Author Topic: 21 nov Sõjamäel  (Read 3750 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
21 nov Sõjamäel
« on: November 21, 2015, 18:34:51 »
Saigi siis kasutaja Metsavend algatus teoks, palju tänu!
Vaatamata külmale tuulele tuli mõni ikka kohale, palju tänu ka kõigile osalejaile!
Fotod panin fotode rubriiki, mõned korrused allpool.

Kokkuvõte hiljem.

Kuidas osalejatel läks, kas saite piisavalt mängida, kas midagi oleks võinud teisiti teha?


Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: 21 nov Sõjamäel
« Reply #1 on: November 21, 2015, 22:17:28 »
Minu poolt kutsutud rahvas oli väga positiiselt meelestatud mängu lõpus. Rendi ja oma relvade vahe oli ilmselge, mitmed hakkasid ka oma relva soetamisele mõtlema. Kui ostavad siis minu jaoks mängu eesmärk täidetud. Veits rahvast juures airsoftis.

Mis kripeldama jäi, oli see, et meeskondade märgistused oleks võinud nähtavamad olla, võib olla ka sellest, et mul kiskusid prillid väga uduseks.
Mida uduste prillide vältimiseks soovitate?

Mängu pikkus oli täiesti piisav, sai koormuse kätte. Meeskonnad tundusid ka suhteliselt võrdsed. Margust märkasin alles siis kui juba surnud olin. Tänud ka vene foorumi rahvale, väga lahedad tüübid. Ilm - päikesest kuni raheni.

Oleks tore ka teiste osaliste arvamust kuulda. Mina jäin igal juhul rahule, järgmise korrani.

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: 21 nov Sõjamäel
« Reply #2 on: November 21, 2015, 22:48:41 »
Kõik oli väga viis pluss .

Uduste prillide vastu aitab kas siis hea kvaliteetne prill osta ja päris vastu nägu mitte suruda, teiseks väga hästi aitab seebivee lahus .. pritsid peale , oota mingi 1,2 min ja puhastad lapiga ära ja 2-3h on probleem lahendatud . Kuigi üks faktor on veel inimese nahk , kellel higistab rohkem kellel mitte .. enne mängu võid proovida mingit niisutavad kreemi määrida näkku.

Lintide kohapealt .. mina näiteks üldse ei kasutaks markeeringuid pisematel mängudel , inimesed jäävad 1h mängides meelde ja tunned kohe ära kes omad kes mitte:) ja on ka põnevam

Mäng oli väga äge , stsenaariumid olid väga tip-top ja actioni rikkad .. ei tea selle pika venna foorumi nime kellega ringi liikusin koguaeg aga kahekesi saime ikka väga korralikult vastaseid lammutada,oli tore koostööd teha.
Eriti adre rohke oli kui hiilisime värava tagant mina tema ja liitus ka Belka meiega punaste maja taha vastastele selga ja tegime 2 maja puhtaks ja hoidsime mängu lõpuni keskmist maja kolmekesi. Korralik hiilimine ja tapmine oli.
Kindlasti andis tunda algajate värki .. mitte paha pärast aga arusaadav,et adre laes ja ei kontrolli kõike .. üksik lasud majas, mitu korda sain majas full autot tunda ja korra isegi läksin närvi kui ( nüüd ei tea kas oli rendikas või keegi teine ) selja tagant majast lasti 15m pealt valangut .. oleks nagu piisanud ühest, kahest kuulist aga tõmmati kõik käed ja ribid üle.
ja hittide tunnistamine .. kuigi seal on ka aga sees kuna vahepeal sadas rahet siis ei saanudki aru kas nüüd said kuuliga või rahega või kusagilt tilkus vett pähe.

Mis oli veel väga naljakas kui üritasime lõpus punase maja teist korrust rünnata .. no vastastel oli vist granaadi tehas seal :D Üritad peale minna trepist , lendab granaat , jooksed tagasi peitu ja nii oma 10 korda.

ja vastane sniperiga ..  :D haige moment , kohtusime temaga maja treppidel.. karjusin omad, tekkis segadus ja lasin ta maha, kuigi olen kindel et ta oleks mu enne maha lasknud kuna olin tal kirbul.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: 21 nov Sõjamäel
« Reply #3 on: November 22, 2015, 10:22:58 »
Hea klassikaline mäng oli. Koguaeg oli action - majad käisid käest kätte ja kuule kulus salvede kaupa.
Kõik asjad said hästi valitud. Plats oli hea ja reeglid lihtsad. Mingit erilist passimist ei olnud. Kõik said toimetada nii nagu parasjagu parem tundus. Sügis-talvise ilma jaoks täpselt õige värk.

Metsavenna kamp oli tubli. Seekord sattusid uued tulijad ühte rühma väga tugevate vanade mängijatega. Esimesel mängupoolel nad vist väga palju lahingut pidada ei jõudnudki. Meie pool oli pidevalt vastaspoole "ameeriklastega" hädas ja põhivõhm kulus sinna. Aga mängu teises pooles võtsid "uued" mind päris mitu korda maha :)

Aitäh korraldajatele Metsavennale ja Margusele. Samuti kõigile uuetele ja vanadele mängijatele!

Offline RistoK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
  • "In time of peace prepare for war!"
    • View Profile
Re: 21 nov Sõjamäel
« Reply #4 on: November 22, 2015, 19:03:11 »
Oli äärmiselt hästi õnnestunud üritus. Ilmaga oli seinast seina, päikesest lumeni. Endale isiklikult meeldis päeva esimene mäng rohkem. Pommi otsimine oli parajalt tricky. Hääle järgi arvasin, et see on esimeses kahekordses punases majas. Kollasin kogu hoone läbi aga nada. Lõpuks lõin käega sellele. Mäng samuti näitas ära varustuse puudulikuse kohad, kui ikka korralikumaks andmiseks läks kuskil siis 1 high-cap salvega ei tee ikka mitte midagi. Enne kui arugi saad oled juba low või out of ammo.Maha võetud vastaseid sai kokku lugeda siiski 10 ringi ja samas ühest majast teise 2-in-row võiks ka algaja kohta heaks tulemuseks lugeda. Ainuke selline meelde jäänud negatiivne asi oli see, et viimases mängus, kui surma saime väikese punase maja juures siis Margusega seal olnud tüüp lasi veel kuuli kaela. Polnud väga meeldiv, peaaegu oleks ropendanud, aga see selleks. Jään ootama uut mängu!
« Last Edit: November 22, 2015, 19:19:53 by RistoK »
"Sometimes we have to lose the small battles inorder to win war!"

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 21 nov Sõjamäel
« Reply #5 on: November 23, 2015, 14:31:31 »
Ainuke selline meelde jäänud negatiivne asi oli see, et viimases mängus, kui surma saime väikese punase maja juures siis Margusega seal olnud tüüp lasi veel kuuli kaela. Polnud väga meeldiv, peaaegu oleks ropendanud, aga see selleks. Jään ootama uut mängu!

Kuna me ei teadnud, kas olete elus või langenud ja seisite seina ääres lahinguvalmiduses, siis minu seljatagust kaitsenud mängija avaski tule. Edaspidi soovitan langenuna valjult õelda -"surnud" ja kiirelt eemalduda lahingalast.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 21 nov Sõjamäel
« Reply #6 on: November 23, 2015, 14:35:33 »
Unustasin lugeda osalejate arvu, fotolt lugesin umbes 35, mõned veel seal varikatuse all ja mõned liitusid hiljem, eks umbes 40 oli meid.
Lisaks oli alal 6 neutraalset airsofterit, kes harjutasid omaette treeninguid, korra ka astuti lahingusse olude sunnil.

Briifinguks ei kasutanud eelnevalt nimetatud ruumi, kuna seal vilises tuul ja põrand oli vee all vaid briifitasime päikse käes tuulevarjulisemas kohas parkla juures.
Kuna oli uuemaid mängijaid, siis tuletasime koos üle pimelasu ja muud reeglid. Õnneks oldi kannatlikud ja ei virisetud pika briifi pärast kuigi vähemalt kahel nägin lõuga värisemas. Soovitan siiski briifi ajaks midagi soojemat peale panna, kellel oht külmale.

I mäng 2 tundi:
Kuna pommikohvri panime seekord mitte majja vaid lagedamale mõne põõsaga piiratud kraavi-kaevikusse ja pommikohver polnud põhi eesmärk, siis vist ei pingutatud eriliselt kohvri otsimisega. Üks mainis, et kuulis piiksumist, aga majade vahel see kajab petlikult ja raske oli leida õiget kohta. Viimastel minutitel andsin teada, et seisan punase rätikuga pommi lähedal, mis tõi küll osapooled lähemale, aga keegi ei riskinud avatud väljal kaevikutesse tulema ja nii see lõhkeski. Esimest korda minu meelset kui see kohver lõhkes leidmata, kuigi ajalimiit oli päris pikk – 45 min. Ülejäänud 1h ja 15 min oli äge majade jagamine.
                      Kui meie (lindiga) osapoole osad mängijad olid vallutamas teisi majasid, siis vastaste osapool oli meie parkla äärse maja nii sisse piiranud, et oli karta suurt kaotust. Vastane oli juba II-korruse vallutanud ja olid valmistumas meie ainsat I-korrust vallutama. Side päästis.
Palusin kiiresti ülejäänutel kogu alalt ruttu meile appi tulla ja viimasel hetkel saabusid abiväed ja lõime vastase majast välja ja hakkasime viimasel 15 minutil meie ala laiendama.

Minu meelset olid vastased osavamad, ka selle pärast, et nende surnuala oli kaugel, aga ikka suudeti meid päris nurka suruda. Meil ei olnud nii tihe side erinevate gruppide vahel ja puudus ülevaade mängijate asukohast. Aga leppisime kokku, et me väga pikalt pähe ei saanud – andestati ja leppisime viigiga. 

II mäng 1 tund:
Tagumises neljas majas.
Minu meelest vallutas lintidega osapool rohkem maju. Eks andis tunda ka usa üksuse lahkumine, mis ebavõrdsustes taset.
Parim moment oli minule kui olin vastase tule all seina ääres ja ei saanud eriti lihtsalt rünnata. Vastane kükitas augus, millel kividest kaitsesein ees (foto nr 24, asukoht näha fotol nr 20). Järsku märkasin, et meie omad jõudsid sinna platvormile ja sides siis palusin, et võtaksid sealt nurga juures vastase maha. Vaadati ja sihiti mujale, aga täpsustasin, et kohe nina ees nurga all (3m kaugusel) – siis tormasid kaks ja hukkasid ta. Et jälle tegi side suure töö ära… 

III mäng 1 tund:
Samuti tagumises neljas majas, poolte vahetusega.
See oli minu jaoks põnevaim, kus sai maju ükshaaval puhastada ja langesin viimases majas osavama mängija kuulist.

Granaate pilluti ikka mõnuga.

Mängud tegime ilma ravimiseta.

Lõpetasime kell 15:50

Päiksest raheni.

Tore oli ka näha osalemas 3 õrnema soo esindajat. No Alina on juba pika kogemustega proff, aga olid ka kaks keda polnud varem kohanud. Kui hiilisin majas  nendele selja taga olevasse ruumi, arvasin, et oh neid kahte näitsikut võin vabalt maha võtta astudes tervenisti ukse peale ja lootsin üksiklaskudega need lähestikku asetsevad uued naissõdalased kiirelt maha võtta. Aga ei, hindasin üle oma võimeid ja uhkus maksis kätte, kui ühe sain küljelt kergelt maha, siis teine oli kiire, osav pööre ja avas ka tule, hukkusime vist üheaegselt. Nii, et ära alahinda uusi ja veel naisi…


Nii nagu laubasin teavitasin mängudes lõpuni jäänud minutitest mis pani osa mängijaid kiiremini tegutsema.

Tore oli kohata ka Valgast mängijat, kellega meenutasime hea sõnaga Nursipalu ja zombikat, andis lootust, et ehk järg aasta kordavad…

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 21 nov Sõjamäel
« Reply #7 on: November 23, 2015, 14:51:28 »
Sain ka ise piisavalt mängida, vahepeal lahendasin kohtunikuna kaks lahkheli ja kolmanda lahkheli lahendasime side kaudu. Tore, et lubate korraldajatel ka mängida. Mõistlike mängijatega saab jooksult lahkhelid lahendatud…