Author Topic: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks  (Read 5603 times)

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« on: February 28, 2015, 20:54:15 »
Tervist! Esimene mäng on nüüd selja taga ning ehk oleks aeg mõni päris oma relv ligi võtta. Kuigi olen juba pikalt lugenud ja kaalunud erinevaid relvi, siis küsiks ikkagi oma konkreetsed variandid üle ning kuulaks head nõu.

Kuna eelistaksin pigem kohe head relva, siis jäi esimesena sõelale G&G SCAR-L http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=41_60&products_id=1926
Minu arusaamise järgi peaks see relv juba kohe karbist välja võttes olema piisavalt täpne, vastupidav jne. Samas kuigi olen nõus relva eest hea summa välja käima, lisanduks juba sinna ka aku ning laadija, punatäpp, salved, mingeid salvetaskuid jm. Summa läheb juba päris krõbedaks. Eriti esimese relva kohta.

Siis teine idee oli osta mõni Sepcna Armsi isend, kohe vahetada välja toru, hop-up, (vedru) ning ehk ka vahetada lipo aku vastu. Lisaks ehk ka kohe mosfet sisse. Saaks ilmselt kokku vähema raha eest ka päris võimeka relva, millega alguses madistada annaks.

Ilmselt on nii kõrgemale otsale (G&G) kui madalamale (Specna Arms) erinevaid alternatiive ning variante ka vahepeal.
Otsin head kvaliteeti ja vastupidavust. Täpsuselt ja tugevuselt ei pea olema parimaist parim, kuid ei tohiks ka olla piirav tegur. Tuunida võib, aga kuna ise kogemust ei oma, siis kaldun variantide poole, mis on kohe piisavalt head. Hiljem on ilmselt nagunii vaja parandada ja tuunida jne... Ning kuigi olen nõus veidi kulutama, siis hakkas näiteks G&G variant koos kõikide lisadega tunduma alguse asjaks ehk veidi siiski liiast...

Olemasolevatest teemadest päris selliseid vastuseid ma ei ole leidnud, mida otsisin. Seega ehk kogenumad oskavad mõne hea sõna nõu anda?

ASH

  • Guest
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #1 on: February 28, 2015, 20:57:24 »
G&G on kõrgema otsa oma ? mis ajast ?

Alustame sellest , et kui palju sa oled valmis välja käima "hea "esimese relva eest !

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #2 on: February 28, 2015, 21:07:07 »
Netiavarustes kolamine ja eks hinnanumbergi andsid info, et võiks olla by default hea relv. Kui keegi vastu vaidleb, siis väga hea. Mis on siis valik, mis sellesse "kohe hea" kategooriasse sobituks ja miks?
Koos lisadega (sh punatäpp) võiks hind siiski jääda 400 EUR piiresse, kuid sihiks sinna 300-400 vahemikku. Nii ehk oleks võimalusi enam mõni muu varustusese lisaks välja valida.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #3 on: February 28, 2015, 22:07:02 »
G&G minu hinnangul lihtsalt ei ole oma raha väärt. Selle raha eest tahaks oluliselt paremaid materjale näha just gearboxis. Kerel pole viga.
SCAR on hea relv (G&G), kui ainult see gearbox oleks rohkem väärt.

Kas sul otsingutel on eesmärgiks, et sööks "M" seeria salve?


Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #4 on: February 28, 2015, 22:23:18 »
Hm, ma ei tea relva, millel oleks kõik küljes ja mida paremaks teha ei saaks peale ostmist.

Samas, APS UAR on peaaegu ideaalilähedane minu jaoks. Aga ainus nõrk koht minu jaoks, kui ma enda oma ostsin, oli see, et hopikumm oli liiga jäik. Muu sisu on tasemel. Ka väliselt on ta kompaktne ja jäik.

Plusspunkte annab veel:
1. vedru on kiirvahetatatv. Kui erinevatel mängudel on lubatud erineva tugevusega relvad, siis UAR omanikul käb vedru vahetus paarikümne sekundiga.
2. ta sööb M4 salvesid.

Ta maksab oluliselt vähem kui 400 eurot. Hetkel out of stock, aga alla 200 saab kätte. http://gunfire.pl/product-eng-1152200373-UAR-501-assault-rifle-replica-black.html

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #5 on: February 28, 2015, 22:35:59 »
Bjorn, üldiselt vist oleks M eelistatud kui isiklikult meelepärane, levinud ja seega ehk üsna lollikindel valik. Seni on kõik kaalutud valikud sinnakanti jäänud. Siiski olen avatud ka muudele ideedele.

AndrusK, muide Specna Armsi vedru peaks ka üsna kergelt vahetatav olema. Mis puutub relva valikusse veel, siis väga eksootilist asja ei tahaks võtta. Ise ma väga ilmselt timmima ja tuunima (vähemalt esialgu) ei hakka, seega oleks kõva pluss ka varuosade hankimise võimalus ja see, et relvaga kohalikud meistrid abi osavad pakkuda. Selsamal põhjusel jäi ka G&G F2000 valikust välja.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #6 on: March 02, 2015, 10:11:41 »
Bjorn, üldiselt vist oleks M eelistatud kui isiklikult meelepärane, levinud ja seega ehk üsna lollikindel valik. Seni on kõik kaalutud valikud sinnakanti jäänud. Siiski olen avatud ka muudele ideedele.

AndrusK, muide Specna Armsi vedru peaks ka üsna kergelt vahetatav olema. Mis puutub relva valikusse veel, siis väga eksootilist asja ei tahaks võtta. Ise ma väga ilmselt timmima ja tuunima (vähemalt esialgu) ei hakka, seega oleks kõva pluss ka varuosade hankimise võimalus ja see, et relvaga kohalikud meistrid abi osavad pakkuda. Selsamal põhjusel jäi ka G&G F2000 valikust välja.

Kui M meeldib siis võta see, ta on väga levinud ning upgrade juppe on ka kõvasti saada, nii et päris alt on raske minna. Aga siis võiks ka juba panna huvi pakkuvad erinevate tootjate variandid ritta ja küsida omanike arvamusi. Neid peaks siin ikka leiduma.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #7 on: March 02, 2015, 17:40:39 »
Hetkel ongi sellistest ainult Specna Armsi oma valikus. Kui keegi paremat varianti välja ei paku või päris maha ei laida, siis võtan ära kah lähipäevil. :)

ASH

  • Guest
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #8 on: March 02, 2015, 18:01:29 »
 alati võib parema leida

siinkohal kordan seda esimest küsimust mis on vastuseta


Alustame sellest , et kui palju sa oled valmis välja käima "hea "esimese relva eest !

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #9 on: March 02, 2015, 18:09:19 »
Üldjoontes ma sellele vastasin siiski. Aga ütleme üle, et max 400 EUR. Samas peaks see relv siis karbist välja olema ilma tuunimata kasutatav, piisavalt täpne jne. Lisanduks ilmselt ju ka aku ja laadija sellisele. Aga samas tundub see soodsam relv ja kohe veidi timmimist ehk mõistlikum, sest ma pole enam päris kindel, et esimese relva alla on mõtet 400 EUR matta.

Pigem lähtuks hetkel sellest, et Specna + veidi tuuningut on lähtepunkt. Olen nõus valima mõne kallima relva, kui see võiks eelmise valiku ees anda mingi käegakatsutava ja konkreetse eelise.

Sorri, eks mul endal ka need valikud ning kriteeriumid kõiguvad siia-sinna vastavalt pidevalt lisanduvatele nõuannetele. Teisipidi ütleks, et kuigi ma saan ja oleksin nõus kallima relva ostma, siis esimese relva koha pealt lolliks vast ei tasuks minna ja ehk on veidi odavam relv ja selle jõudu- ning vajadustmööda järele aitamine siiski parem tee? Nagu mulle osutati -- on muudki varustust, mida ülejääva raha eest algaja peaks/võiks osta.

ASH

  • Guest
Re: Mõned valikud (heaks) esimeseks relvaks
« Reply #10 on: March 02, 2015, 18:58:42 »
sellise summaga hoiax silmad lahti ja kõrvad kikkis ning pigem nilliks mingit kasutatud isendit mis on kvaliteetne sünnist saati ja juba kellegi poolt ära tuunitud ning võimallikud vead välja juuritud