Author Topic: Männiku Puit 31.08 tagasiside  (Read 6064 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Männiku Puit 31.08 tagasiside
« on: August 31, 2014, 17:21:19 »
Osalejaid oli tänu vene seltskonna suurele osavõtule tervelt 63 nägu.

Ala oli raske ning parajalt ohtlik, jäi silma, et vähemalt üks mängija väänas jala välja. Sellest hoolimata oli üldine tagasiside kohapeal positiivne ning mänguplatsi võib ka tulevikus kasutada.

Korraldaja vaatevinklist:
* Rohkem kasutada punaseid surnurätte
* Kõvema häälega anda märku pihta saamisest
* Lähedalt oli parajalt palju valanguid

Rohkem ei meenu hetkel. Üldiselt kordaläinud päev. Margus sai kätt proovida korraldajana ning ehk tulevikus tuleb tema poolt veel üritusi.

Offline markDaniel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #1 on: August 31, 2014, 17:45:14 »
Ala oli koralik parajalt palju künkaid avastasin et lippumängud polegi nii igavad.

Koralduslik pool: relva chronomine, surnu rätte said need kes tahtsid, koraldajad olid ka kohtunikud, surnualasnolid.

Suuured tänud Bjornile ,Margusele ja paljudele kaasvõistlejatele kes tagasid toreda lahingpäeva.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #2 on: August 31, 2014, 19:03:37 »

Sügav tänukummardus kõigi osalejate ees!
 
Üksi poleks ma suutnud sellisena seda üritust läbi viia, kõik tänu Bjornile õnnestus, palju tänu!!! Nii, et soovitan MTÜ Tagalatoetus´ega koostööd aktiivselt teha.

Osalejad (63) jagunesid 35 punast ja 28 valget. Kuna oli võimalus valida osapool, siis kujunes enamvähem nii välja, et punased olid eestlased ja valged venelased. Õnneks see vist erilist midagi ei tekitanud???

Loosiga valisid osapooled stardi ala.

Esimene lipulahing 1 tund, surnualas 10 min.
Veel 50-l minutil polnud suutnud osapooled lipuni jõuda, seni käis kuulide vahetamine distantsilt. Viimastel minutitel üritasid punased siiski läheneda lipule, jõudes isegi lipu juurde - kahjuks ebaõnnestus. Tunniga ei vallutatud kumbagi lippu.
    Hea oli vaadata kuidas valgete juht Dmitri kõrgeima mäe otsast jagas valjult juhiseid omadele.

Poolte vahetus   

Siis võttis punaste hulgas Harald juhtimise üle ja samuti valjuhäälselt juhatas vägesid, mis väga tulemuslikult toimis ja viis kiire võiduni – vaid 20 minutiga vallutasid punased lipu – SUPER.
Sain olla just lipu lähedal ja väga suure põnevusega seda kõike pealt vaadata, omalgi adre laes. Selles lahingus oli valgete juht paigutanud väga oskuslikult oma kõige väiksema sõdalase lipu lähedale peitu. Tänu sellele ei õnnestunud ka kohe lippu vallutada. Alles granaadiga õnnestus punaste julgel sõdalasel (fotol sinises tunkes, pikali augus) see julge pisike sõdalane männi varjust (pildil lipust umbes 3m paremal männi varjus) maha saada. Oli alles põnev… 


Kolmas ja neljas lahing olid väga kiired ja lühikesed: tuli keskmiselt mäelt kolmest lipust võimalikult palju omale saada ja staapi viia.
   Kolmandas lahingus õnnestus valgetel võita kaks lippu ja punastel üks ning neljandas lahingus vastupidi – punastel kaks ja valgetel üks lipp.
   Kusjuures kui üks lipp oli kätte saadud, siis järgnevat lippu võis see osapool võtta alles siis kui esimene lipp oli staapi jõudnud. Seni tuli head positsiooni turmtule all hoida ja valjus kuulirahes kuulda lipuga jooksja jõudmist staapi, et võiks järgmist lippu jahtida. Mõlemad lahingud kestsid kuni 10 min.

Vaheaeg

Viimane lahing: loosiga said valged kaitse rolli ja punased ründe.
Valged kaitsesid väga pikalt punaste eest peidetud lippu. Punased pidid väga raskel alal leidma lipu asukoha, selleks kulus palju aega valgete korraliku kaitsetule all. Kaitsjatel 1 elu, ründajatel oli rohkem… Toimus väga põnev piiramislahing.
Lõpuks koondus piiramisrõngas valgete ümber ja lipp võideti põnevas lõpulahingus.

Kohtunikuna oli väga põnev olla keset kõige kuumemaid lahinguid, soovitan täitsa proovida…

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #3 on: August 31, 2014, 20:43:18 »
Erilised tänud veel Haapsalu pundile, kes viitsisid nii kaugelt tulla!!!

Offline Timmy

  • Alles registreerunud
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #4 on: August 31, 2014, 22:25:06 »
Tänud organiseerimise eest.
Huvitav mänguplats, huvitavad lahingud.
Kolmas lahing https://www.youtube.com/watch?v=kY9z-FTB_Y4
« Last Edit: September 01, 2014, 01:30:17 by Timmy »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #5 on: September 01, 2014, 15:16:14 »
Arveldasin täna ala omanikuga ja vaatasime koos üle. Temal mingeid pretensioone pole ja on nõus koostööd jätkama.

Alles jätsin piiri lindid haljasalale. Neid võib iga lahinguga juurde panna kuni kogu ala piirid olemas. Ala on tegelikult pikem, seal kus tagumine surnuala oli, seal on see tegelikult sama lai kui ülejäänud osa ja umbes 150m edasi veel kuni Betoonitehaseni.
 
Leppisime ka kokku, et selle ala hunnikute kujundamisel arvestab ta meie huvidega, mis pakkusin, et võiks olla rohkem vahekäike/tänavaid.
Eks seda võiksime talle meelde tuletada järgnevate lahingutega/rahaga.
Maksin talle 1 eur/nägu.

Ja leppisin temaga kokku, et jagan ta kontakti ( Lembit 52 28 844, OÜ SLG Energy lembit@slgenergy.eu ), et ehk keegi viitsib ise järgneva lahingu seal teha. Osaleksin heameelega pigem sõdalasena.

Kui mõnel tekib idee, aga pelgab firma juhiga läbirääkimisi pidada, saan aidata.

Edukat korraldamist!!!
« Last Edit: September 01, 2014, 15:42:34 by Margus »

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #6 on: September 02, 2014, 12:15:34 »
Päris hea pühapäev sai veidi jalgu sirutada
Hea
Mangujuhi hääl oli selge ja vali, korraldused arusaadavad.

Vaheajad venisid veidi pikaks. Keha jahtus liiga maha ja adrenaliin vajus alla. Kippus veidi venima.


Ala

Pole just kõige parem koht mängimiseks. Seda just puujuurikate ja muu sodi tõttu. Liiga ohtlik, vigastuste saamise oht on liiga suur.
See tagumine liivane ala meeldis mulle isegi rohkem. Kaugele see tagumine piir läheb?
Tekkis juba selline paintbally platsil mängimise tunne. Lindid siin ja seal...

Mäng
Kaks esimest mängu olid suht OK. Vastase ründamine piiratud alal

Kolme lipu mäng muutus liiga jooksuvõistluseks. Kaotas airsoftimise mõtte.

Vimane mäng
Minu meelest oli vaenlane liiga ette toodud. Ei saanud surnute alast väljagi tulla. Minu meelest oleks pidaud vastane olema kaugemal.

Aga edu

Offline oliver

  • Tavakasutaja
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #7 on: September 02, 2014, 12:51:25 »
Väga hea mäng oli, kiitus korraldajatele (Margus ja Bjorn). Eks igasuguseid erinevaid mänge on vaja, sest varasemad on veidi suuremal alal olnud (kuhu mina sattunud olen). Saigi rohkem lasta ja suhtlemine toimis ilma raadiosaatjatagi hästi. (kogemus öelnud, et raadiosaatjatega suhtlus on enamjaolt segane ja arusaamatu + paljud spammivad mingeid helisid konstantselt).

Hea oli, et ala veidi laiendati enne võistlust, see andis võimaluse viimasel mängul külje alt ligemale tungida ja vastast üllatada.
Esimene round läks küll enda ja kaaslaste eneseusu tõttu venima, kuid just enne lõppu võtsime kambaga julguse ja hääle kokku ja suure karjumise (kõva häälega organiseerimise) peale suutsime jõuda lipule väga lähedale. Teine round olime juba enesekindlamad, ja meie kangelane sai juba 20. minutil lipu kätte!
Ise paiknesin iga mäng peale viimase kivihunniku poolsel alal, väga keskel, nendest palkidest veidi väljapoole puiduhunniku keskel (väga hea sweet-spot), kus vastaseid rahulikult noppida sai. Esimeses roundis pääsesin vist 3-4 väga täpse kuulirahe eest väga napilt!

Veidi raske oli muidugi paljudel järgida üksiklasu reegleid, sest vahemaad olid niigi väikesed ja üllatusi võis tulla mitmelt poolt, seega saingi 5 meetri pealt 2 korda valangut. (1 korra näkku).
Endaga ja tiimikaaslastega jäin väga rahule, arvan, et sellel mängul oli mul suvehooaja parim tulemus (12 kills / 3 deaths, K/D = 4.0), tänu sellele et teisel ja kolmandal mängul täiega ajama panime ja vastastele kuulirahe peale valasime, kui nad alles puntras väljaku poole jalutasid. Loodan, et nad sellest ka õppisid :D

Loodan, et Margus sai pärast seda mängu julgust juurde ja korraldab mänge ka tulevikus!

Edu!
« Last Edit: September 02, 2014, 17:35:56 by oliver »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #8 on: September 03, 2014, 13:20:08 »
Ala

Pole just kõige parem koht mängimiseks. Seda just puujuurikate ja muu sodi tõttu. Liiga ohtlik, vigastuste saamise oht on liiga suur.
See tagumine liivane ala meeldis mulle isegi rohkem. Kaugele see tagumine piir läheb?

Kolme lipu mäng muutus liiga jooksuvõistluseks. Kaotas airsoftimise mõtte.


Jaa, see lagedam ala on tagant laiem kui surnuala juures, sama lai kui ülejäänud esi ala ja umbes 150m pikem viimasest lindist peale surnu ala.
Kas airsoftis ei või olla kiirematele võimalus täis varustuses natuke joosta, samal ajal kogu ülejäänud tiim temale kaasa elades?


Väga hea on teada eri vanuses ja kaalus osalejate arvamust, tänan!

Ala on tõesti väga ohtlik, võiks isegi õelda - eluohtlik.
 
Aga kas see on ohtlikum kui meie linna servades asuvad varisemisohtlikud linnakud?, kus on alati osalejate arv suur. Ühes neist haisvasse sügavikku oleks mu silme all kukkunud klubikaaslane, oli õnn, et sai servast kinni.

   Ohtlikuse pärast planeerisin lahingu nii korraldada, et hunnikutele ronimine keelatud, et vaid üks jalg võib maapinnalt hunnikule toetuda. Eriti ohtlik on see pehme killustiku hunnik traadijuppidega.
   Bjorn vaatas ala üle ja tegi huvitava lahenduse, võttis kõik minu piirangud maha ja lasi ala vabaks – roni kuhu tahad.
Ja olen kindel, et see päästis mu lahingu.
Minu kitsas piiratud variant poleks olnud nii huvitav. Seda mainis siin ka Oliver.


Ma ise ka vahest mõtlen, et miks mina ja mõned sõdalased osalevad ohtlikes kohtades lahingutes, on see adre vajadus, soov Vennaskonnaga kohtuda, ….…,  tõesti ei tea täpselt põhjust. Milleks ma/nad riskivad?
   Olgu parem telku ees, joogu õlut ja kogugu rasva, siis näevad kõik välja nagu ….
Vabandan, tõesti vabandan, ei tahtnud kedagi solvata. No mul omal ka vähemalt 10 kg rasva üleliia.
 
Tean tean, et ülekaal ei sõltu alati laiskusest, sageli mõjutavad ka geenid ja tervis üldse.


Eks järgnevad korraldajad saavad ise valida seal oma lahingu ohtlikuse taseme.


Hea oleks teada ka teiste osalejate arvamust, et kas nad tuleksid kunagi veel sinna lahingusse ja kas eelistaksid ekstreemsemat (hunnikute otsa ronimise võimalusega) või turvalisemat (hunnikute otsa ei roni).
   Kui siin ei taha vastata võib ka PM või margus1701@hotmail.com
Siis kajastan siin kokkuvõtte ja saaksid ka teised korraldajad plaane teha.


Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Männiku Puit 31.08 tagasiside
« Reply #9 on: September 15, 2014, 15:47:39 »

Varisenud majad.

Tead, vahel need sisselangenud majakatused polegi nii ohtlikud, kuna täiendavat survet varisemiseks pole.
Ehk siis variseb talvel, raske lumega või kevadel kui jäätub ja sulab või kui neid lammutatakse või kui neid õhatakse.

Kui neid ei torgi siis nad ei varise ka.
Minu tähelepanek.