Author Topic: Mängumaks, ohutus ja vastutus  (Read 27613 times)

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #30 on: May 11, 2017, 16:17:40 »
Ma ei näe mingit seost, kuidas mängumaks aitab kaasa sellega, et hiljem kellelgi puruks kukutud pead ravida. Need kogutavad summad on lihtsalt liiga pisikesed. Reaalne näide, peaga vastu asfalti kukkumine, kiirabiga haiglasse, 5 õmblust ning kompuuter. 353,65 EUR. Rääkimata muud hiljem lisandunud kulud. Pealegi vaadates, kuidas osadel on vaja ronida lagunenud majade kasutustele, siis ma ise kindlasti ei tahaks selliste eest vastutust võtta.

Küll on aga 5 eur on asja eest, kui väljak on turvaline(loe: igasugu okastraati, peidub olevaid auke jne muid pole või on märgistatud, et sinna ei satuks) , prügi kuhugi panna ja kui vett saab, siis on lausa super. Rääkimata sellest, kui väljaku kasutamine eeldab ala omanikule makset.

Samas panna foorumi kutse üles, et lihtsalt lähme mängima suvalise elltööta alale ja selle eest küsida 5 eur on siiski liiast.

Sessuhtes jah arusaadav, et igavesti ei viitsi keegi aitäh eest asju vedada.
« Last Edit: May 11, 2017, 16:41:18 by ranel »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #31 on: May 11, 2017, 16:43:27 »
Sa Margus, hakkad ära unustama peamist, miks sa seda mängima hakkasid. FUN.
Aga kahjuks viimase aja retoorika on sinul suunatud ainult materjaalse kasusaamise suunas.
Võim korrupeerib.

Täitsa mõistan Sinu seiukohta, kuna Sa pole kursis ja pole lugenud mu mängude tagasisidest hinnatõusu põhjustest.
Selgitan uuesti:
Kuni eelmise aasta lõpuni tegingi kuni 2-3 euroseid mänge, viimane soodusmängu tegin 2 eurose Vääna dessant.

Aasta lõpus olid kogunenud Militaarseiklus ja vene korraldajad. Peale seda õeldi mulle, et ärgu ma enam alla 5 euroseid mänge tehku. Mullegi oli see ootamatu.
Muidugi ma ei taha minna vastuollu suuremate mängu korraldajatega. Ma ka ei tea kes neist sellele mõttele tuli, aga nüüd mõistan ja pooldan hinna tõusu.

Aga ma ei tõstnud järsku kohe 5 eurole vaid vaikselt:  jaanuaris 3 eur, veebruaris 4 eur ja maist 5 eur mängumaks. Ja nagu näha, mängijaid ei vähenenud.
   

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #32 on: May 11, 2017, 16:52:17 »
Margus, ma ei saa endiselt aru sellest mängumakse seosest vastutusega. Motospordis on näiteks nii, et ostad oma päevapileti ja selle sees on elukindlustus. Sul ju seda pole. Mängumaksust sa kindlasti ei suuda seda kinni maksta, eriti kui midagi tõsisemat juhtub.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #33 on: May 11, 2017, 19:45:40 »
Kas mitte kartelli kokkulepped ei ole kuritegu eesti vabariigis?


Kartell
Kartell on kriminaalõiguslik mõiste, mille all mõistetakse majandustegevuses osalevate äriettevõtete ebaseaduslikku kokkulepet nende poolt monopoolses turuvaldamise olukorras osavõtjatepoolse kokkuleppe tulemusena kaotada ettevõtjate vaheline konkurents ja leppida kokku seadusevastastes mängureeglites. Kartellilepeteks on eelkõige konkurentidevahelised kokkulepped, millega kooskõlastatakse hinnapoliitika, piiratakse tootmismahte, jagatakse omavahel turge, boikoteeritakse või diskrimineeritakse mõnda ettevõtjat eesmärgiga ta turult välja tõrjuda, samuti kokkumängud hankemenetluses, millega saavutatakse sisuliselt monopol.
« Last Edit: May 11, 2017, 20:03:53 by taktik (Heiki) »

Offline ahtoleidar

  • Tavakasutaja
  • Posts: 56
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #34 on: May 11, 2017, 20:25:02 »
Minu arust on see täiesti normaalne kui korraldaja ka natuke kasu ikka saab oma aja kulutamise eest. Ja kui iga korraga kvaliteet tõuseb siis ei ole nagu probleem ja kui suudetakse selle eest veel mõni ala korda, turvalisemaks või siis huvitavamaks teha siis on ju mängumaks täitsa loogiline asi. Enda taskust ei taha ju keegi seda väljaminekut ju teha. Ja muidugi igaüks ei suudagi midagi korraldada ja iga mäng ei saagi kõigile meeldida. 5 raha küsida mingi mängu eest kus peab ala eest veel renti maksma on täitsa normaalne. Ja kui sellest maksust mängija kohta kuni paar rutsi korraldajale jääb siis peaks isegi see natuke motiveerima korraldajat, et asja paremini teha et mängijaid oleks alati rohkem. Kuigi Fun on põhiline mis softis loeb. Aga ilma kvaliteedita pole kahjuks seda funi nii palju. See mängu maks ei hoia korraldajat vastutusest ega leevenda õnnetuste korral midagi vaid on ikka motivatsioon ja tasu millegi tegemise eest.
Weekend Warriors W-22
Facebook : https://www.facebook.com/weekndWarriors/?fref=ts


Offline poja

  • Tavakasutaja
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #35 on: May 11, 2017, 23:59:45 »
Margus tee omale mingi Firma kas oü või mtü või kasvõi as .Pane tegvuseks mis iganes ürituste korraldamine ja kindlusta see õnnetusjuhtumite vastu ära .Praegu annad sa laste vanematele VALE kindlustunde oma mängude kohta .Pead noorte mängud hoidma eraldi ja väga turvalistel aladel .Varem või hiljem saab mõni noormängija viga (kasvõi valangu näkku kula käest 28 kuuli 170 meetrit sekundis )kui satub olema natuke närvilisem lapsevanem siis lüüakse sind risti .Võid niimodi kõigile karu teene teha. Panen siia juurde postituse oma arvamusest teisest Foorumist :   Margus sa käitud nagu mingi mutt turu väravas.Oled pannud oma müügileti üles, keeldud maksmast turu müügikoha eest ,müüd mingit kahtlast mitte legaalset kauppa ja kiidad oma parimat hinda .Niikaua kui tegid seda tasuta ei küsinud sinult keegi midagi ,hakkasid tegelema äriga ole valmis küsimusteks

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #36 on: May 12, 2017, 01:55:33 »
Tere.  Loen huviga postitusi ja mõtlesin ka midagi lisada.
1. Kui mängijale ei meeldi küsitav mängumaks, siis ära mine üritusele ( saab ju ka tasuta Suur-Sõjamäel koos lisadega).
2. Korralik mängu juht kontrollib ja märgistab alal olevad ohud.
3. Kõik töötavad inimesed Eestis saavad loodetavasti ka väärilist tasu ( kui kvaliteet on kehv, ära osta ).
4. Noortele mängijatele tuleb ka anda võimalus tulla üritustele ( kindlasti lapsevanema kirjalikul loal ).
5. Kahjuks ei leidu Eestis kindlustus firmat meie üritusi garanteerima.
Arvan et edaspidi kasutab Militaarseiklus Oü ka täiskasvanutele mõeldud vastutuslepingut.

Natuke teema välist ka :)kas keegi oskaks suunata, aidata, vihjata suurema maatüki ostmiseks otse omanikult Tallinna lähi ümbrusest ? Võib olla ka maatulundus, tootmis või elamumaa alates 2 hektarist. Hea vihje korral ka rahaline tasu.

Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #37 on: May 12, 2017, 09:23:41 »
Kui ma saan oma poolt paar sõna lisada.
Vastutusleping. On väga tore et te siin hakkate mängima juriste, aga see asi kuidagi ei päästa vastutusest. Kui korraldasid ürituse, ja juhtus midagi siis üldjuhul tehakse menetluse, ja see et korraldajal on mingi paber kus on mingi allkiri ei vabasta teda vastutusest. Korraldaja PEAB tegema ala so-so ohutuks või markeerida ohtlikud kohad. Kui tegu on alaealisega siis kohe krimi.

Aga mängumakse kohta - korraldaja on inimene. Ta teeb midagi. Kui te ei taha midagi maksma - korraldage ise. Ja palun mitte nii modi et "saame kohapeal kokku ja mõtleme midagi välja", vaid ikka et plaan oleks valmis. Kes siin korraldab? Miks neid nii vähe on?
Oorah

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #38 on: May 12, 2017, 09:55:59 »
Need kes kiruvad, et mängumaks on suur ja omakasu ja blabla .. päris hale tegelt. Olen kindel, et kõik kes virisevad 5 eur pärast ise ei viitsiks elusees tasuta mänge korraldada.
Okei 1..2 mängu .. aga Margus teeb  peaaegu iga nädalavahetus midagi aastast aastasse. Mis puudutab hinda ja mängu kvaliteeti siis see ongi koht kus saate teda aidata .. jah Margusel on mõned vead mängude korraldamisel. Eelnevalt keegi mainis, et briifingud pikad ja segased .. kogu tekst mängu teemas on ulmeline ja pool on ebavajalik ja mikroetappidega lahingud ..tõsi.. aga see ongi koht kus võib tagasisidet talle anda, et paremaks läheks asi.

Mingid vastutused jne .. ikkagi iga üks vastutab oma tagumiku eest ise. Hakkasid "ekstreem" spordiga tegelema siis arvesta ohutusega .. keegi organiseerib kaljuronimise ja küsib 5 eur ala maksu eest ja kui sa otsustad minna sinna siis see oli sinu otsus ja sina vastutad enda eest .. mitte keegi teine. Vanemad peavad iseendale selgeks tegema kuhu nad oma last saadavad ja millega laps tegeleb .. kui lapsega midagi juhtub siis ei saa keegi korraldajat süüdistada sest minek mängule on lapse ja lapsevanema enda valida. Mängumaks paneb kohe korraldaja vastutama? Otsustan Marguse mängul puu otsast või katuselt alla hüpata ja mingi juurikas jäi ette ja jalaluu on katki .. Korraldaja süüdi? Jooksen ise kuhugi auku saan haiget .. korraldaja süüdi? .. inimene näevad vaeva, et te saaksite hobiga tegeleda ja siis ka kirute. Suured mängud .. maksan 20 EUR .. olen kindel kui minuga midagi peaks juhtuma siis mitte keegi ei vastuta minu eest peale minu enda. Ainuke asi millele võib loota on korraldaja abile aga et enda lolluse pärast teda süüdistama hakata on absurd.

Eestis on üldse mingi sendi lugejad airsoftis .. iga kopika pärast käib tõmblemine. Kui te ajate sellist asja taga, et iga korraldaja peaks tegema nüüd mingi Oü või Mtü ja blabla siis võib asjad maha müüa ja ära unustada Airsofti. Lihtne: KUI sulle midagi ei meeldi siis ära mine mängule!

Margusele soovitus: Ära uuri ja lase teiste arvamustel end liiga palju mõjutada .. tee oma asja edasi nii nagu heaks arvad ja et oleksid motiveeritud. Kui kellegil midagi ei meeldi siis istugu kodus ja oodaku oma " SUURI " mänge kus arvavad, et seal nüüd on kõik korras ja äge ja kõik on ametlik.

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #39 on: May 12, 2017, 10:14:29 »
Kui mäng käib, ja mängu käigul keegi kukkub ja saab traumat ja otsustab(või tema vanemad) kaebada, siis korraldaja PEAB tõestama et ta korraldajana tegi oma poolt kõik mida saab et seda ei juhtuks. Eks siis kui hüppad aknast välja on suht lihne tõestama et korraldaja polnud süüdi, kui kukkus mingi auku sisse siis see on kindlasti korraldaja vastutus(auk peab olema kinni pandud või tähistatud)
Oorah

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #40 on: May 12, 2017, 10:38:26 »
Margus, palju on sulle reaalselt tagasisidet antud, seljataga jonnimise asemel?
Kui kellelgi on ettepanekuid või konstruktiivse kriitikat, siis saatke Margusele priva. Ta liiga leebe et solvuda tagasiside peale.
Ja nagu ma ka maininud talle, siis hinnatõusu vastu polegi nagu midagi aga kvaliteeti võiks sellevõra tõsta.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #41 on: May 12, 2017, 10:47:24 »
Väga positiivne on, et ühise arutelu läbi jõuame paremate lahenduste ja ideedeni. Airsoft on selline ala meil tänasel päeval kahjuks, kus erinevatel põhjustel mängime aladel, kus leidub piisavalt võimalusi enda vigastamiseks. Eks adrenaliinimöllus ringi tormates võibki juhtuda, väänad jala välja või kukud auku... Selles osas on väga tore, et liigume vaikselt kõrgemate mängumaksude suunas. Ajapikku ehk võimaldab see lõpuks tekitada rohkem ametlikke ja turvalisemaid alasid, kus mängida.

Arutelu osas ehk proovime mitte liiga isiklikuks minna ja solvavate märkuste asemel pakume konstruktiivseid ideid. Eraldi tahaksin toetada hea sõnaga Margust, kes kindlasti on üks kohaliku softimaastiku aktiivsemaid kujusid. Kindlasti ei ole tema mängud täiuslikud ja on, mida parandada. Samas olen mina täna selles hobis kindlasti tänu tema mängudele ja väga lahkele ning abivalmile suhtumisele. Esimesel mängul käisin just Marguse omal ning enne tiimiga liitumist ja uut laiemat tutvusringkonda softijate seas hiilisin nii mõnelgi korral koos temaga ringi, millest jäävad minuga alatiseks väga ägedad mälestused. Arvan siiralt, et Margus väärib paremat, kui poriga üle kallamist, nagu siin kohati tundub tehtud olevat.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #42 on: May 12, 2017, 11:15:42 »
Margus, palju on sulle reaalselt tagasisidet antud, seljataga jonnimise asemel?
Kui kellelgi on ettepanekuid või konstruktiivse kriitikat, siis saatke Margusele priva. Ta liiga leebe et solvuda tagasiside peale.
Ja nagu ma ka maininud talle, siis hinnatõusu vastu polegi nagu midagi aga kvaliteeti võiks sellevõra tõsta.

Kui oleksin liiga leebe, siis ma ei arutaks siin neid teemasid vaid oleksin peidus.
Vastupidi, mitte privasse vaid siin avalikult räägime lahti mängu kvaliteedi. Aga palun ärge sellest veel kirjutage. Räägime kõigepealt suud puhtaks teemaga mängumaks/ohutus/vastutus. Kui oleme piisavalt seda teemat lahanud, siis lähme eraldi mängu kvaliteedi peale. Ma ei jõua kõikide küsimustele veel vastata, aga ajapikku vastan siin kõigile küsimustele ja arutame need teemad lahti.

Vähemalt on hea, et foorum muutub foorumiks
« Last Edit: May 12, 2017, 11:21:26 by Margus »

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #43 on: May 12, 2017, 20:44:21 »
Nõustun väga paljudega siin ja olgem ausad - Marguseta oleks Eesti airsoft aastaringselt palju tühjem. Suurel osal aastast tahad, mine mängi isegi kolmapäeval!
Need summad, mida Margus siiani on küsinud ei ole üldse ulmelised ja need suurenisti kindlasti lähevad mängukulude katteks. Tema mängudel, mis on olnud tasulised, ei ole lihtsalt 11-st 4-ni põõsas üksteise tulistamine vaid mängud on olnud siiski läbimõeldud ning ettevalmistatud. Tõesti nõustun ka mõninga kriitikaga siin, kuid see kõik on ju konstruktiivne :) Margusega on väga lihtne jutule saada. Minge ligi ja jagage oma arvamust.
Sõitsin temaga mõne aja eest koos mängule ja tee peal uuris ta kriitilise pilguga erinevaid huivtavaid kohti, kus järgmist, siiani mängimata olnud alal, üritust korralada vahepeal isegi alale sisse põigates.
Täiesti nõus ka sellega, et maksuga mängudele on absoluutselt igal inimesel vaba voli minna või mitte. Aga olgem ausad, antud arutelu algas just kommentaaridest mängumaksu küsimise kohta. Summa, mis tõesti on väga mõistlik ning suurenisti kulude katteks.

Lõpetuseks natukene positiivsemas alatoonis - kui te pole ammu Marguse mängul käinud, tulge kaege ise üle. Asjad on muutunud. Palju siin teemas loetud kriitikast ei pea enam paika. Kõik kasvavad ju läbi kogemuste ja Margusel on kogemust juba küllaga. Eelmise nädalavahetuse mängul ei olnud mingeid mikro-etappe. Sai ka pidevalt kontakti ning mäng oli pinev.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #44 on: May 13, 2017, 09:34:58 »
Suur tänu toetuse eest!!! Nüüd tunnen, et pole siin hundikarjas üksi.

Teemaks vastutus – täpsemalt vastutus välja õeldu ees:

Vabandan, aga ei saa kasutaja Scuall lausete mõtetest aru, reaalselt on jah tagasisidet antud nii PM-i kui meilile ja kohtumistel mängijatega, aga mis mõttes seljataga jonnimise asemel? Selja taga ei jonnita, vähemalt mitte minu kuuldes vaid siin foorumis. Ja teine lause mida ei mõista –liiga leebe, et solvuda… Loogilisem lause ehitus oleks, et liiga tugev, et solvuda või et leebe solvumiseks?
Mulle kahjuks ei jõua alati asja sisu kohale ja ei saa aru, kas siin on heatahtlik mõte või pilkamise soov?

Hea ütlus on: „ära ütle teisele seda mida Sa ei tahe endale õeldavat“.

Kasutaja Scuall ehk siis Margus, kas Sulle meeldib kui foorumis ütleksin, et oled liiga leebe ja tundlik ainult ühes minu mängus osalenuna kirjeldada kõikide minu mängude kvaliteeti?

Ma ei ole robot vaid inimene ja minu närvid ei ole rauast. Teatud piirini olen tõesti heatahtlik ja sõbralik. Kui kellegil on isiklikult minu vastu midagi, palun ärge siin pori loopige, palun tule ja ütle seda mulle otse näkku ja arutame asja lahti.

Või kui soovid mu leebuse proovile panna füüsiliselt, siis mängime parem airsofti teineteise vastu. Kui sellest ka ei piisa ja tahad mind ikka füüsiliselt karistada, siis paneme kaitsmed ja poksikindad peale ja vabavõitlus. Ilma poksi kinnasteta võid mu kaubandusliku välimuse ära rikkuda, mida oma igapäeva töös klientidega vajan.
Samas ei tunne ma täpselt oma reflekse ja tegutsemist, mis mul on 29 aastase võitluskunstide (mitte nagu intervjuus mainisin maadluse) õppimise tulemusena külge jäänud. Kurb tulemus, mida kahetsen, kus 15 a tagasi kui mul löök veel nõrk oli vastase luid (ribid, lõug, nina, põsesarna, kubeme) lõhkudes  pääsesin napilt krimasjast tänu sellele, et vastane sai 14 päevaga haiglast välja kodusele ravile. Ma ei uhkusta selle üle, vaid olen väga kurb selle üle, et ma ei tea kuidas võitluses käitun, alles pärast võitlust hakkan teiste abiga toimunust ülevaadet saama. Ja seda mitte spordisaalis kinnastega vaid tänaval praktilisemalt. Kui keegi teab sellise seisukorra meditsiinilist diagnoosi, siis ehk aitab mind infoga.

Jah tean, et mu paipoisi välimus meelitab norijaid, eriti kutsekas ja vene sõjaväes olles. Eriti sõjaväes kus ma oma kehva venekeele oskusega ei osanud või ei tahtnud vastu sõimata ja ropendada. Kahjuks mu närvisüsteem sõimamise/ropendamise asemel lülitub kiiresti ümber füüsilisele suhtlemisele. Nii sain ainult tänu rusikatega rääkimisele hakkama ja ei poonud end üles Novaja Zemlja tundras ega jooksnud jääkaru ette nagu liiga paljud tegid…  Juba siis ei olnud minus loobuja hing vaid edasi võitleja kuigi olin karates alles vaid 1 aasta käinud ja ainult ühe karika võitnud kumitees, aastal 1988.

Nüüd on ajad muutunud ja võiks esmane olla viisakas suhtlemine.
Minu palve on, hoiame foorumi emotsioonidest vabana ja arutame siin asju sõbralikult meie ühise hobi arendamiseks.

Teine teema kasutaja Poja, ehk siis meie klubi Priit, ma ju vastasin meie klubi foorumis teemale turumutt, kelleks Sa mind siin ja seal nimetad. Et meie foorumis ei võtnud keegi vedu ja oli vaja ka siin foorumis mind alandada kaupleva turumutina. Aga kas siin foorumis said toetajaid?
Ja vastasin ka Sulle meie foorumis, et mille alusel pead mind kauplevaks turumutiks?
Mis maksu ma keeldun maksmast ja mis mittelegaalset kaupa ma kiites müün??? Ma ei mõista asja sisu, ehk selgitad lahti?
Kuidas ma annan lastevanematele vale ettekujutuse kui mu mängukuulutuses on kirjas võrdlemisi põhjaliku hoiatusega tekst, mille peab lapsevanem allkirjastatult lapsega kaasa andma??? Ja õnneks tulevadki noored just sellise tekstiga.
Kas oskad soovitada mõnda täiesti turvalist ala noorte jaoks?, heameelega kasutaks…
Kui me noortele ei anna võimalust, siis kellega meil on tulevikus mängida?

Samuti hõõrusid mulle nina alla meie foorumis, et keegi meie klubist ei käi minu mängudel.
Hakkas Sul nüüd kergem?
Tegelikult pole Sa kursis, et ikka mõned käivad vahest, ka viimasel Klooga mängul.

Mäletan Su head toetust kui vaidlesin meie klubi juhiga Raku kitsa poolsaare mängitavuse üle, kus korraldasin suuremale seltskonnale seal mängu, minu meelsest oli äge suur lahing. Olen tänulik, et toetasid mind ja soovitasid virisemistest julgelt läbi minna ja oma asja edasi ajada, aitäh!!!
Tänaseks oled meelt muutnud kahjuks. 

Ma ei imesta kui mind nüüd klubist välja viskate, see on asjade mõistetav tulemus…
_________________________________________________________________________

Olen endiselt seisukohal, kes soovivad ja võimalused olemas, tehku tasuta mänge ja nautige seda, aga kui soovite, et meil korraldajaid juurde tuleb, peaksite oma suhtumist muutma...