Author Topic: Starõi Krõm tagasiside  (Read 58079 times)

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #30 on: April 13, 2014, 20:52:38 »
Mõttetu õigustus potentsiaalselt ohtlikule olukorrale kedagi kõhtu lasta. Võin niipalju öelda, et mina selles olukorras ja ilma vestita oleks kõhtu laskmisele reageerinud lõuahaagiga.


Tabamuse mittetunnistamise jätan igaühe oma südametunnistusele, tean kindlalt vaid niipalju, et lambivalgel sain mõlemale pihta ja vähemalt tagumine neist kandis hallikat või rohelist kapuutsiga softshelli laadset asja, samas prillid olid kollased, seega kurat teab, mis värv oli. Samuti on ka kindel fakt see, et metsast tulistati nii minu kui org grupi liikme pihta samal ajal kui ma üritasin temaga rääkida ja punast lambi lehvitasin. Suva kes seda tegi, tobe oli igal juhul ja natukene valus ka. Vasaku käe keskmine näpp siiamaani tuim.

Edasine lahmimine siin tundub mõttetu.

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #31 on: April 13, 2014, 20:55:52 »
kuna peep minuga sidet hoida ei tahtnud või ei saanud siis panin ise pimedat , avastasin selle vastaste ulmetiimkilleri , sain temaläbi surma ning hiljem teada , et peep oli kindraliga jalga lasknud kuidagi sujuvalt . Olen nõus et see mis K.väed seal tee ümbruses korraldasid oli täielik tsirkus - aga seda puhtalt iseendale . ei näe küll et meie surnuid kuidagi surematuses peaks süüdistama , arvestades kui kaua K.väed omavahel kontaktis veel olid . Ajaliseks võrdluseks toon siis selle,et ma jõudsin käia ära surnuna K.vägede baasis otsimas seda liikumisandurit mis kaduma oli läinud , ja tulla tagasi välja kuhugi sinna ringristmiku kanti kui K.väed alustasid tol hetkel mingit väga hullu omavahelist lahingut seal ambush pointis , arvestades et ma olin pmst viimane mees kontaktis kui surin , peep eemaldus teadupärast kindraliga tulevahetuseta enne kui ma üldse surma sain. Pmst K.väed tehke oma Debrief kõigepealt ära ja siis pange see legend tagantjärgi kokku , kes keda !

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #32 on: April 13, 2014, 21:03:09 »
Mõttetu õigustus potentsiaalselt ohtlikule olukorrale kedagi kõhtu lasta. Võin niipalju öelda, et mina selles olukorras ja ilma vestita oleks kõhtu laskmisele reageerinud lõuahaagiga.


Tabamuse mittetunnistamise jätan igaühe oma südametunnistusele, tean kindlalt vaid niipalju, et lambivalgel sain mõlemale pihta ja vähemalt tagumine neist kandis hallikat või rohelist kapuutsiga softshelli laadset asja, samas prillid olid kollased, seega kurat teab, mis värv oli. Samuti on ka kindel fakt see, et metsast tulistati nii minu kui org grupi liikme pihta samal ajal kui ma üritasin temaga rääkida ja punast lambi lehvitasin. Suva kes seda tegi, tobe oli igal juhul ja natukene valus ka. Vasaku käe keskmine näpp siiamaani tuim.

Edasine lahmimine siin tundub mõttetu.

jõudsid enne mind post-i panna aga loe mu eelmine läbi ja katsu aru saada kuidas te seal omi kottisite , lõuga sõitmise koha pealt võib mõni ärevama närviga vend siis ka nuga või labidat vastu anda , kas meie softerid selleks valmis on ? haigemad värdjad võivad su ka tulirelva ähvardusel nägupidi mudasse suruda ja veidi su moraali kärpida , ärgem unustagem et see oli siiski veel mäng kus nii mõnigi mees lubas ainult tänu sellele end alandada läbiotsimiste käigus kui mänguosana ! samuti mitte kätega kallale minna mitte tunnistanutele päevavalgel . Ja fckng üleüldse , mis probleem selle lähedalt laskmisega on ? kuni 120m/s on ju 0m turvadistants ning arvestades seal samas kontaktis kuidas kahele K.väe vene kutile ütlesime 4 M pealt et olete surnud , pani 1 lambi põlema teine lasi mu paarilist , mille peale mina teda ! Kuidas see olukord seda õigustaks ?

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #33 on: April 13, 2014, 21:14:57 »
Mõttetu õigustus potentsiaalselt ohtlikule olukorrale kedagi kõhtu lasta. Võin niipalju öelda, et mina selles olukorras ja ilma vestita oleks kõhtu laskmisele reageerinud lõuahaagiga.


Tabamuse mittetunnistamise jätan igaühe oma südametunnistusele, tean kindlalt vaid niipalju, et lambivalgel sain mõlemale pihta ja vähemalt tagumine neist kandis hallikat või rohelist kapuutsiga softshelli laadset asja, samas prillid olid kollased, seega kurat teab, mis värv oli. Samuti on ka kindel fakt see, et metsast tulistati nii minu kui org grupi liikme pihta samal ajal kui ma üritasin temaga rääkida ja punast lambi lehvitasin. Suva kes seda tegi, tobe oli igal juhul ja natukene valus ka. Vasaku käe keskmine näpp siiamaani tuim.

Edasine lahmimine siin tundub mõttetu.

jõudsid enne mind post-i panna aga loe mu eelmine läbi ja katsu aru saada kuidas te seal omi kottisite , lõuga sõitmise koha pealt võib mõni ärevama närviga vend siis ka nuga või labidat vastu anda , kas meie softerid selleks valmis on ? haigemad värdjad võivad su ka tulirelva ähvardusel nägupidi mudasse suruda ja veidi su moraali kärpida , ärgem unustagem et see oli siiski veel mäng kus nii mõnigi mees lubas ainult tänu sellele end alandada läbiotsimiste käigus kui mänguosana ! samuti mitte kätega kallale minna mitte tunnistanutele päevavalgel . Ja fckng üleüldse , mis probleem selle lähedalt laskmisega on ? kuni 120m/s on ju 0m turvadistants ning arvestades seal samas kontaktis kuidas kahele K.väe vene kutile ütlesime 4 M pealt et olete surnud , pani 1 lambi põlema teine lasi mu paarilist , mille peale mina teda ! Kuidas see olukord seda õigustaks ?

Ja sina õigustad seda, et üks mängija torkab teisele toru kõhtu ja laseb point blank? Kuidas sa ise reageeriksid sellisele sigadusele? Tagatipuks on nüüd teise võitleja vesti lukk ka rikutud (seda avastas hiljem telgis) Üldiselt siis sinu jutust võib aru saada, et kui relv jääb 120m/s piiridesse järgimine kord ok, kui sulle keegi vastu jalutab ja point blank paar potsu laseb kuhugi? See, et väiksematel mängijatel end läbi otsida lasite ja seda talusite on kiiduväärt, samas muu tegevus sealjuures jättis minu jaoks kõvasti soovida. Teisalt on see minu personaalne vaatenurk ja isiklik tragöödia ilmselt.

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #34 on: April 13, 2014, 21:16:35 »
Mind huvitaks selline valus tagasiside ja tõde korraldusmeeskonna enda poolt . Sest et tõenäoliselt selle üle kui kõvasti keegi hambad kokku surus pihtasaades see jääb alati olema softis , nii oli on ja jääb , vahetuvad aga need inimesed kes seda teevad .

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #35 on: April 13, 2014, 21:16:52 »
Veidi tagasisidet minu poolt kah.

Korralduslik pool - andis tunda. Tuleb meeles pidada, et Mareku ja Militaarseikluse jaoks oli see esimene mäng, kus selline rahvamass oli kohal. Nagu suurtel mängudel ikka - tekib arusaamatusi ja möödarääkimisi rohkelt.

Siiski tahan välja tuua mõned punktid, et tulevikus paremini saaks teha.

1) Ala - saan aru, et Kahala oli varem välja vaadatud. Küll aga alal paiknemine ning valitud postitsioonid olid halvad, väga halvad. Arvestades eelnevalt registreerunud mängijate hulka (oli teada, et ca kolme kohaline number tuleb kohale), oleks pidanud rinna kummi ajama ning võtma vastu ainuõige otsuse - muuta ala teiseks. Kui seda teha soovi ei ole, siis oleks pidanud vähemalt alal paigutama baasid üksteised nii kaugele kui võimalik.
Ma ise oleks ala kasutanud järgmiselt (teades, et selline mass tuleb): Koalitsiooni baas B7, mässuliste baas kuhugi ala ida poolsesse otsa metsas vabalt valitud asukohta. Praeguse koalitsiooni baasi asukoht (F5) kandis oleks jäänud heaks "keskmaaks", mida saaksid mõlemad pooled kasutada vahe etapina ülesannete täitmisel. Kolmas variant oleks olnud piirangu kasutamine registreerumisel. Kui ikka liiga palju (minu hinnangul OLI liiga palju sellel alal), siis ühel hetkel lukku panna regamine ja kõik.

2) Korralduslik eeltöö andis soovida. Kui rahvas nõuab tähtsaid detaile viimastel päevadel foorumis, siis on midagi valesti.

3) Väga pro oli, et pakuti kohapeal toitlustamist. Veidi venis see järjekord, aga kokkuvõttes tundus, et toimis.

4) Hea, et parklad, kogunemine jms oli eraldi tehtud.

5) Raadioside oleks võinud olla määratletud osapoolte vahel (stiilis ADMIN CH1, Mässulised CH 2-4, Koalitsioon CH 5-8).

6) Mingid teemad olid üles tekkinud. Paar asja vastaks ära. Üritab mitte üleliia läbuks lasta.
6a) Peale igat ülesannet (mis üldiselt lõppesid kas kõigile surmaga või enamjaolt surmaga) saime kokku oma baasis, kus toimus ka elluärkamine. Ilmselgelt kõigi eest ei saa seda öelda, aga mina panen oma käe südamele ja ütlen, et osapool ja üksus kui selline sihilikult mingit jama ei korraldanud. (Stiilis saime surma, jääme metsa ootama ning lähme kohe edasi). Peale igat ülesannet oli paras paus ning kogunemine baasis. Iga indiviidi eest ei saa ma ilmselgelt rääkida. Minu ettepanek - käige palju mängudel, saage isikute nägupidi tuttavaks ning probleemi korral saab kahte moodi lahendada. Variant 1) probleemi korral lähed pärast isiklikult juurde ja pärid miks ja kuidas. Variant 2) Annad korraldajale teada, et selle isikuga on korduvalt muresid (see kas korraldaja teeb selle infoga midagi või mitte, on korraldaja professionaaluses kinni).
6b) Viimane "reaalne" ülesanne meie jaoks oli ringi tegemine kindraliga. Pärast seda kogunemise taaskord baasi, tuli kõne korraldajalt - pandi pukki uus mees, kes hakkab meile tegevust välja mõtlema. Pakuti välja, et kuna C6 mäe ründamine oli kõige põnevam olnud mõlemale osapoolele, siis teeme ühe korral veel seda sama. Okei, teeme ära! Küsisin korraldajalt spetsiifiliselt (teades, et on pime ning rünnak ei ole nii kiire nagu tavaliselt) üle, kas on ajaline piirang VÕI kuni viimase meheni. Sain selge sõnaga vastuse, et viimase meheni. Andsin info oma üksusele edasi. Ainuke ajaline piirang, millest juttu, oli 20min, mis võtab aega vastastel et jõuda C6 mäeni. Väidetavalt oli korraldaja mulle hiljem uuesti infot andnud, kus mainitud poolt tundi. Mina seda ei mäleta, ausalt. Tean, et paar korda üritati mind raadiosides kätte saada, millele ka vastasin. Sealt infot ei tulnud. Side oli talutava kvaliteediga. See selleks, möödarääkimine on alati mõlemas osapooles kinni. Meile ootamatult lõppes mäe ründamise ülesanne, kus meil oli 12-st ca 8 veel elus ning mägi oli 2/3 osas ümber piiratud. 
6c) Keegi mainis ennist, et mäe ründamisel/kaitsmisel olla ma saanud valangu selga? ning hiljem toruga kõhtu? Päris täpselt ei tea mis hetke mõtlesid (tuleta meelde mulle), sest toruga kõhtu ei tule ette kohe. Kui on mingi mure (stiilis keegi lasi mulle 100% valangu selga) ja ma pole koheselt (max 1sek) jooksul reageerinud (hääl+käsi relvaga üles), siis palun teada anda mulle. Seal samas ja kohe. Hoian camelbacki selja peal ning täpselt sinna lastes (pehme veekott) ei pruugi keset lahingut ei tunda ega kuulda olla. Igal juhul palun, et tuldaks ja räägime asjad selgeks, mis miks ja kuidas. Ehk tean siis teinekord teistmoodi varustust valida.
6d) Tulenevalt punktist 6b. Enne meie viimast ülesannet uurisin ka korraldajalt, et mis plaan on hommikuks. Sain vastuse, et midagi on planeeritud 9-11 vahemikku. Kõik. See fakt + ülesannete jooksvalt välja mõtlemine (pühapäeva mängu stiilis kaitse-rünnak korduvalt samadel objektidel) + viimase ülesande möödarääkimine tõi meie grupile ühise otsuse, et hommikut pole mõtet oodata. Milsim osa lõppes "ringi ja kindrali" ülesandega. Me olime tulnud milsimile ning see oli otsa saanud. Siinkohal ettepanek korraldajale järgmine kord lisaks ajakavale üles panna ka mingi mõtteline stsenaarium. Kui "midagi" asemel oleks mingi reaalne ülesanne olnud hommikuks, siis oleks võinud edasi olla.

Tl;dr
Organiseerimine 2,5/5-st. Seltskond mässuliste osapoolel, koostöövõime ja ühine üritamine 4/5-st. 

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #36 on: April 13, 2014, 21:23:57 »

Ja sina õigustad seda, et üks mängija torkab teisele toru kõhtu ja laseb point blank? Kuidas sa ise reageeriksid sellisele sigadusele? Tagatipuks on nüüd teise võitleja vesti lukk ka rikutud (seda avastas hiljem telgis) Üldiselt siis sinu jutust võib aru saada, et kui relv jääb 120m/s piiridesse järgimine kord ok, kui sulle keegi vastu jalutab ja point blank paar potsu laseb kuhugi?

Esiteks , kuna see niiöelda laskja ei ole midagi veel kommenteerinud siis mina ei ole sugugi kindel , et see vesti lukk softirelva lasust katki on , teiseks kui ma oleksin sellises situatsioonis siis üldiselt mul ei ole probleemi tunnistada oma surma ka ilma toru kõhtu saamata - asi ju ilmselge , ma kas tunnistan et ma olen surnud või ma saan sisse , tõenäoliselt mida kangekaelsam ma olen seda valusamalt ma sisse saan (macleod) - mina arvaks et kuna (nagu päris palju juhtus) , surnud ei andnud märku et nad surnud on tekkis palju lisa stressi sellega .

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #37 on: April 13, 2014, 21:27:56 »
Hei Bjorn.
Keegi mainis ennist, et mäe ründamisel/kaitsmisel olla ma saanud valangu selga? ning hiljem toruga kõhtu? Päris täpselt ei tea mis hetke mõtlesid (tuleta meelde mulle), sest toruga kõhtu ei tule ette kohe. Kui on mingi mure (stiilis keegi lasi mulle 100% valangu selga) ja ma pole koheselt (max 1sek) jooksul reageerinud (hääl+käsi relvaga üles), siis palun teada anda mulle. Seal samas ja kohe. Hoian camelbacki selja peal ning täpselt sinna lastes (pehme veekott) ei pruugi keset lahingut ei tunda ega kuulda olla. Igal juhul palun, et tuldaks ja räägime asjad selgeks, mis miks ja kuidas. Ehk tean siis teinekord teistmoodi varustust valida.

Selgitan pisut:
Tulime sedasama kurikuulsat mäge võtma. Oli õhtupoolsem aeg, samas valge. Sina olid müüri taga, mina tulin müüri küljepealt. Panin kula maha ja võtsin UARi. Pistsid pea välja, lasime korraga 3-4 lasku. Sain tabamuse kintsu ja sind tabasin kõhtu. Hõikasin, et sain pihta ja tabasin sind. Peale seda kohe tuli müüri tagant  üks noor võitleja ja lasi sind ka point blank  ning hakkas vabandama. Sa ütlesid, et kõik ok ja üksiklasuga lasi jne.
Minu poolt öeldu ei olnud mõeldud kriitikana, vaid pigem näitena kuidas varustuse pihta teinekord ei tunne tabamust.
« Last Edit: April 13, 2014, 21:32:31 by Pahandus »

Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #38 on: April 13, 2014, 21:48:54 »
See ligidalt laskmine on nagu naiste kisa, ma sain 50cm pealt näkku ja ma ei nuta siin, et liiga tehti, mänguga kaasnev risk Shit happens.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #39 on: April 13, 2014, 21:50:37 »
See ligidalt laskmine on nagu naiste kisa, ma sain 50cm pealt näkku ja ma ei nuta siin, et liiga tehti, mänguga kaasnev risk Shit happens.
Kas keegi toppis sulle toru näkku ja vajustas päästikule? Vahe on sees, kas kogemata lendab sulle kuul lähedalt kuhugi või keegi võtab ja torkab toru sulle näkku või makku ning tõmbab päästikule.
Näoga stray bbsid oleme me kõik blokkinud, ei ole sa nii eriline midagi.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #40 on: April 13, 2014, 21:54:41 »
Natuke muust teemast: mind huvitaks, mis ühel või teisel puhul tegelikult juhtus. Mitte see ideoloogiline BS, et olin tsiviil ja ei tea midagi, vaid et mis tegelikult plaanis oli ja kuidas välja kukkus, mis õnnestus ja mis mitte. Näiteks, mis teema oli siis, kui pääslast tulid jooksuga kasarmusse surnud noorkotkad; pääslas endas olid 3 vastast, hiljem selgus et tsiviili, kellele ma hoolega plastikut andsin, ja peale mida oli laagris näha surnud ASH'i, kes midagi seletas. Et mis üldse toimus seal?
« Last Edit: April 13, 2014, 21:57:35 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #41 on: April 13, 2014, 21:55:28 »
Hei Bjorn.
Keegi mainis ennist, et mäe ründamisel/kaitsmisel olla ma saanud valangu selga? ning hiljem toruga kõhtu? Päris täpselt ei tea mis hetke mõtlesid (tuleta meelde mulle), sest toruga kõhtu ei tule ette kohe. Kui on mingi mure (stiilis keegi lasi mulle 100% valangu selga) ja ma pole koheselt (max 1sek) jooksul reageerinud (hääl+käsi relvaga üles), siis palun teada anda mulle. Seal samas ja kohe. Hoian camelbacki selja peal ning täpselt sinna lastes (pehme veekott) ei pruugi keset lahingut ei tunda ega kuulda olla. Igal juhul palun, et tuldaks ja räägime asjad selgeks, mis miks ja kuidas. Ehk tean siis teinekord teistmoodi varustust valida.

Selgitan pisut:
Tulime sedasama kurikuulsat mäge võtma. Oli õhtupoolsem aeg, samas valge. Sina olid müüri taga, mina tulin müüri küljepealt. Panin kula maha ja võtsin UARi. Pistsid pea välja, lasime korraga 3-4 lasku. Sain tabamuse kintsu ja sind tabasin kõhtu. Hõikasin, et sain pihta ja tabasin sind. Peale seda kohe tuli müüri tagant  üks noor võitleja ja lasi sind ka point blank  ning hakkas vabandama. Sa ütlesid, et kõik ok ja üksiklasuga lasi jne.
Minu poolt öeldu ei olnud mõeldud kriitikana, vaid pigem näitena kuidas varustuse pihta teinekord ei tunne tabamust.

Nii, pilt selgem. See oli siis raketi kaitsmine meie poolt, C6 mägi. Mäletan eredalt seda hetke, kus tõesti üksiklaskudega mind maha võeti. Mulle tundus, et need lendasid mul pea piirkonda, sellepärast "Kõhu jutt" oli arusamatu. Saan aru, et see oli paar sekundit, enne mu lõplikku surma? Mäletan, et kui ma pea sealt müüri tagant välja tõstsin, siis oli seal paar venda korraga. Esimesega läks andmiseks, korraks tagasi, uuesti ja siis sain pihta. Kas lasid mulle siis eest (sama suuna pealt, kust ma lõpu leidsin?). Eniveis, GoPro mängis sel hetkel, vaatan homme õhtul järgi. Kui midagi arusaadavat peal, siis panen tuubi üles.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #42 on: April 13, 2014, 21:58:26 »
umbes 90 kraadise nurga all olin müüriga. Peale seda kui mina ära sain, pistsid veel pea välja ja lasid diagonaalis edasi, siis hõikasingi ning siis astus too noor võitleja müüri tagant välja ja torkas sulle toru lähedalt ning tegi paar klõpsu. Lõpp hea, kõik hea selles olukorras.

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #43 on: April 13, 2014, 22:02:54 »
Ahaa ! see kontakt oligi täielik kaos .
selles suhtes et me 3 tsiviili külaelanikku kes me olime just ümber kolinud kaugematele asumaadele tulime töökuulutuse peale Tiblastani ehitustöödele kus pidi olema võimalik tiba raha teenida , mul oli isegi oma labidas kaabeldustöödeks olemas . Baasi energiatoide tuli liita vist sinna mingisse ühtsesse võrku vms . aga kui meid seal oli juba läbi otsitud väravas lasi keegi kedagi , mille peale putkas passinud K.väelane lasi oma meest selga . Siis tuli kuskilt võssist mingi räme valang 1 meie tsiviili ja 2 värava mehe pihta . Tulemuseks jäime meie 2 tsiviili madalamale kui muru ja see noor sõdur selles putkas tõkkepuu kõrval , too muidugi küttis vist kogu oma moona kuhugi lampi ära .
  Ja siis kui me karjusime seal paanikas maas vingerdades tuli oma kümnekonna relva valangud baasi platsi suunast meie 2 pihta kes me seal halasime näoli maas . Kogu lugu , nii hale see oligi.
   Kaabel jäi kaevamata ja Tiblastani infrastruktuuri tööd tõenäolisetl siiani teostamata 

Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #44 on: April 13, 2014, 22:07:29 »
See ligidalt laskmine on nagu naiste kisa, ma sain 50cm pealt näkku ja ma ei nuta siin, et liiga tehti, mänguga kaasnev risk Shit happens.
Kas keegi toppis sulle toru näkku ja vajustas päästikule? Vahe on sees, kas kogemata lendab sulle kuul lähedalt kuhugi või keegi võtab ja torkab toru sulle näkku või makku ning tõmbab päästikule.
Näoga stray bbsid oleme me kõik blokkinud, ei ole sa nii eriline midagi.
Sihitud lask oli kui seda mõtled aga eks mul rohkem künkatagant näha ei olnud ka. Nii, et hullu pole, laske distants on määratud reeglitega, kogu muusika.