Author Topic: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info  (Read 20605 times)

Offline unjoyer

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« on: February 04, 2016, 18:10:15 »
Tere sõbrad. 

Olen oma tuttavaga mänginud arvutis mil-sim mänge ja no ei tõmba enam lihtsalt ja otsime vähe ägedamat väljakutset. Niisiis oleme siin. Mõlemad täisealised mehed ja näpud sügelevad.
Sain paljudele küsimustele vastused siit foorumist kuid ühtteist siiski ebaselge.

1. Millise vahe toob mängu elektriline ja gaasiga relv? Head ja vead?
2. Kas relssidel optika jaoks on mingi standard või tuleks jälgida tootja kaupa millise sihiku saab relvale lisada?
3. Kas mängima hakates võib suvalisele üritusele ennast kirja panna või on nagu golfis - enne teha greencard ja treening ning siis alles lubatakse lahingusse?
4. Kas kuulid on erinevate suurustega? Näen, et 20g ja 30g levinumad. Kas nende jaoks on vaja eraldi kaliibritega relvi?
5. Kaua kestab üks gaasiballoon/aku?
6. Kas 200-300 euriga saaks alustada varustusega, mis ei vaja olulist kalibreerimist, testimist ja jamamist?
7. Kas Eestis korraldatakse auhinnatud mänge? A'la varustus, rahaline auhind vms?
8. Mis või kes on hop-up.
9. See on natuke nüüd öko-möko küsimus aga vaatan youtubes massiivseid lahinguid ja mõtlen, et kes selle jama metsa alt kokku korjab? Või on need kuulid biolagunevad vms?

Vägea hea vastus nr. 1
Vägea hea vastus nr. 2

Mõistan, et see nii kuradi tüütu vastata kuid tänan head inimest, kes vaevaks võtab. Plaanime sõbraga asja üsna tõsiselt suhtuda ja profi tasemeni välja minna ;)



Päikest
« Last Edit: February 05, 2016, 11:14:12 by unjoyer »

Offline pabulane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« Reply #1 on: February 04, 2016, 19:06:17 »
1) automaat kindlasti aeg, gaasikad palju kallimad. Gaasiga ei kannata ka alla 0 väga mängida, läheb lõhkumiseks
2) 0,22mm on standard
3) pole vaja midagi teha ainult mine kohale. Mõnel on registreerimine ja kohtade arv piiratud aga sellest antakse teada.
4) mida raskem kuul seda täpsem on. Teste tehakse 0,2g kuuliga ise kasutan 0,28g sest relv veits parem ja kannatab.
5) gaas 5 salve, akuga terve päev.
6) jah
7)ei, mõnikord saad mingi meene aga vastus on ei.
8) hopup keerab vinti kuulile. Ehk siis keerutab üles või alla ennast väljalastes.
9)me ei ole mingid põrsad
Suht lambised küsimused.

Offline Cato Barbatus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 102
  • Luurerühm Reval
    • View Profile
Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« Reply #2 on: February 04, 2016, 19:19:16 »
Vastan nii kuidas oskan aga vast mõni kogenum oskab parandada või täpsustada.

1. Elektriline - lollikindlam ja odavam. Vajab lihtsalt seinakontakti ja laadijat ning anna minna. Samuti säilitab parema töökindluse temperatuuri muutumisel erinevalt gaasist.
   
Gaasiline - nõuab veidike teadmisi, sobib edasijõudnutele. Gaasiga relvad on tavaliselt reaalsemad (relv tuleb näiteks tihtipeale tegelikult ka vinnastada) oma käitumise ja ehituse poolest. Külma ilmaga muutuvad mõned gaasid tavaliselt vähe efektiivseks (vedela gaasiga väga kuule ei lase). Gaasiballoone ning muud sellega seonduvat kremplit tuleb pidevalt juurde osta, mis iseenesest on ainult natuke kallim, kuid sellegipoolest tuleb pidevalt poes käia, et balloone saada.

2. Tavaliselt on airsoft relvadel ja airsofti jaoks mõeldud sihikutel standartne relss, kuid alati on hea igaks juhuks üle vaadata.

3. Lahingusse lubatakse olenemata eelnevast kogemust, mingeid lube või "rohelisi kaarte" pole küll vaja teha. Kui üritus toimub siis antakse sellest foorumis teada ning sinna tuleks küll panna, et "+2" või "Mina ja kaks mu sõpra tulevad." See annab korraldajale ja teistele mängijatele ülevaate, kes ja kui palju tuleb.

4. Airsofti kuulid on alati 6mm läbimõõduga. Ainus erinevus on nende kaal. 0.20g ja 0.25g on kõige levinumad. Siinkohal kaliibri pärast muretsema ei pea, ainult peab vaatama kas relv suudab kuuli normaalselt välja lasta. (Käsipüstoliga 0.38g naljalt ei lase)

5. Sõltub täiesti ballooni mahutavusest või aku suurusest. Käsirelvade balloonid on väiksed ja käivad enamasti salve või pära sees. Nendega saab lasta tavaliselt natuke üle saja kuuli. Automaatidele on kas kaba sees või küljes spraivärvi purgist natuke väiksem balloon, kuid on ka automaate millel läheb peenike toru pära kaudu seljal asuvasse suurde gaasiballooni, mis võib kesta päris kaua.

Akud on täiesti omaette maailm. Kehtib muidugi reegel, et mida suurem akumahtuvus (ehk mAh) seda kauem aku kestab. Nagu gaasi puhulgi siis sõltub asi tegelikult mängijast. Kui kogu mängu sõrme päästikul hoida siis saab sul esimese tunniga otsa kas kuulid või aku, kui mitte mõlemad, Kui aga oma sõrme kontrollida siis kestavad ka väiksemad stock akud üks-kaks päeva mängul kenasti.

6. Ikka saab, iseasi mida otsite. Alustuseks on vaja ainult maski, relva ja kuule mida saab ka alguses circa 15 euro eest rentida üheks päevaks. Hea oleks muidugi hankida veidike vastupidavam riietus või kanda tumedaid riideid millest nii väga kahju poleks. Kui aga relv osta siis tuleb ainult hop-up-i ja akuga tegeleda. Kuid see pole midagi peadmurdvat. Endale tegin selle asja selgeks alla tunniga.

7. Minu teada mitte või siis pole need nii levinud. Kuid kunagi ei tea, mis tulevik toob ;)

8. Hop-up on see imevidin relvatoru alguses, mis paneb kuuli lendama kaugemale ja kõrgemale. See annab kuulile kerge vindi sisse, et nö keriks ennast läbi õhu lennates kõrgemale mistõttu suudab ta lennata kaugemale. See suurendab sinu relva laskmiskaugust ja tõenäoliselt ka täpsust.

9. Ega keegi metsa alt väga neid kuule kokku noppima ei hakka pärast mänge, kuid kui keskkond on probleemiks, siis on tehtud ka biolagunevaid kuule, kuid neid on eesti airsofti maastikul minu teada vähe.

Loodan, et said mõned vastused. Kui midagi jäi ebatäpseks siis võib alati juurde otsida netist või küsida veelkord üle. Netis on küll enamus asju ingliskeelsed kuid siiski väga informatiivsed.
Eks siis lahingus näeb! :D

Offline Cato Barbatus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 102
  • Luurerühm Reval
    • View Profile
Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« Reply #3 on: February 04, 2016, 19:21:33 »
Siin üks veebileht mille leidsin -

http://www.airsplat.com/airsoft-info#AirsoftGameplay

ning youtube videod -

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFAyuDRHFuCOoonkTY8cKeA5GBYdlyFd0

Mõlemad küll ingliskeelsed, kuid võib-olla aitab.

Offline unjoyer

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« Reply #4 on: February 04, 2016, 19:28:52 »
Vastan nii kuidas oskan aga vast mõni kogenum oskab parandada või täpsustada.

Eks siis lahingus näeb! :D


Vägev! Suur tänu põhjaliku vastuse eest. Vaatan, et eestis paar poodi on ja tuleb ilmselt midagi ära soetada siis. Jäi silma üks edev Warrior ja ka M14 mida saaks vajadusel ka snaiprina ehk kasutada.

Tänud veelkord põhjaliku vastuse eest, kõik küsimused said selge vastuse.

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« Reply #5 on: February 04, 2016, 19:40:07 »
Tere!

Tundub, et sul on vaja veel foorumi teemades kõvasti surfata! Paljuski aitab ka Google näiteks.. Jäin oma vastusega veits mökutama, aga lisan sellegipoolest.

1. Elektriline (AEG) ja gaasirelvad on põhimõtteliselt erinevad. Ma julgeks arvata, et 99% mängivad AEG'ga, sest see on oluliselt odavam osta, modifitseerida ja kasutada.
2. Relsid on enamasti 22mm Picatinny tüüpi, mis on ka standard. Leidub ka Weaver tüüpi, millel on lühem liistuvahe. Muud kinnitusüsteemid a'la KeyMod jne pole levinud.

The Picatinny locking slot width is 5.23 mm. The spacing of slot centers is 10.01 mm and the slot depth is 3.00 mm.
The only significant difference between the Picatinny rail and the similar Weaver rail are the size of these slots and the fact that they are standardized.
Weaver rails have a slot width of 4.57 mm, but are not necessarily consistent in the spacing of slot centers.


3. Võib vabalt kohale ilmuda ilma ette teatamata, kui see pole eraldi nõutud. Eelnev treening/väljaõpe pole vajalik. Vajalik on eelnevalt selgeks teha mängureeglid!!!
4. Kuulid ei ole erineva suurusega, standardsed kuulid on läbimõõduga 6mm - mis on ka relvade kaliiber. Sa tõid välja kuulide massi, millest levinumad on 0,20g/0,25g/0,28g/0,30g.
5. Aku kestus sõltub kasutatava aku tüübist ja mahutavusest, samuti relva mootori võimsusest, välistemperatuurist, tulerežiimist ja paljudest muudest teguritest. Loe foorumit, neid teemasid jagub. Üldiselt saab täislaetud LiPoga rahulikult terve päeva või rohkemgi sõda pidada.
6. Jah, 200-300€ on täiesti piisav eelarve alustamiseks. Ma ise alustasin umbes sama summaga: ostsin näiteks kasutatud kvaliteetse relva 130€, ülejäänud kulus lisavarustusele ja takt.varustusele. Alustamiseks on kõige tähtsam korralik AEG automaat, kuulid ja kaitseprillid, ei pea kohe välja nägema nagu täisvarustuses Skaut või Mariin..
7. Mõned suuremad suvised üritused, näiteks SummerCampil on jagatud ka hinnalisi auhindasid. Tavaline see kindlasti ei ole, keegi ei ole huvitatud suurest mängumaksust..
8. Googelda ja surfa foorumis, juba eelnevalt seletatud natuke. Sisuliselt jah väike reguleeritav kummiriba, mille kõrgus mõjutab kuuli lennutrajektoori.
9. Müüakse spets biodegradable kuule. Google.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« Reply #6 on: February 05, 2016, 07:57:06 »
Väga hea teema, kus on palju hästi püstitatud küsimusi, mis enamikel algajatel esinevad ning veelgi paremini koostatud vastused.
Teen teemast "sticky" ning ootan, et veel sarnast arutelu koonduks siia teemasse.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« Reply #7 on: May 31, 2016, 11:36:03 »
Väga hea video nii algajale kui kogenumale:
http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=2743.0

Kui hakkad varustust või riietust ostma, siis vaata kindlasti enne seda videot.
Ka hea praktiline näide tubades ja trepikojas liikumisel.

Minulgi veel aega nõudvad klapiga salvetaskud.
Tuleb pingutada, raha juurde saada ja parem riietus ning varustus muretseda, mis teeb airsofti nauditavamaks...