Author Topic: Starõi Krõm tagasiside  (Read 58004 times)

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #15 on: April 13, 2014, 18:40:24 »
Meie osapoole koordinaator küsis selgesõnaliselt käsku saades et kas on mingi ajaline piirang , vastus oli et ei ole , võitlus on viimase meheni , mille järgi ka kogu ründe taktika üles ehitati . bjorn tõenäoliselt võib meenutada täpsemalt sõna-sõnalist sidet korraldajaga

Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #16 on: April 13, 2014, 18:42:16 »
Üritusest: lühidalt jäin rahule, oli pause aga see oli ette näha korraldajate ja mängiate suhte arvus. Aga seltskond oli hea ja mässulised olid tasemel kuigi olen pettund, et sellise tasemega mängiad panevad pimedas minekut. Need mässulised kes jäid kasutasid pimedust oma kasuks väga hästi.
Aga hästi veedetud nädalavahetus, minu tänud korraldajatele.

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #17 on: April 13, 2014, 18:46:20 »
 kas see pommi viskamine polnudki ette planeeritud?Igatahes oli see hästi ajastatud.
****

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #18 on: April 13, 2014, 18:51:17 »
ei olnud jah , üldiselt se "no shit" sarkasmi võtan tagasi kui see oli kõrvaltvaatajale tõlgendamiseks/seletamiseks mõeldud

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #19 on: April 13, 2014, 19:43:01 »
Viimase ülesande ,,pantvangi hoidmine'' puhul oli tõesti tegemist arusaamatusega, sest korraldaja kinnitas korduvalt, et ajalist piirangut pole, ehk  viimse meheni. Sellest lähtuvalt mängisime sellist taktikat, mis lubaks rahulikumalt rünnata, luurata ja hiilida, samuti peale k. vägede kohalejõudmist sai meelega rünnakuga oodatud, et lasta teil natuke ,,praadida''. Just kõige magusamal kohal meie jaoks, öeldi, et kõik ja aeg läbi, see ajas veidike  närvi mustaks küll.

Korraldajate poolt oleks oodanud koalitsioonivägede paremat distsiplineerimist, sest kui 70 tüüpi igavuse tõttu alal ringi liiguvad kontakti otsides, siis ilmselgelt ununevad mõned korraldaja kehtestatud reeglid nagu nt paukude kasutamine, mida tuli päris mitu korda ette.
Samuti liikus ringi mingisugune k. vägede jõuk, mis korraldaja andmetel ei allunud üldse kontrollile, vaid jooksis metsas ringi ja tulistas pmst kõike mis liigub, selle vastu oleks aidanud k. vägede jaotamine jagudeks või gruppideks. Iga kord baasist välja liikudes ja tagasi jõudes kanda ette mõnele kõrgemale võllile oma tegevusest. See tagab olukorra, mil on kogu aeg teada milline jagu kus paikneb ning keda vajadusel välja saata või tagasi kutsuda.

Tegelikult oli jällegi tore üritus, kiidan noori valvureid, kes tõesti püüdsid oma ülesannet tublisti täita. Kontakte sai palju ja fun oli.


Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #20 on: April 13, 2014, 19:45:44 »

1) Mängu korralduslik pool
Plussid
-  Koalitsiooni baas oli üsna hea asukoha peal.
- Oli huvitavaid missioone välja mõeldud.
-Väikse ala peale selline inimeste hulk püsna paras.
-Esialgsed missioonide vahed olid piisavad, et sai ka hinge tõmmata, teisalt tõmbas see jälle tempo maha ja kui vahepeal mässulised baasi poole vajusid sai korra mõeldud, et ahah, poisid tulid ka burxi järgi ja sellele järgnes plastikuvalang telkide poole.
- Burger ja friikad olid väidetavalt maitsvad olnud, ise ei sattunud õigel ajal peale, et maitsma minna.




Miinused
- Org grupi käegalöömine kui inimesed hakkasid isetegevust tegema. Kui on suur hulk mängijaid, siis tuleks neid ka lõpuni ohjata.
- Esialgsed baasid olid liiga lähestikku. Mässuliste surnuaed oli ebaloogilise koha peal.
- Kui on plaanis kasutada "Tsiviile", siis ei ole hea mõte selleks võtta samad näod, kes just mõned minutid enne on relvadega teist baasi tulistanud. Sellega kaotasid ka tsiviilid igasuguse usutavuse ja nad ei erinenud vastaste võitlejatest muu poolest kui ainult airsofti relvade puudumisega.
- Surnud "tsiviilid" baasis vahutamas ja mölisemas. Kui sind ikka deklareeritakse surnuks, siis sa ka oled seda ning ei roni edasi mölisedes, vaid jalutad oma surnuaia poole. Kui tahad orgiga rääkida, siis pane punane rätt pähe ja ütle, et oled mängust väljas parajasti.  Kui on plaanis kasutada "tsiviile" koraldaja tööriistana mängu edendamiseks,  siis peaks neile paremini seletama reegleid, eriti seda mida tähendab ingame inimese kadumine ja out of game inimese kadumine.





2) Mängu sisu
Plussid
- Piisavalt tegevust, et igav ei hakkaks.
- Väikesed pääslavalvurid olid väga aktiivsed.

Miinused
- Õhtuste missioonide ajal mässulised oma surnuaeda ei kasutanud ja mõned ei suvatsenudki surra.
- Hommikul puuduv opfor

3) Personaalne vaatenurk


Kindrali baasi tulemine oli eepiliselt tehtud - tundub, et Haraldis on kõvasti rollimängija verd :)
Lõhkepaketi kasutamine kuulmekaitsmeta inimestele nii lähedal oli täiesti vastutustundetu. Misiganes väiksem asi oleks sama efekti andnud. Ja oleks keegi seda paketti sm ASHi käest ära rabama läinud või muul moel see kuhugi mitte planeeritud kohta sattunud, oleks palju jama võinud olla.
Öösel varitsusse tulles teise lainega, tõmbasin lambi peale kahele tegelasele hallis kapuutsikas, kes asusid umbes 20-25m kaugusel minust kindrali kõrval tee peal. Peale seda kui lambi valgel lasin kummalegi tüübile vähemalt 20-30 kuuli selga, lippasid need ikka edasi metsa alla??? WTF nagu, mis ausast mängust me räägime. Kuna üks vestiga org grupi tüüpidest seisi ka sealsamas teepeal, läksin oma punase lambikesega aru pärima ja sel ajal kui ma korraldajaga rääkisin, valati meid mõlemaid plastikuga üle veel sealtsamast poolt kuhu need kaks tüüpi silkasid. Mina väidan, et kui teil seal öösel ainult 12 meest oli, siis vähemalt kahel oli adrenaliin nii kõrge, et nemad unustasid küll ausa mängu ja tabamuste registreerimise ära.
Viimane lahing, ehk pantvangi hoidmine oli ka omamoodi huvitav. Valgustatud perimeeter, pantvangi vaja hoida 30 minutit ja kõik sujus. Siis tuli ajapikendus 10 minutit, et anda mässulistele veel shansse ning kui kell kukkus ja inimesed kisasid, et ülesanne läbi, siis oli kuulda vastaspoole pahameelt kuna nende teada oli neil aega viimse meheni ja neid oli elus veel tervelt kolm meie 12 vastu.
Hommikul ärgates oli muidugi tore üllatus, et opfor oli öösel minema jalutanud ja päeval midagi ei toimu. Osad tüübid, kes autodes magasid tulid täisvarustuses kohale ja esialgu ei tahtnud uskuda, et polegi kellegiga mängida enam. Endale jäi tunne, et oleks võinud midagi olla veel, samas sai mütatud piisavalt. Werneri sashlõkk kaalus kõik ebameeldivused üles ja oma seltskonnaga telkimine oli ka äge.

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #21 on: April 13, 2014, 19:59:37 »
Pahandus, millest sa järeldad, et mässuliste osapoolel ainult 3 meest alles jäi viimase ülesande käigus?

Öisel VIP transpordi ülesande korral oli k. vägedel tõsine segadus, sest VIP sai oma ringi tehtud ja 90% meie osapoolest oli juba surnud  kui ägedamad lahingud omavahel alles algasid, seega vb tõmbasid omadele valangut, mis peale nad siis võssi silkasid.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #22 on: April 13, 2014, 20:04:09 »
Bjorn ütles, et tervelt 3 meest veel alles kui teada sai, et pantvangi hoidmisel aeg kukkus.
Valangu tõmbasin raudselt peale tüüpidele, kes päeva nende hallide soft shellidega ringi töllerdasid. Kasutasin ka taskulampi laskmise ajal, seega nägin täpselt, et olid tabamused. Seega olen üsna kindel, et tegemist ei olnud omadega. Samuti oli Bjorn kindralina veel seal seletamas ja ka org grupi tüüp oli sealsamas.

Offline Tim

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #23 on: April 13, 2014, 20:15:53 »
Esiteks, Bjorn ei olnud kindral!
Teiseks, ainuke hallides toonides mees oli ASH ja temaga Sa kindlasti kokku seal ei puutunud.
Kolmandaks, ära süüdista põhjendamatult minu tiimi
Neljandaks, tulevahetus kestis Teil seal veel pikalt edasi kui me juba baasis tagasi olime.
Viiendaks, me ei mängi softi selleks, et võita ebaausalt.
Kuuendaks, Kontakti algusest umbes 5 min oli 12 mehest 7 surnud, 1 auto juures, 1 kindral, 3 kindrali lähistel

Tim

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #24 on: April 13, 2014, 20:25:36 »
Seal oli veel neid tegelasi sarnases riietuses. Mina räägin seda, mis ma kogesin ja ei ürita midagi juurde mõelda eksole. Pimedas on kõik kassid hallid, riietus oli teil ometi sarnane ASHiga.
Meie poolel sellise riietusega tegelasi polnud. Kes iganes teil seal see kindral või vip oli, kõlas väga Bjorni moodi, suva kes ta oli.  Samuti oli teie osapool täpselt seal metsas kuna ka org grupi liige kisas nimeliselt veel kellegi poole, et nahui te tulistate praegu. Põhjendamatut seega ei ole siin ka midagi. Ma saan aru, et adrenaliin möllab ja kõike ei tunta, samas valangust selga võiks ikka aru saada (Adrenaliini kohta hea näide sellest, kui valges veel võtsime sedasama punkt mässuliste käest, kus hiljem vipi hoidsime ning 10m pealt lasime Bjorniga üksteisele pihta ning tema läbi vesti esimese hooga aru ei saanudki, samas sai kohe nurga tagant teise koalitsiooni sõduri käest toruga peaaegu kõhtu.)
Toruga kõhtu suunamisest rääkides, sai ka mässuliste poolelt keegi veel lahedama sigadusega hakkama. Nimelt diversioonina läks kindrali kätte saanud koalitsiooni sõduri juurde üks mässulistest mängides ka koalitsiooni sõdurit ning siis suunas toru point blank inimesele vastu kõhtu ja lasi??? Selle tulemusena taktikalise vesti lukk puru, mis päästis ilmselt ebameeldivast tabamusest torso piirkonda.
« Last Edit: April 13, 2014, 20:32:54 by Pahandus »

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #25 on: April 13, 2014, 20:36:42 »
mnjah pahandus kui sa kõikide nende kirjeldatud episoodide vahetus läheduses ei olnud isiklikult siis kõiki neid ära igaksjuhuks kommenteeri - tekib telefoni mängu efekt , teiseks loe uuesti minu tagsiside läbi ja sa saad teada kes seal oli see ulme killer kes teid tappis ning mehed kes kuidagi surra ei tahtnud(ka mina andsin nii mõnelegi teie mehele seal korralikult- järeldasin et neil lihtslt pole punast lampi ega häält karjuda et tabamus ) tüübid lihtsalt liikusid ringi , aru ma ei saanud kust või kuhu , fakt on see et meid oli siis kindral +2 julgestust elus kes olid teie "liinist" tagapool   - SAAA ARU TE SÕDISITE SELLEL MOMENDIL OMAVAHEL . see et vesti lukk katki läks on küll kahju aga mis sa teed , Peep kommenteeri seda laskmise fakti sest mina sain aru et sa ei lasknudki see hetk kedagi kui sa kindrali kaasa tirisid . Sarnases riietuses ei olnud ACCU vormis mitte kedagi peale minu ,mai tea mis mängul sina käisid , lisaks sellele , olin öösel ma juba MARPAT cores , ehk siis , meil neid halle kasse polnudki , mitte ühtegi
« Last Edit: April 13, 2014, 20:39:35 by ASH »

Offline RomeoEcho

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #26 on: April 13, 2014, 20:38:10 »
Quote
Valangu tõmbasin raudselt peale tüüpidele, kes päeva nende hallide soft shellidega ringi töllerdasid. Kasutasin ka taskulampi laskmise ajal, seega nägin täpselt, et olid tabamused. Seega olen üsna kindel, et tegemist ei olnud omadega. Samuti oli Bjorn kindralina veel seal seletamas ja ka org grupi tüüp oli sealsamas.
Rohelisi softshelle kandsid kolm meie meeskonna võitlejat, kellest üks ei osalenud üldse sel ülesandel; teine selleks ajaks, kui sa korraldajale teatama tulid, oli üks ammu surnud (hukkus esimeste seas) ja eemale meie surnutegrupi, kes olid enamik selgelt tähistatud punaste valgustega, juurde jalutanud ("Kindralina" tean) ja kolmas lamas sel ajal, kui sa rääkima tulid meist ca. 5 m. ringis seespool kanarbiku vahel. Vahetult enne sellele positsioonile jõudmist oli see võitleja mind põõsastest tagasi tee peale toonud. See sama võitleja hiljem napsas ka "Kindrali" tähelepandamatult teie osapoole kindlast haardest ära.
Selleks ajaks, kui sina tulid korraldajaga rääkima, oli elus ainult see sama ÜKS meie meeskonnaliige, kes istus meie lähedal põõsas ja ei teinud sellel positsioonil ühtegi lasku.
Arvan, et jutt käib rohkem omade tulest, kuna hoolimata sellest, et peaaegu kõik meie meeskonnas olid ära tapetud, kontakt jätkus.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #27 on: April 13, 2014, 20:42:11 »
Sinu kirjeldatud situatsioon oli pärast seda kui ma juba surnuna vestiga tüübi poole tulin. Plastikut sain ka surnuna kõvasti.
Samas sellele eelnenud situatsioon kus taskulambi valgel kahte välejalgset minu valangu all võssa kargamas nägin oli tsirka 3-5 minutit enne. Seesama võitleja seal võsas siis oli ka see, kes igasuguseid ohutusreegleid eirates point blank teisele plastikut kõhtu põrutas?

Offline RomeoEcho

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #28 on: April 13, 2014, 20:44:03 »
Selle kõhtu laskmisega oli see lugu, et esialgu tehti selle mehe suunas u. 10 cm. pealt kõhtu TÜHILASK. See mees aga ei soovinud end surnuks tunnistada. Järgnes relvatoru uuesti tõstmine, seekord natuke lähemale kui eelmine kord ja tulistati uuesti.

To ASH: Siiski ainult üks mees oli selleks ajaks elus ju, sina olid siis surnud juba. Või eksin?

Offline RomeoEcho

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #29 on: April 13, 2014, 20:46:05 »
Ning mainin, et viimased 10-15 minutit selles mängus olid enamik meie võitlejaid surnud. Elus olid üksnes ASH ja temast täiesti eraldi positsioonil olev teine mängija.