Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160669 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #60 on: January 22, 2016, 11:14:52 »
Kas antud hinnad 1 eur/m2 ja 1,2 eur/m2 on üürihinnad antud kohtadele, ja kas see on ühe kuu hind st.
Põhjala hind maksimaalselt 6400 m2 korral 6400 eur/kuu ja Dvigateli tehases max 13 680 EUR/kuu?

Jaa, said õigesti aru. See on nende esialgne hind, et kui võtad 650m2, siis kuu tasu on 650 eur.
Aga nagu meie turumajanduses ikka võib läbirääkimistel saavutada pareamaid kokkuleppeid.

Kui suudame omanikule selgeks teha, et ka väike tasu on parem kui mitte midagi ja ruumide kasutamine on parem kui tühjalt seismine, siis on kõik võimalik.

Praktika on ka näidanud, et kui suur kompleks seisab tühjana, siis ei meelita see kedagi ligi. Aga kui mingi osa on rendlile antud - meelitab see huvilisi veel juurde....
Kõrval on Bekkeri sadam, sellel poolsaarel on veel palju ettevõtteid, kellele võiks anda osa pinda allrendile meie kuule mitte kartvate toodete ladustamiseks...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Suurupi
« Reply #61 on: February 17, 2016, 14:45:05 »
Kas keegi on Suurupi kandis seal käinud, kas on mängitav ala?
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.693996244071340.1073741867.415729511898016&type=3

Offline Cato Barbatus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 102
  • Luurerühm Reval
    • View Profile
Re: Suurupi
« Reply #62 on: February 18, 2016, 17:16:31 »
Kas keegi on Suurupi kandis seal käinud, kas on mängitav ala?
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.693996244071340.1073741867.415729511898016&type=3

Käisin seal eelmise aasta augustipoole ning tundus, et mängitavuse poolest on hea olles ainult mõnes kohas. Enamus oli suhteliselt tihe võsa all ning sealt pole eriti lõbus püssiga läbi ragistada.
Kuid mingeid stsenaariume võib siin-seal majade ümbruses isegi läbi viia. Pole küll kindel kuidas nüüd, võib-olla on keegi seal mingil põhjusel niitnud või on asi veel hullemaks läinud.
Majade sisu kohta sain aru kahte asja.
1) Need on kohati paganama hirmsad.
2) Ruumides on väga palju kohti, kus komistada või kuhu ennast vigaseks joosta.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mängumaks
« Reply #63 on: March 16, 2016, 12:47:48 »
Teema RAHA/MÄNGUMAKS

Olen aru saanud, et tavaks on mängumaksu küsida kui korraldaja on mängus kohtunikuna. Kui ise osaleb oma korraldatud mängus siis ei küsita eriti mängumaksu.

Nii olen ka mina käitunud, et algul korraldasin mänge kus ise olin kohtunikuna ja küsisin ka sümboolse mängumaksu. Või kui oli kaardi-materjali kulu, siis küsisin sümboolsed sendid kulude katteks ja kui ala omanikule oli vaja maksta, siis vaid nii suur oli mängumaks, et sai omanikule makstav summa kokku.
Õnneks/kahjuks pole meil reegleid, mis reguleerivad korraldaja/kohtuniku mängumaksu küsimist. 

Ütlen ausalt, ma olen vaene inimene ja ma ei ole suutnud oma äriga igapäeva leiba piisavalt teenida.

Minu ettepanek, et kui korraldaja osaleb oma mängus mängijana, siis ikkagi võib korraldaja mingi sümboolse (näiteks 1 +/- eur/nägu) mängumaksu korraldamise eest küsida.
Sellega oleks korraldamise huvi vast suurem ja tuleks ehk korraldajaid juurde, kes sooviksid oma korraldatud mängus ise ka mängida ning mingigi kopikas teenida.

Mõelge ka sellele, kui palju on selliseid sportlikke mänge olemas kus on mängumaks vaid mõned eurod, ainult airsoftis? Odavam kui suits alkohol…

Mis Teie arvate sellisest ettepanekust?
« Last Edit: March 16, 2016, 12:58:21 by Margus »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: ise lahing korraldada
« Reply #64 on: March 16, 2016, 13:26:53 »
Hetkel on airsoftis palju suuremaks mureks see, et mängude korraldajaid olenemata mängumaksust napib ning viimasel ajal kõik üritused on stiilis "Suur-Sõjamäe madin".

5 eur mängumaks tavalise ühepäevase mängu eesti ei ole palju küsitud, kui seda korraldada mõnes huvitavas paigas üle Eesti ning pakkuda midagi vahelduseks põnevat mängijatele. Mina ise koos mitme sõbraga oleme valmis tulema ükskõik kuhu Eesti piires (eelmine aasta Hiiumaal mitu korda, Valgas, Pärnus jne) senikaua kuni mõni kohalik korraldaks ja pakuks võimaluse tulla mängule. Tõesti ei paku huvi kusagil Männikul või Suur-Sõjamäel mängida, sest need asukohad on kaotanud igasuguse põnevuse. Esiteks pole maastiku, teiseks pole metsa, kolmandaks hooned on lagunenud ning ei ole sobilikud airsofti mõistes enam.

Margus - ettepanek sulle. Panusta rohkem tõsiste mängude korraldamisesse ning tekib võimalus põhitööle lisaks teenida juurde. Unusta Suur-Sõjamägi ning viie minuti lahingud. Mõtle rohkem läbi mõeldud ning harvemini kuid paremate ürituste korraldamisesse. Kogemusi peaks juba olema.

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #65 on: March 16, 2016, 13:30:36 »
Mina oleks sellega nõus. Päris kurb oleks kui sa ei saaks enam mänge korralda.
Edit: Minu jaoks väga vahet pole kus mäng toimub peaasi et ei oleks väga palju passimist.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #66 on: March 16, 2016, 13:46:14 »
Nagu ka varem olen väljendanud: pigem kõrgem maks ja põnevam ala/mäng, kui niisama/poolmuidu ning kordi nähtud ala vana ja tuttava stsenaariumiga. Samas ekks neid pühapäevamänge peab ka olema, vahel niisama ka hea lühidalt end välja elada ja muude toimetuste juurde naasta. Aga ma tõesti arvan, et oleks turgu küll kvaliteetsemale korraldusele, millega kaasneks loomulikult ka veidi suurem mängumaks. Algsele küsimusele vastates: pühapäevamängul sümboolne väike summa korraldajale loovutada tänuks võimaluse eest mängule tulla on minu meelest väga okei.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #67 on: March 16, 2016, 14:21:46 »
Korralaja võiks kulutatud aja eest küll tasu võtta. Eriti veel kui on reaalselt aega ja vaeva kulunud koha omanikuga läbirääkimisteks. See et korraldaja ise kaasa mängib, pole küll mingi argument kompensatsioonist loobumiseks.
Mängijate omakulud (transport, kuulid, granaadid, hooldus) on nagunii suurusjärgu võrra suuremad kui siin tavamängude maksud. Euro või paar lisaks ei muuda midagi, aga korraldajale oleks samas ehk indu andev.

Mängude sisu on maitseasi. Konkreetne 3-4h tavamäng Sõjamäel on minuarust parem kui nõrgalt korraldatud mil-sim. Läheb vähemalt trennina arvesse ;)

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #68 on: March 16, 2016, 16:11:03 »
Sümboolse raha, 1-2 eurot maksmise korraldajale pole probleem. Aegajalt oleksin nõus ka rohkem maksma, kui on mingi uus ala või kinnine territoorium kuhu tavaliselt asja pole. Siiski võiks jääda ka tasuta mängud Sõjamäel ja Männikul, aga eks konkurents paneb asjad paika.

Usun ka, et väike tasu motiveerib ka rohkem mänge korraldama.



Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
salajane linnak
« Reply #69 on: July 11, 2016, 14:25:38 »
Kas meil ei seisa kuskil vaikse metsa vahel mõnda sellist salajat eriti suurt linnakut nagu Lätis:
 https://www.facebook.com/mahajaetudsojavaebaasid/?notif_t=notify_me_page&notif_id=1468145547236393

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #70 on: July 11, 2016, 22:10:30 »
Päris oma Skrundat meil ei ole, aga Viivikonna on ilmselt lähim vaste. Kunagine mitmetuhandelise elanikkonnaga kaevanduslinn, kus hetkel püsielanikke ilmselt alla 90..

Offline Õun

  • Tavakasutaja
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: salajane linnak
« Reply #71 on: July 11, 2016, 23:04:03 »
Kas meil ei seisa kuskil vaikse metsa vahel mõnda sellist salajat eriti suurt linnakut nagu Lätis:
 https://www.facebook.com/mahajaetudsojavaebaasid/?notif_t=notify_me_page&notif_id=1468145547236393

Meil midagi sarnast on, mitte küll nii heas seisukorras, kuid angaare ja ehitis seal jagub, Hardi tegi siin hea kokkuvõtte: http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=2746.0
Franken DMR, SW M24, TM Hi-Capa 4.3

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Klooga
« Reply #72 on: August 13, 2016, 17:17:22 »
Ilmad hakkavad jahenedes muutuma lahingsõbralikumaks ja seoses sellega tekkis huvi tutvuda Tallinna ümbrusega, et ehk saaks proovida mängida mõnes teises kohas. Nii ma rattaga Klooga rongile läksingi.
Hea vaheldus rongiga ja rattaga linna ümbrust avastada.

HOLOKAUSTI MÄLESTUS:
Klooga aedlinnas peatuses on huvitav mälestuskoht Holokausti ohvritele.
Kurb mõelda, et nii linna lähedal ja alles 70 a tagasi sellist julmust sealt tehti.
 https://et.wikipedia.org/wiki/Klooga_koonduslaager
natuke pilte: https://www.puhkaeestis.ee/et/valiekspositsioon-klooga-laager-ja-holokaust
Piltide ja infotahvlitega saab seal end päris kurssi viia toimunuga.

KLOOGA RAND:

Inimtühi koht, mis vanasti oli kuum rand koos uhke rannahoonega. Viimased ilusad mälestused kui seal vanaemaga käisin umbes 36a tagasi. Rannahoonest jäänud järgi vaid trepikoda ümarate akendega, ka albumis alates 7-st pildist:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%214764&cid=A873BD12FD2ED25F


Rannahoonet oleks huvitav rünnata ja kaitsta kuni II-korruseni välja.
Kange isu tekkis proovida ka vallutada rongi jaama juures olevat, vist endist kohvik/putkat, albumis esimesed kuus pilti.
Seal võiks väiksema lahingu teha kui juba jahedam, siis pole inimesi sinna loota.
Lahingala võiks asuda sellisena:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=577700e3a86e85555eaee77306fb7194
Kui rong ka Klooga randa tuleb siis hea ka autota tulla.

KLOOGA JÄRV:

Kas Klooga järve kõrval on mängitud või on keegi ala omanikuga rääkinud?
Seal on maha jäetud kaks pikka angaari, madalad hooned, elumajade varemed.
Hea suur koht järve kaldal kuhu autod jätta ja peale lahingut hea vette kasta ja grillida.

Asukoht ja lahingala võiks olla selline:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=de5df1c0f2ed1b06f9440f8a3cb17d4a

Natuke fotosid:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%214791&cid=A873BD12FD2ED25F

____________________________________________
JÄRGMISENA:
Järgmisena lähen rattaga avastama seda ala, kaardil roheline joon tähistab teekonda.
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=c93519534aa55d66cbbec588bbfa3cdf

Eelnevalt panen siia info välja, et ehk tahab mõni veel tulla kodu ümbrust avastama.
Põllküla peatuses rongilt maha ja siis mööda ranna äärt otsime, ehk leiame endiseid sõjaväe asjandusi või lihtsalt sobivaid mängualasid.
RMK lõkkeplatsil (kaardil punane lõkke koht) einestame, kohas (kaardil sinine nool) otsime, kus peaks olema mingid endised vallidesse peidetud laod.
Tuumajaama ees (kaardil must i täht), olles sõidetud 9 km vaatame kella ja otsustame kas tutvume veel mõne kohaga või otse kas Paldiski või Laoküla jaama rongile.

Kiired ja mugavad rongid käivad õnneks päris tihti:
http://elron.ee/wp-content/uploads/2013/11/L%C3%A4%C3%A4nesuund-27.03.16-suveaeg.pdf


Elu on huvitav  - avastada kohti ja proovida mängida…
« Last Edit: August 13, 2016, 17:36:44 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
hooaeg jätkub
« Reply #73 on: October 11, 2016, 12:22:46 »
Teadmiseks sellel aastal liitujaile:
Ärge kurvastage, kui peetakse erinevates kohtades hooaja lõpetamisi. Sellega hooaeg ei lõpe ja ärge nüüd oma lahingvaimu ja varustust talveunne pange.

Mina enda jaoks nimetan neid pigem suve hooaja lõpulahinguteks.

Õnneks mängitakse airsofti aastaringselt, isegi -13ga sai Piirsalus mängitud, mis küll lõhkus palju relvi. Ega vist külmema kui -8ga pole mõtet pingutada.
Aga meie talved on võimaldanud peaaegu koguaeg mängida.

Seega hoidke oma lahingvaim erksana.

Julgustan ja ärgitan uusi korraldajaid, proovige oma mäng teha, kasvõi väike. Uskuge mind, see annab tavaelule head vürtsi juurde.

Kui keegi ei tee, siis mina ikka korraldan ka ilmade jahenemisega pisikesi ja pisut suuremaid mänge...

Kohtumiseni lahingus...
 

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
ala omanik
« Reply #74 on: November 08, 2016, 09:28:25 »
Tulen selle teemaga sealt (http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=3211.0 ) siia ära, et mitte mängu teemat risustada

Teema:
AndrusK:
Kuigi sa Margus võtad riski küll, kui maahalduriga kokkulepet ei oma, eriti mõeldes, et mõni tahab Tartust kohale sõita mänguks - mul on jäänud mulje, et sul tavaliselt need kokkulepped on.

Quote from: Margus on November 07, 2016, 08:57:36
Olen sageli mõelnud, et kuidas saaks meie suurima klubiga Maggots koos lahing korraldada.
AndrusK:
See ei tohiks väga keeruline olla. Kogemusi sul nüüd korraldamisega on, tee Stalker! Arvestades, et Eestis pole seda mängu mitu aastat õnnestunud korraldada, kuna vist pole saadud sobivat polügoni, mis olustikku edasi annaks, siis huvi oleks suur. Väljakutse on kõva, aga miski 15..30 eur raha hea stalkeri eest ei oleks kellegi kahju maksta. Kui mäng õnnestub ja popiks saab, siis võiks ehk isegi rääkida võrdlusest Border Warsiga, mille pileti eest ei ole rahval kahju 50-125 eur välja käia.
________________________________________________________________________________

Olen maa omanikuga siis ühendust võtnud kui olen ise uue ala leidnud, v.a. riigi/valla metsad.
Kui aga olen korraldanud alal kus senini on mängitud kokkuleppeta, siis pole julgenud torkima hakata. Mis juhtuks kui torgin ala omanikku kus niigi mängitakse ja kui siis ala omanik ära ütleb ja hakkab piirama juurdepääsu alale – mismoodi siis vaatan airsofteritele otsa.
Nagu näiteks Sõjamäe ( omanik Kirloskar AS) ja Vääna ja mitmed kohad kus ka iga nädal niigi mängitakse. 

Koht mis mulle väga meeldib on Astangu oma lahedate džunglite, koobaste, majade, varemete, kuue pika (220m) tunneliga.
Seal alal k.a. tunneli esi rajatised (v.a. tunneli sisud) mängimiseks teen varsti päringu linnale. Kui sealt eitava vastuse saan, siis vähemalt ei riku midagi kuna seal nagunii ei mängita eriti.

Stalker:
Ma pole seda teemat veel süvenenult lugenud, aga kui suurt teha, siis soovin pigem teha midagi teist, mida pole veel viitsinud arvutis lõpuni kujundada. Loodan millalgi eskiisi välja panna.

Koostöö Maggotsiga:

Selleks võib teha eraldi teema kui jätkame siin avalikult. Aga võib ka siin jätkata.
Mõtlesin teha väiksema, näiteks kas meie (ACE) ja Maggotsi sõprusmängu, aga see pole veel meie (ACE) klubis läbi räägitud. Lahe oleks kui oleks kolmas osapool ülejäänud airsofteritest, kes kiusavad meie mängu.

Eesmärk on klubide vaheline koostöö ja tutvustada airsofteritele klubisid.

Samuti oleks tore ka teiste klubidega koos midagi välja mõelda.
Pange see mõte oma peas ja klubides liikuma ja teeme ära…