Tavafoorum > Foorumi jutt

Ise mängude korraldamine

<< < (2/9) > >>

Hunduuu:
Tervitus

Ma ei hakka kedagi kaitsma ega mainima.
Olen kohati nõus mis ülal öeldud on, samas tekib küsimus, miks ei küsita üle? Kui on briifing, ega mängijad ise võiks ka kuulata mitte samal ajal vanatuttavaga juttu ajada, et vältida et aga ma ei kuulnud või mis iganes.
Eks ole ikka et segatakse briifi aeg vahele ja küsitakse, kuid see ei tähenda et oluline jääb rääkimata.
Samas on oluline info ka iga korraldaja ürituse all olemas.

Ei tasu ainult negatiivset näha, ega maksa kohe karjuma hakkata.
Igal korraldajal on palju õppida ja areneda.

Harald:
Ma räägin nüüd omas kogemusest.

Kui korraldaja näeb, et keegi segab vahele ja ei kuula, siis ta katkestab briifingu, et kõik kuulaks ning usu mind, see toimib väga hästi. Kui korraldaja räägib nii vaikselt, et isegi pingsalt kuulates midagi ei kuule, siis on vähe palju üle küsida(Ps, Hunduuu, sinu enda semud tegid briifingu ajal valjult nalja ja itsitasid). Lisaks nagu ka eelnevalt mainisin, siis EI SAA EELDADA!!! et inimesed käivad siin foorumis ja loevad "üldised reeglid" läbi, seda enam, et igal mängukorraldajal on tänapäeval omad reeglid(mis on minu arust vale) ja eeldatakse, et kohapeal niikuinii räägitakse asi üle. Mis karjumisse puutub siis vabandused minu poolt, et keesin üle, aga mida sa teed, kui erinevate inimeste poolt(korraldaja ise tunnistas, et enne mind käisid veel teised inimesed seda rääkimas) korraldajale korduvalt tähelepanu juhitud probleemile hakkab vabandusi otsima, selle asemel, et asjaga tegeleda.

Parimat

Harald

Margus:
Hea on see, et Eesti erinevas servas on korraldaja suutnud pakkuda mängu võimalust nii suurele arvule. Kui õigesti mäletan, siis ainult kanala ja vist ühel Pärnu mk mängul on õnnestunud üle 100 mängija kokku saada Harjumaalt väljaspool. Kui on meie hulka juurde tulnud korraldaja, kes teeb nii häid mänge, siis võiksid mängijad igati toetada sellist korraldajat, et see korraldaja tooks mängu kodule lähemale.

Tuletan meelde, et korraldajad pole riigi poolt määratud koolitatud korraldajad vaid ise hakanud ja proovimiste käigus kogemusi koguvad lihtinimesed. Kuna see on nii, siis palun suhtuge mõistvalt korraldajate apsakatesse ja pigem püüdke aidata neid kui avalikult hukka mõista.
 
Mängijad saavad ise väga palju teha, et briifingult kiiremini mängule saada ja mäng laabuks sõbralikumalt:
1) Selleks palun lugege enne mängu läbi reeglid foorumist ja korraldaja erireeglid ja palun kontrolli, et seda teeks ka Sinu sõbrad, kes ei tea reeglitest midagi.

2) Briifingul kuula vaikselt, ära sega korraldajat ja teisi kuulajaid lobisemisega, sellega saad oluliselt kiiremini mängule.

3) Mängul jää ikkagi sõbralikuks ja hoia kaasmängijaid, ka ausa mänguga!!! See on üks olulisemaid.

4) Kui juhtub apsakas (näiteks lased valusa valanguga liiga lähedalt), siis mine vabanda ja lahenda asi viisakalt. Ära tõsta kära, ega oota korraldaja sekkumist ja mängu peatamist.

5) Teata oma tulemisest, et korraldaja saab arvestada kriitilise arvu puhul piiramisega või ala suuremaks muutmisega.
_______________________________________________________________________

Pole suurt vahet kas on 1 kohtunik või 20, mängumaks 5 eurot või ... eur, osalejaid 20 või 100 - see kes soovib pahandust, see teeb seda ikka. Eks need praagitakse esmalt musta nimekirja ja siis ole edasi näha...

Pole ka vist kuskil kirjas, kui palju peab olema kohtunike erineva arvuga mängijate puhul?

Kuidas on suuremat rahvahulka parem vaos hoida, ei oska ma soovitada, seda peab iga korraldaja ise katsetama.
 
Olen oma briifingu alguses rõhutanud, et kuulake vaikselt, ärge segage vahele, kui küsimus, siis küsi. Ja ikka leidub neid keda tuleb korduvalt valjult teiste ees korrale kutsuda. Mul on ka vaikne hääl, sellepärast olen palunud mängijad koguneda lähedale ümber minu, mina näiteks saavutan nii parema kontakti kuulajatega. Mängu pausidel küsin üle, kas oli probleeme, mida oleks vaja kohe lahendada. Briifingud olen püüdnud alustada max 5 min hilinemisega ja viimane aasta on õnnestunud vaid kiirbriifingutega – et põhi teksti loete foorumist, kui loete...

Olenemata sellest, et adre möllab, suhtlusvajadus ammunägemata kaasmängijaga, külm, ..., saab iga mõistusega isik teha enda poolt kõik selleks, et briifing kiirelt ära kuulata ja mäng läbida probleemideta ja pigem häid elamusi kogudes.

Korraldaja/kohtunik pole jumal, kes peab kõige eest vastutama ja ise kõik ära tegema/lahendama. Airsoftmäng toimib kui korraldaja ja mängijate vahel toimib koostöö hea mängu nimel. Palun mõelge sellele ja teostame seda koos ning probleemid vähenevad...   

paappartel:
Ka teie osapoolelt kostitati katuselt valangutega. Mind ja tiimikaaslast lasti korraliku valanguga üle, aga selliseid asju ikka juhtub. Tont oli täitsa pea kohal ja niitis korralikult. Ei näe probleemi kui mõlemad osapooled nii võivad teha. Korraldaja seisis samal ajal veel fotokaga üle tee ja nägi kõike pealt.

Harald:
Margus.

Viimase lause esimese poolega ma sinuga nõus ei ole. Mängukorraldaja VASTUTAB oma korraldatud mängu sujumise eest. Loomulikult oleneb mängu kvaliteet paljuski mängijatest, kuid eeldused heaks mänguks tekitab ikkagi mängu korraldaja. Hea mängu korraldaja tuleb varem kohale, kontrollib ala turvalisust, tagab sujuva parkimise suurema mängu korral, turvaala relvade testimiseks, tekitab prügipaneku kohad, samuti kontrollib et briifingul midagi olulist rääkimata ei jääks, vastab küsimustele adekvaatselt ning lahendab probleeme käigult, jälgib, et kõiki ja eriti ohutusreegleid järgitakse ning vajadusel on probleemide lahendamisel resoluutne, samuti peale mängu vaatab et tema korraldatud mängust ei jääks maha prügi.
Kogu see asi kokku ongi korraldaja VASTUTUS. Tema kutsus rahva kokku ja tema ka vastutab.

Parimat

Harald

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version