Author Topic: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014  (Read 4557 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« on: February 24, 2014, 12:06:48 »
Ilusat Vabariigi aastapäeva kõigile!!!

Kas tõesti on sõdalastel veel emotsioonid nii kõrged ja ei saa värisevate kätega kommenteerima tulla sellist suurt ja võimsat lahingpäeva?
Oli ju näha, et korraldaja on vaeva näinud ja tõelise suursündmuse korraldanud. Siis võiksime ju omaltpoolt kasvõi aitäh õelda.
Minu poolt sügav kummardus korraldajatele ja kõigile sõdalastele!!! Rõõm oli näha nii suurt seltskonda.

Korraldaja helikopter tegi kõva tööd (ja milline kütusekulu…), küll mitte just siis kui meie väiksel (viiene) tiimil teda kohe vaja oli. Nimelt hilinesime kopteri maandumisplatsile ja palusime kopeteril naasta, aga kostus vastus – ei teeninda praegu-hõivatud. Täitsa mõistan, olime ise süüdi vale orienteerumisega, ning ega kopter saagi kohe ringi pöörata tiheda metsa vahel ja tule all, et iga soovi täita.

Küll aga oli õnn meie tiimil näha kuidas kukkus taevast alla kosmoselaeva tükk, otse meie ette.
Kuna kopteri maandumisplatsile Bravo hilinesime tükki üle andma, siis kiirustasime ja jõudsime õigeks ajaks Alpha platsi juurde. Aga kopteri 8 minutise saabumise jooksul toimus meil äge maandumisplatsi lahing meist mitu korda suurema venetiimiga ja langenuna loovutasime meile nii kalliks saanud suure uraanisisaldusega kosmoselaeva tüki. Siis vaatasime langenutena kadedate pilkudega kuidas venetiim ja Airsoftclub tiim oma tükid kopterile üle andsid.


Just siis kui mul fotokas koju ununes toimusid kõige võimsamad vaatepildid kus toimus võimas koalistioonivägede pealetung või suuremad tiimid tormijooksuga tegid.

Lahe moment oli kui mäe vallil augus kükitasin salve laadima ja üle õla vaadates nägin umbes 15m kaugusel kahte noort sõdalast mind sihtimas. Aga õnneks nad kohe ei näinud, et kas olen oma või mitte. Palusin siis side vahendusel minust pisut eemal varitsuses tiimikaaslast, et ta mu seljatagulased maha võtaks. Kuni ta snaiperina ühe seljatagulase maha sai jõudsin salve alla, keerasin end ringi et teine ka maha võtta, aga noor sõdalane oli minust kiirem – tubli töö. Paistab, et Mareki Sõjakoolist väljuvad osavad võitlejad.

Korraldusest meeldis ka see väga, et oli palju erinevaid tiime ja sai tegutseda vabalt omas rütmis ning samas sai admin sidet pealt kuulates suunduda järgnevale maandumisplatsile lahingusse. Kuna territoorium oli seekord väga suur, sai selle 5 tunni jooksul 3 kilose automaadiga mõnusa füüsilise koormuse.   

Kontakte oli piisavalt palju, jäime ise varitsuse ohvriks ja nõelasime ka teisi tiime.

Selline SUURLAHING meelitas välja ka sõdalasi, keda pole ammu näinud.
Isegi Välgatus oli kohal. Oma kogemus ja olen nii mõneltki kuulnud, et see Mees tuleb eitea kust ja niidab osavalt. Ma ei saa aru kuidas Ta suudab oma suure lihasmassiga nii osav olla. Lahingpäeva lõpupoole ütles Ta, et niitis mind KOLM korda. Vaat kui hea, et sain oma kohalolekuga ka kellelegi märklauaks olla ja ka ise lahedaid lahingelamusi nautida.

Kahjuks oli Koalitsioonivägede baas nii kaugel, et sinna jõudsime alles päeva lõpuks, supi lõhn oli ilmselt juba ammu hajunud, aga ilus oli vaadata kuidas Sõjakooli kasvandikud baasi valavasid.

Mis see peaauhind oli ja kes selle sai ning mille eest?

« Last Edit: February 24, 2014, 12:28:58 by Margus »

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« Reply #1 on: February 24, 2014, 13:01:34 »
ilusat Vabariigi aastapäeva!

Väga hea üritus oli sai paraja koguse tulistada,luurata ja orienteerumist harjutada.Korraldaja on tublit tööd teinud.Kaks isikut kes olid minuga kaasas ja ei olnud enne veel seesugustel üritustel käinud said softi pisiku külge ning ootavad juba uut üritust.kõige huvitavam on see ,et tulistamist oli palju aga ma sain ainult ühe salve tühjaks teha.

korrata!
 
****

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« Reply #2 on: February 24, 2014, 13:12:20 »
Alex - paistab et oled täpne laskja - ei raisanud kuule niisama. Või oli Sul see 2000-ne salv? Mul näiteks läks ligi 1500 kuuli (umbes 4 salve).
« Last Edit: February 24, 2014, 13:14:58 by Margus »

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« Reply #3 on: February 24, 2014, 13:40:24 »
tavaline hi-cap.optika oli peal küll aga arvan et algaja õnn
« Last Edit: February 24, 2014, 18:54:07 by Alex11 »
****

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« Reply #4 on: February 25, 2014, 19:43:54 »
Käisin minagi oma esimesel suuremal mängul. Kuna kampa polnud kokku ajada, siis olin koalitsioonivägede poolel. Olin enamuse ajast noorematega kaitses künka peal ja osalesin ka mõnes patrullis.
Kuna oli minu esimene üritus, siis ei pruugi tagasiside olla sada protsenti pädev, aga üritan siiski.
Miinused
1.Oleks tore, kui mänguala kaart pannakse ka üles koos mänguteatega.
Isiklikult pole ennem olnud au männikul ringi põrgata ja oleks soovinud endale enne selgeks teha mänguala piirid.
Loomulikult oleks saanud ju korraldaja poolt pärida, kuid temalgi olid käed jalad tööd täis ja polnud mõtet segada.
Patrulli ajaks anti kaart ja see mure lahenes.
2. Baasikaitsjatel oleks võinud rohkem olla liikumist. Mõistan, et see polnud ala team deathmatch mäng, kuid pean tunnistama, et kui ma seal poolteist tundi järjest põlvel künka ostas postil olin, siis hakkas kohati päris jahe. Kuna oli kaasatud ka nooremad mängijad, siis nägin 2-3 võitlejat märgades tossudes külmetamas. Loomulikult võib selle koha peal öelda, et pole olemas külma ilma, on valed riided aga siiski.
Positiivne.
1.Mängu formaat mulle meeldis. Ei olnud nagu rambo film, et õhus on pidevalt suur raskemetalli konsentratsioon.  Nägin vist kokku 3 korda vastast, kahel korral laskekaugusest väljas.
2. Nooremad (vähemalt need, kellega ma patrulli sattusin) võtsid asja tõsiselt. Kaart anti minu kätte ja kui oli tarvis vaadata, siis kohe minust eelmine mees näitas käega, et oh seal kena auk ja võsa, lähme peatume seal. Pealegi oli poistele selgeks tehtud malelaud, ringkaitse jne. Hea töö, kes iganes nendega tegelenud oli
3. Kopter oli vinge. Ma usun, et need kaks euri, mis ma ühele laigulises mehele andsin, rändas otsapidi kopteri paaki, aga sellised asjad annavad lisaväärtust.
Üldjoontes tore üritus. Teine kordki oleks nõus enda vasasku käe ümber siduma orantši teibi.

Offline insener

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
  • Stay low, go fast
    • View Profile
Re: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« Reply #5 on: February 25, 2014, 22:37:06 »
Panin tähele , et päris mitmel inimesel olid kaamerad , kuid pole näinud veel ühtegi videot...

Offline Shemagh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« Reply #6 on: February 25, 2014, 22:58:16 »
Tore oleks muidugi ka korraldajatepoolset tagasisidet lugeda

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Op. Eagle Eye @ Männiku 23 veebr 2014
« Reply #7 on: February 26, 2014, 20:38:24 »
korraldajad lendasid vist kopteriga minema, Kanaaridele puhkama:)))
Pronksi poes polnud neist ka täna ühtegi, tahtsin tänamas käia hea lahingu eest! Kui nad naasevad, siis leiavad sealt suure kommikarbi.