Author Topic: Mängumaks, ohutus ja vastutus  (Read 28266 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mängumaks, ohutus ja vastutus
« on: May 06, 2017, 17:40:43 »
Aitäh kõigile osalejatele!!!
Fotod panin fotodesse.

Kokkuvõte hiljem.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
kokkuvõte ja mängumaks/kvaliteet
« Reply #1 on: May 08, 2017, 13:13:39 »
Kokkuvõte lahingpäevast ja teema: mängumaks/kvaliteet.

Ilmataat kinkis tõeliselt sooja lahingilma.
Saime joogivee leiukohtade pärast madistada kolme tiimiga, kus oli 10+10+11 mängijat, mina kiusasin kõiki ja olin kohtunik eraldi, pärast lisandus veel 2 mängijat, kokku oli meid 34.

Start kell 12:18
Teavitasin, et eesmärk pole kiirus vaid nautigu lahingpäeva. Aga üks tiim, kes oli ka vastava nime valinud („Vägevad“) oli ikkagi väga sportlik ja joostes läbiti kõik 5 punkti kõigest 29 minutiga, on see tõesti võimalik? Kogu varustusega, kontakti said vist ainult I-tsoonis? Kui kaardil tõmmata otse jooned nende punktide vahel, siis on distants  2,87 km, kaardil lilla joon:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=559f9b3cf54ca13edc392a482cf15a88

Samal ajal kui „Vägevad“ olid viimase punkti lõpetanud kell 12:47 ja asusid teisi kiusama, nautisime lahingut ja madistasime alles teise kahe tiimiga (REM ja USMC)  I tsoonis.
Kõige ägedamad ja pikemad lahingud toimusid allika ja pika kuklase pesa vahel II-tsoonis.
Lootsin, et pungad on rohkem lahti ja varjumiskohti rohkem, aga see kohati väga tihe mets võimaldas luuret.
Ise sain viis korda nii end ära peita või ligi hiilida, et polnud vaja kuulidega rääkida.

Viimased lahingud tegime väiksema grupiga kraavide alal, ühe eluga mängud.
Ületasime natuke ka tavalise lõpetamise aja kella 16 ja lõpuvileks kujunes kell 16:20.

Sellise ilusa ilmaga jagus jalutajaid ka sinna metsa kaugemale elamutest ja teedest. Ise vestlesin neli korda jalutajatega ja informeerisin mängust, kõik vastasid õnneks väga sõbralikult.

Suur aitäh osalejatele!!!
_______________________________________________________

Viimastel päevadel on kaks korda tulnud teemaks, et mu mängumaks pole võrdne mängu kvaliteediga. Eesti foorumist üks ja vene foorumis käib mu mängu teemas tuline vaidlus selle üle.
Ei oska ise veel seisukohta võtta, eks muidugi püüan kvaliteeti tõsta või hinda langetada. Paljud ütlevad jälle, et virisejad võiksid ise paremini ja soodsamalt eeskuju näidata.
Aga ma vajan ka negatiivset tagasisidet, muidu ma ei arene. Ainult koostöös Teie abiga suudan kvaliteetsemaid mänge pakkuda.

Vaatleme natuke erinevaid aspekte:

Kui mu mängu kvaliteet on kehva, aga liiga kallis, siis miks mängijad käivad mu mängul ja miks kajastab oma Euroopa lehel Airsoftracker selliselt:
https://www.facebook.com/pg/airsoftracker/photos/?tab=album&album_id=1274469662670853

Saan aru, kui tehtaks soodsamaid ja paremaid mänge, siis muidugi ei tuldaks mu mängule, aga kus on need soodsamad ja paremad mängud?

Üks asi on mängu kvaliteet, et võib-olla tõesti ei vasta kvaliteet mängumaksule, aga kuidas panna rahasse korraldaja vastutust? Palju see maksab?

Kurb näide kus laupäeva oma mängul rääkisin mehega, kellega polnud varem nii pikalt jutustanud, surusime kätte ja kõik ilus, 5 eurone mäng, läks koju tervena. Järgmine päev kukub tasuta mängul end kooma (ma polnud kohal, vaid kuuldused). Palun Jumalat ja hoian põialt, et ta tuleb koomast välja, saab terveks ja tuleb meie hulka tagasi.
Aga mis tunne on korraldajal, tehes tasuta mängu ja mis nüüd saab…
Mõelge sellele enne kui virisete, et mängumaks on suurem kui kaks pakki suitsu või mõned õlled.

Selgitan Teile, mida sisaldab minu mängumaks: eelnevalt alaga tutvumine ja mitu korda üle vaatamine, stsenaariumi ja kogu tegevuse planeerimine, kujundamine ja foorumi, fotod alast ja skeemid; skeemid ja info koopiakeskusse neti teel, järgi toomine koha peal Mustamäelt; kas tee/kohvi ja/või kommid/küpsised või fotograafi teenus; mängul briifingu läbi viimine, lindid/teibid, osalen küll mängijana, aga olen ka kohtunikuna ja lahendan probleeme ja vaidlusi, juhatan ja hoiatan mänguväljakul tsiviile. Pildistan alati. Mängudel olen vile ja raadiosaatjaga tegevuses, mängud alates 3 tunnist, see tähendab, et saad osaleda korraldatud mängus….
Peale mängu kokkuvõte ja fotod foorumi.
Kui 5 eurot sellisele mängule maksta on palju, siis ära tule või tee ise paremini…

Aga olen ka tänulik kui aitate oma infoga mul end arendada ja siis püüan paremini korraldada. Aga seda on palju loota, et suudaksin teha mänge mis 100% kõigile meeldiks.   

Tuletan ka meelde, et ma veel ei konkureeri suurte mängude korraldajatega vaid soovin ise koos Teiega katsetada erinevaid alasid erinevate mängudega.


Parema airsofti nimel!!!
« Last Edit: May 08, 2017, 13:23:01 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #2 on: May 08, 2017, 13:29:43 »
Olen korduvalt maininud ala ohtlikust ja eriti seda lahtise uksevaga sahti keskmises valges majas. Kahju, et me seda pole kinni müürinud. Järjekordne kurb tulemus.
Ehk ikka leidub kedagi veel ja laome selle ukse kinni??
Tahaks väga seal veel mängida... 

Offline nike

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #3 on: May 08, 2017, 15:06:34 »
kuidas panna rahasse korraldaja vastutust? Palju see maksab?

Et kui mängumaks on 5 eurot siis vastutus väiksem kui tasuta mängul?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #4 on: May 08, 2017, 18:52:12 »
kuidas panna rahasse korraldaja vastutust? Palju see maksab?

Et kui mängumaks on 5 eurot siis vastutus väiksem kui tasuta mängul?

Just, see vastutuse küsimus rahas on küsimus, millele tahaks ka ise vastust leida.

Huvitab ka küsimus või olukord, et kui korraldaja teeb tasuta mängu ja midagi juhtub mängul mõne mängijaga, et siis peab korraldaja leidma lisaraha endale kaitsja (advokaadi) leidmiseks – see variant meeldiks kindlasti rohkem mängijatele, kes ei tea korraldusest midagi ja on harjunud  muretult nautima tasuta mänge.
Aga teine variant on korraldajale olulisem, kus korraldaja kogub paljude mängude mängumaksudega mingigi summa kokku, mis osaliseltki kataks kaitsja kulutused.

Nike, nüüd küsin Sinult, kas Sul oleks huvi tasuta mänge teha?

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #5 on: May 08, 2017, 20:48:40 »
Mina ausalt öeldes ei näe mitte ühtegi põhjust, miks mitte maksta seda 5 eurot antud mängu eest. Elamus oli tõesti tore ja sportlik ning samuti kohtusin metsikus looduses esimest korda rästiku(te)ga ning meetriste nastikutega.

Väga tore oli seegi, et kõigile jagati kaardid ning parklas oli isegi prügimajandus korraldatud. Rääkimata siis nendest tundidest, mis kulus antud asja planeerimisele (mis oli väga hästi läbi viidud) ja mänguala ettevalmistamisele.

Jääb mulje, et mõne arvates on mängu korraldamine foorumisse uue teema lisamine. Tihtipeale hakkab asi hoopis mingi ala mänguloa saamisega, mis tihti pole just lihtne protsess.

Offline nike

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #6 on: May 08, 2017, 21:57:49 »
oleneb kas mängu jaoks on kulutused ( kütus ei lähe arvesse sest see kulub nii kui nii mängule tulles).

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #7 on: May 08, 2017, 22:20:07 »
Pealinnast tõesti, kütuse kulu ei ole ehk nii marginaalne. Samas, on kaugema kandi mehi ka vahel, kellel logistiliselt võib mängule tulek alata juba eelmine päev.
See juba paneb valima kvaliteetsemaid mänge, eriti kui ka lisaks on mängumaks.
Kas mängu eest küsida 5- on normaalne?  Jah on küll. kuid vastavalt mängu maksumusele, olgu ka kvaliteet paigas.
Margusel on nii mõnigi kitsaskoht, mida olen ka temaga arutanud. Ja seetõttu, subjektiivselt arvan, et kui ala nõuab rendi maksumust või on mingid määramatud
kulutused, siis on maksumus õigustatud. Samas kas iga mäng, sõltumata alast ja tegevusest, tasub viia ühte katlasse, on minu arvates väär.
Ma juba suur poiss ja see 5- tegelt ei häiri. Samas tahaks saada juba selle eest läbimõeldumat tegevust.
Argumenteerijad, et väljamaal on ka mängu maksud ja mitte just odavad, võivad minna oravate juurde ja uurida, millal jõuab eesti 5 rikkama hulka.
Vastutus? Huvitav milline? Lastakse kellelgi hammas välja või silm peast, siis korraldaja püüab ennast nii kiirelt puhtaks pesta kui võimalik. See muidugi omaette teema, mida hetkel ei lahkas. Seega tasu tõstmine, vastavalt vastutusega vmi, ei oma vettpidavat põhja.

Ehk siis mina ei oleks vastu, kui saaks ka seda, mille eest maksan (kuna see lisaks veel ebamugavus transale).
Aga kunas minu jaoks häirivad seigad on veel hetkel meie põhilisel tublil mängukorraldajal Margusel (Pikkad segased briifingud, mikroetappidega mängud ja muud häirivad asjad) siis kevadisi mänge olen suhteliselt ignoreerinud ja võimaluste piires olen võtnud osa teiste gm´ide mängudest (Kuigi tegelt osalesin ka 1 Marguse mängul)

Igatähes, minu 2 kopikat.

Admin võiks vastavad postitused tõsta ümber uute teemasse, kus saaks reostamata arutada antud teemat.

Offline ahtoleidar

  • Tavakasutaja
  • Posts: 56
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #8 on: May 08, 2017, 22:27:57 »
On korraldatud ise ka üks mäng ja mängumaks on kulunud alati kulutuste katmiseks. See, et sa mingi mänguala pärast sõidad kokku maha 100 km ja teed seda kohta paremaks ikka läheb ka kulu alka. Niigi enamus asju tehakse heast tahtest ja 5 rutsi maksta korraldajale siis miks mitte. Ja kusjuures ei ole väga kohti võtta kus saad teha asja tasuta neid on mõni üksik ikka küsitakse korra eest mingi raha nii, et see mis korraldajad kohati küsivad ongi enda kuludega nulli saamine 5 raha on igati okei aeg maksab ka midagi ju. Ise oleme korjanud 2 euri mängu maksu ja ülejäägi oleme jätnud klubi jaoks, et järgnevad üritused oleksid paremad või siis klubi jaoks midagi osta. Sai korraldatud Tootsi Laibavabrik kohal käis 115 mängijat ja üle jäi 50 midagi raha aga kulutused on ikka samad ei oma tähtsust palju rahvast kohale tuleb mõne üritusega jääd plussi teise jaoks taod omast taskust raha juurde.
« Last Edit: May 08, 2017, 22:49:56 by ahtoleidar »
Weekend Warriors W-22
Facebook : https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #9 on: May 09, 2017, 10:16:46 »
mõne üritusega jääd plussi teise jaoks taod omast taskust raha juurde.

Kas Sul jätkub motivatsiooni mänge korraldada kui oma taskust mänge kinni maksad?  See on muidugi hea kui meil leidub selliseid korraldajaid, kes riske võttes tasuta mänge korraldavad, palju edu neile!!!

Kuna kahjuks on just põnevaimad alad ohtlikud, siis peavad korraldajad mõtlema ka võimalikele tagajärgedele.
Väga loodan, et ei juhtu ühtegi õnnetust ja korraldaja ei pea end kiruma pärast õnnetust, et miks ma ei küsinud mängumaksu, mis natukenegi kataks tagajärgede korvamist....

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #10 on: May 09, 2017, 11:13:46 »
Kuidas see korvamine veel välja näeb ?
Korraldaja paneb uue hamba või laseb teha silma opi või maksab halvimal juhul matused kinni?
Rumal jutt,

Offline Geoloog

  • Tavakasutaja
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #11 on: May 09, 2017, 11:36:26 »
Margus. Üldiselt ma seda mängumaksu asja ohutuse tagamise või riskide maandamise võtmesse keerata ei soovitaks. Kui juhtub õnnetus ja oled rääkinud, et selleks tarbeks kogusin raha, siis ole valmis ka selle eest maksma. Pigem hüüa see mängumaks välja kui motivaator Sinul, kui korraldajal asjaga tegelemaks. Palju lihtsam ja loogilisem põhjendus ja ei ole tagantjärgi mingeid lahtiseid otsi. Pigem on see mängumaks ikka motivaatoriks, et leiduks korraldajaid. Kolmandate isikute aladel mängides riske see kindlasti ei maanda (ei saagi maandada, kui just kindlustusfirmas enda "üritust" õnnetuste peale ära ei kindlusta) ja korraldajalt mingit õnnetusjuhtumi korvamist vist keegi ei eelda ka.

Niikaua kui mängime mingitel kolmandate isikute x aladel omal vastutusel ei peaks õnnetuste osas küsimusi olema kes vastutab. Ikka see kes omal vastutusel (või vanemate vastutusel) sinna alale mängima tuli. See, et mängid omal vastutusel tuleks nii mängu kuulutuses, kui ka briifingul välja öelda. Sama seis on näiteks orienteerujatel, nad jooksevad ja müttavad ka tihtilugu väga huvitavates, kuid samas ohtlikes paikades. Usun, et nii hullult pole vaja pilli lõhki ajada, et hakata allkirju koguma (nagu extreme seiklusspordi võistlustesarjas). Hüüad välja ja on tunnistajad olemas (teised mängijad), et on teavitatud. Kui tegevus liigub juba spets airsoftiks ehitatud aladele ja seal ala obstaaklite ehitusvigadest tulenevalt mingi jama juhtub, siis on juba teine keiss. Jah, siia lõiku sai nüüd päris palju kirjutatud "omal vastutusel", et hilisemaid vaidlusi vältida võiks samamoodi ka airsofti mängude kuulutustes ja briifingutel toimida.

Üldiselt on minu silmis mängumaks tervitatav, hoiab korraldajad motiveeritud. See, kas korraldaja on hea või halb loksub juba iseregulatsiooni käigus paika. Kui teed mitu mängu halvasti, siis pole vahet kas küsid 0 või 5 eurot, sest mängijaid kes viitsivad ennast kohale vedada jääb vähemaks niikuinii.
« Last Edit: May 09, 2017, 11:58:00 by Geoloog »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2017-05-06 Järve metsas, joogivesi
« Reply #12 on: May 09, 2017, 11:53:37 »
Geoloog, +1. Tahtsin samasse kohta jõuda.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #13 on: May 09, 2017, 14:59:12 »
Nädalavahetusel oli Sõjamäel taas raske õnnetus. Kannatanu on üliraskes seisundis (koomas). Vist oli jälle tegu valge maja liftisahtiga.
Sain info meie tuttavalt kiirabi välijuhilt. Tema poolt ka palve sellistes kohtades KINDLASTI kanda kiivrit ja piirata enne mängu ohtlikud alad.
Mina omalt poolt soovitan seal avalikke (kirju seltskonnaga) mänge mitte teha. Seal ei ole mitte üks ohtlik koht, vaid peaaegu igas majas on paar auku nurga taga, mille olemasolu peab teadma et mitte sisse lennata.

:(

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #14 on: May 09, 2017, 16:10:42 »
Mõnes toas ka armatuur otse akna all püsti, alati vaadake, kui aknast sisse lendate.
Loodan väga, et antud mängija tuleb sellest jamast välja ja saab oma elu edasi elada ilma erinevate abivahenditeta.

Ma arvan, et see ala tuleks kambakesi korda teha, kui seal mängida tahame, vastasel juhul jääbki erinevaid traumasi tulema sealt.

Meil ei ole absoluutselt normaalseid CQB alasi Tallinnas (sisehallid mulle isiklikult pinget ei paku) ja kui see ka täielikult ära keelatakse, siis on nukker.