Author Topic: Mängumaks, ohutus ja vastutus  (Read 28267 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #45 on: May 13, 2017, 09:50:57 »
Joppenpuhh Margus. Eks sõnastan ümber. Liiga leebe et solvuda - Konflikti pigem vältiv, tagasisideks (olgu kasvõi negatiivne)avatud, ei ägestu kergelt.
Hakkas kergem?
P.S. Ma ei ole ainult ühes sinu mängus osalenud :D Neid ikka hulga rohkem. (3 aasta läheb)
Ja igatsugu poksi, sparringu jne jutud, kuuluvad teisse kohta.
« Last Edit: May 13, 2017, 10:06:20 by Scuall »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #46 on: May 13, 2017, 11:30:38 »
Hakkas kergem, tänan!
Paraku mu 20 a kinnisvara praktika juures olles kaitsnud kliente üürikomisjonis ja kohtus on jäänud külge vajadus/kohustus igale küsimusele ja argumendile leida vastus ja lahendus. See on kandunud minuga üle ka siia foorumi ja nii ma püüan kõigile vastused anda nii kuidas oskan.

Vabandan, et osad teemad ei kuulu põhiteemasse, aga  peateemale lahenduste leidmiseks paraku läbitakse ka kõrvalteemad, mis pole otseselt vaid on kaudselt põhiteemat mõjutatavad.
Loodetavasti mõistate.

Nüüd aga minge laske aur looduses välja ja nautige ilusat ilma, head nädalavahetust Airsofterid!!!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #47 on: May 17, 2017, 12:30:08 »
Varsti saan kahelt juristilt vastused ohtuse ja kohtupraktika osas, siis ehk targem ja jagan siin infot.

Seniks aga väga hea uudis algul lootusetus olukorras olnud Vanjast, kes kukkus Sõjamäel:
Ta äratati koomast välja, tundis ema ära, liigutab käsi ja jalgu ning üritab rääkida. Tervise uuringud jätkuvad. Esimest korda nähti Vanja ema naeratamas. Tänatakse Viizardi, kes aitas Vanja isa autole uue aku osta. Loodetavasti tõlkisin õigesti.

Tegelt hakkas kohe palju kergem, hea et vähemalt jäi ellu, head taastumist Vanjale!!!!

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #48 on: May 17, 2017, 23:48:42 »
Supper uudis! Head paranemist Vanjale.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
airsofterite ohutus Kevadtormil?
« Reply #49 on: May 18, 2017, 14:33:15 »
Liiga palju liiga traagilisi õnnetusi Kevadtormil, tänase jubedusega juba neljas või viies? Airsofterid, hoidke end seal ja tulge ikka meie keskele tervena tagasi!!! Teid seal päris palju meie hulgast.
Huvitav, kas Kevadtormil osaleja ka kuhugi allkirja andis ohutuse ja vastutuse kohta? 

Offline RistoK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
  • "In time of peace prepare for war!"
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #50 on: May 18, 2017, 16:02:20 »
Annavad ikka. Enne tormile minekut tehakse kõigile OT instruktaaz ja kõik kinnitavad ka seda allkirjaga. Vähemalt nii oli meil 2011 aastal StVPs
"Sometimes we have to lose the small battles inorder to win war!"

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
vastutus
« Reply #51 on: May 24, 2017, 16:13:09 »
Siin väideti, et allkirja võtmine ja vastutuse lepingud ei aita midagi.
Kui ei aitaks, siis ei võetaks allkirju.

Panin ka allkirja viimasel nädalavahetusel Iron Skyl, kus oli tekst, et olen tutvunud reeglitega jne. Reeglid ja ohutus oli eraldi paberitel kirjas. Seda ei tea kui paljud viitsisid reeglite ja ohutusega tutvuda enne allkirjastamist.
__________________________________________________________________________________________

Kui juhtub õnnetus, vastutavad kõik osapooled: ala omanik, korraldaja ja kannatanu.
Iga juhtumi korral vaadatakse üle kõik asjaolud. Kui kõik asjaosalised tegid kõik endast oleneva, siis karsitus väiksem.

Paljud ala omanikud ei lase muidu mängima kui ei sõlmi vastutuse kokkulepet. Nii olen kas paberil või digitaalselt allkirjastanud kokkulepped, kus juhtumi korral ei vastuta ala omanik vaid mina järgnevatel mängualadel: Männiku puitjäätmete ladu, Männiku Betoonitehas, enamustel Paljassaare aladel, Haras, Dvigatelis, Türisalus, Kloogal. Unustasin eelpool mainimata, et see on ka kuulunud minu töö hulka ja sisaldunud mängumaksus.
Samuti kooskõlastan praegu vastutust järgneval Klooga mängul, kuna mõisas ja varemetes on ohtlikke kohti. Iga asi võtab oma aja…
Sellega saite teada korraldaja lisa tegevusest.

Õnnetuse korral:
1)  vaadatakse üle, mida tegi ala omanik ohutuse tagamiseks. Või kui laseb kedagi mängima ohtlikule alale, siis kas on sõlmitud mingi kokkulepe vastutusest mängu korraldajaga.

2) vaadatakse üle, mida tegi mängu korraldaja ohutuse tagamiseks ja ohtlikuse teavitamiseks.
Oluline esmane samm on kui korraldaja oma kuulutuses teavitab, et mäng toimub ohtlikul ala ja osalemine on vabatahtlik ja omal vastustusel. Samuti on korraldaja oluliseks süüd vähendavaks teguriks ohtlike kohtade märgistamine või piiramine.
Lisaks kui korraldaja mängu eel teavitab suuliselt briifingul tunnistajate juuresolekul ala ohtlikkusest, lisaks laseb allkirjastada vastava dokumendi, millega iga osaleja võtab enda ohutuse jälgimise ja vastutuse enda kanda.

3) vaadatakse üle kannatanu tegevus.

Kõikide osapoolte tegevuse ja tegevusetuse tagajärgede tulemuste põhjal tehakse lahend.

Jah, korraldajal on suur vastutus ja oluline eeltöö vaja teha, eriti ohtlikul alal.

Aga koguaeg tehakse igasugu üritusi ohtlikel aladel ja püüame meiegi koostöös ohutult edasi mängida. Arutelus leiame parimad lahendid meie hobi arendamiseks…
 

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #52 on: May 28, 2017, 18:05:41 »
Kui nüüd meenutada vanu aegasid siis Hobby mängud maksid 60eek.
Marguse mäng 78 eek ehk 5 eur

Muidugi Hobby mängude tase oli maja otstest sisse, keskelt kokku ja siis pool tundi võileiba sööma.
Suht kiiresti hakkas igav.

Vahepeal oli pikki aastaid tasuta mänge ja raha küsiti ainult relva rendi eest.

Marguse mängude tase on muidugi parem. Vaeva nähtud ettevalmistamisega.
Kindlasti tuleb lähiajal terve rida uusi organiseerijaid, 5 eur on juba motiveeriv summa.

ASH

  • Guest
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #53 on: May 28, 2017, 22:45:17 »
Kui nüüd meenutada vanu aegasid siis Hobby mängud maksid 60eek.
Marguse mäng 78 eek ehk 5 eur

Muidugi Hobby mängude tase oli maja otstest sisse, keskelt kokku ja siis pool tundi võileiba sööma.
Suht kiiresti hakkas igav.

Vahepeal oli pikki aastaid tasuta mänge ja raha küsiti ainult relva rendi eest.

Marguse mängude tase on muidugi parem. Vaeva nähtud ettevalmistamisega.
Kindlasti tuleb lähiajal terve rida uusi organiseerijaid, 5 eur on juba motiveeriv summa.

ei taha kedagi kaitsta ega ka kellegile varbale astuda aga 60 eeku ? pühapäeva mängu eest ? mina küll ei mäleta .
igaksjuhuks ära tekita ka uuemates mängijates mingeid illusioone ega vale arusaamasid .
Milsimid , kus oli kõrgem osavõtutasu ei olnud kindlasti mingi võileivasöömine (tähendab, kellegi jaoks kindlasti olid) nende jaoks kes läksid saama seda mida korraldati.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Vastutuse üleandmine mängijatele
« Reply #54 on: June 02, 2017, 09:41:08 »
Võimalusi on erinevaid kuidas korraldaja saab natuke rohkem vastututust jagada mängijate peale. Pakun välja kaks varianti:

1) Üks võimalus näiteks kus korraldaja palub igal mängijal kaasa võtta allkirjastatult allolev tekst või digiallkirjastatult enne mängu saata. Näiteks selle teksti vastu saab mängija käepaela ja saab mängule, mis aga lisab korraldajale lisa tegevuse ja aja enne briifingut. Teksti saab iga korraldaja vastavalt mängu sisule ise muuta.Tekst näiteks selline:
________________________________________________________________

Mina ………(ees ja perekonnanimi) tulin …..(asukoht) ………… airsoftmängule, mis toimub  „…….“………... 2017a.

Tulin ise vabatahtlikult mängule, olen kursis ohtudega ja jälgin ise ning vastutan ise oma tervise eest.
Olen tutvunud kas airsoftfoorum.ee või airsoftgames.ee (seda eeldusel, et nii airsoftfoorum ja airsoftgames foorum on nõus enda nime kasutamist lubama???) mängu ja ohutusreeglitega ja ei riku reegleid.

Olen kursis, et käesolev airsoftmäng toimub alal kus on looduslikke kraave, auke, okastraate, kõrgeid kaldapealseid, ohtlikke varemeid ja ohtlike ehitisi (lisa siia ise vastavalt alale).

Ma ei roni ohtlikesse kohtadesse, ei võta maast midagi ohtlikku ja hoian enda tervist ise.

Kui peaks ikkagi minuga midagi juhtuma, siis selle eest ei vastuta mängu korraldaja ega ala omanik vaid mina ise. 


…..ees ja perekonnanimi ……….
…..(sünniaeg).…….
…..(tel nr)…………
…..(e-mail)………..

…../allkiri/…..

____________________________________________________

See võiks olla kas prinditud või ise kirjutatud tekstiga.
_____________________________________________________

2) Variant, mis võtab korraldajal vähem aega, aga kes jälgib, et kõik mängijad nime ja allkirja panevad? Üks võimalus, tabeli numbrite järgi võrrelda kohalolijate arvu, kui ei klapi numbrid, siis ükshaaval üle kontrollida. Tekst sama, mis eelmises, aga lõpu kinnituslause lisandub:

Mina tulin …..(asukoht) ………… airsoftmängule, mis toimub  „…….“………... 2017a.
Tulin ise vabatahtlikult mängule, olen kursis ohtudega ja jälgin ise ning vastutan ise oma tervise eest.
Olen tutvunud kas airsoftfoorum.ee või airsoftgames.ee (seda eeldusel, et nii airsoftfoorum ja airsoftgames foorum on nõus enda nime kasutamist lubama???) mängu ja ohutusreeglitega ja ei riku reegleid.

Olen kursis, et käesolev airsoftmäng toimub alal kus on looduslikke kraave, auke, okastraate, kõrgeid kaldapealseid, ohtlikke varemeid ja ohtlike ehitisi (lisa siia ise vastavalt alale).

Ma ei roni ohtlikesse kohtadesse, ei võta maast midagi ohtlikku ja hoian enda tervist ise.

Kui peaks ikkagi minuga midagi juhtuma, siis selle eest ei vastuta mängu korraldaja ega ala omanik vaid mina ise. 

Kõike seda kinnitan oma nime, vanuse ja allkirjaga allolevas tabelis:
(Millegi pärast ei tule tabel kaasa, aga arvutis saan soovijatele saata.)
 
                         
Jrk   nimi   vanus   allkiri
1         
2         
3         
4         
5         
6         
7         

Või kui mahub siis nii:
jrk   nimi   vanus   allkiri   jrk   nimi   vanus   allkiri
1                                 25
2                                 26
3                                 27
4                                 28
5                                 29
6                                 30
7                                 31
Jne…

Kui keegi oskab neid juriidilisemalt korrektsemaks muuta, siis aidake ja pange välja parem variant.
Kui keegi ei saa seda teksti siit kätte, siis võin saata teksti koos valmis tabeliga meilile.

Huvitav, kas mängijad nõustuksid sellise muudatusega mängudel?
Kas on mingeid teisi ettepanekuid?

« Last Edit: June 02, 2017, 09:54:24 by Margus »


Offline Henry

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
  • Henry
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #56 on: June 02, 2017, 13:06:38 »
Lisada võib ka teise lehekülje, kus on juba kõik reeglid peal. Kindluse mõttes.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängumaks, ohutus ja vastutus
« Reply #57 on: June 04, 2017, 09:37:26 »
Kindlasti tuleb lähiajal terve rida uusi organiseerijaid, 5 eur on juba motiveeriv summa.

Loodetavasti tuleb jah organiseerijaid juurde.

Minule on 5 eur mängumaks väga motiveeriv.
Ligi poole aastase 5 eurose mängude korraldus on võimaldanud mul nüüd osta kvaliteetsem fotokas. Nüüd saan teist kvaliteetsemaid pilte teha nagu isegi näete. Katsetan praegu veel peaaegu kõige madalama resolutsiooniga pilte.
Tava pildid on umbes 350kb, aga Raku järve mängu grupipildid on 1,20mb. Mida mahukamad pildid, seda kiiremini täitub maht.

Näiteks OneDriwe mida praegu kasutan teile piltide albumite näitamiseks võimaldab tasuta vaid kuni 5 gb.
Järgmine suurema mahuga maksab 69 eur aastas, umbes sama palju maksab ka kronomeeter.

Ei teagi veel kumba järgnevana osta kas kronomeeter või käepaelad? Kumb on olulisem?

Velcro käepaelad: tänan siinse abi eest, saatsin ka hinnasoovi sellisele:
http://www.bridgat.com/et/index.php?page=feedback

Kui on kellegil tutvusi soodustuseks, andke palun teada.

Kas oskab keegi soovitada tasuta avalikku albumit kuhu mahuks rohkem pilte laadida?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: vastutuse jagamise tabelid
« Reply #58 on: June 05, 2017, 12:06:13 »
Tabelina näeksid need sellisena välja:
Väiksem:
https://onedrive.live.com/edit.aspx?cid=a873bd12fd2ed25f&page=view&resid=A873BD12FD2ED25F!8838&parId=A873BD12FD2ED25F!3726&app=Word

Ja mahukam:
https://onedrive.live.com/edit.aspx?cid=a873bd12fd2ed25f&page=view&resid=A873BD12FD2ED25F!8839&parId=A873BD12FD2ED25F!3726&app=Word&wdo=1

Airsoftgames ja siinne foorum andsid nõusoleku, et selles ohutuse ja vastutuse kirjas võib viidata nende foorumite reeglitele, näiteks selliselt:
Olen tutvunud reeglitega kas http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=98.0 või  http://www.airsoftgames.ee/viewtopic.php?f=23&t=2773  ohutusreeglitega ja kinnitan, et ei riku reegleid.
Vene foorumi reeglites on ka eesti keelsed reeglid, seal allpool.
« Last Edit: June 05, 2017, 12:24:36 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile