Author Topic: November Rain tagasiside  (Read 13214 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
November Rain tagasiside
« on: November 04, 2012, 15:26:38 »
Siia teemasse milsim ürituse November Rain tagasiside.

Offline nike

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #1 on: November 04, 2012, 15:38:27 »
Muidu oli enamvähem, aga öösel (00.00-03.00) oleks võinud rohkem tegevust olla :)

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #2 on: November 04, 2012, 16:26:24 »
Oorah

Offline jemi210

  • Alles registreerunud
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #3 on: November 04, 2012, 18:05:33 »
Väga meeldis, aga oli natukene imelik (minu jaoks) algus. Oli arusaamatu liikumine edasi-tagasi rakeeti juurde. Kõik muud oli suuper. P.S. toit oli väga hea.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #4 on: November 04, 2012, 20:17:36 »
Paneks ka siis kirja natuke tagasisidet.Osapool siis endised militarist kes võimu vastu hakkasid.
1.Ei saanud väga hästi aru miks oli vaja ehitada Baasi korraliku valgustuse ja kaitsega?Kui seda tegelikult ei rünnatud?
2.Liiga vähe anti meie osapoolele vaba voli(ühesõnaga ei saanud teha rynnakuid nii nagu oleks ise tahtnud....aeg ei antud selleks,ning oli ka palju ette dikteeritud)
3.Meie osapoolel oli siis 90% ründe ülesanded.See võiks olla ka võrdsustatud.
4.Sellest raketi asjast sooviks ka siis väheke täpsustust Bjornilt.(Antud hetkel vaadati minule otsa,et kas olen väheke loll,et saadan 30sec vahedega lahingpaare soomlasi ründama.(Kellel on öövaatlus seadmed,soojuskaamera jne).
5.Endale mulle ei meeldi kui mängitakse mängu mis on paberile kirjutatud.See tähendab seda,et tulemus on ette teada.
Tänu sellele ka ei anna väga suurt hinnet sellele mängule.(see puhtalt minu arvamus).
Miks lõpetatid mäng kell 12?Plaanitud oli 14.00ni?Minule keegi ei öelnud,et võib võtta lindid kätelt ära?Osad olid midagi kuulnud osad mitte.Tänu sellele lasti ka omasi.Miks ei kastutatud mänguks hooneid?

Tänud kõigile mängijatele!

Offline Raul

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #5 on: November 05, 2012, 02:26:32 »
Tere, väljendaksin enda arvamust ka siis natuke OPFOR-ist.

Meeldis:
Airsoftclub-i liikmete poolt ehitatud ja organiseeritud baas.
Soomlaste liikumis taktika, tehnika ja tiimi töö.
Toitlustus oli mugav ja hea. Seda võiks kasutada ka järgmistel üritustel.
3 osapoolt oli hea, kohati tekitas segadust mis on minu silmis hea.



Ei meeldinud:
Mäng algas liiga hilja, esimene lahing toimus juba hämaras.
"Teadlane ja rakett" kukkus haledalt minu silmis läbi. Mängu korraldaja ei tohiks nii palju mängu juhtida, et praktiliselt ainuke võimalus on rünnata ühest kohast kus ootavad vastased kuulipildujatega mis on varustatud öövaatlus seadmetega koos Thermal cameraga, ringiga liikumine oli keelatud.
Öösel kell 00:15 - 0300 Kas korraldaja teadis, et meid tuleb ründama ainult 5 meest ? Oleks võinud siis kohapeal asja ümber teha ja kasvõi OPFOR-ist võtta 2 tiimi ja nad ka vaenlaseks tembeldada.
Ei meeldinud peakorraldaja suhtumine/suhtlemis viis Airsoftclub Estonia klubiliikmesse kes oli antud mängul fotograaf/filmimees.
Liiga paberile kirjutatud mäng.
Rohkem vabadust liikuda ja rohkem aega rünnaku koostamiseks, Mil-Similt eeldaksin seda.
Auto oli hea transport kuid mängus seda kasutada ei meeldinud. Varjatud liikumist meie osapoolele ei võimaldatud.
Majasid oleks võinud rohkem kasutada.
Tegevust oli vähevõitu.
Tundus, et korraldaja alahindas Soome osapoolt, üritati neile lihtsamaks mängu muuta kuid vajadus selle järgi puudus täiesti.


Suured tänud kõigile korraldajatele, et te seda korraldasite eks järgmine kord saab uuesti proovida mis välja tuleb.
Veel suurem tänu kaas võitlejatele ja teistele tiimidele !

PS. OPFOR - Oleks olnud viisakas aidata baas ära koristada ja valgustid/ahjud/kiled kokkupakkida.



Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: November Rain tagasiside
« Reply #6 on: November 05, 2012, 10:47:10 »
Paneks ka siis kirja natuke tagasisidet.Osapool siis endised militarist kes võimu vastu hakkasid.
1.Ei saanud väga hästi aru miks oli vaja ehitada Baasi korraliku valgustuse ja kaitsega?Kui seda tegelikult ei rünnatud?
2.Liiga vähe anti meie osapoolele vaba voli(ühesõnaga ei saanud teha rynnakuid nii nagu oleks ise tahtnud....aeg ei antud selleks,ning oli ka palju ette dikteeritud)
3.Meie osapoolel oli siis 90% ründe ülesanded.See võiks olla ka võrdsustatud.
4.Sellest raketi asjast sooviks ka siis väheke täpsustust Bjornilt.(Antud hetkel vaadati minule otsa,et kas olen väheke loll,et saadan 30sec vahedega lahingpaare soomlasi ründama.(Kellel on öövaatlus seadmed,soojuskaamera jne).
5.Endale mulle ei meeldi kui mängitakse mängu mis on paberile kirjutatud.See tähendab seda,et tulemus on ette teada.
Tänu sellele ka ei anna väga suurt hinnet sellele mängule.(see puhtalt minu arvamus).
Miks lõpetatid mäng kell 12?Plaanitud oli 14.00ni?Minule keegi ei öelnud,et võib võtta lindid kätelt ära?Osad olid midagi kuulnud osad mitte.Tänu sellele lasti ka omasi.Miks ei kastutatud mänguks hooneid?

Tänud kõigile mängijatele!

1) Baasi rünnak oli planeeritud teise päeva hommikusse pärast FFOR baasi leidmist/hävitamist. Seda ei juhtunud sellepärast, et FFOR mängib teistmoodi milsim mängu kui kohalikud ja jõudsid ringiga juba Teie enda baasi. Kui OPFOR oleks käitunud rohkem reaalse militaartaustaga juhtimise ja taktika alustel, siis oleks pärast FFOR baasi leidmist käitutud teistmoodi ning sealt tulenevalt ka mängu kulg olnud teine. Võin täpsemalt lahti seletada, kui vaja.

2) Esimesel mängu poolel ei andnud piisavalt vaba voli, selleks, et stsenaarium saaks õnnestuda. Teises pooles andsin ning tulemus ei olnud parem, sest nagu ennem öeldud - FFOR ja OPFOR üksustel oli erinev milsim mängimise stiil.

3) Teisel päeval oli planeeritud teile pärast FFOR baasi ründamist 2-3 suurt kaitsmise ülesannet, mis ära jäid ühel või teisel põhjusel. Esimese päeval patrullid ja õhtul baasikaitse olid ju samuti kaitsmise ülesanded.

4) Konkreetselt see 30 sec vahedega teema oli vajalik puhtalt selleks, et stsenaarium saaks edasi minna. See oli pöördepunkt ning teisiti ei saanud lihtsalt olla. Kuidas öelda - te olite alguses liiga head ning FFOR oleks hakklihaks tehtud kui lõpuni oleks lasknud minna ilma sekkumatta. See omakorda ei oleks ühtegi tulevast stsenaariumi ülesannet vanat moodi täita õnnestunud.

5) Arusaadav

6) Kui FFOR andis teada, et neil on kõik, ehk siis nende resurssid on otsas, siis polegi midagi teha. Sama oleks pidanud ma ju tegema, kui teie üksus oleks seda teada andnud. Ühe osapoolega on keeruline mängu jätkata. Lintide äravõtmist mainisin juba esimesel õhtul mitmele mängijale. Sinule ei öelnud ning järgmisel hommikul jäi samuti vahele. Minu bläkk 100%, vabandan. Hooneid kasutati mängu küll ja veel. 24h milsimi ei ole reaalne korraldada 500x500m tihedalt hoonestatud alal. Või siis on jällegi minul ja sinul erinev arusaam milsim mängust. Võta nüüd kinni...



Tere, väljendaksin enda arvamust ka siis natuke OPFOR-ist.

Meeldis:
Airsoftclub-i liikmete poolt ehitatud ja organiseeritud baas.
Soomlaste liikumis taktika, tehnika ja tiimi töö.
Toitlustus oli mugav ja hea. Seda võiks kasutada ka järgmistel üritustel.
3 osapoolt oli hea, kohati tekitas segadust mis on minu silmis hea.



Ei meeldinud:
Mäng algas liiga hilja, esimene lahing toimus juba hämaras.
"Teadlane ja rakett" kukkus haledalt minu silmis läbi. Mängu korraldaja ei tohiks nii palju mängu juhtida, et praktiliselt ainuke võimalus on rünnata ühest kohast kus ootavad vastased kuulipildujatega mis on varustatud öövaatlus seadmetega koos Thermal cameraga, ringiga liikumine oli keelatud.
Öösel kell 00:15 - 0300 Kas korraldaja teadis, et meid tuleb ründama ainult 5 meest ? Oleks võinud siis kohapeal asja ümber teha ja kasvõi OPFOR-ist võtta 2 tiimi ja nad ka vaenlaseks tembeldada.
Ei meeldinud peakorraldaja suhtumine/suhtlemis viis Airsoftclub Estonia klubiliikmesse kes oli antud mängul fotograaf/filmimees.
Liiga paberile kirjutatud mäng.
Rohkem vabadust liikuda ja rohkem aega rünnaku koostamiseks, Mil-Similt eeldaksin seda.
Auto oli hea transport kuid mängus seda kasutada ei meeldinud. Varjatud liikumist meie osapoolele ei võimaldatud.
Majasid oleks võinud rohkem kasutada.
Tegevust oli vähevõitu.
Tundus, et korraldaja alahindas Soome osapoolt, üritati neile lihtsamaks mängu muuta kuid vajadus selle järgi puudus täiesti.


Suured tänud kõigile korraldajatele, et te seda korraldasite eks järgmine kord saab uuesti proovida mis välja tuleb.
Veel suurem tänu kaas võitlejatele ja teistele tiimidele !

PS. OPFOR - Oleks olnud viisakas aidata baas ära koristada ja valgustid/ahjud/kiled kokkupakkida.


Mäng algas laupäeval kell 1200h. See mis üksused sellest osa said on iseasi küsimus. Lohusalu randa avaliku kohta ei ole reaalne vedada 50 mängijad mitmeks tunniks madistama.

Nagu juba mainisin, siis teadlane ja rakett stsenaariumi järgi kukkusid läbi ka minu silmis. Võtan omaks.

Öösel kell jne jne. Tundub, et jällegi on minul ja sinul erinev arusaam milsim mängust. Võtta keset milsimi üks osa tiimist ja saata vastutegevust tegema, et teil oleks rohkem tegevust... sorry, aga sellist asja minu korraldatud milsimil ei hakka olema.

Kõik üritusel osalejad peavad aru saama nende rollist, võimalustest ja piiridest. Mängijad jäävad mängijateks, juhid jäävad juhtideks. Samuti nagu organiseerijatel on oma roll ja fotograafil/videomehel on oma roll. Palun selgita mulle, kui fotograafil/videomehel on asja rünnaku läbiviimise juures arutleta absurdsete teemade üle? Teiseks - see kuhu tiimi või kelle tuttav on fotograafi ei oma absoluutselt mingit vahet. Minu kui korraldaja jaoks ja samuti osalejate jaoks on ta fotograaf/videomees ja selleks ta peab ka jääma. Kolmandaks - kui härrasmees ei suuda PEAKORRALDAJA esimese märkuse peale reageerida, siis teine märkus tuleb juba krõbedam. Isiklikul tasandil pole mul mitte midagi ühegi isiku vastu, kes tol üritusel oli. Korraldajana oli aga küll ning korraldajana erinevaid märkusi ka tegin.

Liiga paberile kirjutatud mäng - sellist tagasisidet ongi vaja! Tänud info eest!

Järgmine punkt - sama.

Majade punkt juba vastatud eelnevalt.

Tegevust vähevõitu? Ütlen veelkorra - minul ja sinul on erinev arusaam milsim mängust. Paluks mitte järgmisele MILSIM üritusele tulla, mida ma korraldan.

Viimane punkt - see oli minu jaoks esimene kord korraldada milsimi minu jaoks tundmatu osapoolega, kelle mängustiilist mul oli väga vähest ülevaadet. Õpime terve elu ning kindlasti sain palju targemaks mitmes aspektist selle mängu korraldamisel.



Üks mängija on avaldanud mure, et ta läätsed koos konteineriga ununesid ilmselt baasihoone soojustatud ruumi aknaäärele.
Kui keegi on Türisallu minemas järgmine kord, siis võiks seda kontrollida. Kontakt: aleksandr@irisfiber.com inglise keeles või vene keeles.

Offline RomeoEcho

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #7 on: November 05, 2012, 12:16:27 »
Öösel kell 00:15 - 0300 Kas korraldaja teadis, et meid tuleb ründama ainult 5 meest ? Oleks võinud siis kohapeal asja ümber teha ja kasvõi OPFOR-ist võtta 2 tiimi ja nad ka vaenlaseks tembeldada.
Muidu oli enamvähem, aga öösel (00.00-03.00) oleks võinud rohkem tegevust olla :)
Mil-Sim mäng ongi selline neis osades. Täitsa vabalt oleks võinud juhtuda, et te ei olekski saanud mingisugust tegevust, kuna Palgasõdurite osapoole eesmärk nägi ideaalvariandis ette ainult 5 märkamatut lasku vastu vastavat märklauda (suhteliselt võimatu vaikselt teha tänu teie päris tugevale perimeetrile) ja seejärel oleks pidanud meil olema vaba voli tegevuseks (kas teid rünnata, natuke patrulle noppida, telki magama minna vms).
P.S. Ka 5 mehega saab piisavalt segadust tekitada... 8)

Offline priit30

  • Tavakasutaja
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #8 on: November 05, 2012, 14:29:55 »
Omaltpoolt tänud kõigile kes üritusest kaasa lõid ja häbi-häbi neile kes kasutasid meie sooja tuba aga hiljem ei aidanud ära koristada.
Mis puudutab mängu siis täitsa ok nii ilm kui ka tegevus.Kõige rohkem meeldis,et 3rühma patrull leidis ööse vastase luure üless ;)
airsoft.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #9 on: November 05, 2012, 16:31:10 »
Esiteks siis kindlasti nõus selle kella 00.00-03.00 mänguosaga(Nõus siis Bjorni ja ka RomeoEcho jutuga).
Nüüd ka mängijatest läbi minu silmade.
Esiteks ytlen,et mul endal ei ole mitte mingisugust elukutselise sõjaväelase tausta(vaid tavaline ajateenistus läbitud).
Ei meeldi selline suhtumine,et kui midagi öeldakse siis seda tehakse viivitusega või peab mitmeid kordi kordama....näiteks liikumise formatsioon(ütlesin malelauas aga liiguti ikka suht suvaliselt ja neid kordi oli palju.Sides võisid teinekord jäädagi kutsuma mõnda nii öelda jaoülemat.(Ja tean,et tegelikult kuuldi mu kutsumist).Sellise suhtumisega on päris raske midagi organiseerida.Lõpuks hakkab ka see enda motivatsiooni langetama.Sellega tahakski öelda,et võtke asja tõsisemalt.Siis on teile endale ka asi huvitavam.
Kahjuks on siin raske leida motivatsiooni inimeste mõjutamiseks...käsu koheseks täitmiseks(sõjaväes on neid aga küll ja päris tõhusaid...kes käinud see teab).
Üldiselt ei olnud väga virinat,et ei taha ja ei viitsi patrullida!Kahjuks pean tõdema,et kes virisesid olid meie enda klubist paar mängijat.
Tänud kõigile mängijatele!!!

Kriitika ei ole mitte kellegile öeldud pahapärast.

Ah jaa see koristuse asi.Kui mäng lõppes siis panid enamused kiirelt minema.....kes peaks siis teie järgi koristama???Soojas hea magada(kamin), olemas generaator millega oleks valgem,akusi laadida jne.Need ei läinud sinna ise ülesse ega alla ei tulnud ise!Palju oli igasuguseid toidukarpe ja muid pakendeid.Arvate,et meie ei tahtnud kiirelt koju minna???

Offline estlander

  • Alles registreerunud
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #10 on: November 05, 2012, 19:04:31 »
NFOR osapool on üritusega igati rahul.

Meile ei lubatud midagi, valmistusime kuuse all magamiseks. Aga saime telgi koos küttega.
Üldiselt ähvardas palju tuntud faktoreid meie motivatsiooni hävitada: üldine niiskus ja rohke vesi, mudased teed,
üleujutatud põllud, kaks meie meest kukkusid vööst saadik vette, ühe mehe riided kuivatasime telgis enam-vähem ära,
mille käigus läksid püksid ka korra põlema. Samal mehel lasti ka refleks sihik sodiks, pole hullu, juhtub,
ta siiani kokkuvõttes rahul ja õnnelik.

NFORi ülesandeid oli palju ja erinevaid. Meil olid nende täitmiseks vabad käed ja taktikalisi ettekirjutusi absoluutselt
ei tehtud. See võimaldas asja enda jaoks huvitavaks mängida. Ka infosulus tühja passimist pmts ei olnud.

Ainuke veider ülesanne oli see VIP-i teema. Minu arvates mõttetult palju aega ja muud ressurssi läks selle peale raisku.
NFOR-i jaoks, kes kõik lasti ally OPFOR-i poolt maha oli see fail, seega pidi see olema ka OPFOR-ile paras fail.

Ööisest luure ülesandest, mis oli mõeldud eelkõige snaipritele, isiklikult osa ei võtnud. Kuna meil snaipreid ei olnud ja
baasi kaitse oli kõva, siis otsustati lihtsalt vastase patrulle nö. kottida, siis kukkuski teine mees vette ja läks raske südamega koju.

Hommikul jätkasime seitsmekesi ja võitlesime väga ülekaaluka vastasega. Mis vist ei oleks pidanud päris nii olema? Tundus,
et OPFOR alustas teist päeva mingi isetegevusega?
Pärast ENDEX-it oli meil energiat küllaga ja oleks võinud veel edasi võidelda.

All in all - NFOR üritusega rahul. (8/10)
Ootame järgmist.
Tänud kõigile.
« Last Edit: November 05, 2012, 19:14:06 by estlander »

Offline Janar

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #11 on: November 05, 2012, 19:29:16 »
Ma jäin tegelt suht rahule üritusega. Ka öine patrull oli ka ju tegelikult (mõnus) tegevus. Ainuke asi, mis valmistas pettumust, oli see, et vaenlane suurte jõududega öösel ei rünnanud, aga see mitte sellepärast, et oleks tänu sellele vähem laskmist vms olnud, vaid sellepärast, kuna olime teinud palju ettevalmistusi öise kaitsmise jaoks(prosed jne). Aga NFOR-ga oli kah tore madistada ;)
Järgmiste kordadeni  8)

Offline Ardo-Jako

  • Tavakasutaja
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #12 on: November 06, 2012, 10:48:00 »
Lajatan ka mina siis :)

Üritusega jäin väga rahule. Minu jaoks oli see esimene milsim seega võrdlusmomenti ei ole. Igav mul ei hakanud ja minu arusaamist mööda ei saagi teada alati palju vastaseid on ja kus nad on. Seega see teadmatus, palju üldse vastaseid on, hoidis minu arvates pinget üleval. Ainuke võimalus vastase jõu suurusest aimu saada, oli luure, seega parem luuretegevus annab ka parema tulemuse. Aga kuna tegevus enamasti öisel ajal toimus, siis ei saa kellelegi midagi ette heita.

Üks asi OPFOR liikmete kohta - raadios oli liiga palju üleliigset mula - professionaalsest aspektist tuleks kanal puhtana hoida, edastada ainult konkreetne ja arusaadav info. Kasutada kutsungeid, mida ka muidugi tehti. Meeldis, et jaotatid gruppidesse ja määrati "jaoülemad". Samas oleks selgemat juhendit oodanud jagude ülesannetest - kas astuda vastasega kontakti, jätkata oma sektori patrulli jne.. Samuti ehk rohkem vabadust anda üksustele, mida ka soomlased mainisid. All-in-all tulin ürituselt tagasi hea tundega. Lahingus juhtub igast asju, mis ei lähe päris plaanipäraselt (frendly fire, segadus jne - siin aitab ilmselt kokkumäng ja harjutamine. Kuna meie (5. jagu) koosnes enamasti üksikutest "jääkidest", kes pole eriti koos mnginud, siis mõnikord andis see tunda, et me ei tegutsenud päris üksusena, aga jälle asi, mida õppida.
OPFOR juhile - hea oleks olnud omada mingeid varuplaane - a'la, kui läheb nii, käituge nii, kui läheb teisiti, käituge teisiti. Ilmselt oleks sellest kõige rohkem abi olnud peale läbirääkimisi, kuna 1. oli "surnud", tekkis segadus, mis edasi - ühest küljest kästi vaenlane hävitada, aga siis keelati neile järgi minna. Siin aitab teinekord ehk määrata varujuht, ehk mis siis, kui juht "sureb". Muidu oli hea, eriti see baasi kaitse ja nagu vastased ka kinnitasid, oli perimeeter läbitungimatu :)

Korraldajatele pole midagi ette heita - toitlustus oli, soe magala oli, kõik oli.

Mis puudutab koristamisse - suured mehed, suud peas - öelge, et vajate abi, ma usun, et keegi poleks ära öelnud ;)

Veelkord suured tänud korraldajaile ja mängijaile!
Tänud ma enda tiimile. Kuigi andis tunda, et me pole koos mänginud, ei tekkinud meil liigset segadust. Kuulati käsku ja püüti kokku hoida ja koos tegutseda.

Ootan järgmist milsimi :)

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #13 on: November 06, 2012, 15:41:02 »
Suured mehed võiksid ise näha ja mõelda,et omajärelt on vaja asjad ära koristada. ;)Kõike ei pea ju ütlema.See peaks loomulik olema,et enda järelt koristada.
Jah kindlasti juhina oleksin pidanud ma nimetama asendus juhi.(Juhul kui ma ise tabamuse saan).See varuplaan välja mõelda on vist tiba keeruline.Sest ei oska ju niikuinii kõike ettenäha mis juhtuda võib.Pigem peaks lihtsalt suutma kiirelt tegutseda vastavalt muutunud olukorrale.

Offline Ardo-Jako

  • Tavakasutaja
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: November Rain tagasiside
« Reply #14 on: November 06, 2012, 16:22:49 »
Noh, enda järelt ma pahna maha ei jätnud, see on kindel. Ma pidasin silmas siin lampide, kaablite jne asjade kokku kerimist ja korjamist. Elementaarne, et pahn enda järelt ära koristatakse, see on kindel. Aga muus osas oleks ikka võinud öelda, et noh, mehed, aidake kaablid kokku kerida :)

Eks selle varuplaaniga on jah, keeruline, aga kasvõi see, et näiteks kui on selge, et me võima vastase lihtsalt mingilt territooriumilt minema lüüa, siis on näiteks reorg kuskil või siis et paneme järele nii kaugele kui saame :) Ei epa väga keerulist plaani tegema, aga juhtnöörid kuidas käituda mingil juhul. peale läbirääkimisi tegimegi reorgi ja hakkasime juba vastasele padavai järele ajama, kuna käsk oli viimse meheni ja siis korraga tuli hoopis käsk, et ei, ei aja taga, vaid naaseme baasi. Seda väikest stsenaariuminüanssi saab ikka ette näha. Aga ma ei kritiseeri halvustavalt, vaid toon väljha tõigad, millele isegi alles peale mängu rahulikult tagasivaadates tulin :)