Author Topic: Ise mängude korraldamine  (Read 21692 times)

Offline Kivimägi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 3
    • View Profile
Ise mängude korraldamine
« on: August 07, 2019, 01:03:01 »
Tervitus

Kas tohib ise, eraisikuna, mänge korraldada? Näiteks kasvõi Männikul, metsas. Mängutasu on loomulikult 0.00€, renti pole, tiimid kohapeal ja nii edasi.

- Kivimägi
« Last Edit: August 07, 2019, 01:24:18 by Kivimägi »

Offline markko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #1 on: August 07, 2019, 08:45:43 »
Jah, enamus kes siin foorumis korraldavad on eraisikud.

Kuid kui plaanid midagi teha siis esimese asjana veendu kus sa korraldada, kas saad maaomaniku või ala haldajaga kooskõlastuse ja millised on korraldamise tingimused!
Männiku on suht lai mõiste sest männikul on ka KV polügon, kui sinna ilma kooskõlastuseta minna siis peegeldub sinu käitumine kogu softi kommuuni peale.
(sellepärast sinna meid juba aastaid ei lubata)
Ka RMK aladega võiks eelnevalt kooskõlastada.

Ja kui korraldada asustatud kohtale lähedal siis veendu kas see on kõigile ohutu, mitteteadlikute inimeste jaoks võime välja näha relvataoliste esemetega kahtlased tüübid.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #2 on: August 08, 2019, 09:29:50 »
Mängutasu on loomulikult 0.00€
- Kivimägi

Miks on mängutasu loomulikult 0?
Tahan näha kaua Sa viitsid tasuta korraldada.
Neid tasuta mängude lubajate lubadusi tuleb kaua oodata, vahest harva vaid mõni üksik tasuta mäng ja vaid kinnisele grupile.

Korraldada võib jah eraisik ja kui veel tasuta, siis ei tohiks muid ohte olla kui jalutajate turvalisus ja eraomandi puutumatus.  Kui aga lepid ala omanikuga kokku, siis julgem ja kindlam korraldada ja mängida.

Kui Männiku alast rääkida, siis Männiku teest kuni Viljandi mnt-ni alal on suurimad omanikud Silkaat, RKM ja Kaitsevägi, nendest kahe esimesega on koostöö olnud lihtsam. Kui rääkida alast Männiku teest paremale (linnast tulles) on suurimad omanikud RMK ja Kaitsevägi. RMK-ga on koostöö lihtne ja soodsam.

Kaitseväel hakkas lõpuks jää sulama kui aprillis tel teel nendega vestlesin, et ehk lõpuks lubate meid ikka taas sinna linnakusse ja nad vastasid siis ka kirjalikult:
 
.....@kaitseinvesteeringud.ee
T, 16.04.2019 14:07
Tere
 
Männiku linnaku ja Männiku harjutusvälja  kasutusinfot  (tavaliselt 2 kuni 4 nädalat ette) näete kaitseväe harjutusväljade koduleheküljelt: http://www.mil.ee/et/kaitsevagi/Harjutusvaljad/Kaitsevae-harjutusvaljad/Manniku.
Pikema aja kohta peate küsima Kaitseväelt (e-post: kv.s.tvj.hart.manniku@mil.ee).
 
Lugupidamisega
..................................
Projektijuht

Ja nagu näha, korraldatigi juba seal linnakus mäng, alal mis oli meile aastaid suletud.
Männiku alast ka infot meil siin rubriigis Mängupaigad

Aga soovin Sulle jaksu ja edu ning rahulikku närvi korraldusel!!! 

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #3 on: November 17, 2019, 08:12:13 »
Tere.

Ei osanud kuhugi mujale lisada, kui on parem koht, võib ADMIN ümber tõsta.
Sai käidud nädalavahetusel mängul ning tekkisid mõningad tähelepanekud ja soovitused tulevastele ja praegustele mängukorraldajatele. Nimelt Mängualgusbriifing PEAB olema KÕVASTI ja SELGELT ette loetud. Kui sul endal häält ei ole, siis leia keegi, kellel on. Antud mängu algul üritasin pingsalt kuulata, mida korraldaja räägib, kuid miskipäerast pool juttu läks kaduma, sest inimesed segasid vahele ja vahepeal oli üldse korraldaja meie poole seljaga. Samuti on väga tähtis anda teada, kuidas saab kontakti korraldajaga, eriti, kui on suur mänguala. Antud mängul ei kuulnud seda keegi, kelle käest küsisin. Ilmselt jäeti mainimata. See jutt, et üldised reeglid on ju kõigile teada, ei ole pädev. Iga kord on algajaid, kes ei tea üldistest reeglitest midagi. Loomulikult on mängukorraldajal õigus oma mängul alati reegleid muuta, kuid kindlasti tuleb seda briifingus ära mainida. Minu jaoks oli uudis see, et paari meetri pealt võib pointplank automaattuld anda.
Kui ma kunagi võtsin oma mängudel reegliks pimelasu keelamise ning majast sisse, maja sees ja seest välja lähidistantsil üksiklasu nõude, sai see eesti airsoftis tavanõudeks. Eesmärk oli minimaalselt inimesele viga teha. Kahjuks on aja jooksul see reegel moondunud ning nagu aru sain konkreetsel mängul, on täiesti okei vastane automaattulega paari meetri pealt katuselt alla üle külvata(härra kandis "lahinguraja" embleeme). Kindlasti soovitan selliseid LUBAMISI mängukorraldajatel oma mängudel vältida. Vastasel juhul, mis kasu on hoone sees üksiklaskudest?
Kui tekib mängul arusaamatus, siis mängukorraldaja PEAB olukorraga tegelema kiirelt ja otsusekindlalt. Ning, kui olukord kordub, peab tagama, et seda rohkem ei korduks. Antud olukorras oli ühel osapoolel tuntav eelis ja mida kasutati mitteausalt, mille tulemusena teise osapoole mängijatel tekkis samuti soov niiöelda "reeglite piiripeal" mängida. See aga viib vastasikuse süüdistamiseni ning kokkuvõttes kaotab mängu ilu. Seda ei tohi KINDLASTI mängukorraldaja lubada.
Mängukorraldaja PEAB tagama teiste mängijate turvalisuse võimaluste piires ning seda ka jälgima. Antud mängul testiti mängude vaheajal valimatult ning suvaliselt rikošetti loopivalt relvi, seda ka autode vahel. Samas mängukorraldaja jalutas kõrval ning ei pööranud sellele tähelepanu(ilmselt nende korraldataval mängul tavaline) . Sellist asja KINDLASTI lubada ei tohi. Samuti, kui tekib kahtlus mõne mängija relva lubatud tugevuses, siis PEAB mängukorraldaja sellega tegelema ja kontrollima, et see ei ole nii. Antud mängul soovitas mängukorraldaja noorel poisil ise täiskasvanud mehe poole pöörduda, et asja kontrollida ja loomulikult jäi asi sinnapaika(noorukil on ikkagi aukartus täiskasvanud inimese ees ja ei julge ise asjaga tegeleda). Nii seda asja kindlasti ei tehta.
Kui on eeldus, et tuleb rohkem rahvast mängule, 60+ inimest, siis PEAB mängukorraldaja tagama kohtunike pideva olemasolu mängualal. Antud mängul oli 100+ inimest ning isiklikult nägin ainult ühte kohtunikku vahepeal ringi liikumas, mis on ilmselgelt liiga vähe, et tagada piisavalt kiire reageering probleemsele olukorrale.
Kuna reeglina on üldine mängumaks 5 eurot, siis selle raha eest, mida mängukorraldaja sai(5x100), oleks saanud palju paremini asja läbi viia.
Siinkohal panene kõigile olevatele ja tulevastele mängukorraldajatele südamele. PALUN ärge korraldage mänge nii öelda üle .erse. Muidu võib juhtuda olukord, kus keegi vale inimene saab tõsiselt viga, tõmbab selle suure kella külge ning hakkame kõik airsofti asemel padjasõda mängima.

Tänan tähelepanu eest ning asjalikud kommentaarid on alati teretulnud.

Parimat

Harald
« Last Edit: November 17, 2019, 08:18:43 by Harald »
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #4 on: November 17, 2019, 10:44:01 »
Haraldi jutt on tagasiside, kui ürituse kuulutus on siin foorumis üleval, siis sobiks see jutt ürituse alla.

Aga üldjoontes Haraldiga nõus. Mängumaks ja kohtunike arv on teine teema juba. Ohutus peaks olema nr 1.

Offline Hunduuu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #5 on: November 17, 2019, 17:11:15 »
Tervitus

Ma ei hakka kedagi kaitsma ega mainima.
Olen kohati nõus mis ülal öeldud on, samas tekib küsimus, miks ei küsita üle? Kui on briifing, ega mängijad ise võiks ka kuulata mitte samal ajal vanatuttavaga juttu ajada, et vältida et aga ma ei kuulnud või mis iganes.
Eks ole ikka et segatakse briifi aeg vahele ja küsitakse, kuid see ei tähenda et oluline jääb rääkimata.
Samas on oluline info ka iga korraldaja ürituse all olemas.

Ei tasu ainult negatiivset näha, ega maksa kohe karjuma hakkata.
Igal korraldajal on palju õppida ja areneda.


Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #6 on: November 18, 2019, 08:31:20 »
Ma räägin nüüd omas kogemusest.

Kui korraldaja näeb, et keegi segab vahele ja ei kuula, siis ta katkestab briifingu, et kõik kuulaks ning usu mind, see toimib väga hästi. Kui korraldaja räägib nii vaikselt, et isegi pingsalt kuulates midagi ei kuule, siis on vähe palju üle küsida(Ps, Hunduuu, sinu enda semud tegid briifingu ajal valjult nalja ja itsitasid). Lisaks nagu ka eelnevalt mainisin, siis EI SAA EELDADA!!! et inimesed käivad siin foorumis ja loevad "üldised reeglid" läbi, seda enam, et igal mängukorraldajal on tänapäeval omad reeglid(mis on minu arust vale) ja eeldatakse, et kohapeal niikuinii räägitakse asi üle. Mis karjumisse puutub siis vabandused minu poolt, et keesin üle, aga mida sa teed, kui erinevate inimeste poolt(korraldaja ise tunnistas, et enne mind käisid veel teised inimesed seda rääkimas) korraldajale korduvalt tähelepanu juhitud probleemile hakkab vabandusi otsima, selle asemel, et asjaga tegeleda.

Parimat

Harald
« Last Edit: November 18, 2019, 08:52:05 by Harald »
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #7 on: November 18, 2019, 11:44:14 »
Hea on see, et Eesti erinevas servas on korraldaja suutnud pakkuda mängu võimalust nii suurele arvule. Kui õigesti mäletan, siis ainult kanala ja vist ühel Pärnu mk mängul on õnnestunud üle 100 mängija kokku saada Harjumaalt väljaspool. Kui on meie hulka juurde tulnud korraldaja, kes teeb nii häid mänge, siis võiksid mängijad igati toetada sellist korraldajat, et see korraldaja tooks mängu kodule lähemale.

Tuletan meelde, et korraldajad pole riigi poolt määratud koolitatud korraldajad vaid ise hakanud ja proovimiste käigus kogemusi koguvad lihtinimesed. Kuna see on nii, siis palun suhtuge mõistvalt korraldajate apsakatesse ja pigem püüdke aidata neid kui avalikult hukka mõista.
 
Mängijad saavad ise väga palju teha, et briifingult kiiremini mängule saada ja mäng laabuks sõbralikumalt:
1) Selleks palun lugege enne mängu läbi reeglid foorumist ja korraldaja erireeglid ja palun kontrolli, et seda teeks ka Sinu sõbrad, kes ei tea reeglitest midagi.

2) Briifingul kuula vaikselt, ära sega korraldajat ja teisi kuulajaid lobisemisega, sellega saad oluliselt kiiremini mängule.

3) Mängul jää ikkagi sõbralikuks ja hoia kaasmängijaid, ka ausa mänguga!!! See on üks olulisemaid.

4) Kui juhtub apsakas (näiteks lased valusa valanguga liiga lähedalt), siis mine vabanda ja lahenda asi viisakalt. Ära tõsta kära, ega oota korraldaja sekkumist ja mängu peatamist.

5) Teata oma tulemisest, et korraldaja saab arvestada kriitilise arvu puhul piiramisega või ala suuremaks muutmisega.
_______________________________________________________________________

Pole suurt vahet kas on 1 kohtunik või 20, mängumaks 5 eurot või ... eur, osalejaid 20 või 100 - see kes soovib pahandust, see teeb seda ikka. Eks need praagitakse esmalt musta nimekirja ja siis ole edasi näha...

Pole ka vist kuskil kirjas, kui palju peab olema kohtunike erineva arvuga mängijate puhul?

Kuidas on suuremat rahvahulka parem vaos hoida, ei oska ma soovitada, seda peab iga korraldaja ise katsetama.
 
Olen oma briifingu alguses rõhutanud, et kuulake vaikselt, ärge segage vahele, kui küsimus, siis küsi. Ja ikka leidub neid keda tuleb korduvalt valjult teiste ees korrale kutsuda. Mul on ka vaikne hääl, sellepärast olen palunud mängijad koguneda lähedale ümber minu, mina näiteks saavutan nii parema kontakti kuulajatega. Mängu pausidel küsin üle, kas oli probleeme, mida oleks vaja kohe lahendada. Briifingud olen püüdnud alustada max 5 min hilinemisega ja viimane aasta on õnnestunud vaid kiirbriifingutega – et põhi teksti loete foorumist, kui loete...

Olenemata sellest, et adre möllab, suhtlusvajadus ammunägemata kaasmängijaga, külm, ..., saab iga mõistusega isik teha enda poolt kõik selleks, et briifing kiirelt ära kuulata ja mäng läbida probleemideta ja pigem häid elamusi kogudes.

Korraldaja/kohtunik pole jumal, kes peab kõige eest vastutama ja ise kõik ära tegema/lahendama. Airsoftmäng toimib kui korraldaja ja mängijate vahel toimib koostöö hea mängu nimel. Palun mõelge sellele ja teostame seda koos ning probleemid vähenevad...   
« Last Edit: November 18, 2019, 11:53:48 by Margus »

paappartel

  • Guest
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #8 on: November 18, 2019, 12:33:40 »
Ka teie osapoolelt kostitati katuselt valangutega. Mind ja tiimikaaslast lasti korraliku valanguga üle, aga selliseid asju ikka juhtub. Tont oli täitsa pea kohal ja niitis korralikult. Ei näe probleemi kui mõlemad osapooled nii võivad teha. Korraldaja seisis samal ajal veel fotokaga üle tee ja nägi kõike pealt.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #9 on: November 18, 2019, 18:31:19 »
Margus.

Viimase lause esimese poolega ma sinuga nõus ei ole. Mängukorraldaja VASTUTAB oma korraldatud mängu sujumise eest. Loomulikult oleneb mängu kvaliteet paljuski mängijatest, kuid eeldused heaks mänguks tekitab ikkagi mängu korraldaja. Hea mängu korraldaja tuleb varem kohale, kontrollib ala turvalisust, tagab sujuva parkimise suurema mängu korral, turvaala relvade testimiseks, tekitab prügipaneku kohad, samuti kontrollib et briifingul midagi olulist rääkimata ei jääks, vastab küsimustele adekvaatselt ning lahendab probleeme käigult, jälgib, et kõiki ja eriti ohutusreegleid järgitakse ning vajadusel on probleemide lahendamisel resoluutne, samuti peale mängu vaatab et tema korraldatud mängust ei jääks maha prügi.
Kogu see asi kokku ongi korraldaja VASTUTUS. Tema kutsus rahva kokku ja tema ka vastutab.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #10 on: November 19, 2019, 13:52:16 »
Tere.
Lõpuks sain arvuti taha ja minupoolsed selgitused on siin.Samuti kirjeldan mis siis tegelikult toimus.
Kõigepealt tänud sulle Margus.Kirjutasid juba seda mida ma ise samuti kirjutada tahtsin.
Mängule saabus suur hulk rahvast mis on iseenesest väga tore.Kirja oli ennast pannud oluliselt vähem.Briifingu alguses teadsin juba et läheb raskeks sellel alal sellise rahva arvuga.Võtsin ennast väga tõsiselt kätte ja tegin kõik mis suutsin.Ütlen ka kohe selle ära et MITTE ühtegi suurt probleemi tegelikkuses polnud.
KILP.Ilusti küsiti luba kilbi kasutamiseks mängul mida ma ka lubasin sest oleme eelnevalt palju kordi seal isegi mitut kilpi kasutanud.Pole ühtki probleemi olnud ja üleval koridoris saab eduliselt sellega edasi liikuda.Mida ma ei näe et kilbi kasutajad seda väga julmalt teinud oleks.Probleem oli selles et vaadati kilbi pilust ja tulistati relv kilbi kõrval-see on väidetavalt.Kuna tuli 2-3 kaebust selle kohta siis usun et nii ka oli.Koheselt sai seda kontrollitud ja märkused kilbi kasutajatele tehtud.Väga mõistvalt saadi aru ja lubati mängida korralikult.
Hiljem tuli uus kaebus.Tegin nii et läksin kohta kus kilbi kasutajatel mind näha polnud võimalik.Jälgisin neid umbes 5 minutit eemalt.Olukord oli selline et üks mees hoidis kilpi ja tal ei olnud relva käes vaid rippus rinnal ning tema taga oli teine mees kes siis tegeles laskmisega.Tõusis püsti sihtis,laskis nii kilbi ülevalt kui kõrvalt.Läksin nende juurde ja jälgisin nende tööd veel u 2-3 minutit.Kõik oli reeglitepärane.
Teine väidetav reeglite rikkumine millest ma ka hiljem rohkem juttu teen on katuselt ehk õues siis maal olevate mängijate laskmine valanguga.Vahemaa u 3-5 m.Jägisin seda olukorda väga pingsalt ehk oli vahetult seal ligidal.Viimane kord kui kilbiga mehed olid all ja (4-5) inimest lasti katuselt üksiklaskudega kõik maha.Näha oli et lasti kiiresti aga üksiklaskudega ning ka mitu korda ühe sama inimese pihta.Ilmselt kindel olla et kõik ikka pihta saavad.Nö ülelaskmine oli ainuke asi mis ka minule ei meeldinud.Kuna kaebust ei tulnud ja meestele see mõni kuul rohkem pihta saamist midagi erilist polnud lasksin mängul jätkuda.
SUUR KISA!
Järgnev jutt on siis ühest isikust kes osales mängul nimelt Harald.
Suhteliselt mängu alguses tuli kaebus siis eelpool räägitud kilbi teemast.Kaebuse esimene esitaja oli Harald.
Teise mänguosa lõpus tulin just pommi juurest kus kollasel meeskonnal oli veel 5 minutit pommi hoida ehk siis mängu lõpuni.Suundusin parklasse et teha ettevalmistusi pausiks.2 minutit peale minu parklasse saabumist tormas minu juurde Harald kes lõi tugevalt selja tagant lahtise käega mulle vastu õlga(ehk siis kasutas füüsilist kontakti minu tähelepanu saamiseks mis ilmselgelt polnud vajalik) ning karjus et miks te mängus korda ei hoia jne jne.Väitis et teada just lasti katuselt valanguga üle.Ma oli sellisest rünnakust veidi ehmatanud ja ei osanud kohe midagi öelda ning otsustasin siis selle suure probleemi ära kuulata.Karjus väga kõva häälega ja kasutas ebasensuurseid sõnu.
Olgu öeldud et sealsamas ligidal oli minu elukaaslane ja 4 aastane poeg.Samuti oli seal veel lapsi ja noori ning ka loomulikult mängule tulnud täiskasvanuid.
Hakkasin siis rahulikult rääkima et millest selline probleem ,et reeglites kirjas ju selgelt et automaat kuni 1,5 J on piiranguteta ja et õues võib kasutada automaattuld jne.Ta karjus ikka väga kõvasti.Oli näha et rahunemist pole oodata ja minu jutt talle korda ei lähe.
Et lapsed ja ka teised väga ära ei ehmataks milleks oli juba hilja muidugi,palusin ma Haraldil viisakalt mängult lahkuda.Kuraasi täis Harald ütles et ta lähebki aga ta ei teinud siiski seda koheselt.Kordasin mitmeid kordi et palun lahku siit.Mõne aja pärast ta siiski lahkus.

Oli vajaka jäämisi mängul,oli vähe kohtunikke võibolla ja ma ei väidagi et kõik oli perfektne.
Selline käitumine sellise inimese poolt kes on palju aastaid Airsoftiga tegelenud ning igasuguseid probleeme näinud oli minu jaoks suur üllatus.
Kui sulle ei sobi reeglid või sa tead et sa ei suuda ennast mängul taltsutada siis palun ära tule mängule.
Lasti valanguga!!! Suur mees ja tuled niimoodi nutma korraldajale sellise asja pärast.Ei saa kilbi meestest jagu.Siis ei oska mängida ma arvan.On erinevaid võimalusi kilp maha võtta.Toss oli lubatud ,gaasi pealt toimivad granaadid olid lubatud jne,liikumiskohti on erinevaid jne jne.

Harald palus oma käitumise pärast vabandust vaid Andy käest.Minu ja ka minu pere ning teiste mängijate eest TA EI VABANDANUD kuigi see võimalus tal oli enne lahkumist olemas.See tähendab vaid üht.Mitte mingit lugupidamist ei korraldaja ega ka seal juures viibinud inimeste ees.

Ütlesin ka mängul asjaosalisele ja ütlen ka nüüd siin et Harald pole enam meie mängudele oodatud!(selline käitumine tema poolt polnud esmakordne)
Me kahjuks ei saa lubada mängule inimest kes ei suuda ennast kontrollida ja kes võib muutuda sellisest raevust ohtlikuks kõigile.

Selline lugu siis kahjuks juhtus.

Kõike head!

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #11 on: November 19, 2019, 16:39:12 »
Tere taas.

Vabandused admini ees, kune eelnev "vastus" ning ka minu kommentaar tegelikut ei kuulu siia teemasse, siis võib mõelmad vajadusel teise sobivamasse teemasse tõsta.
 Lugesin teema lõppenuks, kuid mõnde lausvaled ja väänatud tõed tunnen siiski ümberlükkamist vajavat. Nimelt ei ole märganud, et seal katused 5 meetri kõrgused oleks, ehk maksimaalselt kolm meetrit. Kui meid katuselt maha lasti valanguga(naine luges hiljem kodus 7 verevalumit läbi kahe riide ja rohkem ma sinna piirkonda pihta ei saanud), ajasid sina lõbusalt platsi teise otsas autode vahel lõbusat juttu. Kuna olid mulle ainsana seljaga ning sinust ei pääsenud ei üle ega ümber, siis tegin sõbraliku patsu, et sa teelt eest ära tuleks ning küsisin tõesti kõva häälega, et "mehed mis juttuvada siin toimub ja et miks mängu keegi ei jälgi", kuna olin eelnevalt enne pihta saamist pool ala läbi käinud, ja korduvalt küsinud kohtuniku kohta, millele sain pidevalt vastuse, et keegi pole kohtunikku juba mõnda aega näinud. Anna andeks, kui pats sinu õlale oli sinu jaoks liiga tugev, sel juhul tasuks ehk mõelda padjasõja mängimise peale, sest airsoftis võib väga valusalt pihta saada(mul endal on korduvalt lastud nägu sodiks nii, et verd lahmab) ning see võib ka ohtlik olla :)... Seda vajaliku või mittevajaliku kontakti jura võid jalgpalliplatsil ajada. Karjumine...hmm. kõva häälega ma rääkisin selle pärst, et teie tähelepanu köita, kuna olite omakeskis millegi üle naermas ning naeru tagant ei pruugi mu häält kuulda olla. Ebatsensuurseid sõnu nagu "mine P..se! kasutasin selle peale, kui sa selle asemel, et probleemiga tegeleda, käskisid mul alalt lahkuda. Minu vabandused, sest ei märganud, et su naine ja laps kuskil autos olid. Hoopis sina ignoreerisid korduvalt infot, mis sinuni jõudis ning üritasid erinevate vabandustega end õigustada. Mis sa arvad, miks ma Andi ees vabandasin aga sinu ees mitte... Nimelt süüdistasid mind oma korraldatud mängudel tegematta jätmistes, mille kohta sa konkreetselt midagi välja tuua ei osanud. Mees, loe kõigepealt mida sa ise kirjutasid minu viimase mängu kohta ja siis tule süüdistama. http://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=5606.msg32839#msg32839 Mis puutub automaattulesse, siis ole hea ja seleta mulle, mis kasu on sisesaalis üksiklaskudest, kui maksimaalselt 3 meetri(pigem 2m) pealt valang on OK. Samuti, miks igasugused uksed ja muu träni EI OLE kaitsev sein. Mis sa arvad, kui palju jääb päriselus kaitsekilbist järgi, kui sinna 20 minutit pidevat pärismoonaga automaattuld anda. See, kui SINA 5 minutit kilpi jälgisid, ei tähenda, et seda pidevalt ausalt kasutati. Võin isiklikult tunnistada, et surnualasse liikudes nägin, kuidas kilbikandja sai surma õues, võttis kilbi kaasa ja viis turvaliselt tagasi omade juurde majja ning alles siis liikus surnualasse. Kas see on siinu meelest kilbi aus kasutamine? Enne, kui te mingid reeglid üles panete, mõelga ehk korraks kaasa, miks sellised reeglid on tehtud ja kas need mingi muu reegliga vastuollu ei lähe. Sa kirjutad, et ei soovi mind oma mängul näha, mina jällegi vastan, et oleks teadnud, poleks tulnud. Seda just mitte seltskonna pärast, kes oli väga mõistev ja tore, vaid sinu oskamatuse pärast mängu korraldada. Samuti kutsun kriitiliselt hindama Beivo korraldatavate mängude turvalisust enne mängule minemist. Huvitav, miks inimesed tulid oma probleeme minule kurtma mitte sinule, äkki sellepärast, et teadsid, et sinult mingit adevaatset abi pole loota. Häbi olgu sul oma vigades teisi süüdistada. Keegi pole täiuslik ja mündil on alati kaks poolt.

Minu poolt teema lõppenud ning soovitan ka siinseid võimalikke edasisi Beivo vabandusi kriitilise pilguga lugeda.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #12 on: November 19, 2019, 16:56:34 »

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #13 on: November 20, 2019, 00:12:38 »
 Oli mis oli ja tagasi enam midagi võtta ei saa.
Istume mingi hetk maha ja teeme oma järeldused kogu tollel päeval toimunust.
Scuall liiga vara tegid oma popcorni paki lahti 😁
Minu poolt samuti teema lukus.

Kõike head!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #14 on: November 20, 2019, 09:25:16 »
Krt. See vist iga aastane, kui ilmad halvaks lähevad, tõmmatakse saag käima. Eks näis, kas see kord jääb entertaiment ära?