Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160787 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kokkuvõte
« Reply #255 on: December 08, 2019, 19:33:06 »
Mängime ühe osava klubi vastu.

Palju tänu klubile DRG!!!

Oli pikk 5h25min hea koormusega lahingpäev, lõpetasime alles pimedas kell 15:45.

Hommikul jõin kohvi eelmisel aastal DRG klubilt kingitud suurest tassist, millel klubi nimi ja logo, see viis juba mõtted neile ja meeleolu lahingule lähemale.

Kuue aastane airsofti kogemus on õnneks midagi õpetanud ja mingi kogemus on juba olemas, aga kui mängid osavama vastase vastu, siis saad aru, et on veel palju põnevat õppida ja harjutada, et kauem elus püsida.

Ühe eluga mängud, midcapid, luuramine, hiilimine, maas pikali  lähi kontakti lahingud ja palju muud huvitavat.
Nende vastu ja nendega koos mängimine on midagi enamat kui tavaline airsoft, see jääb meelde ja annab palju juurde.

 Nende soov on et ka siit foorumist areneksid mängijad edasi koos nendega ja nende vastu mängides, et airsoftis oleks rohkem osavaid mängijaid, kellega ja kelle vastu on põnevam mängida.

Ja nad räägivad meiega eesti keeles, seega kõik täiesti arusaadav, nii et järgmine kord on ehk veel tulijaid siit...


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kuidas edasi minna?
« Reply #256 on: January 18, 2020, 18:47:04 »
Kuna sünna teema (http://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=4445.15  ) uks klõpsatas nina ees kinni, siis ei jõudnud aitäh kõigile õelda. Tänan Teid siin:

Palju tänu Teile õnnitluste eest nii siin kui mujal!!! Tänu Teile kujunes seekordne sünna meeldejäävamaks.

Toredaim luuleline sügava mõttega õnnitlus tuli suurimalt koostööpartnerilt selline: Jää kestma, Kalevite kange rahvas, ja seisa kaljuna, me vapper Margus saa. Ei vaibund kannatustes sinu vahvus, end läbi sajanditest murdsid sa. Ja tõusid softijate vabaks maaks, et päikene su päevadesse paista saaks.

Jätkuvat entusiasmi ja stiimulit süstis korraldaja õnnitlus, kes pani aluse mängude viimise Eesti eri paikadesse ja tänu temale (mulle tundub nii) tehaksegi nüüd mänge nii erinevates kohtades, tema õnnitlus oli selline: Edu ja jõudu, sõpru ja raha ning hulgaliselt mängijaid platsile 
ja kindlasti tervist ja hulgaliselt tahtmist, sest sina oled kujunenud airsofti suurimaks eestvedajaks Eestis 

Tegelikult minu arvates on tema oluliselt suurem eestvedaja ja õigluse nimel võitleja.
__________________________________________________________________________

KUIDAS EDASI?

Eks iga korraldaja püüab alasid erinevalt tutvustada ja murrab pead kuidas mängijad meelitada ala eri servadesse ja põnevamatesse kohtadesse, et alal kõik parimad kohad mängijatele ette näidata ja mängitavus järgi proovida. Nii vaevasin ka mina pead kuni mõned aastad tagasi hakkasin katsetama graafikuga mängu kus teatud kellaaegadel etteantud punktis elus olev osapool sai punkti. Ja sama katsetas ka üks teine korraldaja ja tundus, et toimis. Aga iga asi lõpuks ammendub ja tahaks midagi muud proovida.

Mul on üldiselt kehv fantaasia uute huvitavamate stsenaariumite välja mõtlemiseks. Olen enamus mängud teinud nii, et mängud võimalikult intensiivsed kus osapooled oleksid võimalikult lähedal teineteisele ja elluärkamine võimalikult lähedal ja lihtne. Samas mu soovitud eeldus oli nii, et mängijad jõuaksid alal põnevamad kohad läbi mängida. Nagu ka viimati Klooga mõisas.
 
Ja mõned üksikud nagu Vääna dessant või kus olen katsetanud kuulide ja salvede piirangutega mänge. Aga enamus ikka ajagraafikuga või et üks osapool taganeb-teine ründab ja vastupidi.   

Eks see olegi korraldajale paras pähkel kuidas stsenaarium ja ala erinevad põnevamad kohad kokku viia.

Eelmise aasta Raku Retke suvepäevadega kogesin, et üle kahe päeva mängu ei taha ma korraldada. Mängijaid on raske nii kaua koos hoida. Tuleks kõne alla vaid variant kui kolm päeva järjest saavad mängijad osaleda, ise valides päeva ja lahingu kus osaleda, aga see liiga ettearvamatu ja raske kõike paika panna.
Samuti kogesin, et ma ei oska mitmekesi korraldades jagada ülesandeid, pigem teen ise enamus ära, aga see teeb pika mängu korraldamise mõttetult keeruliseks ja aega nõudvaks. Ja kuna mängijad on enamasti harjunud mängima kuni 3-4 tundi, siis on päris keerukas paika panna palju põnevat tegevust pikema lahingu puhul, mis hoiaks mängijaid alal.

Sellepärast pole mulle mõtet teha ettepanekuid teha koos suurem lahing.
Aga sügav kummardus nende ees, kes siiski teevad meile pikemaid ja keerukamaid mänge, nendel osalen ikka kui võimalus.

Aga ikkagi kuidas edasi?

Kindlasti on meie seas palju parema fantaasiaga inimesi, kes mingitel põhjustel ei soovi ise mängu korraldada ja oma fantaasiaid  ellu rakendada. Samas soovitan siiski olenemata viimaste päevade siinse foorumi tuliste vaidluste ühe aktiivseima korraldajaga, siiski uutel proovida korraldamist. Algul proovida korraldamist väiksemalt ja siis ka suuremalt.

Kuidas saaksid need parema fantaasia omanikud meie mängud huvitavamaks muuta:
Kui Te ise ei korralda, ehk jagate oma mõtteid siin, et millised võiksid olla paremad stsenaariumid või mängu läbi viimised? Ega Te ju ei taha koguaeg lihtsaid igava stsenaariumiga lühilahinguid.

Pole mõtet pakkuda, et tee mäng selle või selle arvuti mängu järgi. Mõtle enne läbi, kas ja kuidas oleks võimalik arvuti stsenaarium viia tegelikkusesse airsofti mängu, et kas see on ikka võimalik...
Aga oma läbi mõeldud fantaasiaid võiksite julgelt jagada, ehk mina või teised korraldajad saaksid uusi ideid juurde. Ja mõtle kui huvitav saab Sul olema kui Sinu fantaasia saab olema rakendatud reaalselt mõne korraldaja mängus, mida saad ise reaalselt ka järgi proovida mängides. Võibolla tänab Sind mängu korraldaja ka kuidagi, materiaalselt näiteks...

Samuti ootan ma soovitusi, mida mina võiksin teisiti või uut moodi teha? Kronomist pole mõtet pakkuda, see juba leierdatud teema. Aga näiteks briifingu või mängu läbiviimisel. Eelistan saada mõtteid siin avalikult, aga kui Sa tõesti ei taha siin siis leiad ikka mu kuskilt privadest üles.

Kujundame koos airsofti huvitavamaks... 
« Last Edit: January 18, 2020, 19:03:27 by Margus »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #257 on: January 18, 2020, 23:16:57 »
Mõte on tõesti hea Margus. Nõnda saaks mängijad kes ise ei taha korraldada, kuid omavad värskeid mõtteid oma mõtteid ka jagada ja kui idee käiku läheb, siis oleks uue idee toonu premeerimine igati mõistlik tegu.

Samuti saaks mängijad pakkuda mängu kohti kus mänge teha juhul kui nad ise korraldada ei taha, aga sobiv plats on olemas, nii on võimalik tuua juurde uusi mänguplatse, sest nendega hakkab kangesti kitsaks kiskuma, eriti Tallinnas ja ega Tartu ja Valgagi vahel asjalood väga kiita pole, aga uued põnevad alad on alati teretulnud. Eriti hea on kui tegemist on eravaldusega kus on omaniku nõusolek olemas.

Tore on näha, et mängijad tegelevad oma maalappidel platside ehitamisega, isegi saartel juba ja mida rohkem platse tekib kus mängida, seda parem ja lõbusam on, sest iga kord samal platsil muutub tüütuks, aga kui saab mängida erinevatel platsidel, siis püsib ka põnevus suurem tänu vaheldusele.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #258 on: January 20, 2020, 22:04:11 »
Näitena sai proovitud teha LARP mängu ja mängijatele see meeldis. Tegu on vaheldusega tavapärastele lipu, pommi, team deathmatchi mängudele.

LARP puhul tekib põnevus juba enne mängu kui valmistatakse ette kostüümi ja mõeldakse välja omale tegelaskuju ning platsil elatakse rolli sisse. Karistajate meeskonnale oli see esmane kogemus teha sellist mängu ning peale mõningaste väiksemate apsakate läks mäng vägagi hästi.

Kindlasti vajavad sellised mängud pikemat ettevalmistusaega ning pikka etteteatamist mängijatele, et korraldajal oleks aega valmistada ette plats, mänguvahendid jne ning mängijatel oleks aega valmistada ette kostüümid.

Sellistel mängudel on tulistamist vähem kui tavapärastel softi mängudel, kuid samal ajal on lõbus kaupmehe heietusi kuulata või proovida ise kaupmehele udu ajada ja ta ümber näpu keerata. Antud hetkel kannatavad imad vägagi edukalt mänge teha, ainult päevavalgusest jääb puudu. Muidugi on väga tähtis iga mängu puhul mängijate tagasiside peale mängu, et mis meeldis ja mida võiks teie arvates teie kogemuse põhjal teisiti teha, et korraldaja teaks mida muuta ja mida mitte.

Seega pange oma ideed kirja, olgu need teie arvates nii hullumeelsed kui tahes ;)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
KUNST
« Reply #259 on: April 17, 2020, 09:42:14 »
Loodetavasti möödub peagi eriolukord ja saame meelde tuletada airsofti.
Vaadates tänaval liiklust viimasel nädalal, siis nagu pole enam eriolukord...

Habe´le palju jõudu ja jaksu meie tuleviku loomisel!!!

____________________________________________________________________

Loodetavasti airsofter ei igavle ja tegeled seni muude hobidega ja enda vormis hoidmisega.

Kui panin FB-i kaks videot (pirni löömisest käe ja jalaga) ja abipalve, et kes on nõus lapatseid hoidma ja koos trenni tegema, siis tekkis mitmel küsimus, et kas treeniksin neid. Eriti just õrnema soo esindajatel. Eks see perevägivald on nii nagu on...

Tänu sellele abipalvele sain trennikaaslaseid. Ja sealt edasi tekkis mõte proovida virtuaal trenni. Miks mitte katsetada uusi asju. Nii lõingi grupi Kunst – võitluskunst.

Seni tegelesime seal ettevalmistusega teooria, hingamise, silmavaate laiendamisega, asendid, plokid (jäigad, pehmed, randme, plokid jala löögi vastu).

Tänasest alustasime löökidega.

Tahan puudutada veel teemasid: noa/relva vastu; seeriad; kontra – plokk ja löök üheaegselt; sparring – võitlus; võitlus mitme vastu.

Kui tunned, et tegevusetus kiusab või tahad endale lisaks uue hobi saada või koged vägivalda, siis leiad mind Margus Pärn, anna teada ja lisan Su gruppi.

See aitab raske eriolukord üle saada, stressi vältida, end paramasse vormi saada...

Kohtumiseni lahingväljal...

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #260 on: April 25, 2020, 09:33:58 »
Kuule, äkki sa ei innustaks noori noavastu palja käsi vastu hakkama.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #261 on: April 25, 2020, 23:00:22 »
Sama hästi võiks mitte noori innustada takka relva haaramast ,sest inimest ei ole ilus sihtida. Eks noorel on ka mõistus ja alalhoiuinstinkt kaasa sündinud ja Margus vaevalt kedagi liigsele vägivallale õhutab. Tema eesmärk on pigem ikka sportlik. Kõike võib alati kaheti tõlgendada,aga seda ei pea tegema.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #262 on: April 26, 2020, 12:41:10 »
Kallis sõber, ilmselt sa ei tea kui ohtlik võib nuga olla ja kui kiiresti torked ja lõiked võivad tulla.

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #263 on: April 26, 2020, 17:29:50 »
Ka käed-jalad võivad olla ohtlikud. Mis teeme? Kustutame netist kõik õppevideod ära. Filmidest saab ka õppida valesid asju.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #264 on: April 27, 2020, 08:29:35 »
Eks igal asjal on mitu külge ja parem ongi asjad läbi arutada. HR Vanakaru, kuidas siis kaitsta end noa vastu kui tuleb kiirrünnak. Tean, et profi noa kiirrünnaku vastu jõuab healjuhul ainult esimese torke plokkida, siis sõltub juba kaitsja vastulöökide kiirusest, aga seda kirjeldan FB-s.... 
Sel nädalal panengi välja noa vastu kaitsmise ja just palja käega. Selle video tegin eelmisel nädalal.

Heikil on õigus, ma ei õhuta vägivalda vaid püüan aidata vägivalla ohvreid ja neid kes soovivad end vägivalla vastu kehtestada. Olen tänulik kui tutvute mu (Margus Pärn) FB-i grupiga KUNST – VÕITLUSKUNST.

Minu esmasoovitus on muidugi, et põgene või väldi noaga vastast kui jõuad. Paraku elu pole nii lihtne, arvan, et noa rünnakud tulevad enamasti ootamatult ja Sul pole aega põgeneda, ega aega mis iganes kaitsevahendeid kätte võtta. Vaidle vastu...

Sellepärast just harjutangi ja näitangi paljaste kätega tegutsemist lähidistantsil.

Kui arvad teisiti, siis peaksid ka Sisekaitseakadeemia enesekaitse programmis paluma muudatusi laskma teha ja pakkuma parema lahendi, sest kõiki noori just palja käsi õpetataksegi...
Sealne enesekaitse ja relva instruktor (endine K-komando liige, välismissioonid, salaopid) ongi mind kõige kauem treeninud...

Kiirrünnaku puhul ei jõuaks ametnik relva haarata, ega põgeneda. Sageli kahjuks õpetatakse ka keerulisi harjutusi, aga mina neid selgeks ei saa ja plokin ainult plokkidega ja vastulöögiga.

Ootan heameelega paremaid lahendeid...


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #265 on: April 27, 2020, 08:37:57 »
Kallis sõber, ilmselt sa ei tea kui ohtlik võib nuga olla ja kui kiiresti torked ja lõiked võivad tulla.

Arvan, et võitluskunstide valdaja Heiki teab ka noa iseärasustest nii mõndagi...

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #266 on: April 27, 2020, 08:48:41 »
Paljakäsi kolaka andmiseks, tõrjumiseks, väga hea algatus Margus.
Noa vastu aga olen samuti vastu. Kui ei suuda neid liigutusi lihasmälu tasemele viia, siis on su noa vastane tehnika suht kasutu. Ainus mida võiks õpetada on, et pista jooksu. See neti videopõhjal tehnikaga teed rohkem kahju kui kasu.

Offline Leopold

  • Tavakasutaja
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #267 on: April 27, 2020, 08:50:52 »
Kuule, äkki sa ei innustaks noori noavastu palja käsi vastu hakkama.

Äkki tood ka välja, et miks sa selle vastu oled ?

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #268 on: April 27, 2020, 09:49:10 »
Sellepärast, et kui need võtted ei ole selged reflekside tasandil siis 99% juhtudest jääd sa kaotajaks.
Kiire eemaldumine on ellujäämise võti.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #269 on: April 27, 2020, 13:40:09 »
Sellepärast, et kui need võtted ei ole selged reflekside tasandil siis 99% juhtudest jääd sa kaotajaks.
Kiire eemaldumine on ellujäämise võti.

Õige, kiire eemaldumisega on suurem lootus pääseda, mida ka ise soovitan. Paraku kuuleb ikka uudistest kui paljud ei jõua põgeneda ja langevad noa läbi...

Aga kui mõni on veel nii aeglane jooksja nagu mina, siis ei jää muud üle kui ründele vastu hakata. Lisaks plokkidele on oluline ka kiire ja osav liikuvus, millest täna seal grupis juttu teen...
 
Ka tänases treeningus mu treener tuletas mulle meelde, et olen liiga jäigalt maa küljes kinni, peaksin kiiremalt tagasi/küljele astuma koos plokiga, just noa vastu, aga ma ei oska. Siis ei jää muud üle kui käed kiiremalt käima...
Sellest tuleb ka varsti video...

Teine võimalus mida siit mõne arvamusest välja loen, ära näe vaeva enda arendamisega, vaid lase end ära torgata ja maha surra...

Igaüks valib oma tee...