Author Topic: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis  (Read 60923 times)

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« on: November 18, 2015, 10:45:15 »
Sa ikka oled kursis, et ega üldiselt hea toon ei ole softimas käia ekv vormis ja eriti juhul kui ise ei kuulu näiteks kaitseväkke või kaitseliitu?
Tahad vormi, astu näiteks kaitseliitu.

EDIT: Lisaks, et kui juba kaitseliitu peaksid astuma, siis võta juba väljaõppest ka osa, mööda külgi maha ei jookse.
« Last Edit: November 19, 2015, 12:49:53 by Bjorn »

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #1 on: November 18, 2015, 10:57:33 »
Minu arvates ei ole ekv vormis mingil vaba aja üritusel ringi tatsamine hea mõte.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #2 on: November 18, 2015, 11:14:04 »
See on ilmselt point, milleni igaüks peab kahjuks ise jõudma. Üldjoontes nõus.

Offline Henry

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
  • Henry
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #3 on: November 18, 2015, 11:57:58 »
Tervel mu tiimil on ekv vorm seljas ja näe seal midagi halba.  Sellepärast kaitseliitu ma astuma ei hakka, et seda vormi saada.
Vormi on võimalik tellida täiesti seaduslikult, kuid see minu rahakotile jääb hetkel kalliks.



« Last Edit: November 18, 2015, 12:13:49 by Henry »

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #4 on: November 18, 2015, 12:15:32 »
Siis peaks asi kehtima iga vormi kohta ( vene digi jne ) . Ega savi mis vorm seljas kuni pole mingeid nn üksuse embleeme küljes vms.

Sama võib öelda ju,et püssiga metsas ringi täristamine pole ka hea mõte .. kui ei ole ekv või eklis ja ei toimu mingi nende treening.

Arvan,et kui Eesti digi vorm oleks " keelatud " siis ei oleks müügil ka neid .. keelatud on müüa riigi poolt antud vormi .. aga isegi kui smuugeldad kuidagi siis kanda võib ikka kui pole mingeid embleeme jne peal.

EDIT: aga äkki keegi targem oskam täiesti täpselt rääkida sellest..

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #5 on: November 18, 2015, 12:32:50 »
Keelatud tõesti minu teada pole, aga siin ongi küsimus selles, et kas see on sobiv riietus vaba aja veetmiseks.

Aga teemaalgatajale tahaks öelda, et valetamine pole ilus http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?p=435402#p435402
Quote
Mul on vaja seda varuvormiks.

Offline Henry

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
  • Henry
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #6 on: November 18, 2015, 12:43:58 »
Ma lihtsalt ei viitsi vaielda nende targutajatega.

Ma sooviks osta vormi ja ma arvan et see pole kellegi asi, mis ma sellega peale hakkan ja milleks mul seda vaja on.
Ning kellegil pole õigust otsustada, mida ma kanda võin või mitte.

Kui ei ole vormi müüa siis palun hoidke oma kommentaarid endale.


Aitäh.
« Last Edit: November 18, 2015, 12:52:11 by Henry »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #7 on: November 18, 2015, 13:54:34 »
Sa ikka oled kursis, et ega üldiselt hea toon ei ole softimas käia ekv vormis ja eriti juhul kui ise ei kuulu näiteks kaitseväkke või kaitseliitu?
Tahad vormi, astu näiteks kaitseliitu.

Ma ka ei ole kursis, vabandan!
Palun seleta, miks ei ole hea toon käia ekv vormis softimas? Siis teen ka vast omad järeldused.

Mul on ajutiselt võimalus laenatud vormiga käia softimas, et teada saada kuidas see vorm on. Jahedama ilmaga (+13-st alla poole) on see vorm hea: tugev riie, mis hoiab ka mingi aeg niiskust kinni, palju tugevaid taskuid, hea maskeerumise muster.
Arvan, et ainult vormi pärast pole mõtete Kaitseväkke/Kaitseliitu astuda, selleks peab ikka midagi rohkemat hinges olema.
Tänu sellele, et olen saanud katsetada seda vormi, näinud enda ümber softimas tõelisi Kaitseväelasi, eriti viimane Pahkla lahing koos sõjaväe tehnikaga, ka Hiiumaa lahing koos „raskerelvastusega“  - on hakanud tõusma huvi Kaitseväe vastu. Ja mine tea mis tulevik toob…


Hea oleks muidugi teada, kas ja kuidas seadus reguleerib selle vormi kasutamist ja kas Kaitseväelane tunneb end riivatuna kui näeb seda vormi seljas mitte Kaitseväelasel?

Samuti arvan, et need kes seda vormi airsoftis kasutavad ei mõtle sellega midagi halba, pigem vastupidi – austusega meie Kaitseväelaste vastu.
Et kas on mõtet seda entusiasmi maha suruda? 

p.s. kas on vahet, kas ta kasutab seda põhi või varuvormina.
Kes norida tahab saab muidugi…

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #8 on: November 18, 2015, 14:30:12 »
p.s. kas on vahet, kas ta kasutab seda põhi või varuvormina.
Kes norida tahab saab muidugi…
Siin oled minust valesti aru saanud - kui Henry ütles, et ta tahab seda varuvormiks, siis see on ilmselge vastus eelmisele postitusele seal foorumis, kus küsiti, et kas see on kaitseväelasele või kaitseliitlasele varuvormiks. Aga kuna Henry pole kummagi struktuuriga seotud ....

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #9 on: November 18, 2015, 14:42:35 »
Eesti Kaitseväe vormikandmise eeskiri on netis vabalt kättesaadav:

http://www.mil.ee/UserFiles/sisu/kaitsevagi/organisatsioon/%C3%B5igusaktid/Kaitsev%C3%A4elase%20ja%20Kaitseliidu%20tegevliikme%20vormiriietuse%20ja%20eraldusm%C3%A4rkide%20kandmise%20kord.pdf

Lugege ja tehke omad järeldused.

Ise kannan Kanada vormi (CADPAT) ja Galvi-Linda varustust, kusjuures sageli mitte ettenähtud komplektsuses - natuke kaugemalt on ju äravahetamiseni sarnane EKV  digilaiguga. Lähemal uurimisel on teistsugused taskud ja vormi lõige..  Selle sarnasuse tõttu liigun üritusele ja ürituselt ära ka tsiviilriietes. Mängualal vahetan riided.

EKV välivormiga peaksin kandma ka väljateenitud auastmetunnust, väeosaembleemi, riigitunnust, erialatunnust, graduatsioonitunnust, rääkimata siis vormiga kaasnevatest käitumis- ja väljanägemise normidest, vormimütsist/kiivrist, mustadest poolsaabastest ja paljust muust..  Eks Kaitseväes käinud teavad, et "metsas" on riietumine veidi vabam, aga tegemist on ikkagi teenistujaga.

Lisaks tõik, et suurem osa Airsofti üritused ei ole seotud KV väljaõppega seega EKV vormi kandmine on ilmselt taunitav. Ma isiklikult probleemi ei näe, kui EKV vormi kantakse (korrektselt!) ainult Airsofti ürituse raames kinnisel/poolkinnisel territooriumil. Kui vormiga liigutakse enne ja pärast mängu ka mujal avalikus ruumis siis pigem kindel EI. Eriti kindel EI kui tegemist inimesega, kes pole tegevteenistuja/reserv/KL tegevliige või vähemasti siis EKV ajateenistust läbinu.
« Last Edit: November 18, 2015, 14:51:04 by HotelVictor »

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #10 on: November 18, 2015, 15:18:18 »
1.2. Kaitseväelase vormiriietuse ja eraldusmärkide kandmise õigust omavad kõik
tegevteenistuses olevad kaitseväelased.

1.4. Kaitseväelase vormiriietust on õigus kanda tegevteenistusest vabastatud ja reservi või
erru arvatud kaadrikaitseväelastel, keda ei ole lepingulisest tegevteenistusest süüdimõistva
kohtuotsusega vabastatud, käesolevas kandmise korras sätestatud tingimustel ja korras.


Siin on siis meie vaidluse lõpp :D naljakas,et müüakse nii lebolt neid .. endale soetasin läbi okidoki ja facebooki :D ja tean,et mõned inimesed on tellinud läbi  poe.
« Last Edit: November 18, 2015, 15:37:09 by GraboN »

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #11 on: November 18, 2015, 15:49:48 »
Tooks välja ka selle punkti:

2.2. Vormiriietuse kandja esindab Eesti Vabariiki.


Ehk siis kui olete vormis ja saate lollusega hakkama (näiteks purjuspäi lollust tehes jääte mingi kaamera ette), siis esimene mulje võib jääda teist kui riigiteenistuses olevast inimest ja esimene mulje on visa kaduma.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #12 on: November 18, 2015, 16:28:50 »
Kas mitte ei ole selline põhimõte, et ilma ametlike eraldusmärkideta ei ole riietus käsitletav vormina?
Viitan arutelule siin: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=7797&start=45&sid=e0db51277095c27489d6214c91418849

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #13 on: November 18, 2015, 18:21:46 »
No mul on au esindada Eesti riiki siis :) ega ei usu, et keegi käib laamendamas vormiga samas hui teab..inimesi on igasuguseid. Ei üldiselt mul on savi .. Kannan airsofti ajal eesti laiku ja olen viisakas ja kama kaks mis teised arvavad. Mingeid ekv embleeme küljes pole ja ei näe probleemi kui keegi teine nii kannab.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: O: Eesti digilaigu vormi.
« Reply #14 on: November 18, 2015, 18:46:45 »
Kui ma õigest mäletan, siis ametlikuks vormiriietuseks klassifitseerub EKV digilaik alles pärast riigilipu ja väeosa tunnuse lisamist. Küll aga on Eesti pisike ning peale Canada, kellel on sarnane laik, ei ole maailmas seda rohkem kasutusel.

Kui me nüüd võtame arvesse viimased sündmused Ukrainas ning paneme selle Eesti konteksti, siis peab hakkama väga hoolikalt vaatama millal ja kuidas kannad vormi.

Minu sügavalt isiklik hinnang on see, et digilaiku üldse peaks omama ning kasutama ainult KL/KV seotud isikud. Seda juba puhtalt sellepärast, et väljaspool neid organisatsioone ei tea inimene kuidas vormi peab kandma. Ega suvaline inimene tänavalt ju ei vaata kas on embleemid küljes või mitte. Näeb lihtsalt, et näe - mingi lõngus ajateenijaks võetud vms.