Author Topic: Probleemid lahingualadega !  (Read 36701 times)

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Probleemid lahingualadega !
« on: August 12, 2018, 17:17:47 »
Tõstatan teema seoses V.A.L Airsofti ja selle eestvedaja Ants Punningu tegevusega Põhja-Eesti piirkonnas.Ütlen kohe ära et minul ei ole kahju ja ei ole keelaja kellegil kuskil mäng korraldada(v.a minu lepingud alade omanikega).Probleem on konkreetses isikus(Ants Punning) kes korraldab lahinguid,mänge kohtades kus see pole lubatud ehk ,et pole luba aladel sellist tegevust korraldada.Minnakse suvalisse kohta ja hakatakse omavoliliselt tegutsema ilma igasuguse loata ega etteteatamiseta ala valdajale.
Ennegi tehtud mänge ilma omaniku loata.Aga see on pigem erand kui reegel kuna absoluutselt kõikidel aladel on Eestis olemas omanikud ja ala haldajad.See väide et võimatu omanikku leida on puhtalt vale.
Probleem oli Punningul see nv (11.08.18) Hara külas kus ta ei suvatsenud eelnevalt omaniku teavitada oma kavatsustest seal mäng korraldada.(seal on veel eriti lihtne kuna kontakt on ala sissesõidul suure plakati peal olemas).Korraldaja ja mängijad saadeti sealt minema.Punning aga arvas et õige mõte on minna teise kohta ja mäng ikkagi teha.Samuti alale kus tal ei ole lubatud mängu ega lahinguid korraldada!Nii et härra teeb mis tahab ja nö reostab Airsofti mainet.
Meil on niigi vähe erinevaid kohtasid kus meil lubatakse mängida ja seepärast ma leian et tema tegevus sellisena pole õige ja vajab ka teiste korraldajate ja mängijate tähelepanu.Kas te tahate ikka mängida alal kus see tegelikult on keelatud!?Mängijad ei tea seda ja ei peagi teadma-see on korraldaja mure informeerida ala omaniku ja tegevuseks luba saada.Rääkimata sellest et aladel ei koristata enda järelt linte(loodusest),pudeleid jne prügi.
Kordan veelkord et see postitus pole kellegi maha tegemiseks ega poriga loopimiseks!Arvan ,et nii ei saa lihtsalt et üks mees teeb mis tahab ja kus tahab ilma et mingeid sanktsioone järgneks.See on meie kõigi huvides et me saaks korraldada nii nagu peab ja mängijad saaksid mängida ja päevast hea emotsiooni saada.
Meie tegutseme peamiselt Lääne,Harju ja Ida-Virumaal ja tahaks siin asjad korras hoida.




Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #1 on: August 12, 2018, 17:55:37 »
Sai juba väga ammu sellele tähelepanu pööratud kui oluline on tegelikult omanikuga kooskõlastamine (olenemata sellest, kas tegu on eraomandi või riigimaaga)..nüüd siis tulemus käes. Potensiaalselt üks ala vähem, kus lahinguid korraldada ja pidada. Edendame Eesti arisofti..keep up the good work...

Offline Tammsand

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #2 on: August 12, 2018, 17:57:24 »
Sai juba väga ammu sellele tähelepanu pööratud kui oluline on tegelikult omanikuga kooskõlastamine (olenemata sellest, kas tegu on eraomandi või riigimaaga)..nüüd siis tulemus käes. Potensiaalselt üks ala vähem, kus lahinguid korraldada ja pidada. Edendame Eesti arisofti..keep up the good work...

Pohh... peaasi et plekki tuleb :)
AIRSOFTER.EE
airsofter.ee

Offline RaitV

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #3 on: August 12, 2018, 18:07:54 »
Lihtsam on selliseid mänge eirata ja mitte minna mängule.
Pizzapoisid

Offline Tammsand

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #4 on: August 12, 2018, 18:09:17 »
Lihtsam on selliseid mänge eirata ja mitte minna mängule.

Seda küll aga sa mängijana ei tea kas on omaniku luba või mitte
AIRSOFTER.EE
airsofter.ee

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #5 on: August 12, 2018, 18:15:46 »
Lihtsam on selliseid mänge eirata ja mitte minna mängule.
Eiramine eiramiseks. Pigem on sellisel isetegevusel pikaajaline negatiivne mõju sellele hobile. Selline omavoliline tegutsemine eramaal tekitab omanikes trotsi ja v-b kui varem oleks läbirääkides seal võimalik mängu korraldada siis peale sellist käitumist ei ole maaomanikul mingit põhjust üldse kedagi sinna alale tegutsema lubada.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #6 on: August 12, 2018, 19:14:19 »
Tõstatan teema seoses V.A.L Airsofti ja selle eestvedaja Ants Punningu tegevusega Põhja-Eesti piirkonnas.Ütlen kohe ära et minul ei ole kahju ja ei ole keelaja kellegil kuskil mäng korraldada(v.a minu lepingud alade omanikega).Probleem on konkreetses isikus(Ants Punning) kes korraldab lahinguid,mänge kohtades kus see pole lubatud ehk ,et pole luba aladel sellist tegevust korraldada.Minnakse suvalisse kohta ja hakatakse omavoliliselt tegutsema ilma igasuguse loata ega etteteatamiseta ala valdajale.
Ennegi tehtud mänge ilma omaniku loata.Aga see on pigem erand kui reegel kuna absoluutselt kõikidel aladel on Eestis olemas omanikud ja ala haldajad.See väide et võimatu omanikku leida on puhtalt vale.
Probleem oli Punningul see nv (11.08.18) Hara külas kus ta ei suvatsenud eelnevalt omaniku teavitada oma kavatsustest seal mäng korraldada.(seal on veel eriti lihtne kuna kontakt on ala sissesõidul suure plakati peal olemas).Korraldaja ja mängijad saadeti sealt minema.Punning aga arvas et õige mõte on minna teise kohta ja mäng ikkagi teha.Samuti alale kus tal ei ole lubatud mängu ega lahinguid korraldada!Nii et härra teeb mis tahab ja nö reostab Airsofti mainet.
Meil on niigi vähe erinevaid kohtasid kus meil lubatakse mängida ja seepärast ma leian et tema tegevus sellisena pole õige ja vajab ka teiste korraldajate ja mängijate tähelepanu.Kas te tahate ikka mängida alal kus see tegelikult on keelatud!?Mängijad ei tea seda ja ei peagi teadma-see on korraldaja mure informeerida ala omaniku ja tegevuseks luba saada.Rääkimata sellest et aladel ei koristata enda järelt linte(loodusest),pudeleid jne prügi.
Kordan veelkord et see postitus pole kellegi maha tegemiseks ega poriga loopimiseks!Arvan ,et nii ei saa lihtsalt et üks mees teeb mis tahab ja kus tahab ilma et mingeid sanktsioone järgneks.See on meie kõigi huvides et me saaks korraldada nii nagu peab ja mängijad saaksid mängida ja päevast hea emotsiooni saada.
Meie tegutseme peamiselt Lääne,Harju ja Ida-Virumaal ja tahaks siin asjad korras hoida.

Mnjah, mis siin ikka öelda on, mõttetu isiklik viha ja katse ning soov mind airsoftist välja süüa. Tuleta endale meelde see privaat tekst mille mulle mõni aeg tagasi kirjutasid mis oli täis viha või loe läbi see sms mille kirjutasid mulle eile.

Ma ei ole sulle midagi lubanud, sest kes sa üldse selline oled, et sulle midagi lubada, seega ära kujuta endale ette asju ja ära pane sõnu teistele suhu mida pole öeldud.

Kahtlen ka sügavalt, et sul mingeid lube on kusagil mängimiseks, kasvõi Pärispea instituut mis on lausa varisemisohtlik ning seal edaspidiselt mänge korraldada mängijatele riskantne.

Käija luurata tund aega teiste järgi on muidugi juba tase omaette, aga see selleks.

Enne kui tekkis see tüli ja Viiking Gupp lõpetas tegevuse ei olnud sul mingeid küsimusi, et kas on luba või ei ole luba, käisid rõõmsalt mängimas kõigil nendel aladel ja mingeid erandeid ei olnud ja sa ei öelnud kordagi, et sa ei soovi osaleda kuna ala kasutamiseks puudub luba.

Sa tõmbad üles teemat saamata senini üle mingist mõistetamatust isiklikust solvumisest millest mina aru ei saa, nüüd sa jagad juba Eestis korralduspiirkondi, et kus keegi korraldada võib ja kus mitte, et kas ahnus või milles asi?

Mängijad on need kes otsustavad kelle mängudel käija ja kelle mängudel mitte, tehke oma mänge ja ärge püüdke oma iskliku haavatud ego tõttu rünnata teisi, sest sellega keerate te käru ainult iseendale mitte mulle.

Selle kommentaariga on minu jaoks teema lukus ja rohkemat ma sellega seoses miskit kommenteerima ei hakka. Head õhtu jätku.
« Last Edit: August 12, 2018, 19:24:17 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #7 on: August 12, 2018, 19:35:47 »
Kui korraldaja võtab mängu eest raha, siis vastutab korraldaja ka kõige muu eest. Sinna kuulub ka mänguala luba. Palun kõikidel korraldajatel hankida ala luba, et ka kunagi hiljem oleks võimalik mängida. Hetkel keeratakse asjad suhteliselt perse. Jah, ka praht ja lindid tuleb lahkumisel kaasa võtta!!!
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #8 on: August 12, 2018, 21:21:49 »
Ants arvata oli et sa hakkad mind süüdistama väljasöömises.Kas ma mainisin et sa ei tohi korraldada või jagasin kellegi vahel mingeid piirkondi???
Ma kirjutasin kus piirkonnas meie tegutseme.Sa ei ürita isegi juttu läbi lugeda vaid lahmid niisama.Ja just isiklikult mul ei ole sinu vastu mitte midagi.Vastu on see mis sa airsoftiga teed just.Miks ma solvunud peaks olema ja mille peale?? :D
Vahel on lausa kahju sust ja ausalt hale ja väga raske on sinu vastu mingit viha tunda.
Kahju on ka sellest sa ei mäleta kuigi sa tead ise väga hästi et sellest oli jutt ja sa ise tahtsid nii mitte mina.
Aga kokkuvõtteks Ants nagu alati see on olnud et sina oled alati õige ja teed alati kõik õieti ja keegi ei tea airsoftist ja muust sellega seonduvast mitte midagi.
Kui sa teeksid seda ainult endale oleks ma vait aga sa teed kõigile teene oma tegevusega saad aru ükskord?
Ja veel.Käisin sinu mängudel mängijana mitte korraldajana?Mul oli veel pikka aega väga kahju et Viiking Grupp laiali läks.Ja sa tead et minu eesmärk Airsoftis oli alguses hoopis teine kui mängude korraldamine sellisel viisil nagu praegu.
Kõik saavad oma asjad tehtud kenasti aga sinuga on nagu mingi jama kogu aeg.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #9 on: August 12, 2018, 21:25:57 »
:D no ikka korralikult sellel aastal eestis airsoft ussitab. Pange takka .. vähemalt foorumis on midagi lugeda meelelahutamiseks.

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #10 on: August 12, 2018, 21:32:45 »
Varsti ainult foorumit saamegi lugeda :D

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #11 on: August 12, 2018, 23:07:40 »
Amuzing dude is that beivo :D
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #12 on: August 13, 2018, 09:30:53 »
1) Antud teema jääb avatuks senikaua kuni suudetakse viisakaks jääda üksteise vastu.
2) Kooskõlastuseta alade kasutamine avalike mängude korraldamiseks, mida ka siin foorumis vägagi aktiivselt kajastatakse ei ole aksepteeritav tegevus. Eriti olukorras kus tegevus on korduv ning tahtlik.

Eesti airsoft sarnaselt Lääne eeskujule liigub suunas kus tulevikus meil enam Nõuka pärandit ei ole kus niisama käia mängimas lagunenud hoonete kompleksides. Varem või hiljem peame hakkama kasutusele võtma aina rohkem ametlike mänguväljakuid mida juba päris mitu on tekkinud erinevatesse Eestimaa otsadesse. 

Remius - palun kirjuta foorumisse avalikult kuidas näed probleemse olukorra lahendamist tulevikus ning oma üritustele alade kooskõlastuste saamist.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #13 on: August 13, 2018, 10:21:48 »
1) Antud teema jääb avatuks senikaua kuni suudetakse viisakaks jääda üksteise vastu.
2) Kooskõlastuseta alade kasutamine avalike mängude korraldamiseks, mida ka siin foorumis vägagi aktiivselt kajastatakse ei ole aksepteeritav tegevus. Eriti olukorras kus tegevus on korduv ning tahtlik.

Eesti airsoft sarnaselt Lääne eeskujule liigub suunas kus tulevikus meil enam Nõuka pärandit ei ole kus niisama käia mängimas lagunenud hoonete kompleksides. Varem või hiljem peame hakkama kasutusele võtma aina rohkem ametlike mänguväljakuid mida juba päris mitu on tekkinud erinevatesse Eestimaa otsadesse. 

Remius - palun kirjuta foorumisse avalikult kuidas näed probleemse olukorra lahendamist tulevikus ning oma üritustele alade kooskõlastuste saamist.

Ilmselgelt liigub Eesti airsoft kindlate püsialade suunas ja selles pole mingit küsimust, see on ilmselge, kuid seni kuni neid püsialasid saab üle Eesti lugeda kokku ühe käe näppudel, seni kuni enamusel juhtudel ei suvatseta emailidele vastata, seni kuni mänguks valitud ala pole selgelt piiratud alal viibimise keelumärkidega ehk siis lähtume seaduse paragrahvidest, et inimene võib viibida ka eramaal kui omanik pole seda keelanud, riigimaa on meie kõigi ühine omand ja siin pole üldse millegist rääkida.

Kuidagi imelik jutt mingitest lubadest, et vot kui sa matkad ja telgid kusagil ning telkimiskohas näiteks seltskonnaga ajaveetmiseks kasvõi palli mängid, siis ei ole mingit probleemi, aga vot kui sa seltskonnaga kusagil telgid üles paned 24 tunniks kusagil RMK metsas ning ajaviiteks airsofti mängid, siis on kohe mingi probleem, et mis vahet on pallimängul ja airsofti mängul? Mäng on mäng, seega järeldus on see, et kui tahad telkides suurema seltskonnaga samas natukene palli kõksida, siis hangi selleks luba kuigi mingit luba selleks pole vaja.

Riigimaal on regulatsioonid paigas, et kuni 50 osalejaga ürituste tarbeks pole vaja taotleda mingeid lube ega kooskõlastusi, ala piiratakse airsofti mänguks ohutuse tõttu ja 99% inimestest kes satuvad sinna kanti sel hetkel on väga mõistvad ja avatud antud teemal ega pane üldse pahaks, et käib selline mäng.

Samuti ei keela seadus viibida eramaal ja seal näiteks telkida kui omanik pole selgelt oma maatükki piiranud või pannud välja selged keelumärgid mis keelavad tema maal viibimise.

Mis puutub algselt välja toodud aladesse, siis mul tekib küsimus, et näiteks Hara linnakus on suht värskelt mängitud airsofti kasutades ka pürotehnikat ehk siis ise tehtud granaate aktimelli ribadeks pudeleid jäi silma küll seal ja kuhjaga BB´sid, et kas need kes seal juba mängimas käisid taotlesid mingit luba selleks? Vaevalt küll.

Pärispea instituut-kohalikud poisid mängivad seal juba aastaid, samuti ka Pärispea poolsaare tipus ning just tänu beivo oma seltskonnas olevatele mängijatele sai eelmine suvi sinna jõutud ning ei olnud juttu mingitest lubadest ega asjadest, et kuidagi silmakirjalik on rünnata ühte kindlat inimest, samas väites, et ei ole seal mingit viha ega soovi seda inimest Eesti airsoftist välja süüa.

Jõuab ka V.A.L. Airsoft püsialadeni kus korraldada mänge ning pakkuda ka teistele korraldajatele võimalust korraldada, kuid need protsessid ei toimi üle öö, vaid võtavad aega ja mitte päevi, nädalaid, vaid pigem kuid.

Mängijad ise otsustavad kas nad osalevad ühe või teise korraldaja mängudel, see on mängijate oma vaba valik. Kui hakata aga tegema mingeid kampaaniaid, et näed vot see konkreetne korraldaja keerab s.... ja ärge minge selle konkreetse korraldaja mängudele jne... siis on siin taga peidus miskit enamat kui puhas soov Eesti airsofti parandada. Kui karata turja, siis ikka kõigile võrdselt, kui tuua välja nimesid, siis ikka kõik nimed võrdselt mitte rünnata ühte konkreetset korraldajat.

Tuleme tagasi nüüd näiteks RMK territooriumil olevate alade juurde. On selgelt kirjas, et kuni 50 osalejat üritusele ei ole vaja mitte mingeid lube ega kooskõlastusi, seal juures ei ole täpsustatud mis üritustega tegu, üritus on üritus olgu see 50 palli mängijat, 50 laulu lauljat või 50 pea peal seisjat või 50 airsofti mängijat.

Eriti naljakaks muutub asi siis kui üks korraldaja teise järgi tund aega põõsastes luurab peale mängu, aga eks see on igaühe oma valik mis ta oma vaba ajaga teeb.
Antud postituse looja võiks siiski ka olla ausam ning rääkida ka oma privaatsõnumitest kus ta on ikka kordades konkreetsem esitades nõudeid lõpetada korraldamine ja üldse airsofti mängimine lõpetada või kui asi juba siin nii kuumaks aetakse, siis panen ehk välja ka algse teema algataja sms´i screenshotid ehk koos oma vastusega? Sms´is kõlab siiski konkreetne nõue, et tõmba minema, pole oodatud jne... millest võib välja lugeda mingit Eestimaa jagamist piirkondadeks kus keegi võib mängida või korraldada.

Ja veelkord püsialadest. Kordan veelkord üle, et varem või hiljem toimuvadki kõik mängud kindlatel püsialadel ka Eestis ning sinna suunda liigub ka V.A.L. Airsoft, kuid see ei tule üleöö, vaid võtab aega. Ja ei ma ei kavatse lõpetada korraldamist seniks kuni püsiala on paigas ja avatud, see katse pressida päeva pealt mingitesse kindlatesse raamidesse ei toimi. Kordan veelkord, et mängijad on need kes lõpuks otsustavad kas ja kelle mängul ning kus osaleda mitte ei otsusta seda mingid trotsi ja viha täis üksikud tegelased ja seltskonnad. Kui pole mängijaid ehk osalejaid, siis ei toimu ka mängu, kas pole nii? Samuti ei toimi ähvardused stiilis, et kui kusagil korraldad, siis annan sellest teada ala omanikule eesmärgiga sinu mängu toimumist takistada ehk siis kaeban igal võimalusel kui vähegi saan, peaasi, et saaks sind takistada, no ok, kaeba beivo, eks ma tegelen siis asjaga jooksvalt, ega mäng sellepärast mängimata ei jää. Selline kaebamine nagu oli Haras tekitab kõige enam ebamugavust kohale tulnud mängijatele, sest minu jaoks ei ole katastroof kui mäng ära jääb ning mängijatele raha tagasi maksan, mängijatel aga jääb mängurõõm saamata sellisel juhul. Ok lõpetan korraldamise ja mis edasi, et kõik mängijad lähevad rõõmsalt kaebaja mängudele edaspidi? Vaevalt küll.

Kokkuvõtteks saan öelda, et kannatust tuleks varuda, kõik liigub kindlas suunas milleks on püsivad mänguplatsid, kuid see võtab aega ega toimu üleöö, seni aga elage ise ja laske teistel elada mitte ärge kiskuge üles mõttetuid skandaale ja sõdimist kuna teil mingi trots ja viha hinges pulbitseb.

« Last Edit: August 13, 2018, 10:27:47 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #14 on: August 13, 2018, 10:41:53 »
Ehk siis kui sul koduuks ei ole lukus ning ma sisse astun ja nurka situn siis see on täiesti okei? Keelumärke ju ei ole..
Nagu ma aru saan siis antud ala puhul oli lausa silt omaniku telefoni numbriga olemas, vaevalt see sinna niisama imetlemiseks pandud oli. Ma nagu ei mõista, millest selline vastumeelsus ala kooskõlastamise osas? See annab nii korraldajale kui mängijale kindlustunde ürituse osas.