuaalset tulemust. Samuti on minu pildid tehtud sisetingimustes ja tehisvalguse taustal, väljas oleks tulemus kindlasti teistsugune.