Author Topic: "teisipäevakud"  (Read 90176 times)

Offline Saba

  • Tavakasutaja
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #30 on: September 04, 2015, 00:51:07 »
Minu isiklik arvamus on, et kui hakkame Tallinnast 20+ km välja sõitma, siis valgel ajal mängida ei saa. Lisaks on minu arust nädala sees õhtuste mängude eelis just hästi lähedal ja kiirelt lihtsalt kompaktselt läbiviidud mängud. Nt juba viimane Astangu mäng tundsin,  et tegelikult tuleb "teisipäevakute" puhul kokkuleppida et kell 18 koguneme ja koos varustuse laadimisega teeme briifingu et 18:15 mängima hakata. Meil läks viimane kord 45 minti et jõuda mängu kohta, mis arvestades pimedaks minemise aega ja kogu ülesehitust on ajuvabalt palju mõttetut aja raiskamist. Lepime asjad kasvõi foorumis kokku ja hakkame kohapeal kohe asjaga pihta. Ma kasutaks seda peale tööd õhtust aega pigem airsoftiks kui üksteise varustuse näppimiseks ja pidulikuks filosofeerimiseks.
Ehk et pikk jutt lühidalt ja konkreetselt - teeme sissejuhatuse võimalikult lühikeseks ja mänguaja võimalikult pikaks.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #31 on: September 04, 2015, 11:06:48 »
Jätame peale-tööd-mängudel siis kaugemad platsid praegu kõrvale. Kella kuuene aeg on nagunii selline nibin-nabin, mängijaid tilgub veel tund hiljemgi kohale ja kell kaheksa on juba päike loojumas.
See kolmapäev oli Astangul vihma tõttu üsna jama. Valiks järgmiseks mingi koha kus parklast ei peaks teiste leidmiseks orienteerumist korraldama. Hakkaksime mänguga kohe pihta ja kes hiljem tuleb liitub sujuvalt ühe või teise poolega(?)

Eelmisest korra arutelust jäi üles Viimsi, Männiku, Sõjamäe, ...
Viimsi alast kellegi täpsemat ettekujutust on? Naabrid saavad väga kurjaks kui keegi ilma loata müttamas käib? See on kah tegelikult Tallinna kesklinnast 15 km.

Kui midagi kiiret ette ei tule, siis ma ise tuleks igale poole. Päris pimedas võsamängu ehk ei viitsi, aga majas või konkreetsemal platsil võiks õhtuti ka hilja novembris midagi teha. Taskulambid teevad asja päris põnevaks. Meil oli siin mingi mäng, kus oli mängus üks taskulamp lubatud ja seda võis teise meeskonna käest üle lüüa. Päris huvitav oli.

Kui pühapäeval väga märg ei ole, siis ma proovin oma noortega Kostivere karstiala järgi. Kui on mängitav koht, siis vormistaks selle mingiks nädalavahetuse mänguks ära. Ehk tuleb huvilisi.. :)


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #32 on: September 07, 2015, 15:27:45 »
Viimsi alast kellegi täpsemat ettekujutust on? Naabrid saavad väga kurjaks kui keegi ilma loata müttamas käib? See on kah tegelikult Tallinna kesklinnast 15 km.

Meil oli siin mingi mäng, kus oli mängus üks taskulamp lubatud ja seda võis teise meeskonna käest üle lüüa. Päris huvitav oli.

Kui pühapäeval väga märg ei ole, siis ma proovin oma noortega Kostivere karstiala järgi. Kui on mängitav koht, siis vormistaks selle mingiks nädalavahetuse mänguks ära. Ehk tuleb huvilisi.. :)

Tõnu, kas õnnestus Kostivere karstiala järgi proovida, et kas seal kannatab midagi suuremat teha, ehk organiseerid?
Kui võimalik, siis väldi neid kuupäevi, mis juba foorumis hõivatud lahinguteks ja 13 sept ma ei saa, siis meil klubikas. Edu Sulle!!!

Viimsi seebitehases mängivad nad koguaeg salaja ja loata. Kui keegi omanikuga kokkulepet ei saavuta, siis proovime ka väiksema salajase üksusega mingi aeg järgi...

Seda taskulambi mängu võiks ju pimedamas täitsa proovida...

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #33 on: September 08, 2015, 10:16:03 »
Jah, käisime Kostivere karstiala kontrollimas. Maastik oli vahelduv, kiviseened, pool-koopad, künkad, särgid-värgid. Samas pinnas on kehva, maas on lõhesid, kive ja ohjeldamatult takjaid. Poisid lõhkusid ennast tugevalt marraskile. Üldiselt suurema mängu jaoks ei ole eriti hea koht, umbes sama mis künklik metsaalune.

Me võime mõnel vanal platsil vahelduseks kaitse-rünnaku lahingutele mingit muud mängutüüpi proovida. Ma saan aru et seda on raske hinnata - kuidas tegelikult välja veab. Keerulised stsenaariumid suuremas seltskonnas eriti ei tööta. Mõnikord aga teeb mingi väike "trikk" mängu väga lahedaks.

Huvitav kas selline asi töötaks kui me üritaksime koos siin foorumis mängu planeerida? 26.-27. septembril paistab praegu vaba olevat.
Bronniks aja ära ja viimistleks kamba peale idee valmis. Ma saan mängu tavasupporti enda peale võtta - vesi, lindid, kellad. Venekeelse tutvustusega ma välja ei vea ja sisu kokkupanekuks on ideid vähe.

Asukohanana näiteks Tallinnas Sõjamäel, Aegviidus (Soodla vana linnak), Raku ala oli samuti sümpaatne, aga vajab omanikuga kokkulepet (loe: Marguse abi). Tallinnast lääne poole jäävaid alasid ma eriti ei tunne.

Soovib keegi õla alla panna ja aidata ideid genereerida?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #34 on: September 08, 2015, 14:04:14 »
Paistab, et homseks ettepanekuid pole, ehk sobib siis see:
http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=2053.msg10239#msg10239

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #35 on: September 10, 2015, 14:54:32 »
Jah, käisime Kostivere karstiala kontrollimas. Maastik oli vahelduv, kiviseened, pool-koopad, künkad, särgid-värgid. Samas pinnas on kehva, maas on lõhesid, kive ja ohjeldamatult takjaid. Poisid lõhkusid ennast tugevalt marraskile. Üldiselt suurema mängu jaoks ei ole eriti hea koht, umbes sama mis künklik metsaalune.

Me võime mõnel vanal platsil vahelduseks kaitse-rünnaku lahingutele mingit muud mängutüüpi proovida. Ma saan aru et seda on raske hinnata - kuidas tegelikult välja veab. Keerulised stsenaariumid suuremas seltskonnas eriti ei tööta. Mõnikord aga teeb mingi väike "trikk" mängu väga lahedaks.

Huvitav kas selline asi töötaks kui me üritaksime koos siin foorumis mängu planeerida? 26.-27. septembril paistab praegu vaba olevat.
Bronniks aja ära ja viimistleks kamba peale idee valmis. Ma saan mängu tavasupporti enda peale võtta - vesi, lindid, kellad. Venekeelse tutvustusega ma välja ei vea ja sisu kokkupanekuks on ideid vähe.

Asukohanana näiteks Tallinnas Sõjamäel, Aegviidus (Soodla vana linnak), Raku ala oli samuti sümpaatne, aga vajab omanikuga kokkulepet (loe: Marguse abi). Tallinnast lääne poole jäävaid alasid ma eriti ei tunne.

Soovib keegi õla alla panna ja aidata ideid genereerida?

Vaatsiis milleni teisipäevaku teema välja jõuab. Ehk tuleb mõni korraldaja juurde. Ja ehk soovib keegi järg kolmapäev oma soovide järgi proovida korraldada?

Kõigepealt vastused Sinu teemadele:

Kas külmema ilmaga on ehk takjad hävinenud, et kui proovida seda karsti ala talve poole väiksema seltskonnaga?

Raku järve äärse lahinguks ei ole minu abi vaja, siin foorumis teemas „ise lahing korraldada“ esilehel on omaniku kontaktid olemas ja igaüks võib ise kooskõlastada. Vajadusel muidugi püüan aidata.


Kindlasti töötaks koos planeerimine kui asi käsile võtta ja nii nagu eilses mängus kokku leppisime teeme ära.  Leiame sobiva ala, teeme eeltöö ja kui asjad paigas, siis valime kuupäeva. Muidu kui kuupäeva praegust ära broneerime, siis hakkab aeg peale suruma ja pole mõnus korraldada. Korraldada on nii mõnusam kui saad rahulikult planeerida ja miski kõrvaltegur (kuupäev, jne) ei sega.
Veel arutame läbi (PM-s), et kas teeme kahekesi või on veel soovijaid, kes tahavad oma ideid proovida lahingalas/stsenaariumis.

LAHINGALAD:
Kui vaadata ringi Harjumaal, siis kas keegi on käinud Paldiski lähedal, kus mere ääres ka mingid sõjaaegsed künkad, vist olid sõjatehnika peitmiskohad? Et mis sellest alast on saanud, kas kannatab mängida: http://kaart.delfi.ee//?bookmark=02c74cd0bb258d2934eac421e760c23c

Paldiski ümbruses on ilmselt veelgi alasid?

Meie klubiga oleme mänginud Väänas künkliku/väikeste mägedega metsa all kuni künkliku mererannani välja. Ka seal saaks ju ilusti mängida. Eriti jahedama ilmaga kui puhkajaid pole.

Ma ise uurin Mustjõe Kõrtistalu (Aegviidust 6 km lääne poole) endist liivakarjääri, järve ümbrust ja kaevikud, et kuidas seal oleks mängida.
Samuti on pooleli Suurpea endised baasid…

Samas saaks ka Tallinnas Järve metsas mängida, kus väiksema mängu juba tegime.

Ja kui keegi veel vihjeid jagab, siis saab mängualade nimekiri pikk olema…


P.S.
Kui Bjorni kõhklus järg aastas milsim´i korraldada tegi meele kurvaks, siis vähemalt
täna tegi meele heaks teadmine, et meie hulgas on tublisid, kes viitsivad ka milsim´ile mõelda ja ehk ka korraldada järg aasta, palju edu!!!

Offline Janar

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #36 on: September 11, 2015, 00:44:16 »
Quote
Kui vaadata ringi Harjumaal, siis kas keegi on käinud Paldiski lähedal, kus mere ääres ka mingid sõjaaegsed künkad...

Selle koha peal, mis sa kaardil märkisid, on eramajad ja kõrval on Leetse mõis...
Üks ala, kus kunagi sai paar mängu tehtud, asub rohkem poolsaare tipus tuulikute kõrval. Aga seal ongi see, et on üks varisenud trepiga kahekordne maja ja kõik

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #37 on: September 11, 2015, 01:15:29 »
Margus ,kas sa mõtled seda Mustjõe krossi rada?
Kui mõtled siis seal on ürituse korraldamine päris raske sest ala läbib tee mida kasutavad väga paljud kohalikud ,ning alal käib väga palju mootorrattureid ja kalamehi.Maastikul midagi huvitavat peale ühe suurema mäe pole.
****

Offline Henry

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
  • Henry
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #38 on: September 14, 2015, 20:08:41 »
Kas sellel nädala toimub midagi?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #39 on: September 15, 2015, 11:51:56 »
Kas sellel nädala toimub midagi?

Võiks ju homme (kolmapäeval) teha.
Loodetavasti soovib keegi teha oma soovide järgi.
Ma ei saa ka veel ilmateatest päris aru, sajab või ei saja. Aga me pole ju suhkrust...

Kui õhtuks pole midagi välja pakutud, siis klopsin midagi hilisõhtuks kokku...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #40 on: September 15, 2015, 23:17:19 »
Kahju, et keegi ei proovi ise teha.
Ehk sobib siis see:
http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=2069.0

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #41 on: September 22, 2015, 13:19:08 »
Viimasel kolmapäeval (16 sept) Järvel Kalmistu teel, saime mängida 8 mängijaga küngaste ja metsa vahel. Ründe/kaiste lahingud.
Seekord mängisime lampidega isegi pimedani välja.
Niiskus oli suur ja prillid koguaeg udused. Seekord andis üks mängija vihje, et paneks näole ja prillidele seda deodoranti mida pannakse kaenla alla, et see ju hoiab higistamist kinni, proovin homme…

Jõudsime mängida vaid küngaste juures, tagumise prügihunnikute juurde ei jõudnud.

Ala sobib pigem väiksele seltskonnale kuna ei mahuks vist muidu ära.

Palju tänu osalejaile!!!

Kas jätkame kolmapäevakuga ja kas on homseks ettepanekuid?

Offline olavi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Airsoft relvad ja varustus
Re: "teisipäevakud"
« Reply #42 on: September 22, 2015, 14:47:13 »
Ala oli päris hea. Seal võib teinekord korrata.

Homme oleks osaleja (+1).

Offline Henry

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
  • Henry
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #43 on: September 22, 2015, 18:11:08 »
Kindlasti jätkame!
Mulle sellised mängud meeldivad rohkem, kus ongi vähem inimesi:)

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: "teisipäevakud"
« Reply #44 on: September 23, 2015, 08:16:28 »
Niiskus oli suur ja prillid koguaeg udused. Seekord andis üks mängija vihje, et paneks näole ja prillidele seda deodoranti mida pannakse kaenla alla, et see ju hoiab higistamist kinni, proovin homme…
:D :D Proovi jah järgi ja anna meile ka pärast teada, kuidas katse õnnestus :) Mõned kurdavad ka, et silmamunad higistavad, ei tea, mis nendega teha
« Last Edit: September 23, 2015, 08:29:43 by aa »