Author Topic: Mis relva osta (algaja)  (Read 9507 times)

Offline Karl Jaco

  • Tavakasutaja
  • Posts: 13
    • View Profile
Mis relva osta (algaja)
« on: January 04, 2017, 02:11:37 »
Tere! Olen huvitatud airsoftist ja plaanisin osta snaipri (well vrs-10).
Küsin teilt nõu et kas see on mõteks kuna mulle endale väga meeldivad snaiprid,
aga kui teil on midagi paremat algajale pakkuda siis palun kirjutage.

Offline SmithWesson

  • Tavakasutaja
  • Posts: 94
  • Kõigel, millel on olemas algus, on olemas ka lõpp
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #1 on: January 04, 2017, 02:18:12 »
Snaiper algajale väga ei sobi. Pigem alustuseks mingi automaat. Eestis on kuulsam G36c algajate seas. Saab osta relvad.ee"st. Oled sa varem airsofti mänginud?

Offline ErxK2

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #2 on: January 04, 2017, 02:54:43 »
Tere.

Nagu eelkõneleja juba kirjutas, snaiper algajale ei ole parim valik. Soovitan lugeda alljärgnevat teemat, seal palju head infot äsja softiga alustajatele.

http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=2977.0
KJW KC-02 STC GBB Rifle / ASG CZ Scorpion EVO3-A1 / Secutor Rudis III CO2 / ASG Dan Wesson 6" Airsoft Revolver

Offline Karl Jaco

  • Tavakasutaja
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #3 on: January 04, 2017, 03:38:22 »
Okei. Vaatan järgi.

Offline Karl Jaco

  • Tavakasutaja
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #4 on: January 04, 2017, 13:25:32 »
Kas teil on ka soovitada mingit automaati alla 100€.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #5 on: January 04, 2017, 14:16:14 »
VÕid leida kasutatud ainult. Aga suur võimalus, et saad mingi rimaka, millesse peab normaalseks funksioneerimiseks panustama pea samapalju raha :P

Offline ErxK2

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #6 on: January 04, 2017, 15:26:46 »
Alla 100EUR on tiba keeruline tõesti.

100EUR eest võid siit foorumist leida alljärgnevad isendid. Iseasi kas hing ihkab vastavad mudelit. Alla selle ei leia esmapilgul midagi.

http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=3222.0 - pisem relv aga selle eest kerge võrreldes näiteks mõne CYMA AK variandiga mis on lausa 3,3KG. Mis ei tundu palju aga kui oled noorem  mängija siis usu mind, raskete relvadega ringi jooksmine on üpriski väsitav.

http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=3093.0 - M4 100EUR eest aga tõrkega üksiklasu reziimis. Ilmselt kui ise ei ole spets, võib parandamine minna lisaks maksma ( oleneb mis viga on ).

Aga nagu isegi foorumi müügikuulutustest näha võid, algavad isegi kasutatud relvad tavaliselt 120EUR + ja alla selle on valik väga limiteeritud.

Soovitaks vast ikkagi koguda natuke veel ja ehk kevadeks on juba rohkem rahalisi võimalusi, et soetada uus ja korralik relv.  Talvel külmade ilmadega ei toimu just väga palju mänge anyway :)

Mainides ära veel snaipri vaimustuse. Olen seal olnud, VSR´gi soetatud ja reaalselt olen sellega mänginud 1 mängu. Modifitseerimata out of the box snaiprid üldjuhul ei lase kaugemale kui tavalised automaadid. Minu oma jääb isegi alla AEG relvadele.

Ehk siis kui ei ole die hard snaiper fänn suure rahakotiga, ei ole just odav lõbu ja võib rikkuda kogu airsofti elamuse - eriti algajale.

KJW KC-02 STC GBB Rifle / ASG CZ Scorpion EVO3-A1 / Secutor Rudis III CO2 / ASG Dan Wesson 6" Airsoft Revolver

Offline Karl Jaco

  • Tavakasutaja
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #7 on: January 05, 2017, 01:41:21 »
Ostan siis aluseks G36c.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #8 on: January 05, 2017, 02:01:05 »
Ära võta esimeseks relvaks kasutatud ja vigadega asja. Kui sa ise remontida ei oska, siis läheb see lõppkokkuvõttes sama palju maksma kui uus relv.
Uuri natuke näiteks gunfire.pl lehte. Seal on koguaeg midagi soodukaga saada. Saatekulud olid vist alla 170€ ostu puhul mingi 15..20€. Kellegagi koos tellides saab saab ehk summa piisavalt suureks, et saatekuludest pääseda.

Noh, näiteks selline relv mahub peaaegu 100€ piiresse (hetkel 103€):
http://gunfire.pl/product-eng-1152199193-JG103-rifle-replica.html
Näeb selline igavavõitu välja, aga see ei sega mängimist. Sinna peaks LiPo aku + laadija juurde hankima, muidu pikemat mängu originaal-aku välja ei vea.

Ma ei lugenud välja kas Sa kunagi üldse mängimas oled käinud? Kui su kogemused piirduvad CS tagumisega ja airsoft'i oled vaid Youtubest vaadanud, siis võta relva hankimist rahulikult. Päris palju on neid kes käivad üks-kaks mängu ja siis loobuvad. Laena rendirelv ja proovi mõned korrad.

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #9 on: January 05, 2017, 11:01:29 »
Tõesti, kogu natuke juurde nende tulevate talvekuudega. Ostsin isegi kunagi 140 euriga enda arust väga hea isendi. Aga ega see mingit kriitikat ei kannatanud. Peavalu ainult.

Offline Karl Jaco

  • Tavakasutaja
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #10 on: January 06, 2017, 02:44:22 »
Olen mänginud küll airsofti rendirelvadega.
Vaatasin seda relva sealt gunfire-st.
See tundub suht asjalik.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #11 on: January 06, 2017, 11:06:36 »
Mul tekkis endal kah mõõdukas huvi gunfirest umbes 70..80€ eest kaupa võtta.
Kui oled Tallinnas/Harjumaal ja soovid kampa lüüa, siis anna võimalikult peatselt teada. Vaatasin saatekulud üle - alla 175€ tellides oli 12.5€ ja sellest üle on tasuta.

Offline Karl Jaco

  • Tavakasutaja
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #12 on: January 06, 2017, 13:50:59 »
Mul näitab et saatmiskulu on 1.60€.

Offline ErxK2

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #13 on: January 06, 2017, 14:09:35 »
See 1.60EUR ei ole tegelik saatmiskulu.

http://gunfire.pl/Shipping-costs-cabout-eng-403.html

Tegelikult meile tuleb 12.50EUR või 14.50EUR - olenevalt kullerist.

KJW KC-02 STC GBB Rifle / ASG CZ Scorpion EVO3-A1 / Secutor Rudis III CO2 / ASG Dan Wesson 6" Airsoft Revolver

Offline Karl Jaco

  • Tavakasutaja
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Mis relva osta (algaja)
« Reply #14 on: January 06, 2017, 22:24:17 »
A ok. No vaatab veel seda värki.  sõber laenab esimesteks mängudeks oma lonexit.