Author Topic: Prillid  (Read 9720 times)

Offline Ezio

  • Tavakasutaja
  • Posts: 95
    • View Profile

Offline Meeskond.

  • Tavakasutaja
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #1 on: September 18, 2016, 17:16:30 »
Ei soovita ühtegi sellest listist, prillid on üks tähtsamaid asju varustuses, nende pealt raha kokku hoida ei tasu. Odavad prillid lähevad kiiresti uduseks ja pole just kuigi vastupidavad. Võta parem midagi sellist: http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=101_113&products_id=3303.

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #2 on: September 20, 2016, 01:57:44 »
Loodan, et autor ei pahanda.
Kas keegi oskab midagi asjalikku soovitada nägemis-prillidele peale? Praegu kasutuses oleva Bolle maskiga läheb luup liiga kiirelt uduseks.
Läätsed pole kahjuks variant, sest nägemine on ikka väga halb ja läätsega ei saa sama tervust, mis on prillidega (väga suur pluss ja palju igasuguseid teisi lisa-muresi silmadel).

Probleem on just selles, et mu enda prillid maski all lähevad uduseks ikka väga kiiresti.
Keegi soovitas Sõjamäel kunagi trikki seebi määrimisega, kuid see kahjuks ei aidanud, sama seis anti-fogiga.
Võrkmask ei ole ka variandiks, sest siis mu silmad hoiavad pidevalt fookust võrgul endal.

Mõtlesin Mägi-Aivarit mängida ja vanade klaasidega ise mingi süsteem ehitada, kuid see tundus mõttetult pikk jamamine üsna suure riskiga.
Ühesõnaga palun soovitage midagi, kiire google andis küll variante, kuid ehk keegi teab omast kogemusest midagi rääkida.
Mask võiks olla kuni sada eurot ja pigem midagi korralikku, sest nagu öeldakse: "Olen liiga vaene, et osta si?ta kraami".

//Autorile soovitaks ise Bolle asju või ennist mainitud prille (neid müüs just hiljuti Pioneer).

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Prillid
« Reply #3 on: September 20, 2016, 07:46:40 »
Topelt prillid ehk peale ei olegi kunagi lahendus olnud. Ainuke teada tuntud lahendus on ESS vms kaitseprillid millel käivad RX sisendid ning lased vastavad klaasid oma retseptile sisse teha.

Need on alt ja pealt lahtised, õhk käib läbi ning töötavad nagu tavalised prillid. Seejärel on juba kasutaja enda asi õige riietus valida ning tagada õhutus prillidele.

Offline Interrible

  • Tavakasutaja
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #4 on: September 20, 2016, 09:40:00 »
Ma kannan topeltprille ja täitsa edukalt. Nimelt tellisin ebay vahendusel USA'st kasutatud armee ESS Land Ops prillid, mis on mõeldud nägemisprillide peal kandmiseks. Udutamisega probleeme ei ole, kui just õhk väga niiske ei ole. Kui torusalli mitte kanda siis ei uduta üldse.
ICS CXP APE ; TM P226R

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #5 on: September 20, 2016, 10:57:48 »


Probleem on just selles, et mu enda prillid maski all lähevad uduseks ikka väga kiiresti.
Keegi soovitas Sõjamäel kunagi trikki seebi määrimisega, kuid see kahjuks ei aidanud, sama seis anti-fogiga.
Võrkmask ei ole ka variandiks, sest siis mu silmad hoiavad pidevalt fookust võrgul endal.

Pole ise proovinud, kuid tundub äge lahendus.
https://www.amazon.com/ESS-Eyewear-Profile-Turbofan-Goggles/dp/B00ESH1816

https://www.youtube.com/watch?v=Chs2tIcPx20

https://www.youtube.com/watch?v=OH5vlPxjbLo

Offline Mardikas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 60
  • Sponsor us redbull..
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #6 on: September 20, 2016, 19:33:52 »
Kui aus olla, siis kasutasin täitsa natuke aega neid 3m prille mille lingi autor pani. Alguses testisin lastes enda automaadi ning snaipriga seda lastes, kuigi pärast 50 kuuli oli nii palju udukohti täis et midagi ei näinud eriti, siis kannatasid veel rohkemgi kuule. Just soovitama ei tule, aga kui raha tõesti napib siis kaitsevad ikka kuuli ära.
Sponsor us redbull..

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #7 on: September 20, 2016, 20:02:25 »
Tänud kõigile, viskan pilgu peale.
Teades mu klaaside hinda muidu, siis läheks nende dubleerimine (nagu Bjorn soovitas) suhteliselt sinna 4-500 suunda ja seda vaid klaaside eest.
Pikas perspektiivis kindlasti tasub ära, kuid nii palju mind see udu ka ei tüüta. :D

Nende 3m prillide kohta veel nii palju, et sõber võttis mängule kuurist 1:1 samad prillid, aga testimisel lasin 2 burstiga ~1,5m pealt (stock ~120m/s) prillid peeneks.
Jutu point on see, et isegi kui näeb üks-ühele välja nende 3Midegaa, siis kurat teab, kui vastupidavad nad on ja tasuks ikka paar valangut teha prooviks, et vältida ebameeldivaid üllatusi.

E: Minu klaasid maksavadki kahjuks päris palju.
Hästi palju nüansse silmanägemises lihtsalt, mis kõik mõjutavad klaaside hinda ja tarnet (mis omakorda mõjutab hinda).
« Last Edit: September 20, 2016, 20:35:29 by speedy gonzales »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Prillid
« Reply #8 on: September 20, 2016, 20:26:53 »
Mis pärast need klaasid nii kallid pead võtma? Ise ei kanna, aga tuttavad on ca 100 eur eest lasknud teha korralikud klaasid.

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: Prillid
« Reply #9 on: September 22, 2016, 01:39:52 »
Tere. Omasin kunagi neid orig.ESS ventileeritavaid prille, ei toiminud ültse. Eriti nõme oli öösel, kuulad vastast ja avastad et midagi põriseb kogu aeg :) Kasutan hetkel ESS Gross midagi, sisse käivat lisa raami koos optiliste prillidega.
Uduseks kipub ikka natuke, kasu on udu vastasest vedelikust.
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline rastaman

  • Tavakasutaja
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #10 on: December 09, 2016, 13:07:20 »
kindlasti prillidele ka lisaks suu kaitse . lisan siia lingi mis youtubist silma jäi 5 kõige hullemat õnnetust https://www.youtube.com/watch?v=BuUYjjsiTtM viimasest vennast on ilmselt kõigerohkem kahju kuna ilmselt kuul lendas kopsu kui juhuslikult mitte läbi kukla välja , soovitan vaadata ja ennast täiustada .

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #11 on: December 09, 2016, 14:59:09 »
6mm kuulil pole piisavalt energiat, et nii kudesid läbistada, et kuul kuklast läbi lendab. Airsoft pole arvutimäng

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #12 on: December 09, 2016, 15:02:15 »
Täpsustan, airsofti relva 6mm kuulil pole piisavalt energiat. Muidu on pmst hära aa'l õigus.
Lisan ka oma video võrkprillide kohta:
https://www.youtube.com/watch?v=RtZS_HBFCQ0

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #13 on: December 09, 2016, 16:30:54 »
Ma tegin ise sama kaitseprillidega ja 150m/s laskva relvaga. Puruks ei lennanud ükski klaas neist. Kõige hellam osa prillide puhul on raamid. Seda ma sinna posti ei pannud, kui kahel esimesel laseb juba 120m/s raamid puruks, kui õigesse kohta tabamus. Viimast ei testinud.

Ja nagu välja tuli, siis osadel kuulidel on kombeks pulbriks lennata. Võrk silmade kaitseks võib päris mõnus elamus olla. Varem ma ise imestasin, et miks ma plasti suust olen pidanud välja sülitama, kui võrk näos ometi olemas. Peale enda testimist, absoluutselt ei imestanud.

http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=3265.msg18189#msg18189


Offline rastaman

  • Tavakasutaja
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Prillid
« Reply #14 on: December 11, 2016, 21:40:50 »
Ma lasin valanguga koerakonservi purgist läbi nii et see pole väga kokkuhoidmise koht