Author Topic: Black Hawk Down 5 @ Pahkla 25 oktoober  (Read 2751 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Black Hawk Down 5 @ Pahkla 25 oktoober
« on: October 27, 2014, 12:58:55 »
Luurerühmas pole ma varem olnudki, hea uus kogemus. Sain kogeda, mis tähendab päästikusõrmel pidurit hoida ja vaadata pealt vastase tegevust.

Briifingul loovutasime kõik oma varusalved (alles võis jääda vaid üks) korraldajale, et meeles oleks meie staatus -  luureüksus.  Ühe ründe missiooni eduka täitmise järel saime salved tagasi.

Ülesannete täitmisel sattusime ka ise varitsustele ja saime väiksemaid lahinguid.

Meie kümnene luureüksus jagunes vahepeal väiksemateks ja liikusime kõik 100m vahedega  suurima mäe poole.
Teel sinna poole nägi meie kolmene vastast, varjusime tee serva.
                   Järsku oli kolm vastast mäe sees oleva rajatise uste ees. Nad olid mul otse sihikul kõik kolm vaid mõne meetri vahega - vaid 15 m kaugusel. Raske oli päästiku sõrmel pidurit hoida ja teadvustada omale, et olen luureüksuses.
      Siis aga neist esimene vaatas minu suunas ja hakkas vaikselt kükitama. Huvitav oleks teada kas ta nägi mind kindlalt või ta arvas, et seal on keegi???
 
Arvan, et kui ta oleks mind kindlalt näinud, oleks ta kiiremini kükitades varjunud, ei tea.  Igaljuhul mina arvasin, et olen reetnud oma asukoha ja avasin tule.
Olin kindel, et tabasin neist enamust, sest vahemaa oli vaid 15 m, mõtlesin juba sõnadega järgi lasta, aga siis avasid kõik kolm vastast minu suunas tule. Kartus sai minust jagu ja lidusin puude vahele. Ma ei tea kas vastased said mulle selga vesti pihta või mitte???

Ka viimasest meie klubi Suur-Sõjamäe lahingus sain teada, et kui ma jooksen, siis ma ei kuule, ega tunne vesti tabamusi.   

Alles järgmisel hommikul analüüsisin oma tegevust ja jõudsin järeldusele, et miks ma ei pruukinud saada kolmele vastasele nii lähedalt pihta:

*   nimelt kui sihtisin esimest ja vajutasin päästikule liikus mu pilk samal ajal juba teise ja kolmanda vastase peale ning relvatoru hetk hiljem samuti teise ja kolmanda peale. Seega ei sihtinud/lasknud ma esimest täpselt vaid umbes (kuna mu pilk oli juba teisel);

*   teist ei lasknud ma ka täpselt, kuna mu pilk oli kolmandal;

*    ja kolmanda suunas lasin ka umbes kuna mu hirmunud pilk jõllitas esimese vastase minu poole suunatud relvatoru.
Seega lasin huupi, lootes korraga kolm maha võtta.   Hea oli, et ma ei lasknud sõnadega järgi.

Hea õpetus omale: enne kui hakkan kedagi „surematut“ süüdistama vaatan kõigepealt peeglisse ja mõtlen mida ma ise valesti tegin…


Korraldaja oli meile andnud piisavalt luure ülesandeid ja isegi lubas osaleda lõpulahingus 5 kordse maja juures, seega põnevat tegevust jätkus.

Enne lõpulahingut kui ootasime õiget kella, saime pimedas pisut ka vabaloomingut proovida ja  vastast nõelata.

Palju tänu Tagalatoetusele hea milsim ürituse eest!!!

Kuna me üldbriifingul ei osalenud, siis ei teagi, palju sõdalasi oli???
« Last Edit: October 27, 2014, 13:16:41 by Margus »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Black Hawk Down 5 @ Pahkla 25 oktoober
« Reply #1 on: October 27, 2014, 14:38:18 »
Korraldaja poolne kokkuvõte siis juurde:

Üritus üldpildis õnnestunud hästi ja plaanipäraselt.

Startis kolm osapoolt
Rätipead 17 liiget
Armee 14 liiger
Luure 10 liiget

Ülesanded osapoolte vahel:
Quote
Armee Charlie kompanii ülesanded:
•   Punase lipuga märkida ära (ilma peitmata) oma baasi asukoht, mis peab keskteest jääma põhja poole
•   Kogu mängu vältel on eesmärgiks avastada vastase baasi asukoht ning kaitsta/varjata enda baasi. Vastase baasi asukoha kindlaks tehes võtta ühendust korraldusega 53 98 21 85 või PMR CH1 ning edastada koordinaadid ning oodata infot edasise tegevuse kohta
•   Tugevad paugud ja lõke (avatud tuli) tähistab alla kukkunud kopteri asukohta, kus lähedal viibib haavata saanud piloot. Piloodi välja lõikamine vraki seest võtab aega 1h. Aega arvestatakse, siis kui kumbki osapooltest viibib piloodi juures. 1h täitumisel (olenemata meeskonnast) saab piloot vabaks ning teda on võimalik transportida. Teie eesmärk on piloodile esmaabi anda vastavalt tema poolt saadud juhistele ning ta transportida oma baasi. Piloot „surma“ ei saa kui teda tabavad bb kuulid. Kui pilooti transportiv meeskond saab surma, siis nad jätavad piloodi oma asukohta maha.
•   Piloodi oma baasi saamisel teada anda korraldusele


Rätipeade ülesanded:
•   Punase lipuga märkida ära (ilma peitmata) oma baasi asukoht, mis peab keskteest jääma lõuna poole
•   Kogu mängu vältel on eesmärgiks avastada vastase baasi asukoht ning kaitsta/varjata enda baasi. Vastase baasi asukoha kindlaks tehes võtta ühendust korraldusega 53 98 21 85 või PMR CH1 ning edastada koordinaadid ning oodata infot edasise tegevuse kohta
•   Tugevad paugud ja lõke (avatud tuli) tähistab alla kukkunud kopteri asukohta, kus lähedal viibib haavata saanud piloot. Piloodi välja lõikamine vraki seest võtab aega 1h. Aega arvestatakse, siis kui kumbki osapooltest viibib piloodi juures. 1h täitumisel (olenemata meeskonnast) saab piloot vabaks ning teda on võimalik transportida. Teie eesmärk on piloodile esmaabi anda vastavalt tema poolt saadud juhistele ning ta transportida oma baasi. Piloot „surma“ ei saa kui teda tabavad bb kuulid. Kui pilooti transportiv meeskond saab surma, siis nad jätavad piloodi oma asukohta maha.
•   Piloodi oma baasi saamisel teada anda korraldusele


Luuregrupi ülesanded:
•   Esimene ülesanne on leida ette antud koordinaatidelt oma osapoole tähistuse ning oma üksus ära tähistada.
•   Kogu mängu vältel on eesmärgiks avastada vastaste baasi asukoht ning tuvastada kõigi osapoolte juhid. Vastase baasi asukoha kindlaks tehes võtta ühendust korraldusega 53 98 21 85 või PMR CH1 ning edastada koordinaadid ning oodata infot edasise tegevuse kohta.
•   Tugevad paugud ja lõke (avatud tuli) tähistab alla kukkunud kopteri asukohta, kus lähedal viibib haavata saanud piloot. Selle asukoha lähedusest leiate oma varude koti (salved).
•   Igale luuregrupi võitlejale jääb 1 (üks) enda poolt valitud ja reeglitele vastav salv põhirelvale ja 1 varurelvale (kui kannad kaasas varurelva). Kõik ülejäänud salved (võivad olla laetud) panna korraldaja poolt antud kotti. Vajadusel enda salved tähistada, et teiste omadega segamini ei läheks. Kuulide ja kiirlaadija piirangut ei ole.


 
Esimesena startis luureüksus kes läks oma märgistusteipi otsima.
Seejärel armee ning viimasena rätipead. Armee ja rätipeade baaside koordinaadid saabusid sõnumiga 1 minuti sees. Esimesena leidis vastase baasi üles rätipead, mõni aeg hiljem armee (esialgu küll vale koordinaadiga, aga sisuliselt õige kant). Ühtlasi tuli pärast piloodi ülesannet teade luureüksuselt et ka nemad on rätipeade baasi servanud, taaskord koordinaat oli vale, aga kant laias laastus õige. Igal juhul rätipeade baasi sirvides olid kõik kolm osapoolt seal kokku saanud pimeduse saabudes.

Vahepealne piloodi ülesanne läks üldiselt plaanipäraselt. Peale paukude laskmist ja lõkke süütamist oli 15min hiljem luureüksus hiilimas oma jõulupakki salvedega. Samal hetkel aga tulid rätipead kes nende plaani nurjasid. Järgnes lahing ning luure sai oma salved kätte. Tund aega hiljem, kui piloot vabanes vrakist ning rätipead asusid teda transportima oma baasi, saabus ja astus kontakti armee. Rätipead vedasid oma baasi piloodi ära ning jäid teda kaitsma ja vastase baasi hävitama.

1900h tõmbasin joone alla ning suunasin armee võitlejad EVAC asukohapunkti 5-kordse maja lähistel, mida nad hoidma pidid kuni 2000h. Rätipead ja luure üritasid seda nurjata. Lõpp tulemus - üks armee võitleja jõudis viimastel sekunditel kopterile ning üks? luure omadest jäi metsa lehvitama. Rätipead olid vist verest tühjaks voolanud selleks ajahetkeks. Loeme viigiks. Sport võitis.


Kui sisukat tagasisidet anda, siis võib pöörduda järgmiste teemade poole:
Mängu algus ja ettevalmistus
Briifing, reeglid, kaardid
Ülesanded ja mängu kulg

Mingi hetk lisan ehk kaardi ka kuhu märgitud kõik med sidemete asukohad, kaks baasi, luure VKP ning piloodi ülesande.

Offline Ardo-Jako

  • Tavakasutaja
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Black Hawk Down 5 @ Pahkla 25 oktoober
« Reply #2 on: October 28, 2014, 12:40:10 »

                   Järsku oli kolm vastast mäe sees oleva rajatise uste ees. Nad olid mul otse sihikul kõik kolm vaid mõne meetri vahega - vaid 15 m kaugusel. Raske oli päästiku sõrmel pidurit hoida ja teadvustada omale, et olen luureüksuses.
      Siis aga neist esimene vaatas minu suunas ja hakkas vaikselt kükitama. Huvitav oleks teada kas ta nägi mind kindlalt või ta arvas, et seal on keegi???
 
Arvan, et kui ta oleks mind kindlalt näinud, oleks ta kiiremini kükitades varjunud, ei tea.  Igaljuhul mina arvasin, et olen reetnud oma asukoha ja avasin tule.
Olin kindel, et tabasin neist enamust, sest vahemaa oli vaid 15 m, mõtlesin juba sõnadega järgi lasta, aga siis avasid kõik kolm vastast minu suunas tule. Kartus sai minust jagu ja lidusin puude vahele. Ma ei tea kas vastased said mulle selga vesti pihta või mitte???


Hehee, mina see olin ilmselt, kes esimesena seal nähtavaks sulle sai. Ma nägin kahte mees kõhuli maas üsna selgelt.. Aga miks ma aeglaselt kükitasin - kuna olite laigulised, siis esimene mõte, et omad - otsisime ju rätte ja dresse. Me teadsime, et kuskil opn luure, aga jäi selgusetuks, kas nad on omad või vastased või neutraalsed. Pealegi tubndus, et keegi naeratas mulle seal :D. Aga jah, siis oli juba kontakt.. Tunnistan ausalt, ise tabamust ei kuulnud/tundnud (oleks kiivrisse, sisi kuuleks selgelt). Ja eks ma ka valasin sinnapoiole siis :D Aga ilmselt maastikku arvestades lasin üle peade kõrgelt :P Igatahes oli hea adrekas see kontakt ;)