Poll

Hääleta ettepaneku poolt või vastu

Ettepanek säilitada hetkel kehtiv piirang 2.3J (150m/s 0.2g) 15m MED
25 (45.5%)
Ettepanek tõsta 2.5J (158m/s 0.2g) 15m MED
30 (54.5%)

Total Members Voted: 51

Author Topic: Reeglite muudatuste küsitlus! KP ja SA snaiperrelvade jõu tõstmine  (Read 53458 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
IRW. ei märgugi selle järgi mida kõigil on. Erekteerun vaid TM Type89 peale.......
Tubli poiss,, aga paistab, et PDW on natuke õhunäljas mul (ei mäleta, kas oli ported silinder või mitte), samas hopi seadet, ei mäleta,
mis raskusele oli pandud. Eeldan, et 0,25 oli rendis teine vahetult enne. Sõltub ka kindlasti kolvist, kolvi peast, raskuste vahe jne.
Sinu poolt antud tabel, ei midagi erilist. Ootuspärane.
Homme kui aega jagub aga vaatab hpa ära.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
P* F2
Maple leaf crazy jet. 370mm
Hot shot 60
Temp: 23c
Hop seatud 0,32 järgi.

0,2
124,6 1,55
124,2 1,54
125    1,56

0,25     dwell 45                             dwell 99
115,7  1,67                                     116,6  1,69
116,2  1,65                                     116,4  1,69
116,6  1,69                                     116,2  1,68

0,32
107,9  1,86
107,6  1,85
107,6  1,85

0,45   dwell 45                       dwell 99
96,7  2,1                                96,7  2,1
96,7  2,1                                96,3  2,08
96,5  2,09                              96,8  2,1

Antud näidud siis hetkel kehtivate reeglite järgi, kus 0,2 maksimum on 125ms
Proovisin viia ma 2,5J peale 0,32 kuuli
124,8  2,49
125     2,49
124,8  2,49

ja 0,2 bb näitas sama surve pealt.
143,3   2,02
143,3   2,05
143,6   2,06


Pikemat toru siis vaja, et J creapi suurendada? Bjorn*
Kellel on võimalus teha analoogset testi ka mõne teise HPA peal, oleks väga tänulik.
« Last Edit: March 30, 2018, 23:38:26 by Scuall »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Tavaliselt jah pikem toru ning raskem kuul annavad piisava gaasi või hpa olemasolul suurema joule creepi

ASH

  • Guest
kas siinkohal võiks nyyd mingi põhjapaneva kokkuvõtte teha ?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Hei, mis siin ikka teha. Joule Creep tundub olema HPA relvadega rohkem esil. Samas, kes teab mida teeb, saab ka AEG setupiga märgatava erinevuse kergete ja raskete kuulide laskmisel. Kuidas seda teha on siin: http://www.airsoftsniperforum.com/43-longrange-aegs/15603-how-get-maximum-joule-creep-aeg.html

Eesti keeles: Minu arust on joule creep põhjuseks see, et bb'le tuleb rõhk aeglaselt peale, mistõttu kergem bb jõuab minema lennata enne kui talle maksimum rõhk rakendub. Seda effekti saab igatpidi soodustada:
1. kasuta täissilindrit, et ta hakkaks kohe survet tekitama, kui kolb liikuma hakkab.
2. kasuta tightbore sisetoru, et õhk lekiks võimalikult vähe kuuli vahelt ja seega raskele kuulile rakenduv surve ei langeks
3. kasuta lühikest toru, et surve all olev õhk ei jõuaks lekkida kuuli vahelt, enne kui kuul torust väljas. AEG'l on õhku ikkagi piiratud kogus, erinevalt HPA'st, aga kasutades täissilindrit ja lühikest toru, saab AEG'ga "emuleerida" HPA'd selles suhtes, et õhust kindlasti puudu ei jää.
4. Kasuta rasket kolbi, mille kiirendus oleks aeglane.
5. kasuta pikka vedru, mille surve oleks võimalikult ühtlane kogu kolvi liikumise maa jooksul.
Minu enda kogemuste järgi, ümberehitatud Vintorez DMR 285mm 6.01 sisetoruga (väike toru suure integreeritud summuti sees - nagu real steel relval on ka), mis laskis 2.9J jõuga .4 kuulidega, oleks olnud Eesti mängudel legaalne, kui kronoda 0.2 kuulidega.

Loomulikult saab vastupidiseid meetodeid rakendades ka negatiivse joule creap'i.

« Last Edit: March 31, 2018, 09:11:17 by AndrusK »

ASH

  • Guest
Räägime täitsa tavalistest AEG-dest ja siis SA ja KP piirangutega relvadest .

Nagu BA seotud teemas väitsin on tava automaatidel jõud nii väikesed, et sõltumata relvast ja moonast ei teki probleemi lubatud piiridesse mahtumisega ka pärast uue mõõtmisühikuga mõõtmise alustamist. Kõik automaadi mehed võivad rahulikult oma senise relvaga edasi mängida ! (HPA automaatidega on lihtne keerad aga kraani ja oled lubatud piirides võibolla ka 1 nõks hoppi vaja siis sättida , sest ka see väga väikese erinevusega)

Suuremate jõududega relvade puhul aga tõi Raneli tehtud krono test hästi välja reaalsuse ja tabeli mittesobivuse. Vahe on väga väike, küll aga täpselt nii suur ,et kui uued reeglid näevad ette lubatud jõuks 2,3J ei saa keegi enam relva laiali lõhkumata ja maha tuunimata mängule - mis on ju täielik fiasko sest need relvad on koguaeg mängudel käinud ja probleemi ei eksisteeri . Probleem on praegult eikusagilt välja imetud .
 
Kui nüüd keegi tuleb väitma, et 2,5J on sellepärast liiga palju, et 15 meetri pealt pihta saada on oluliselt valusam kui näiteks 2,0 J-se jõuga siis andke andeks ma naeraks sellise jutu peale väga kõva häälega (see peab olema ikka väärastunult valutundlik inimene ja sellisele ei sobi airsoftimine üleüldse) . Ja et see argument oleks piisav : et mitte vastu võtta kõrgemat 2,5J piirmäära vaid kõik selle relvaliigi mängijad peavad hakkama oma relvi lahti kiskuma ja midagi ringi tegema on ikka täiesti ebanormaalne, ebaõiglane,ülekohtune ja siis tõesti peaks kaaluma kas see jõupõhise mõõtmise vastuvõtmine on ikka õigetel alustel tehtud .

Lõppsõnaks tahan öelda , et ma ei võitle siin teemas otseselt enda pärast - minul on lihtne mina keeran ka kraani kui 2,3J jääb kehtima ja olen sekundiga lubatud piirides .
Aga mind vihastab selline tuim pimesi lahmimine paljude poolt kellel pole asjadest arusaama isegi pärast 6 alafoorumi lehekülge seletamist ja vaidlemist (ja veel argumentidega mis on ainult kaudselt seotud antud küsitlusega või pole seda üldse), enamjaolt mängijate poolt kes mängivad nii ehk naa automaadiga ja lähevad 1,5J piiridesse ning kelle jaoks ei muutu midagi - mis aga ütleksid need inimesed siis kui praegult mõni krono test oleks näidanud raskema moonaga 1,6J (kusjuures m16 pikkuse relvaga keegi testi ei teind .25 ja .28 moonaga) või kui võtta aluseks, et 120m/s .2 moonaga on ju tegelikult 1,4 J ning selle alusel hakataks sundima neid inimesi oma automaate lahjemaks tegema kui nad seda senini olid. Kas siis hakkaks selle teema point paremini kohale jõudma huvitav. Kas hakatakse aru saama ükskord et me ei ürita siin mingeid relvade võimsuseid tõsta ja lubada senisest kuumemaid relvi mängudele vaid et kõik jääks nii nagu on olnud siiani . Ma ei ole küll kuulnud kuskilt ühegi mängu tagasisidest , et keegi kurdaks, et SA ja KP relvad on liialt tugevad olnud , et see oleks nii suur ja läbiv probleem senini olnud . (kindlasti on olnud mehi kelle relv on KUUM ükskõik kelle reeglite kohta , need tuleks muidugi kronotestidega eemaldada - aga siinkohal räägime väga suurtest numbritest)
« Last Edit: March 31, 2018, 10:32:16 by ASH »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Hei, teema pealkiri on KP ja SA snaipri kohta. Automaadi kohta ma ütleks, et minu poolest võiks tõtsta lubatud laskekiiruse 0.2 kuuliga 130m/s peale, s.o. siis 1.7J, sest selliste reeglite järgi tuunitud relvi niikuinii kasutab venekeelne osa Eesti airsoftijatest (ja ka vähemalt osa soomlastest. Ja tsehhid.).

Mis puutub KP ja SA, siis ma natuke mõtlesin selle üle veel. Ja mõtlesin seda, et  oleks tore, kui ei peaks omi relvi ringi ehitama kogu aeg sõltuvalt sellest, et kas tahad osaleda Eesti erinevate orgide mängudel või välismaal.

KP suhtes on senine tava suht selge - 150m/s 0.2 kuuliga, nii seniste eesti kui vene kui ka tsehhide reeglite järgi. See on 2.25J, aga kui me arvestame, et lubatud on kuni 5m/s kõikumist, siis kuni 2.4J ja mitte kriipsuvõrragi üle. Kui me nüüd kuulipildujale lubaks 2.5J, siis see ei oleks ühilduv ühegi teise mänguga mida ma tean. Soome (tstos) minnest uleb kuulipilduja niikuinii 2J peale downgradeda, tsehhi BW on 150m/s (ja HPA relvadele eraldi kronomine).

SA suhtes on seni olnud selline teema, et eesti reeglite järgi on lubatud 150m/s aka 2.25J, vene reeglite järgi 170m/s aka 2.89J. Nii see saab ju ka olema tuleval hooaja avamisel. Selles suhtes oleks tõesti mõistlik, kui eesti reegleid järele aidata. Soome tstos SA snaipri piiriks on ka 2.5J.

Mingi ühekordne ümberehituse vajadus mind ei veena. Kui tahad mängida, siis ehitad, või siis arvestad sellega, et kronotakse väga vähe. Pidev ümberehitamine on aga jama.

ASH

  • Guest
See on 2.25J, aga kui me arvestame, et lubatud on kuni 5m/s kõikumist, siis kuni 2.4J ja mitte kriipsuvõrragi üle. Kui me nüüd kuulipildujale lubaks 2.5J, siis see ei oleks ühilduv ühegi teise mänguga mida ma tean. Soome (tstos) minnest uleb kuulipilduja niikuinii 2J peale downgradeda,

Kui Sina oled nii tihe välismängude külastaja siis mitte keegi ei kohusta sind ka eesti mängude tarbeks seda 0,1J taga ajada , jäta ta oma 2,4J peale . Suurem osa mängivad siiski eesti piires .

Teine suur viga on see et sa endiselt ajad neid tabeli ridasid taga - mis ei vasta reaalsusele ja sellest ei peaks 1:1-le lähtuma. Reaalsed näited ju praegu elust enesest välja toodud ja tõstmise vajadus põhjendatud
« Last Edit: March 31, 2018, 14:09:06 by ASH »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Hei, jõu tõstmise vajadus ei ole hetkel kuidagi põhjendatud:-) Sa ilmselt arvad, et kui osad seadsid oma relvad .2 kuuli järgi häälde ja tegelikult lasevad rohkem, siis peaks energiapõhised reeglid legaliseerima selle tugevamalt laskmise. Ma väidan, et ei pea. Ning, hetkel me veel ei tea, kuidas sellega mujal maailmas läheb, sest paljud airsofti kogukonnad pole oma reegleid kohandanud. Minu arvates on loogiline oletada, et kõvemini laskvaid relvi ei legaliseerita: need reeglid mis on, need jäävad ka jouledesse arvutatuna kehtima. Border Wari kohta näiteks käib selline infolõik HPA relvade kohta:

HPA Players should bring their tournament locks and needed accessories – HPA will be measured separately in separate tent in Jouls in relevant recalculation to game rules limits to avoid Jould Creep…)
HPA replicas without tournament lock seal at chrono can’t be used.

Ehk siis, Joule Creep ei ole vähemalt BW'l legaliseeritud ja lubatud energia arvutatakse hetke game rulede põhjal (mis on m/s 0.2 kuuliga). Kui Eesti kogukonna reeglid lubaks KP'le 2.5J ning sinna kehtiks veel mingi lubatud kõikumine ka, siis kuhugi mujale nende KP'dega nagu ei saakski minna. See oleks mõttetult piirav imo.

ASH

  • Guest
Mind ei koti, nagu enamusi eesti mängijaid , BW reeglid .
Äkki peaks paralleelmõõtmiseks hoopis kuuli lennu kauguse võtma kui mingit võrdsust tahetakse taga ajada . Olenemata moonast ja relvast kuul üle 60meetri lennnata ei tohi sest .2 150ms seda ei suuda . Vot see oleks võrdne ja edu siis tuunimisel. Kui jutt käib puhtalt m/s järgi ja nagu see siiani meil käind on , tuleks Jouli taga ajamine selle põhjal ära unustada.

Rohkem ei vaevu vastama sarnasest liigast argumentide vastu...

Offline Tammsand

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
no siis on ju easy... varem oli süsteemis "auk" ja asi läks läbi, nüüd ei lähe :) vso-mutt
AIRSOFTER.EE
airsofter.ee

ASH

  • Guest
no siis on ju easy... varem oli süsteemis "auk" ja asi läks läbi, nüüd ei lähe :) vso-mutt

Mis auk ? Täitsa pe***s , ikka veel ei jõua kohale ?

ASH

  • Guest
Hei, jõu tõstmise vajadus ei ole hetkel kuidagi põhjendatud:-) Sa ilmselt arvad, et kui osad seadsid oma relvad .2 kuuli järgi häälde ja tegelikult lasevad rohkem, siis peaks energiapõhised reeglid legaliseerima selle tugevamalt laskmise. Ma väidan, et ei pea. Ning, hetkel me veel ei tea, kuidas sellega mujal maailmas läheb, sest paljud airsofti kogukonnad pole oma reegleid kohandanud. Minu arvates on loogiline oletada, et kõvemini laskvaid relvi ei legaliseerita: need reeglid mis on, need jäävad ka jouledesse arvutatuna kehtima. Border Wari kohta näiteks käib selline infolõik HPA relvade kohta:

HPA Players should bring their tournament locks and needed accessories – HPA will be measured separately in separate tent in Jouls in relevant recalculation to game rules limits to avoid Jould Creep…)
HPA replicas without tournament lock seal at chrono can’t be used.

Ehk siis, Joule Creep ei ole vähemalt BW'l legaliseeritud ja lubatud energia arvutatakse hetke game rulede põhjal (mis on m/s 0.2 kuuliga). Kui Eesti kogukonna reeglid lubaks KP'le 2.5J ning sinna kehtiks veel mingi lubatud kõikumine ka, siis kuhugi mujale nende KP'dega nagu ei saakski minna. See oleks mõttetult piirav imo.

Ei andnud kuidagi rahu, et miks see BW reeglite esile tõstmine nii tähtis on . Lugesin siis kah seda lõiku , milles nuss ? kronotakse .2 moonaga hop maas , ainult kaalu piirang maks .30g toetusrelvadel (täpselt sama mis meil aluseks praegu võetud Jouli põhisele mõõtmisele minnes ) . Mingit jõu (Jouli) taga ajamist ei toimu - kõik jumala mõistlik ju - ehk siis BW-l täiesti lubatud 2,5 J välja laskev relv(sest Jouli ei arvestata) mis kronodes .2 moonaga 150m/s piirides (v.a. HPA platvormid), nii nagu meie arutelu siin käib hetkel - tava AEG platvormide ümber .
Selgelt keelatud kõik KÕVAD moonad - mis on palju olulisem kui mingi 0,2 Jouli erinevusi mingis tabelis - sest see on suurem mõjutav faktor asjade purustamisel ja inimesele haiget tegemisel .
   Palun lõpetage teema segasemaks ajamine . Kui keegi ei suuda mõne minu argumendi vastu teist põhja omavat kõrvale panna või senini esitletud argumenti ümber lükata siis jätke kommentaar tegemata .

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Hei ASH, see BW joulede teema on mailis, mis saadeti mängijatele 20 märts. Aeg järjest edeneb ja järgmine BW on juba 2 nädala pärast (kahjuks jah sama nädalavahetus kui Eesti hooaja avamine, kahju aga mis teha). BW foorumis oli vahepeal juba iga teine postitus HPA kohta, see mail tegi siis asja selgeks. Reegleid nad pole veel uuendanud.

BW10 TF Final Pregame Information Package

Dear Task Force Player,

 

We hope you are doing well, and train hard to get ready for the upcoming Border War 10.

We would like to share with you latest information regarding game preparation:

/ .. /

HPA Replicas

HPA Players should bring their tournament locks and needed accessories – HPA will be measured separately in separate tent in Jouls in relevant recalculation to game rules limits to avoid Jould Creep…)

HPA replicas without tournament lock seal at chrono can’t be used.

New features and improvements based upon your suggestions and wishes

Based upon the given feedback from last year we have made some changes we would like to share them with you.

/ .. / jne

ASH

  • Guest
me ei räägi ju siin HPA-st
vaid kõik kõvemini laskvad AEG-d on teemaks.

Ja endiselt , miks peaks Eesti reeglid olema mingi võõrriigi milsim eventi järgi seatud kui ka seal riigis tavamängud on võibolla täiesti teiste reeglitega . Äkki teeks asja loogiliselt ja hästi , mitte mingi ürituse reeglite järgi kuskil kaugel.