Author Topic: Uued kaitseprillid  (Read 10314 times)

Offline SanderSO

  • Tavakasutaja
  • Posts: 60
  • See you on the field!
    • View Profile
Uued kaitseprillid
« on: August 08, 2018, 11:09:28 »
Kas on kellegil kogemusi järgnevate prillidega, ja kuidas uduga lood on:
https://airsoftgo.ee/viewitem.php?id=171196
https://airsoftgo.ee/viewitem.php?id=171093
http://www.softair.ee/tooted/toonimata-kaitseprillid-ventil/
http://www.softair.ee/tooted/goggles-with-fan/

Hetkel mul on novritchi prillid ja vähemalt minu kogemusest on täielik saast. Silmi küll kaitsevad ja kuul ei tee neile midagi. Aga udu on ajuvaba ja isegi puhta mikrofiibriga kriibib klaasi korralikult.

Offline silkL

  • Tavakasutaja
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #1 on: August 08, 2018, 11:55:44 »
Need goggle tüüpi prillid oma suletuse tõttu ongi palju altimad uduseks minemisel. Need ventikatega variandid on ka suht mõttetud. Mul olid ESS ventikate kloonid, ja sellest ventikast polnud mingit tolku, võib olla originaalidel see asi töötab paremini, aga eriti ei usu, kuna seal on nii väike ventikas, et see ei jaksa väga seda sooja õhku välja tõmmata, lisaks suht häiriv sumin on kogu aeg. Hiilid vaikselt metsas ja siis kogu pea sumiseb selle ventika pärast. Tavalised lahtised prillid on kõige uduvabamad, ise kasutan selliseid: http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=101_113&products_id=4553 kuna olen tavalise prilli kandja, kasutan ka sisendeid. Mul lähevad vahel veidi uduseks ainult optilised klaasid, kuid neid töötlen sellejaoks uduvastase vahendiga, mis aitab. Päikeseprillidega probleeme pole, lisaks neid ma lapiga küll kriimustada pole suutnud. Kui on palav ja niiske, lähevad kõik prillid mingil hetkel uduseks, selle vastu lihtsalt eriti ei saa. Sõltub ka sellest kui palju ise higistad (nägu), lisaks kui kasutad salli vms buffi suu kaitseks, siis see suunab hingeõhu klaasidele jne. Aitab ka see kui prille ei suru täiesti vastu silmi/nägu, vaid paar senti neid ninapeal ettepoole lükkad, siis saab õhk paremini vahele. Kasutan enda prille ka igapäevaselt autoroolis, rattaga sõites jne, seega olen väga rahul.

Offline SanderSO

  • Tavakasutaja
  • Posts: 60
  • See you on the field!
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #2 on: August 08, 2018, 13:39:00 »
Tänud tagasiside eest. Vaatab ehk leian midagi.

Offline ErxK2

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #3 on: August 08, 2018, 14:50:17 »
X810 on siiani parimad mida omanud olen. Paar nädalat tagasi +33 kraadise ilmaga metsas softil ca 5h ja kordagi uduseks ei läinud.

https://gunfire.com/en/products/x810-low-profile-protective-goggles-black-1152211728.html
KJW KC-02 STC GBB Rifle / ASG CZ Scorpion EVO3-A1 / Secutor Rudis III CO2 / ASG Dan Wesson 6" Airsoft Revolver

Offline AirsoftGo

  • Tavakasutaja
  • Posts: 125
  • www.airsoftgo.ee
    • View Profile
    • Airsoft Go
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #4 on: August 08, 2018, 15:09:35 »
X800 kollased prillid meil kõige populaarsemad, just ventileerituse tõttu. Õhuava klaasi ja korpuse vahel on prillide mõistes massiivne. Joostes pea all tunned, kuidas tuul jookseb läbi (testitud). Ise tavaliselt oleme neid soovitanud. Kahjuks saadaval hetkel vaid kollased.

Offline Tammsand

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #5 on: August 08, 2018, 15:59:46 »
Prillid pole koht kus kokku hoida. Kõige taskukohasem on M3 poolt kvaliteetsed ehitusprillid ca 15.- euri (katsetatud 10cm kauguselt 4j mis jättis vaid jälje klaasile). Levivad ka neid nn hiina versioon X800 prille mida tuleks ilmtingimata vältida ! Nende klaasidest on võimalik läbi lasta (samuti testitud).
AIRSOFTER.EE
airsofter.ee

Offline NoorJumal

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
  • Young God
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #6 on: August 09, 2018, 14:45:36 »
Prillid pole koht kus kokku hoida. Kõige taskukohasem on M3 poolt kvaliteetsed ehitusprillid ca 15.- euri (katsetatud 10cm kauguselt 4j mis jättis vaid jälje klaasile). Levivad ka neid nn hiina versioon X800 prille mida tuleks ilmtingimata vältida ! Nende klaasidest on võimalik läbi lasta (samuti testitud).

"Prillid pole koht kus kokku hoida" ja ometi soovitad suhteliselt odavaid 15€ prille. Kuigi selles osas olen nõus, et 3M firma teeb ainult kvaliteeti. AirsoftGO-s müügil olevad X800 prillid pole Hiina toodang. Sain ise mõni aeg tagasi neid kandes Novritschi snaipriga (150m/s vedru ca 30m kaugusel) vastu klaasi - jättis vaevutuntava ja -nähtava kriimu.

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #7 on: August 09, 2018, 14:55:22 »
Tuttaval olid need Swisseye prillid, sai täpselt sinna nurka ja mõra sees.

Lasime 124m/s @50rof korralikult tolmuks need 1 meetri pealt.

Eks nende replikatega ongi see, et klaas võib laksu kannatada, aga kuna frame on tehtud teisiti, siis nt. prillid tripivad mööda nägu või teatud asendis paljastavad silmanurkasi/kulmualuseid.

Offline Tammsand

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #8 on: August 09, 2018, 17:11:30 »
Prillid pole koht kus kokku hoida. Kõige taskukohasem on M3 poolt kvaliteetsed ehitusprillid ca 15.- euri (katsetatud 10cm kauguselt 4j mis jättis vaid jälje klaasile). Levivad ka neid nn hiina versioon X800 prille mida tuleks ilmtingimata vältida ! Nende klaasidest on võimalik läbi lasta (samuti testitud).

"Prillid pole koht kus kokku hoida" ja ometi soovitad suhteliselt odavaid 15€ prille. Kuigi selles osas olen nõus, et 3M firma teeb ainult kvaliteeti. AirsoftGO-s müügil olevad X800 prillid pole Hiina toodang. Sain ise mõni aeg tagasi neid kandes Novritschi snaipriga (150m/s vedru ca 30m kaugusel) vastu klaasi - jättis vaevutuntava ja -nähtava kriimu.


Näen jurus sarkasmi, kuid olen neid prille testinud ja tean millest räägin :) Need prillid kannatasid 4J kenasti korduvalt ära ja nagu ma mainisin on nad rahakotile kõige sõbralikumad.

Edit: all on näha mis juhtub 7m pealt wannabe prillide ja mis peaks juhtuma korralike prillidega ( lastud 3.99J novritsch 170m/s vedruga .49 kuuliga)
50m pealt peaks kaitsma iga prill kuid alati on see 1 juhus kus on võimalik saada sisse lähidistantsil.





« Last Edit: August 09, 2018, 17:47:20 by Tammsand »
AIRSOFTER.EE
airsofter.ee

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #9 on: August 11, 2018, 18:55:20 »
Need 12 eur prillid on täitsa ok, peavad selle laksu kinni. Lihtsalt ei ole edevaid lisasid jures Näiteks ventikat, ise tumenevaid klaase ja muud mõtetut sodi.

Odav prill ei tähenda, et ta laksu knni ei püüa.

Pigem on sitemad need kallimad prillid, laks pihta ja klaasis on kriim mis takistab ise tumenevat vedelkristalli töötamast....

Offline Hunduuu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #10 on: August 11, 2018, 20:15:34 »
Milline see ise tumevnev prill on?

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #11 on: August 11, 2018, 22:10:07 »
Eks see väike segamini ajamine keevituse jaoks mõeldud klaasidega, kus elektri toimel pannakse tumenema.
Aga Fotokroomseid võiks täitsa isegi kaaluda :D Kui leiaks mingi ballistilise kaitse klassiga.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #12 on: August 12, 2018, 22:20:39 »
Nägin eid ise tumenevaid kuskil, sarnased rattasõidu omadega, ilmselt sama tehnoloogia

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Uued kaitseprillid
« Reply #13 on: August 12, 2018, 22:35:40 »