Poll

Kas pooldad midcap salvede eelistamist (osadel) mängudel.

Jah, see annab mängule juurde
84 (77.1%)
Ei, see on airsofti võimaluste piiramine
25 (22.9%)

Total Members Voted: 105

Author Topic: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!  (Read 26338 times)

Offline ul

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #15 on: March 28, 2014, 22:07:03 »
G3 salve saab ca 25 taalaga - 130bb - tutika asja eest liiga palju just pole 
linki palun, vastasel korral on selline jutt lihtsalt lahmimine.
reaalselt laos, hind+transport+maksud ja $25

ja kui piirata lubatud salvede arv ühele, siis oleks elementaarne keelata kõigil ka varurelvade kaasa võtmine.
realistlikult - relv annab otsad ja ongi kaputt.
sel hetkel ainsa hicapi rikke tõttu olen enamuse mängu püstoliga olnud....

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #16 on: March 28, 2014, 22:14:08 »
minu arust oli teema nagu selleks, et teha ettepanekuid mitte, et laita juba tehtud ettepanekud täiega maha

Ning sinu argumendid kipuvad väga nõrgad olema , nagu ennist mainisin tuleb kuskilt maalt tõdeda , et see ongi kallis hobi ja kui salve MÕISTLIK HIND tähendab kellegi jaoks seda , et see peab olema saadav madalaima hiina kräpptootja hinnaga siis on see nõrk argument . Kõik oleneb sellest mis on KELLEGI jaoks mõistlik .

   ei peagi enne igat skirmishit hunnikut salvesid ju täis vajutama , sest tõenäoliselt oskad sa siis ka veidi moonasäästlikumalt sõdida kui ei kasuta hicape - see on enamjaolt kinnitust leidnud fakt - seesama põhjus ,milleks see teema tehti , et mängudele lisada väheke rohkem võimalusi
  enamusele on midcape saada , ei usu et meil olex kellegil eestis sellist relva (AEG-d) millele pole saada midcapi - ja kui ongi eks siis võib ju korraldajaga mingi eri diili teha alati
   Vahel võib niisama tagahoovis isu täis täristada ju

G3 salve saab ca 25 taalaga - 130bb - tutika asja eest liiga palju just pole 


Sellise mustri järgi võib siin teemas jälle lahmima hakata kordamööda ja solkida teema ära ju - või mis ?

Mina isiklikult ei ole selle vastu, et mingi korraldaja piirab hicapide kasutust, samas ei poolda mingeid üldiseid lisapiiranguid.
Kui mõni asi ebamõistlik tundub mingil mängul, siis ma lihtsalt ei lähe sinna, samuti võiks ju ka praegu iga korraldaja oma ära nägemise järgi rakendada piiranguid, mis heaks arvab ja ei oleks ka mingit küsitlust vaja, kui arutlus ei sobi.
Näitena võin tuua rabariigi poisid, kes oma mängudel käsivadki hicapid ära märgistada ja tulistada ainult semi-autoga. Pole kelleltki kobina kuulnud, et ei sobi.
Hobi kallisuse koha pealt võib sul täiesti õigus olla, samas hakata kõigile oma erinevat tüüpi AEGdele ostma midcape ei ole eriti mõistlik ja automaatselt langeksid ebastandardtsed backupina ära.
(Hetkel kasutavad 2 mu replikat M4 salvesid, teised kõik erinevad).
Disclaimer: vahet ei ole mis salv relva all on, kasutan põhiliselt semi-autot.
« Last Edit: March 28, 2014, 22:18:03 by Pahandus »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #17 on: March 28, 2014, 23:02:43 »
Hei, ärgem unustagem, et on olemas ka elektrilised hicapid. Mul on selline, mis näeb välja nagu kaks salve oleks teineteise küljes - kerima ei pea, laadimiseks salve relva alt ära võtma ei pea, väga mugav on. Ainus puudus, et kõriseb jooksmisel. Sisse läheb 600 kuuli, mängu ja mõnikord isegi treeningu jooksul ei pruugi tühjaks saada. Samuti on mul highcapid (UAR'iga olid kaasas), kuhu läheb sisse 150 kuuli. See on üsna midcapi territoorium.

Minu arust ei saa highcap'e päris ühe mütsiga lüüa ja seega ma olen väga skeptiline highcap kasutusmugavust madaldavate reeglite suhtes. Pigem nii, et nad on kas täiesti keelatud (milsim) või siis lubatud. Ehk siis toetan punkti 1 ja teisi mitte. Kuulipildujad on eraldi teema, aga minu arust on siin vastus olemas - kuulipildujana kasutatav relv peab olema kuulipilduja koopia või siis kehtivad automaadile kehtestatud reeglid (väljalaskekiirus).

Üldiselt, ja siin on sellest juttu ka olnud, airsofti lahing niikuinii ei ole teravmoonaga lahingu sarnane. CQB ehk veel kuidagi, aga lagedamal maastikul dikteerivad kuuli lennukaugus, kuuli lennu aeg, ilmastik, taimestiku läbistamatus ja lasu täpsus teistsugused käitumisreeglid.
* Kui sa ka vastast näed, siis su kuul ei pruugi temani ulatuda.
* Vastane võib jõuda varje tagant varje taha hüpata enne, kui sinu lastud valang temani kohale lendab.
* Taimestik, millest teravmoon vabalt läbi võtab, on läbistamatu.
* Airsoft on ebatäpne - pakuks, et keskmisel airsofti püssil on umbes hea teravmoona püstoli täpsus.
* Ei ole kursis ühegi hea ideega, kuidas killuvestid airsoftiga sobituvad.

Ehk siis, realcap ei ole "päris" (ainult miinused). Üksiklasu piiranguga highcap ei ole "päris"(kõige mõttetum variant imo). Valanguga highcap ei ole samuti "päris"(on plusse ja miinuseid). Milleks siis põdeda?
« Last Edit: March 28, 2014, 23:14:01 by AndrusK »

ASH

  • Guest
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #18 on: March 28, 2014, 23:12:35 »
G3 salve saab ca 25 taalaga - 130bb - tutika asja eest liiga palju just pole 
linki palun, vastasel korral on selline jutt lihtsalt lahmimine.
reaalselt laos, hind+transport+maksud ja $25

ja kui piirata lubatud salvede arv ühele, siis oleks elementaarne keelata kõigil ka varurelvade kaasa võtmine.
realistlikult - relv annab otsad ja ongi kaputt.
sel hetkel ainsa hicapi rikke tõttu olen enamuse mängu püstoliga olnud....

mis probleem peax ilmnema varurelvadega , salve piirangud on ka neil samad . või sa mõtled et kui ühel relval saab  hicap tyhjaks siis nende salve piirangute tõttu krabad seljast teise relva millel hicap all ? - aga palun , päris loll pead olema et sellise põhjusega terve ürituse 2te põhirelva tassid

http://shop.ehobbyasia.com/checkout/cart/ siin hetkel 27 taala g3 salv , tunni eest tehtud päringus oli transa odavam , mingi automaatne kalkulatsiooni systeem .
makse sellelt summalt tõenäoliselt ei tule ja kui otsida saab ka kindlasti odavamalt - LAHMIJAID mine otsi kuskilt mujalt

ASH

  • Guest
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #19 on: March 28, 2014, 23:20:36 »

Ehk siis, realcap ei ole "päris" (ainult miinused). Üksiklasu piiranguga highcap ei ole "päris"(kõige mõttetum variant imo). Valanguga highcap ei ole samuti "päris"(on plusse ja miinuseid). Milleks siis põdeda?

Sa kas ei taha tuumani jõuda või sa lihtsalt ei tahagi tuumani jõuda - toodi ka näide : ahv istub kindlustatud urkas , hicappe jalaga segada , mine siis sinna "koridori" - kogu ÜRITUSE seisukohast suur miinus , või ei , tõenäoliselt jääb mäng seisma sinna punkti ja nö. laipadel jälle palju mõtetut passimist , aga hui keegi seal "koridoris" liigub. Ja sellise patiseisuni jõutakse väga tihti sellistel lambi üritustel - mis kõige hullem sellised mängud "sünnitavad" ka "surematuid" kes ka hiljem leiavad et pohhui on silm mõne tabamuse pärast kinni pigistada
« Last Edit: March 28, 2014, 23:22:26 by ASH »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #20 on: March 28, 2014, 23:23:09 »

Ehk siis, realcap ei ole "päris" (ainult miinused). Üksiklasu piiranguga highcap ei ole "päris"(kõige mõttetum variant imo). Valanguga highcap ei ole samuti "päris"(on plusse ja miinuseid). Milleks siis põdeda?

Sa kas ei taha tuumani jõuda või sa lihtsalt ei tahagi tuumani jõuda - toodi ka näide : ahv istub kindlustatud urkas , hicappe jalaga segada , mine siis sinna "koridori" - kogu ÜRITUSE seisukohast suur miinus , või ei , tõenäoliselt jääb mäng seisma sinna punkti ja nö. laipadel jälle palju mõtetut passimist , aga hui keegi seal "koridoris" liigub

Koridor = ruum = üksiklasud (Eesti reeglite järgi). On see probleem ikka õigesti püstitatud?

ASH

  • Guest
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #21 on: March 28, 2014, 23:24:59 »
nii  ? mis need üksiklasud siia puutuvad , ma pole väitnudki et valangut peab andma , ma väidan et ta ei pea eriti nagu salvevahetust seal tegema , kiire päästiku sõrm annab üksiklasuga pea sama tihedat tuld kui mingi aeglasema ROF-iga relv valangus
jah on õigesti püstitatud

anna parem oma ettepanekud vastavalt teema püstitusele mitte ärgem nokkigem  osade pakutud variantide kallal - lõppkokkuvõttes see teema mõjutab kõige rohkem mängude korraldajaid , keda pole enam palju , ja lõppotsuse oma yritustel teevad niikuinii nemad ise
 
« Last Edit: March 28, 2014, 23:29:03 by ASH »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #22 on: March 28, 2014, 23:34:04 »
nii  ? mis need üksiklasud siia puutuvad , ma pole väitnudki et valangut peab andma , ma väidan et ta ei pea eriti nagu salvevahetust seal tegema , kiire päästiku sõrm annab üksiklasuga pea sama tihedat tuld kui mingi aeglasema ROF-iga relv valangus
jah on õigesti püstitatud

Koridoris on tavaliselt ruume, mida kaudu ligemale liikuda. Aga, antud juhul oleks ilmselt mõistlik granaati kasutada.

Offline ul

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #23 on: March 29, 2014, 00:50:58 »

mis probleem peax ilmnema varurelvadega , salve piirangud on ka neil samad . või sa mõtled et kui ühel relval saab  hicap tyhjaks siis nende salve piirangute tõttu krabad seljast teise relva millel hicap all ? - aga palun , päris loll pead olema et sellise põhjusega terve ürituse 2te põhirelva tassid

http://shop.ehobbyasia.com/checkout/cart/ siin hetkel 27 taala g3 salv , tunni eest tehtud päringus oli transa odavam , mingi automaatne kalkulatsiooni systeem .
makse sellelt summalt tõenäoliselt ei tule ja kui otsida saab ka kindlasti odavamalt - LAHMIJAID mine otsi kuskilt mujalt

ok, oma g3 jaoks ise viimati otsides  frustreerusin järjekordselt, kes ei shipi, kellel out-of-stock

ja mis puutub varurelvade teemasse, siis - kui kellelegi on lubatud tuua mängu täpselt üks salv, siis selle salve rike tähendab, et relv ongi kasutu
ehk siis salve vea pärast platsilt ära ja uut tooma... mis ei pruugi alati kuigi võimalik olla.... (eeldame, et autosse võin varu jätta)
kui juba hakata kellegite jaoks varustuse dubleerimise võimalusi piirama, siis võiks selles osas võrdselt võtta.

mis hicapi kasutamise põhjustesse puutub, siis raha ikkagi on argument, sõltumata tegelemise ajast.
sain kasutatud relva koos ühe salvega, ostsin teise hicapi juurde ja ongi olemas.
sel hetkel oli raha ja sain hea diili, asi töötab - miks peaks eeldama veel kulutamist, kui mul on toimiv asi olemas?

loomulikult iga korraldaja ise teab, mis reeglid teeb konkreetsele üritusele ja igaühele oma.

ma olen näinud hobide triivimist "kõrgendatud lävendite" suunas... sellest ei võida mitte keegi...
harrastaja väärtust ei muuda see, palju ta saab oma varustusele raha kulutada

realismi huvides piirama hakates võiks ehk äkki hoopis mõtelda laskemoona kaalu peale?
ehk siis kas mängu võetava moona kogusele piirangud või iga x-saja kuuli kohta tellis seljakotti?
kõlab jah jaburalt, samas.... oma loogika selles ju oleks?
(ausõna ei trolli praegu, üle 10 aasta tagasi larpi tehes oli see juba mõtetes)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #24 on: March 29, 2014, 09:11:03 »
Paneks paar vahemärkust kirja, et väga teemakaugeks ei läheks vahepeal.

1) Pika koridori näide oli ka minul toodud. Granaate alati pole võimalik visata piisavat distantsi + barrikeerumine võib takistada mõju. Pikas koridoris on ka valangud lubatud, kui korralik distants on tagatud.

2) ASH - mõistan, et teema on hingelähedane, ka minule. Aga alati saab ennast viisakamalt väljendada. Jätaks välja näited, kus "ahv" istub kusagil ning üldine väljendusviis saab olla sõbralikum. Usun, et sinu mõte mida sa üritad edastada jõuab paremini kasutajateni, kui teksti on meeldivam lugeda.

3) Varurelva ja ühe hicapi piirang. Väljapakutud ideede mõte ei ole kuidagi "karistada" mängijaid, kes soovivad hicapi kasutada. Tuum peitub milsim stiilis ürituste "hõngus" ning eluviisis. Kui nüüd päris lõpuni aus olla, siis korralikul milsimil on auto juures käimine sisuliselt välistatud, sest võid asuda autost mitme kilomeetri kaugusel keset metsa, kui salv tõrkuma hakkab. Samuti ei ole varurelva kaasas kanda väga otstarbekas. Ehk siis loodan, et foorumi lugejatele jääb meelde, et antud temaatika puudutab ikka ennekõike milsim mängude arendust ning pühapäevased Männiku polügoonil jooksmised sellest ei muutu ju.

Et Paganarh - kui sul on mitu mitu relva, siis ega mõte ei olegi, et sa peaksid kõikidele hakkama leiutama salvesid hingehinna eest ja kaugelt hiinamaalt tellima, sest Eestis ei ole neid saada. Kindlasti mitte. Pigem oli mõte selles, et kui sul peaks huvi tekkima nt. minu poolt korraldatud milsim üritusel osaleda, siis sa teed oma relvaarsenalist sellise valiku, mis sobib üritusega kõige paremini. Lisaks salvedele võib seal ka mitu muud mõjutegurit olla. Eelnevatest kogemustest saab öelda, et relva pikkus, kaal, sihiku valik, aku paigaldamise võimalus ning salvede valik mõjutavad kõik sinu võitlusvõimet, kui mäng kestab 24h või kaugemgi. Sealt tekivad juba isiklikud eelised, mida ja kus kasutada tahad.

4) UL - jagan ideed, et "kõrgendatud lävendid" võivad hakata piirama kasutajate entusiasmi. Samas jääb mulle arusaamatuks, kas sa tahad mõista konteksti. Et paremini aru saada ehk jagad oma mõtteid sellest, kas oled käinud või tahaksid üldse osaleda mõnel milsim stiilis üritusel. Sealt hakkab kõik pihta ning asjade kontekst võib muutuda. 

Offline ul

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #25 on: March 29, 2014, 09:47:02 »
4) UL - jagan ideed, et "kõrgendatud lävendid" võivad hakata piirama kasutajate entusiasmi. Samas jääb mulle arusaamatuks, kas sa tahad mõista konteksti. Et paremini aru saada ehk jagad oma mõtteid sellest, kas oled käinud või tahaksid üldse osaleda mõnel milsim stiilis üritusel. Sealt hakkab kõik pihta ning asjade kontekst võib muutuda.

ei ole veel ühelgi milsim asjal käinud, hetkel üldjuhul jäävad ka automaatselt ära ajapuudusel kõik vähegi pikemad asjad :(
"realistlikumad" mängud huvitavad mind väga, aga mulle meeldivad hoopis püstolid

mul on mängude korraldamise karjääri... vist siis nüüd siis umbes 15 aastat (afaik ka esimene airsoftidega larp eestis)
ja üheks põhiliseks õiguseks, mis korraldajal peab olema, on oma reeglite kehtestamine.
kui tahan, teen tubase mängu, kus tohibki ainult kuulipildujatega lasta või mida iganes.
korraldaja mure, kas keegi tema mängule tuleb.

selletõttu torgib praegune teema mind kahe nurga alt,
esiteks pmst nullise eelarvega algajana, kes tunneb, et teda peetakse mõttetuks tüübiks, kui ta oma kasutatud relva hinna jagu salvedesse pane
ja teiseks korraldaja minus paneb kisama, kui keegi üritab sugereerida, et kas kõik korraldajad võiks....

sama asja küsida stiilis "kas sulle meeldiks rohkem milsim, kus.... " tekitaks täiesti teised emotsioonid
nagu näha, praegune arutlus sai mind siia foorumisse registreeruma, ma loodan, et ma liiga teravaks ei läinud....

mis puutub kellegi kulmudeni sisse kaevumisse, siis see probleem on igat tüüpi mängudel,
ma olen näinud säraseid patiseise nii airsoftidega, mõõkadega (ok, boffrid aga väga korduvalt)
kui ka lahingus jõulumaa pärast, päkapikud vs pöialpoisid, puuhalgude & tühjade pudelitega.



ASH

  • Guest
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #26 on: March 29, 2014, 09:53:43 »
ei läind teravaks , lahja veel !
väga lahe , vähemalt sina vaatad asjale rohkem kui 1 nurga alt 

osad inimesed kes võtavad sõna pole võibolla tõenäoliselt kunagi muud kasutanudki , sama nagu 1 relva omanud algaja  annab soovitusi teisele algajale et mis relva osta - mis on hea .
  Ma loodan, et saadakse aru ka sellest, et kui enamus kasutavad madalama mahutavusega salvesid siis just see muudab mängu dünaamilisemaks ja huvitavamaks , mitte suurem moona hulk salves , mis tapa dünaamilisuse , tekib 1. maailmasõja efekt , et kaitseotstarbelised relvad on head aga rünnata ei ole nende vastu suurt millegiga
« Last Edit: March 29, 2014, 09:58:12 by ASH »

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #27 on: March 29, 2014, 19:18:13 »


Et Paganarh - kui sul on mitu mitu relva, siis ega mõte ei olegi, et sa peaksid kõikidele hakkama leiutama salvesid hingehinna eest ja kaugelt hiinamaalt tellima, sest Eestis ei ole neid saada. Kindlasti mitte. Pigem oli mõte selles, et kui sul peaks huvi tekkima nt. minu poolt korraldatud milsim üritusel osaleda, siis sa teed oma relvaarsenalist sellise valiku, mis sobib üritusega kõige paremini. Lisaks salvedele võib seal ka mitu muud mõjutegurit olla. Eelnevatest kogemustest saab öelda, et relva pikkus, kaal, sihiku valik, aku paigaldamise võimalus ning salvede valik mõjutavad kõik sinu võitlusvõimet, kui mäng kestab 24h või kaugemgi. Sealt tekivad juba isiklikud eelised, mida ja kus kasutada tahad.


See vist oli mulle addresseeritud pigem?

24h või pikem mäng kus marssida 30 pluss klomeetrit ja siis 10 lasku teha ei ole tõesti see mida airsoftist otsin. Seda sai ka kaitseväe ajal piisavalt tehtud.
Samuti ei mõelnd ma, et viitsiks tassida paari automaati mängul kaasas või midagi. Lihtsalt kui on mäng, kus on mingid piirangud salvedele ja mul autos on parajasti kaasas teise relvana mingi asi, millele ma pole midcape ostnud, siis pmst on pizdauskas.

Lõppude-lõpuks korraldajad panevad reeglid paika ja mängijad valivad mängu kuhu minna.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #28 on: April 05, 2014, 07:20:30 »



Tulles repressioonide juurde, siis mina omalt poolt olen nõus mingil üleminekuperioodil (näit. kuu aega) müüma kõne all olevaid salvesid ilma katteta ja võimalikult soodsalt. See peaks oluliselt hõlbustama piiratud eelarvega softerite salvesoetust. Jah, ma räägin loomulikult enamlevinud relvamudelite salvedest aga olen nõus soovijatele hankima võimalusel ka haruldasemate relvade salvesid.
Tore oleks kui ka teised softimüüjad selle ettevõtmisega kaasa tuleksid!
[/quote


Minu arust see väga hea idee. Mõtlesin ka ise selle sama varjandi peale,et teha mingi kampaanja" salved odavamalt".Mina ostaks siis kohe 4tk. juurde. Hääletuses olen varjant NR.1 poolt

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Midcap vs Hicap kasutamine mängudel KÜSITLUS!
« Reply #29 on: May 12, 2014, 15:37:00 »
Nagu näha, siis Relvad.ee on oma kampaaniaga alustanud: mai lõpuni võimalik omahinnaga osta salvesid.

http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=1017.0