Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160627 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mõistatus
« Reply #240 on: May 04, 2019, 09:52:22 »
Tänud kiire vastuse eest!!!, eks selleks saab ka kindlasti kasutada. Mudast läbimiseks, aga teatud tingimustes oli see veel tähtsam, kus ilma palgita võisid elu kaotada...
 
Kuna Scuall loobub tasuta pääsmest, siis on võimalik veel vastus anda, milleks meie palki kasutasime. 

Offline Märt95

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #241 on: May 05, 2019, 12:20:52 »
Asendas ehk päästevesti?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #242 on: May 05, 2019, 21:09:54 »
Asendas ehk päästevesti?

Eks päästevestina saab ka kasutada, aga ootan teist vastust. Suund on õige, vihje: vesine

Sellist ilmastikunähtust ilmselt meie kliimas pole, esineb ilmselt ainult põhja poolsetel veekogudel...

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #243 on: May 05, 2019, 21:32:14 »
Hoidis masinat jääauku vajumast?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mõistatuse vastus
« Reply #244 on: May 06, 2019, 08:48:26 »
Tänan, kes proovisid, neile kõigile kolmele tasuta pääs mu mängule, ise valid millal realiseerid.
Täiesti mõistetavalt oli seda raske teada kuna meie kliimas sellist jääsuppi ei esine.

VASTUS:

See on huvitav sõiduk, vees ujus vaid nii kiiresti kui roomikud jõudsid ringi käia, arvan, et kiirus vees võis olla kuni 10 km/h.
Tundrasse sõites oli ületamatute järskude nõlvadega mägede vahel järved, kus osa jääsupist sai läbi sõita-ujuda, aga oli ka sellise tihedusega jääsuppi, kus roomikud käisid küll ringi, aga edasi ei liikunud.

Kohati oli järvel 2-3 meetri sügavusega sellise tihedusega (nagu väga vedel pudru) jääsupp, kus roomikute ringi käimine ei viinud sõidukit edasi vaid seisid paigal.
Siis ei aidanud muu kui palk.

 Poleks päästnud vette hüppamine ja põgenemine kuna sellises jääsupis pole võimalik inimesel pinnal püsida ilma abivahendita, nagu soos. Selle aja raadioside inimtühjas kohas ilma elektrita poleks ka aidanud.

PALK:
Siis kinnitasid palgi sõiduki etteotsa roomikute külge, said sõita üle palgi sõiduki pikkuse, tõstsid palgi tagant ette ja sõitsid jälle üle palgi, jne. Palgil olid konksud küljes, nii sai kiiremini kinnitada roomikutele, polnud vaja siduda.

Palk vähemalt püsis jääsupis paigal. Nii võttis lühikese järve ületamine üle tunni aja.
Sellist vastust ootasin mõistatusele.

Kirjeldan natuke seda sõidukujukit  ja põnevat elu vene sõjaväes, nõrganärvilistel pole soovitav lugeda:

Sellise sõiduki ronimisvõime oli hea, mootor oli vist GAZ 51 oma, aga võimust järsakust ronimisel küllaga.

Rooli asemel kaks kangi. Kiirus piisav, et põhjapõdrale järgi jõuda ja ta maha saada. Põdrast jätkus neljale tundras seiklejale nädalaks.
Ma ei tea miks mind valiti kaasa 2 aastase farmis teenistuse ajal pooleks aastaks tundrasse.

Vene keel oli mul kehva, toitu valmistasin kehvalt, isepäine - dedovtsina väärastunud kiusamis ja mõnitamis tavadele hakkasin vastu füüsiliselt, kuigi siis oli mul veel löök nõrk ja karates alles roheline vöö, kumites ainult üks karikas. Miks minusugune juhm kaasa võeti kui valik oli palju parem, ei tea...

Inimasustustest mitusada kilomeetrit eemal tundras sain osaleda koos ukrainlasest madruse ja kahe ukrainlasest ülemusega. Püüdsime võrkude ja spinnadega ja talvel jääaugul tõmmitsaga punast kala (mingi lõheline, vist paalia http://www.kalapeedia.ee/3773.html
), soolasime puidust tünnidesse, helikopter viis ära ja saadeti Ukrainasse. Ei mäleta kas raha teenimise või mis eesmärgil.

Elu oli huvitav, tundrasse kohale jõudes paistis vaid maja antenn, terve päevaga saime I kordse maja välja kaevatud, üldpinnaga umbes 30m2. Elektrit tegime vaid õhtuti genekaga, et saaks raadiosides teatada, et kõik ok.

Ma ei mäleta, millega ma kokana puupliiti kütsin, puid ju pole seal. Teine madrus oli sõiduki juht ja mina kokk. Niipalju erinevaid liha sorte pole ma veel söönud, ei mäleta, et oleks palju midagi muud liha kõrvale söönud. Põhjapõdra, väga erinevate lindude, punase kala valik oli suur.
Mõnusaim oli soome saunast otse järve kasta.

Kui hiljuti uudistest võis lugeda jääkarude rohkuse üle, siis ma ei näinud 2 a jooksul ainsatki
https://forte.delfi.ee/news/maa/venemaa-kaitseministeerium-lubas-novaja-zemlja-elanikke-jaakarude-eest-kaitsta?id=85331921


Kuigi karudel oleks olnud lihtne meid ära noppida, relv poleks aidanud, karu lähenemist poleks näinud kui kohati tuiskas nii, et väljasirutatud käe sõrmi ei näinud. Aga toast 100m kaugusel lauta tuli ikka minna, loomad ootasid.
Kui mõni oli nõus aitama, siis läksime koos nii, et kõis omavahel ära eksimise vältimiseks ja karjudes julguse tõstmiseks. Sageli olid sellised tormid, et taevas oli selge päikseline, aga tugev tuul keerutas maapinna kohal umbes kuni 4 m kõrgusele lund nii tihedalt, et nähtavus oli kuni 20cm.


Küll aga jooksid päris mitmed ise tundrasse jääkarult lohutust saama , kes ei pidanud vastu dedovtsina nõmedustele. Nii hukkus 2 a jooksul 7 madrust. Aga jääkaru üldiselt ei päästnud õnnetut hinge, ei murdnud inimest maha, võttis vaid käe või jala, nii pääsesid lohtutust otsinud vähemalt invaliidina kodusele ravile....
 
Ma olin üldiselt nõrk võrreldes tugevamatega, aga vähemalt hakkasin füüsiliselt vastu, olenemata peksasaaamisest või andmisest, siis jäeti rahule ja elasid normaalset elu.
 
_________________________________________________________

Pole senini aru saanud, et miks ma airsofti fännan, mis on mulle jäänud vajaka? Kas lapsepõlves sai oksaga vähe „lasta“, kotkapoja võistlusel sain AK salve laadimises I koha, aga AK-d vaid vaadata, AK-d sain ainult näppida sõjaväe utsebkas (õpperood 3 kuud) mõned korrad, rohkem pole saanud relvi näppida.
Tundras nägin pealt vaid AK laske ulatusi ja võimsust kui ülemused ka üle pika järve põtradele pihta said...
Põnevam kui seriaalis „Elu allpool nulli“. 
_________________________________________________________

Farmis teenides lüpsime 2xpäevas koos kumbki 15 lehma, rekordiks jäi 15l 15 minutiga, ehk liiter minutis. Tamp oli taga, sest lasteaed, kool ja ülemused ootasid piima. Ülejäänud sõjaväe osad tegid putru kondentspiimast.

Lisaks piimale, kohupiimale, juustule nautisime pidevalt sea ja loomaliha. Sigu tapsime koos lätlasest madrusega 1,5 a jooksul 11,7 tonni. Isetehtud erinevad veri -, grill ja tanguvorstid olid nämmad. Kõige omapärasem ukrainlasest ülemuse lemmik delikatess oli sea maos ca 24h keedetud kõiksugu rõvedused krõmpsuvad asjad (kõrvad, kamarad, saba...), jahtunult lõigates maisutasid. Olen näinud sellist toodet ka meie kaubanduse lettidel. Jõuluks serveerisime ülemusele grillitud põrsa, mis tegelikult pole üldse nii maitsev oma vesisuse pärast kui täiseas sea liha.

Siis ma ei teadnud, et kodustele pole mõtet kõike kirjutada, pole mõtet vanemaid liialt muretsema panna. Kirjutasin, et mind pandi leivatehase saalis keset saali ja siis hakkasid vanem teeninud mind ükshaaval ründama kuna oldi märgatud, et oskan midagi natuke. Selline hobi oli just mägirahvaste (kirgiisid, usbekid, tadzikid) madrustel, neil millegi pärast hakatakse võitluskunstidega varajasest noorusest tegelema. Vähemalt ei rünnatud korraga ja ma ei mäleta kas ma tohtisin peale jäikade (pehmeid siis veel ei osanud) plokkide ka vastu lüüa. Aga olin just õnnelik, et sain olla liikuv kaitsev poksikott mitte ei pidanud teiste sokke pesema ega hambaharjaga wc potti pesema. Kui teisi utsebkalasi tervitati jalalöögiga tagumikku, siis mind viisakalt kättpidi.

Kuna see saar oli n.n. tuuma poligooniga (umbes 500m eemal asus) salatsoon, siis koju ei tohtinud kõike kirjutada, ükski kiri ei jõudnud koju avamata, selleks oli eraldi kirjade lugemise rood.

Elu vürtsitas veel laudas samaka villimine, mille kogu protsess kestis vist umbes 2 nädalat, kohupiima ja juustu valmistamine, mõned tunnid vanglas istumist kuna unustasin linnas kulpi visata ohvitserile. Aga ülemus ostis mu kiirelt välja poole seaga, et jõuaksin õhtuseks lüpsiks ikka lauta.

Minule andis vene sõjavägi hea kogemuse ja õpetused kogu eluks, just elusolendi erinevatest töötlemisvõimalustest söögilauale jõudmisel, lüpsmine on siiani käpas.

Küll naerdi mind välja maal kui läksin oma meetoditega appi siga tapma. Maa talus riputati siga elusana tagajalgupidi rippu ja siis torgati, et kogu veri välja jookseks. Sõjaväes masstoodangu puhul polnud niipalju aega mängida, jalgel seale paigale jäämiseks kualdaga (eesti keeles vist suur metallist haamer) otsa ette, peale torkamist jooksis taarudes ise tühjaks. Maal eemaldati karvad kuuma veega, sõjaväes polnud aega kuuma vee jaoks, leeklambiga sai kiiremalt, jne 

Kui viitsisid siia lõpuni lugeda, siis said ehk mingi ettekujutuse millise huvitava elamuse oli võimalik saada vene sõjaväest.

Sellise toredad mälestused vene sõjaväest ja sellest sõidukist.
« Last Edit: May 06, 2019, 09:25:58 by Margus »

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #245 on: May 08, 2019, 13:17:12 »
No oli päris põnev lugemine lõunapausil. Sellised jutud mulle meeldivad. Arvan siiani,et heaeluühiskond teeb inimestele karuteene kui peaks eluolu järsult muutuma.


Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #246 on: May 08, 2019, 20:20:40 »
No oli päris põnev lugemine lõunapausil. Sellised jutud mulle meeldivad. Arvan siiani,et heaeluühiskond teeb inimestele karuteene kui peaks eluolu järsult muutuma.

Ellu jäävad vaid tugevamad sellisel juhul ja võib olla ongi nii parem.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kapist välja?
« Reply #247 on: May 20, 2019, 10:31:24 »
2018a  alguses mõtlesin, et ehk tuleme kapsit välja.

Eks neile, kes harva mängivad, neil suva palju on meid ja kas meist teatakse midagi. Aga need kes aktiivsemalt tegelevad airsoftiga tahavad rohkem mängukaaslasi ja et kui mõni tavakodanik meid metsas näeb, ei teataks hädaabisse sõjaseisukorrast. Võiksime ju endast rohkem teavitada. Muidugi ei julgenud ma seda teemat siia üles panna, oleksin jälle siin peksa saanud :).

Õnneks tegid sõbralikuimad ja humoorikamad head pärnakad otsa lahti ja tutvustasid meie hobi eelmise aasta alguses ja selle alguses Pärnu Postimehes.
Tore, et ma ainukesena sellises suunas ei mõtle ja tegutse, see annab julgust juurde kui mitmekesi tegutseda samas suunas.

Tahtsin alguses selle koristuslahingu teha eelmise aasta sügisel, aga siis tuli lumi prahile peale ja lükkasime Silikaadiga selle maisse.

Õnneks teeb ka Militaarseiklus head ja vajalikku tööd meie hobi tutvustamisel.

Kui seni on mõne ala omanik keeldunud meist, siis nüüd võid saata delfi lingi (https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=86249919 ), et aitame ka koristada. Ei tea kas see pehmendab alade omanikke, aga proovida ju võid... Et võibolla mõni ala omanik ja tavakodanik mõistab meid nüüd paremini...

Jah, meie hobi miinuseks on maha jäävad kuulid, mille pärast paljud omanikud keelduvad ja paljud meist tegelikult kasutavad biolagunevaid kuule....
Kas peab paika, et biolagunev kuul laguneb ka relvas kiiremini ja tekitab takistusi relvas?

Edu uute alade rakendamisel...

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Kapist välja?
« Reply #248 on: May 20, 2019, 15:40:06 »
Jah, meie hobi miinuseks on maha jäävad kuulid, mille pärast paljud omanikud keelduvad ja paljud meist tegelikult kasutavad biolagunevaid kuule....
Kas peab paika, et biolagunev kuul laguneb ka relvas kiiremini ja tekitab takistusi relvas?

Edu uute alade rakendamisel...

Enamik (kui mitte kõik) BA ja DMR mängijad ei kasuta bio kuule, sest rasket normaalse kvaliteediga bio kuuli ei ole saada lihtsalt.
Samas biolagunev on airsofti maailmas väga umbmäärane mõiste ja seda on isegi siin vist varem käsitletud. Sisuliselt ei ole mingeid nõudeid, mille põhjal võib kuulipaki peale biolagunev kirjutada, ehk siis ostad bio kuuli ja tegelikkuses võid saada täiesti tavalist plastikut veidi krõbedama hinna eest.


Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #249 on: May 20, 2019, 16:12:57 »
Enamik bbsid peaks olema tehtud suurelt pla plastikust lisanditega.
Toodetakse maisist ja sihteliselt ohutud keskkonnale, juhul kui loomad linnud neid ei söö.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #250 on: May 21, 2019, 11:28:58 »
Non-biodegradable BBs are usually made from a plastic called Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS). ABS plastic is chemically constructed from a compound with a molecular formula of (C8H8•C4H6•C3H3N)n.

Biodegradable BBs are usually made from a plastic called polylactic acid or polylactide (PLA). PLA plastic is constructed from natural resources and renewable materials including corn products and certain starches with a molecular formula of (C3H4O2)n.

PLA BBs cost more than ABS BBs but are environmentally friendly, are more water soluble than ABS BBs, and break down into water and carbon dioxide in about 47 to 90 days in industrial recycling facilities or a bit longer under the right environmental conditions outdoors.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #251 on: May 21, 2019, 12:18:59 »
Ongi, peab eelistama kvaliteet tootjaid, mitte solgimüüjaid.
Alati on võimalik tootjalt küsida millest bb koosneb. Normaalsed oskavad seda ka öelda.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mängud suveni veab keegi välja?
« Reply #252 on: November 27, 2019, 16:03:35 »
Kas keegi plaanib meile mänge teha Tallinnas ja Harjumaal, sellel vaiksemal (airsoftis) pimedamal külmemal ajal???

Kuidagi vaikseks läheb. Näpud sügelevad...
Mul omal on mitme ala omaniku ja RMK-ga juba pikemad läbirääkimised, mis kuidagi kaua venivad.

Looooodetavasti tuleb uusi korraldajaid või keegi vanake ka teeb?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Pühapäeval mäng klubi vastu
« Reply #253 on: December 05, 2019, 10:36:33 »
9 kohta on vaba pühapäeval Tallinna servas toimuval mängul.

Mängime ühe osava klubi vastu. Lihtsad mängud, tasuta.
Hea võimalus saada kogemusi tugevate mängijate vastu. Neid 10 ja meid ka kuni 10.
 Koguneme kell 9:30, alustame 10 paiku. Tegin sellel alal 4 a tagasi esimese kolmapäevaku.

Kui huvi, saada kiri ja saadan täpsemad andmed.
margus1701@hotmail.com

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Pühapäeval mäng klubi vastu
« Reply #254 on: December 06, 2019, 13:16:57 »
8 kohta veel vaba


9 kohta on vaba pühapäeval Tallinna servas toimuval mängul.

Mängime ühe osava klubi vastu. Lihtsad mängud, tasuta.
Hea võimalus saada kogemusi tugevate mängijate vastu. Neid 10 ja meid ka kuni 10.
 Koguneme kell 9:30, alustame 10 paiku. Tegin sellel alal 4 a tagasi esimese kolmapäevaku.

Kui huvi, saada kiri ja saadan täpsemad andmed.
margus1701@hotmail.com