Author Topic: Starõi Krõm tagasiside  (Read 59619 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #75 on: April 15, 2014, 10:48:47 »
Väike olukorra video sellest kuidas ROE ei toiminud. Tegemist ajaga PEALE baasi ümber kolimist, ehk siis oleks pidanud olema piisavalt aega harjuda ROE-ga.
Olukord: istusime oma campis juba mõnda aega. Kaugelt oli näha vastast metsa all liikumas. Meil olid kõik relvad maas/puu najal ning neid EI saanud näha üle valli. Paar meie mehe pead oli vallist nende poole vaatamas. Hakkasin lindistama meeste arutelu, kui täpselt sel hetkel tulid valangud sisse. Tõlget ei hakka lisama, sest enda vene keel ei ole just kõige parem.

NB! Video on nähtav ainult lingi alt, ei ole avalik.

Starõi Krõm probleem
« Last Edit: April 15, 2014, 10:50:12 by Bjorn »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #76 on: April 15, 2014, 11:02:33 »
Meil olid kõik relvad maas/puu najal ning neid EI saanud näha üle valli.

.. ehk siis relvad ikkagi olid. Järelikult saite asja eest.

EDIT: See on minu arvamust lihtsalt, ma ei näe probleemi selles kui jääme eriarvamusele siin.

EDIT2: Natuke rohkem selgitust siiski.
Reaalses elus, kui tsiviilid oleks maha lastud ja siis sealtsamast relvad leitud, siis poleks kellegi mingit kobisemist olnud. Relvastatud isik ei ole rahulik elanik.
Kui teil TÕEPOOLEST poleks tol hetkel relvi olnud, siis oleks võinud pahandada. Aga antud hetkel ütleks, et venelastel läks, küll kobina peale, õnneks likvideerida ohtlik relvastatud jõuk.

Ash oli ka eespool nördinud, et tsiviilid lasti tihti ära, enne kui nad midagi teha jõudsid. Minu arust, kui nad plaanisid kurja teha, siis see oli koalitsiooni õnnestumine, kui nad enne ära nopiti. Kui tsiviilid tõepoolest plaanisid rahulikku tegevust a la infrastruktuuri rajada, siis on pahameel kahtlemata õigustatud kui enne maha lasti.
« Last Edit: April 15, 2014, 11:36:58 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #77 on: April 15, 2014, 11:09:40 »
Meil olid kõik relvad maas/puu najal ning neid EI saanud näha üle valli.

.. ehk siis relvad ikkagi olid. Järelikult saite asja eest.

Seega sinu väite kohaselt peaks AFG-s ka kõikidele tuld andma, sest neil ju ka relvad koju peidetud? Antud hetkel olime ürituse reeglitega täiesti 100% kooskõlas. Meil olid relvad avalikuse eest peidetud, tuli avati teadmata, kas ja kus nad meil on. Meie poolt vastu ei lastud. Usun, et sa mõistsid väga hästi, mida vestlus sisaldas.

Mis minul või sinul märkamata jäi?

B.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #78 on: April 15, 2014, 11:10:42 »
Videode rubriigis ka olemas, aga kuna aktiivne teema, siis kopeerin siia kah:

Paar märkust.
....

Tore et ka mina olen filmile jäänud, tänud.
Paar kommentaari - ma saan aru, et lahinguärevuses on emotsioonid laes, aga arvestades omi kogemusi antud mängult oli lihtsalt koomiline, kuidas keegi kuulipildur vastast üle laskmises süüdistas ja süüdistas, et pimelaskmist tehakse.

Näiteks öisel varitsusel, kui sain peale intensiivset tulevahetust surma ning mul punane lamp põles, sain ma ikka mõnuga plastikut, kuni Bjorn sa ise kommenteerisid opfori keskel, et ärgem ikka punaseid tulesid laskem. Arvestatavalt plastikut sain ka siis, kui opfor meie baasi marssis ja ma surnuna baasi keskele suundusin, aga selle üle ma tegelikult ei kurda, kuna lahing käis ning igal poole ümberringi olid võitlejad. Ehk siis, rohkem külma närvi on alati abiks.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #79 on: April 15, 2014, 11:59:58 »
Videode rubriigis ka olemas, aga kuna aktiivne teema, siis kopeerin siia kah:

Paar märkust.
....

Tore et ka mina olen filmile jäänud, tänud.
Paar kommentaari - ma saan aru, et lahinguärevuses on emotsioonid laes, aga arvestades omi kogemusi antud mängult oli lihtsalt koomiline, kuidas keegi kuulipildur vastast üle laskmises süüdistas ja süüdistas, et pimelaskmist tehakse.

Näiteks öisel varitsusel, kui sain peale intensiivset tulevahetust surma ning mul punane lamp põles, sain ma ikka mõnuga plastikut, kuni Bjorn sa ise kommenteerisid opfori keskel, et ärgem ikka punaseid tulesid laskem. Arvestatavalt plastikut sain ka siis, kui opfor meie baasi marssis ja ma surnuna baasi keskele suundusin, aga selle üle ma tegelikult ei kurda, kuna lahing käis ning igal poole ümberringi olid võitlejad. Ehk siis, rohkem külma närvi on alati abiks.

Jah, teades, et tuleb öist (pimedal ajal) madistamist, oleks võinud olla soovitus üleval, et punased lambid kõigil kaasa. Öösel ilma punase lambita on ikka väga keeruline eristada surnuid elavatest.
Lisaks - olen ise kasutanud palju seda varianti, et surma saades esiteks karjud kõvalt, et said pihta. Teiseks, liikudes "hot zone-st" välja siis iga natuke aja tagant karjud: "Surnu liigub". See on siiamaani andnud väga häid kogemusi, eriti linna lahingus kus "itši fingerid" tahavad kõike ja kõiki lasta, kes liigub nurga tagant välja. See rahustab maha ning üldiselt lubatakse surnud viisakalt läbi ning tehakse mõtteline paus tulevahetuses.

Antud üritusel väga harva kuulsin, et oleks pihta saamist häälega teada antud. Ikka üldiselt tõusti ja lahkuti. Siis ei saagi aru, kas üritatakse taganeda või lahkuda surnuna. On mõlemat varianti korduvalt nähtud. Ühel juhul kirud, et miks üle ei lasknud, teisel juhul vabandad, et sorry, lasin uuesti. 

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #80 on: April 15, 2014, 12:42:12 »

Antud üritusel väga harva kuulsin, et oleks pihta saamist häälega teada antud. Ikka üldiselt tõusti ja lahkuti. Siis ei saagi aru, kas üritatakse taganeda või lahkuda surnuna. On mõlemat varianti korduvalt nähtud. Ühel juhul kirud, et miks üle ei lasknud, teisel juhul vabandad, et sorry, lasin uuesti.

Jah, oli inimesi, kel rätikut ei olnud. Minul siiski oli ja ma kasutasin seda. Ehk siis, vastase eksponeeritud punast rätikut ei näe = pimelaskmine? Öösel aga - kui ma poleks varitsusel oma lampi põlema pannud ning oleks vaikselt minema kõndinud, võimalik et ma poleks ühtki kuuli saanud. Minu punane lamp oli aga ideaalne sihtmärk mille pihta lasta ja seda võimalust õhinal kasutati. Võimalik ka, et laskjatel olid toonitud prillid ja nad ei eristanud värve, ei tea.

Viimasel missioonil, kui ma olin pihta saanud, siis ma lihtsalt tõusin püsti ja kõndisin minema ja tulemuseks oli täielik vaikus. Keegi ju ei näinud midagi:-)
« Last Edit: April 15, 2014, 12:52:02 by AndrusK »

Offline EleCTriC1

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #81 on: April 15, 2014, 12:48:16 »
Ei maksa vinguda. Kui mässulised telkidejuures einestavatele võitlejatele tuld avasid kaevikutest ei hoidnud keegi relva seal käes, olid ka kõik puu najal.
Mäletamist mööda me ei vingunud selle üle.

Ei saanud aru mida sa venekeelt kõnelevale härrale selgeks üritasid teha. (sa tead mis asi on õigesti... sa tead mis asi on õigesti?)
« Last Edit: April 15, 2014, 12:51:14 by EleCTriC1 »
No. 123

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #82 on: April 15, 2014, 12:58:32 »
Tsiteerin Björni:

Ehk siis jään enda eelmise punkti juurde - tule ja ütle kohe pärast lahingut või lahingus sees, kui oled veendunud et said mulle pihta, aga ma ei reageerinud koheselt. Üldiselt nagu ka videodes näha, siis ca esimese sekundi jooksul on mul käsi püsti ning häälega märku antud. Ei taha kohe mitte üle lastud saada.

Jõudsin sulle hõigata, et said ka ilmselt kui juba noorem võitleja sulle ära tegi. Ei näinud põhjust edasi midagi taga ajada. Lasin semiga ja sihtisin pigem allapoole. Juutuubi kvaliteet on tõesti megasitt. Proovi vimeot või midagi järgmine kord.
See jagelemine seal relvastatud või mitterelvastatud tsiviilide koha pealt oli minu meelest jabur. Eriti arvestades, et teil seal relvad maas lähedal olid. Kui mingi kahtlane vennike kuskil päris situatsioonis mõnele sõdurile niimoodi ninna lendaks, siis ilmselt kostitataks teda juba profülaktika mõttes paari lasuga.
Samuti see koht videos kus tuld sai avatud telkide poole oli veider. Lasid telkide poole ja küsisid konfirmatsiooni, et kas ikka tahate, et telkide poole laseks?? Telke lasti korduvalt ka sealt kaevikurünnakust, mis mingis mõttes oli hästi teostatud kuna ei saanud aru, kas vennad tulevad nüüd burksi järele või mis nad teevad. Samas korraldaja oli väitnud, et tema poolt ei olnud see üritus üldsegi sanktsioneeritud ja mingi isetegevus. Kusjuures mulle jäi esialgu mulje, et kui on lint telkide piirkonnal ümber, siis see on nö out of game ja ei kasutata sihtmärkidena. Teie tõestasite, et see nii ei ole siiski.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #83 on: April 15, 2014, 13:22:20 »
Kusjuures mulle jäi esialgu mulje, et kui on lint telkide piirkonnal ümber, siis see on nö out of game ja ei kasutata sihtmärkidena.

See teema oli kuidagi naljakas jah. Idee poolest, milsim'il ju telk kuuli eest ei tohiks kaitsta:-) Kuidas siis üldse tekitati oma baasi selline no-game zone üldse. Steel Corel ju käidi öösel vastaseid kollitamas ja kõik oli ok.

Ja üleüldse, see oli ka naljakas, et idee poolest oli baasi kaitsmine noorkotkaste rida ja isetegevus oli keelatud. Kuidas siis käituda vastasega, kes su laagrile läheneb. Pole nagu sinu asi aga samas ikka vägagi on ju.


Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #84 on: April 15, 2014, 13:32:47 »
Juutuubi kvaliteet on tõesti megasitt. Proovi vimeot või midagi järgmine kord.
See jagelemine seal relvastatud või mitterelvastatud tsiviilide koha pealt oli minu meelest jabur. Eriti arvestades, et teil seal relvad maas lähedal olid. Kui mingi kahtlane vennike kuskil päris situatsioonis mõnele sõdurile niimoodi ninna lendaks, siis ilmselt kostitataks teda juba profülaktika mõttes paari lasuga.
Samuti see koht videos kus tuld sai avatud telkide poole oli veider. Lasid telkide poole ja küsisid konfirmatsiooni, et kas ikka tahate, et telkide poole laseks?? Telke lasti korduvalt ka sealt kaevikurünnakust, mis mingis mõttes oli hästi teostatud kuna ei saanud aru, kas vennad tulevad nüüd burksi järele või mis nad teevad. Samas korraldaja oli väitnud, et tema poolt ei olnud see üritus üldsegi sanktsioneeritud ja mingi isetegevus. Kusjuures mulle jäi esialgu mulje, et kui on lint telkide piirkonnal ümber, siis see on nö out of game ja ei kasutata sihtmärkidena. Teie tõestasite, et see nii ei ole siiski.

Vimeo tahab raha, et laadida üle 500MB videosid :(

Jagelemine ei olnud jabur, kui meie vaatevinklist vaadata. Nimelt oli see juba ei-tea-mitmes sarnane olukord. See oli ka üks põhjuseid, miks sai korraldajaga kokku lepitud, et kolime kaugemale. Lootuses, et siis saame oma "küla elu" elada kohapeal, ilma et iga natukese tagant kõmmutama hakataks. Nagu kuulsid, siis sel hetkel telefon helises. Võtsin vastu ning sain korraldajalt infot, et see grupp tegeleb iseseisvalt ning ei allu korraldaja juhistele. ROE-st nad ei teadnud mitte midagi. Üldse jäi arusaamatuks, miks nad sellele üritusele olid tulnud. Kuigi ma vene keelest 100% aru ei saa, siis vähemalt kui ma lähen vene seltskonna poolt korraldatud mängule (olen käinud ja käin võrdlemisi tihti), siis vähemalt üritan selgeks teha endale, mis on kontaktireeglid, üldreeglid, piirangud ning osapoole eesmärk. Alati olen roninud mõne kahte keelt jagava isiku kõrvale ning kuulan ära ka kiire eesti keelse tõlke põhi asjadest.

Sa ütled, et "arvestades, et teil relvad seal samas maas olid". Asusime kaardile B7? mäe taga. Vastasel ei olnud mitte mingit võimalust näha ega aru saada, kas ja mis meil olid või ei olnud. Nagu ta ka videos mainis, siis ta nägi, et keegi vaatas neid. Kõik. Ju siis oli liiga karm pilk. Sellepeale avati tuli.

Telkide poole laskmisega oli lihtne. Vastane haaras relvad ning muutus ohtlikuks. Oled kutid seal lõunat söönud ning mulle mitte tähelepanu pööranud, oleksin ka sinna mitte torkima läinud. Kuna ausalt ei taha kellegi kiletelki lõhkuda, siis küsisin üle, kas nad sooviksid kontakti lõpetada. Mulle oleks see hästi sobinud. Tundub, et järgmine kord ei tasu. Ikka peale ja auguliseks? :D*

Meenub üks kaugest ajast Pärnu lähistel üritus, kus kutsumata külalised öösel meie camp ründasid. Kutsumata all mõtled võõraid, kes ei olnud mängul esindatud. Lisaks sellele, et osadel ei olnud prille peas, visati lõhkepaket minu kõrvale varustuse peale, kus oli telkmantel. Sellest suurt miskit alles ei jäänud. Ei näe põhjust, et head varustust peaks lõhkuma, kui on võimalik seda vältida.

EDIT: Telkide ja lintide koha pealt. Meie briifingus öeldi, et lindid kujutavad miinivälja. St. et me peaksime seda käsitlema kui ületamatut joont. Selle järgi ka käitusime. Huvitav oleks kuulda, mida teie briifil räägiti selle kohta. Tundub, et päris mitu detaili olid veidi erinevalt esitatud ja üle räägitud osapoolte vahel. Päris 100% öeldi, et prillid kogu aeg peas ning safe-zonest ei olnud juttu!
« Last Edit: April 15, 2014, 13:36:57 by Bjorn »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #85 on: April 15, 2014, 13:45:49 »
Rohkem ettepanekuid ja vähem tülitsemist!

Mina arvan,et järgminekord võiks korraldaja ise anda reaalse pommi kujulise kastikese või vesti kus paugukas küljes.Et ei saaks igasuguseid paugukaid peita ja nendega terrorit korraldada.(Tavaline paugukas ei loeks).Siis jääb ära,et keegi peaks kedagi trussikute väele koorima jne!Ning poleks lihtne ka terrorit korraldada vaid peaks läbi mõtlema.

Kogu info enne mängu foorumis avalikuks(mida tähendavad alal lindid jne)
Palju negatiivseid arutelusi oleks olematta.

Järgmine mäng tuleb parem!

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #86 on: April 15, 2014, 14:30:14 »
Rohkem ettepanekuid ja vähem tülitsemist!

....

Kogu info enne mängu foorumis avalikuks(mida tähendavad alal lindid jne)
Palju negatiivseid arutelusi oleks olematta.

Järgmine mäng tuleb parem!

siin on 2 linki suuremate välismaiste mängude reeglitele: Berget ja Border War:

http://www.berget-events.com/page#4

http://www.borderwar.cz/sites/rules.php

Ma usun, et arusaamatusi oleks kordades vähem, kui korraldajad viitsiks koostada oma mängu kohta samadetailsed reeglid.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #87 on: April 15, 2014, 16:38:39 »
Kohati jääb SIIN mulje, et korraldaja on vigase lahingu korraldanud. Aga kas on võimalik korraldada sellist, et 100% kõigile meeldiks – kahtlen selles.
Suurlahing tõi viimase poole aasta (varasemaid ei kontrollinud) suurima foorumi külastatavuse ja sõdalaste arvu lahingusse.
Hea on vaadata numbreid, lahingut vaadati 3310 korda, suhtlust (replies) 57 korda, ürituse tagasisides praeguse seisuga 87 suhtlust, vaadatud 842 korda – uskumatud numbrid. Nagu aru sain, siis 13 apr oli uus rekord foorumi külastajate arvu poolest.

Nagu näha KORRALDAJAD SAID  HAKKAMA LAHINGUGA, mis tõi välja eriti suure koguse sõdalasi (vist ligi 70-100?) ja pani foorumi elama, emotsioonide lahing jätkub senini...
 
Tänu ASH-i eeskujule, leidub siin ka nüüd pikemaid ja põhjalikumaid mälestusi. 

Lahingpäev oli lahe ja võimas erinevate rünnakute ja kaitselahingutega koos meie klubi (Airsoft Club Estonia) ja teiste mässulistega. Oleks suutnud ka rohkem lahinguid teha, aga mõistan, korraldajad on ka inimesed.

Kui lõuna ajal paljud mässulised tsiviilidena linna läksid, ei mõistnud neid, et tulime ju lahingut pidama, mitte niisama jalutama. Tänu videodele ja teiste piltidele alles nüüd mõistan, et kõige lahedamad seiklused just piiripunktis ja linnas olidki. Järgmine kord püüan ka elu vabamalt nautida...

Minu põnevaim lahinghetk just siis toimuski, kui lõuna paiku olid kõik linnakus või auto parklas ja kedagi meie esimeses staabis polnud. Aga samal ajal tegi koalitsiooniväe patrull (kuulipildujaga pagi ja jalgsi sõdalased) ringkäiku.
Arvasin, et patrullil on igav ja läksin siis üksi varitsusse.
Jõudsin neli vastast maha võtta ja korralikult nõelata pagi kui mind maha võeti. Siis seisis see patrull veel pikalt enne kui edasi liikus ja tegi ilusat ringkaitset – kas arvati, et meid on palju sellist vasturünnakut tegemas ja loodeti veel vastutegevust, aga tegin seda vaid üksi…. Kahjuks polnud kedagi kampa võtta.

Ütlesin mitmele vastasele, et kui on igav ja vähe tegevust, laske end meie (mässuliste) poole üle panna.

Hämaras/pimedas oli ka põnev raketi mäe rünnak ja ilutulestik.

Kahjuks ei jätkunud tahtejõudu ööseks jääda kuna enamus mässulised olid lahkunud, piirdusin 11 tunnise mõllamisega värskes õhus.
Müts maha nende ees, kes jäid veel peale kella 22 ja pidasid kauem vastu.

ERILISED T Ä N U D  KORRALDAJATELE!!!

 Jätkuks teil vaid jõudu ja tahet veel selliseid üritusi korraldada…

Nõus ka rohkem maksma osalustasu. Ka seekord pidasin seda 2 eur liiga väikseks ja maksin väikse % peale.
« Last Edit: April 15, 2014, 16:49:05 by Margus »

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #88 on: April 15, 2014, 16:41:14 »
Mässuliste pool oli lukus ja sinna liituda juurde ei saanud. Üldiselt oli ka meie punt esialgu mässuliste osapoolest huvitatud, kuid ju meid liiga palju oli.
Muide härrased, kas need on õllepurgid ja jäku mis siin pildil nähtav?? Minu teada airsoft ja alkohol ei mixi omavahel.
« Last Edit: April 15, 2014, 16:45:35 by Pahandus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #89 on: April 15, 2014, 17:11:08 »

Muide härrased, kas need on õllepurgid ja jäku mis siin pildil nähtav?? Minu teada airsoft ja alkohol ei mixi omavahel.

vaesed mässulised, veedavad laupäeva õhtut liivas istudes ja "limonaadi" juues kui koalitsioonikad naudivad elu külas...