Author Topic: Algaja  (Read 4246 times)

Offline LennartE

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Algaja
« on: November 14, 2019, 22:28:37 »
Tere! Olen algaja ja tahan airsofti alustada. Tahan mängida aastaläbi. Peamiselt on soov osta AR praegu. Mis relva soovitad? Mis varustuse peaks ostma?

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Algaja
« Reply #1 on: November 14, 2019, 22:44:21 »
Kõik sõltub hinnapiirist.

Alustuseks pole palju vaja, aga replika ja eyepro kohapealt ei tasuks kokku hoida.
Soovitan vaadata nt. www.gunfire.com Specna Armsi tooteid, väga hea bang for the buck faktor, kui tahad AK'd, siis vaata mõni CYMA.

Varustusest piisab pmst. chest rigist täielikult, soovitan vaadata Helikon-Texi või TMC poole.

Väldi selliseid brände nagu Condor ja Invader Gear, sest neil on hind sama, mis korralikel asjadel, aga tehtud on nad sarnasest materjalist, mis kooli pinalid.

Üldiselt soovitan minna seda teed, et osta pigem üks kord ja korralikult, sest õigel varustusel üldiselt väärtus ei kahane, sest temaga ei juhtu midagi ja isegi kui ei plaani jätkata, saad alati müüdud.

//Tere tulemast ja edu!

Offline Sv

  • Tavakasutaja
  • Posts: 302
    • View Profile
Re: Algaja
« Reply #2 on: November 15, 2019, 07:50:14 »
Huvipärast, et mis sind Condori suunas nii negatiivselt meelestanud on? Olen erinevaid Condori vidinaid kasutanud nüüd aastaid seitse, osa sellest tavaarist ka kaitseliidu õppustel nn. päristingimustes ja pole siiani veel ükski asi kuidagi märkimisväärselt kannatada saanud. Maggotsil on Condori MHV vestid olnud veel kauem ning kõik pädevad veel. Äkki uuem stuff on siis sitem?
147

Offline Kriss

  • Tavakasutaja
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Algaja
« Reply #3 on: November 15, 2019, 08:39:26 »
Kui ma peaksin uuesti alustama, siis ma teeks nii, et ostaks normaalsed kaitseprillid - arvesta vähemalt 50€ kuluga. Siis on kohe teada, et ei teki udu probleeme ja kui tekib, siis pole sinna midagi parata.

Järgmiseks ostaks nii kalli tuki kui vähegi saab, normaalne tootja, mosfet sees, täpsustoru, gearbox jms kohe olemas.
Kui ei ole varianti korralikku relva enam pärast prillide soetamist osta, siis osta odavam ja ära tuuni, iga kord kui tuleb idee mõni tuuningjupp püssi külge keerata pane tuuningule kuluv raha kõrvale.
Hiljem saad kõikide tuuningute raha kokku panna ja osta parema relva.

Vestid, püksid, taskud jms mant osta kasutatuna järelturult. Ajaga tahad kindlasti midagi muuta või vahetada ja siis ei kaota teise ringi varustuse pealt nii palju raha.

Offline Raiko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
    • Instagram
Re: Algaja
« Reply #4 on: November 15, 2019, 11:05:17 »
Kuna siin juba alustati siis kasutan ka võimalust öelda, mida ma teeks teisiti.
Kui rääkida automaadi rollist, siis arvan et näomask ja kiiver käivad ka klassikalised aga on ka igasugu hitec maske mis on nagu motokiivrid ja maksavad sadades.
Prillid võiksid olla kvaliteetsed aga niipalju kui ise testinud olen siin peavad ka need 10 eurised 4J (automaat kuni 1.5J, püstol kuni ~2J) vastu aga kas tasub riskida eks.
Udu probleem on kõikide prillidega siiski aga asi on ka individuaalne.. aga mida paremini õhk vahel läbi käib, seda parem. Pigem tuleb leida "see õige" uduvastane vahend.
Vormi ei ostaks ma digilaiku(cad) (enamus kasutab) vaid midagi mis toimiks vägahästi kamuflaažina. Asjade kandmiseks kasutaks ma täis vesti aga mugavam ilmselt chest rig või battle belt.

Relva osas on 2 varianti, kas osta midagi kallist, või teha ise, kuna natukene tajub asja. Mulle meeldiks kergem relv, ehk siis võtaks mõne kvaliteetse plastikuga kere ja sätiks jupid nii nagu meeldib.
Teine variant on osta relv kus on kõik juba sees, mosfet/elektrooniline päästik ja muidu kvaliteetsed jupid. Tegelikult sellised on ka odavamad täitsa olemas, näiteks Specna Arms EDGE seeria, kallim on KRYTAC millega otsest kogemust pole, aga räägitakse vist pigem head. Muidugi on vägapalju erinevat kraami saada aga need on Eestis enimlevinud. Veel kallim variant on uurida HPA platvormi.
Kui M4 liiga igav siis ehk Scorpion EVO, Scar vms.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Algaja
« Reply #5 on: November 15, 2019, 22:35:34 »
Esimeseks relvaks soovitan kindlasti snaiper. Soft... see on nagu arvutimäng, vead kaasa igasugu karami ja maast korjad kuule...

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Algaja
« Reply #6 on: November 16, 2019, 21:16:22 »
Huvipärast, et mis sind Condori suunas nii negatiivselt meelestanud on? Olen erinevaid Condori vidinaid kasutanud nüüd aastaid seitse, osa sellest tavaarist ka kaitseliidu õppustel nn. päristingimustes ja pole siiani veel ükski asi kuidagi märkimisväärselt kannatada saanud. Maggotsil on Condori MHV vestid olnud veel kauem ning kõik pädevad veel. Äkki uuem stuff on siis sitem?

Omasin ise 2015? condori defenderit ja umbes aasta hiljemat veidi pisemat jpc style carrierit.
ergonoomilisus - flapid sõitsid ringi nii ühel kui ka teisel, kui pisemal sai neid vähemalt kuidagigi kontrollida, siis defenderil mitte, kandes vesti aktiivselt üle 3-4 tunni, tekivad kehal hõõrdumised, sest teda pole võimalik paika sättida täitsa lõpuni.
materjalid - furnituur ei ühildu standardiga, see "hingav" materjal sisemistel külgedel läheb esimese higiga svammiks ja jääb ka selliseks, välimine kate ei ole cordura, paistab nvg's silma nagu helkurvest ja kaotab täielikult oma kuju kui 3-4 tundi järjest vett saab.

Jah Condor ei lagune laiali esimese asjana, aga milleks maksta ala Dacia eest Škoda hinda?