Author Topic: Algaja küsimused - relva mured  (Read 10179 times)

Offline RasmusA

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Algaja küsimused - relva mured
« on: July 07, 2017, 17:07:59 »
Tere!

Olen viimasel ajal mõelnud, et kunagi sai omale airsoft ostetud ja võiks seda kasutama hakata.
Sellega olen ainult märki lasknud ja siis see on seisnud. Tegemist on M14-ga (Ei ole SOCOM).
Tahtsin vaadata kas relv veel töötab, puhastasin toru, laadisin aku (NI-Cd 4/5SC 1200mAh 8.4V P) kuid midagi ei juhtunud.
Ilmselt on mu aku seismisest kasutu, kuid ei ole seda uurinud. Mõtlesin, et kui aku ei tööta siis vaatan, kas Eestis üldse seda relva kasutada saab. Tuli välja, et mu DMR'ile on vaja veel püstolit ja see ei tohi olla jõhkram kui 120-150m/s. Üritasin relvad.ee 'st otsida relva detaile, kuid tuli välja, et M14 seal enam ei müüda. Otsisin ka teistest airsofti poodidest aga ilmselt pole ma selles veel piisavalt tark.

Minu küsimus, et kuidas leida oma relvale detaile ja kui need lahinguks sobivad, siis kuidas SOBIVAT varustust(salved, akud).
Ega ma hetkel rohkem ei plaanigi kui kindel olla, kas jamamine on seda väärt sest pole kunagi üritustest osa võtnud ja ei hakka proovimiseks uut relva ostma!

Ette tänades, Rasmus.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #1 on: July 07, 2017, 20:42:31 »
Aku on tõenäoliselt surnud jah. Kui sul oleks võimalik relvast ja akust mõni pilt lisada, siis saaksid ehk täpsemaid soovitusi.
Originaal NiCd pole mõtet sinna taga ajama hakata. Tänapäeval kasutavad enamus mängijaid LiPo pulkasid.
Kui relv on kaua seisnud, siis võivad tihendid kah läbi olla. Laskekiirus mõõda ära. See et kuskile on kirjutataud DMR, ei tähenda et ta sul 150m/s laseb.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #2 on: July 07, 2017, 20:43:14 »
Anna kellegile hooldusesse kui ise hetkel aru ei saa. Endal odavam ja lihtsam.

Offline RasmusA

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #3 on: July 08, 2017, 14:24:06 »
Kui sul oleks võimalik relvast ja akust mõni pilt lisada, siis saaksid ehk täpsemaid soovitusi.

Sain paar pilti tehtud, loodetavasti on abiks.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #4 on: July 08, 2017, 18:15:28 »
Selle konkreetse relva kohta ei oska midagi arvata. Ei ole kokku puutunud.

Aku paistab olevat levinud suurusega variant. NiCd akusid airsoftis enam praktiliselt ei kasutata, vähemalt ma ei ole näinud. Poest ostes on tavaliselt (kohatäiteks) sees NiMH akud. Sellisega saab sooja ilmaga keskmise pikkusega lahingu maha pidada, aga eriti head nad ei ole. Katsetamiseks ära NiMH akut poest ostma hakka. Neid vedeleb paljudel ilma rakenduseta. Võid minu käest kah paar tükki proovimiseks saada.

Enamik mängijatest kasutab LiPo'sid. Selle konkreetse aku asenduseks peaks minema näiteks selline:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-1800mah-2s-25-50c-lipo-airsoft-pack.html

Kui aku käib kabasse ja seal on ruumi, siis võid võtta ükskõik millise sobivas mõõdus 2-Cell, 7.4V LiPo. Mahtuvus soovitavalt > 1500mAh.
See et LiPo pinge madalam on, ei tähenda midagi. Aku enda sisetakistus on niipalju väiksem, et lastes on nad paremad kui 8.4V NiMH.

LiPo'le on kindlasti vaja spets laadijat. Kui otsustad osta, siis vaata kindlasti enne ka selle hinda. Hinnad kõiguvad poodides päris kõvasti. Hobbyking'is näiteks kaup odav, saatmine kallis. Ühe aku pärast sealt tellimust teha ei ole mõtet.

Offline RasmusA

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #5 on: July 08, 2017, 18:49:27 »
Okei, eks ma uurin asja ja vaatab mis saab :)

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #6 on: July 08, 2017, 23:34:36 »
Millest sa järeldad, et see on sul just DMR? Kas ostsid kasutatud peast ja keegi tuunis seda? Kui ei, siis on tegemist tavalise automaadiga, mis laseb sul ilmselt max 120-130ms. Seega ei ole mingi sidearm kohustuslik. Chronoda saad ilmselt mõnes Tallinna poes.

Offline RasmusA

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #7 on: July 09, 2017, 10:56:19 »
Millest sa järeldad, et see on sul just DMR?
Ostsin ise selle kunagi relvad.ee poest, kui see veel müügil oli. Arvan, et see loeb DMR'ina sest selle tulereziimi saab vahetada täis- ja poolautomaadi vahel. Lisaks, mis see Chronomine on?

Offline Softair

  • Tavakasutaja
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #8 on: July 09, 2017, 11:58:00 »
Cronomine on väljalaske kiiruse mõõtmine. See tähendab seda, et sa mõõdad kui kiiresti kuul torust välja lendab!

Offline RasmusA

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #9 on: July 10, 2017, 09:05:25 »
Kas ostsid kasutatud peast ja keegi tuunis seda? Kui ei, siis on tegemist tavalise automaadiga, mis laseb sul ilmselt max 120-130ms.
See tähendab, et kui ma ainult valangut kasutan, siis ei lähe käsipüstolit vaja?

Offline Paavst

  • Tavakasutaja
  • Posts: 118
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #10 on: July 10, 2017, 09:13:12 »
kui laseb 120 või alla selle siis ei lähe. kui laseb üle 120 siil läheb püstolit vaja.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #11 on: July 10, 2017, 09:34:09 »
RasmusA, võta rahulikult. See relv on tõenäoliselt ajastust kus tavaline väljalaskekiirus oli 100m/s. Tee oma relv korda ja saad järgi kontrollida.

Valangut kasutud reeglina vabas õhus laskmisel - kui vastane on piisavalt kaugel. Hoonetes ja ligidalt lased üksiklaskudega. Need reeglid pannakse mängu alguses paika.

Offline RasmusA

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #12 on: July 10, 2017, 13:33:37 »
*UPDATE*

Käisin relvad.ee poes ja jõudsim selgusele, et M14 loetakse ikka automaafiks ja secondary relva ei ole vaja. Lisaks soetasin omale Lipo aku ja tellin ka laadija. Hetkel rohkem muresi pole, tänud kōigile!

Offline silkL

  • Tavakasutaja
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #13 on: July 14, 2017, 13:03:02 »
Sidearmi/püstoli vms. vajaduse tingib peaasjalikult ikkagi väljalaskekiirus, mitte relva tüüp. Kui relv laseb üle reeglites toodud 120 m/s, siis on vaja nõrgemalt laskvat käsirelva,
et sa kellelegi oma tugevalt laskva relvaga ohtlik poleks, kui laskmine toimub väiksematel distantsidel, olgu ta sul poolautomaat, poltlukuga püss või kuuliprits.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Algaja küsimused - relva mured
« Reply #14 on: July 17, 2017, 11:39:34 »
Peaks ikka reeglid üle vaatama ja kui on automaat (automaattulereziim) ning laseb üle 125ms siis mängule lihtsalt ei saa.

Pahatihti olen tabanud osalejaod kelkimas, et tema automaat laseb 140 ja järgmine lause on: "Oh, lasin valanguga tüübile pihta" Nõme on see, et need jobud ise ei saagi aru nagu oleks miskit valesti teinud.