Author Topic: Mängud Tallinnas ning alaealiste  (Read 5476 times)

Offline Kivimägi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 3
    • View Profile
Mängud Tallinnas ning alaealiste
« on: August 06, 2019, 23:56:41 »
Tervitus

Olen algaja ning uurin lihtsalt maad, et kui palju on Tallinnas ( või selle lähiümbruses ) mänge, kus tohib alaealine osaleda? Vaatasin, et hetkel vist ei ole ühtegi tulemas. Kas see hetkeline nn "hapukurgihooaeg" või nii vähe neid ongi?

- Kivimägi

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Mängud Tallinnas ning alaealiste
« Reply #1 on: August 07, 2019, 13:49:19 »
Tere.

Reeglina tohib alaealine igal mängul osaleda vanema kirjaliku loaga, kui mängu korraldaja eraldi alaealiste keeldu pole ära märkinud.

Parimat
Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängud Tallinnas ning alaealiste
« Reply #2 on: August 08, 2019, 09:50:38 »
Kas see hetkeline nn "hapukurgihooaeg" või nii vähe neid ongi?
- Kivimägi

Minu meelsest on neid korraldajaid vähem kellel vanusepiirang, lihtsalt praegu on sattunud selline „hapukurgihooaeg“.

Olen aru saanud, et alaealisi välditakse järgnevatel põhjustel:
1) nende seas on vähem ausaid mängijaid  - mis on tegelikult hea mängu saavutamiseks väga oluline põhjus;
2) kui juhtub alaealisega trauma on korraldajal suurem vastutus;
3) alaealise taltsutamine on oluliselt raskem, kui nende seas on mõni raskem frukt, mida kogesin ka Raku suvepäevadel;
4) olen mitmelt osavalt mängijalt kuulnud, ta ei tule mängule kuna ei taha lasta kerget märklauda – alaealist;
5) alaealine ei oska nii vaikselt ja osavalt liikuda, mis viib mängu/osapoole/väikse tiimi tegevuse oluliselt kehvemale tasemele. 

Mina olen selle riski võtnud ja luban oma mängule alaealisi koos vanema loaga, tingimused on mu mängu kuulutuses.
Aga sellepärast käib minu mängudel ka vähem kohemustega häid mängijaid, kellelt oleks tegelikult nii minul kui ka teistel väga palju õppida...

Kui soovid ise areneda mängudel kogemusi kogudes arened oluliselt aeglasemalt kui liituksid Militaarseikluse trenniga Tallinnas või Tartus.

Mäletan selgelt kui 5 a tagasi jooksime Militaarseikluse noortest üle, aga kui nüüd kuulen, et ees on need samad noored, siis on turvalisem ringiga minna. Militaarseiklus on meile kasvatanud väga osavad üksik ja meeskonna mängijad.
Lisaks on nende seast sirgunud väejuhid kes nüüd ise treenivad nooremaid ja kahega neist on mul õnnestunud ka koos lahing korraldada.

Peab olema kannatust ja head närvi, muidu ei saa me omale järelkasvu uute mängijatena.

Vahest vanemad mängijad arvavad, et nad ise ei ole olnud noored ja mõistmatud...
Sellepärast soovin noortele head peale hakkamist ja julgelt oma küsimuste esitamist, et saaksite kõigile küsimustele vastused...
« Last Edit: August 08, 2019, 10:02:53 by Margus »