Author Topic: Jõulutervitused 2014-2019a  (Read 10701 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Jõulutervitused 2014-2019a
« on: December 25, 2014, 10:28:20 »
Soovin kõigile mõnusat Jõulupühade jätku!!!
Ja lahedat aastavahetust!

Olen tänulik, et sattusin militaarseikluse valdkonda ja õnnestus palju lahingutes osaleda ning ise mõni lahing ära teha. Ütlen ausalt, see viimane aasta, täpsemalt 14 kuud, on olnud mu elu kõige põnevaim aeg.  Eks tsiklireisid on olnud ka lahedad, millest mõnedest reisidest näed pilte mu (margus pärn) feicbooki lehel, aga põnevaimad elamused olen saanud ikka militaarseiklusest. Palju tänu kõigile!


Mida siis uuelt aastalt oodata?

Kas on mõtteid või ideid, mida võiks teisiti lahingutes proovida?

Kindlasti on sõdalastel ja eriti arvan, et noortel sõdalastel on huvitavaid uusi ideid, et mänge põnevamaks muuta. Kui ei soovita/julgeta neid ise rakendada, siis paneme pead kokku ja viime ideed koos ellu.
Minu viimase lahingu ravimeetodi sain ka teistelt sõdalastelt ja nad andsid ka veel ühe ravi meetodi, mida ka varsti katsetame.

Ise loodan, et järgmisel aastal tuleb uusi lahingute korraldajaid ja uusi lahingkohti juurde. Kohti ju linnas ja Eestis küllaga.
Ise luuran järgmisena Liivakeskust (kus on huvitav maaaluste kambritega ja akendeta hoonega ala); Tööstuse tn-l bensuka vastas hoonete kompleksi, mitte see põnev hoone, kus akendeta pikk hoone tuleb tänava äärde välja (sinna meid ei lubata varisemisohu pärast), vaid see mis külgneb Eerika tänavaga;  Paljasaare sadama alal suur hall erinevate ruumidega. Kui mõni juba peab nendes kohtades läbirääkimisi, siis andke teada.

Samuti on põnevaid koht üle Eesti, huvitavaim väljasõit oli Nursipalu, kus täitsa uued ja korralikud  hooned koos suure alaga, Rutja lennuväli, Piirsalu. Ehk kutsuvad kohalikud airsofterid uusi kohti avastama???

Põnevaid lahinguid uuel aastal!!! 
« Last Edit: December 25, 2019, 15:50:16 by Margus »

Offline Шмель

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
  • Эль Команданте
    • View Profile
Re: Jõulutervitus
« Reply #1 on: December 31, 2014, 12:57:40 »
Kõigile head Vana-aasta lõppu, lõbusat aastavahetust ja edukat Uut aastat!

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Jõulutervitus
« Reply #2 on: December 31, 2014, 13:27:15 »
Ühinen shmelli soovidega :)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Jõulutervitus 2015a
« Reply #3 on: December 24, 2015, 15:54:23 »
Aasta möödus kiirelt ja väga põnevalt.
Õnneks toimus piisavalt palju erinevaid lahinguid.

VÄRVIKAS LAHINGAASTA:

Kõige sügavama mulje jättis minule SummerCamp Kuusalu polügoonil, kus sai meie kaitstavale mäele kaitserajatisi rajada, kaitsta, missioonid päeval/öösel ja eriti võimas lõpulahing, mille võidu päästis raadioside ja omade saabumine viimasel hetkel.   

Head vaheldust andis Pärnu ja Hiiumaa.
Pärnu Õllekas ja Halingas tutvusime huvitavate sisealadega ja kohalike sõbralike airsofteritega.

Vahelduseks oli hea sõita kaks korda Hiiumaa lahingutesse, kus sai päris kuulipilduja heli ja õhu vibra sees oldud. Täispaketi juurde kuulus ka korralik saun basseini, tantsumaratoni  ja sviidiga.

Treeningud Sõjamäel ja siseruumides andsid palju juurde.

Huvitav oli koos Teiega avastada sajandi vanust endist Relvatehast Eerika tänaval, kuhu nüüd rajatakse Selverit. Samal tänaval oli ka põnev lahing endises Politsei majas, mis nüüd samuti ehituses.

Suurima arvuga (ligi 350) oli sel aastal ligunev aga põnev vene hooaja avamine Humalas. Humalas  saime ka meie klubiga mitu korda mängida. Lisaks tutvustas meie klubi põnevat kompleksi Fosforiidi tehases Maardus.

Pahkla kaks mil-sim lahingut olid head, eriti viimane see oktoobris toimunu oli meeldejääv. Võimsust lisasid Soome üksus ja KL masinapark, lõpulahing suitsus, ühe täpne granaadivise kuue keskele...

Muidugi Sõjamäel sai kõige rohkem mängida ja koguda võimsaid elamusi.     
Minu rekord oli septembris kui jõudsin osaleda koguni 13 lahingus/treeningus.

Sel aastal sai ka Aegviidu polügoonil paljudel (vist kolmel) mängul seda huvitavat majadega ala avastatud.
BLRT- oli endiselt kõige huvitavam sise alade kompleks. Vaatame, kas Marati 5 endine kummitehas Põhjala saab huvitavam olema, kui ikka läbirääkimised õnnestuvad….


Vene hooaja lõpetamine Männikul (ligi 280 osalejat) oli ka suur ja võimas.

Tänu Teile õnnestus ka kaks pikemat üritust läbi viia – Raku suvepäevad ja Haras, kus saime reede õhtust pühapäeva pealelõunani loodust, seltskonda ja airsofti nautida.

Huvitavalt kujunes välja „Kolmapäevakud“ tänu kasutaja rabbit algatatud teemast „Teisipäevakud“, mis andsid midagi uut ja huvitavaid lahinguid tööpäeva õhtuteks. Eks ole siis näha, mis sellest projektist järgneval aastal saab…
 
Mulle väga meeldis avastada Astangu erinevaid kohti, eriti need kõhedust tekitavad pikad (220m) mäe sees kuus laskemoona ladu. 

Üllatav oli suvel kõne meie julgeoleku struktuurist küsimusega „kas mina olen see meie suurim lahingute korraldaja?...“. Seda tiitlit ma küll ei omistaks, sest meil on tublimaidki, kes  on palju suuremaid mänge teinud. Mängude arvu poolest küll jah, et 15 kuuga 28 mängu (ei loe neid, mida olen teistel aidanud korraldada), aga mitte rahva arvult. 


JÄRGNEV AASTA:
Loodetavasti tuleb korraldajaid ja airsoftereid juurde.
Ise loodan Teie abiga läbi viia Raku Retke ja koostöös harjutada mängude korraldamist ja muuta meie mängukultuuri sõbralikumaks. Samuti avastada ja katsetada uusi kohti.
Kuidagi ei tahaks Kopli Liinidest end eemal hoida, kasvõi korragi proovida…

MÕTLEMISAINET EDASPIDISEKS:
Panen varsti foorumi Teile mõtlemiseks ka teema „Meie Borderwar“, et kuidas oleks võimalik meil midagi suuremat korraldada mõne aasta pärast…
 
SOOVIN TEILE:
Jõudu ja edu uute mängude korraldamisel!

Soovin kõigile head Jõulurahu ja mõnusaid pühi!
Ka meie kahele suuremale kauplusele Relvad.ee ja X-Force ja uutele väiksematele edu ja head koostööd!!!


SINAGI:
Kirjuta Sinagi siia, kas jäid aastaga rahule ja mida ootad järgnevalt aastalt.
« Last Edit: December 22, 2017, 23:16:13 by Margus »

Offline olavi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Airsoft relvad ja varustus
Re: Jõulutervitus
« Reply #4 on: December 31, 2015, 17:21:31 »
On olnud põnev ja tegus aasta. Käidud on paljudel põnevatel mängudel, sai juurde soetatud uut varustust, maha müüdud vana, kulutatud läbi relval nii mõnigi jupp, lastud puusse tuhandeid kuule ja tehtud isegi oma airsoft kaupade e-pood.

Aitäh kõigile softijatele meeldejäävate mängude eest. Head vana-aasta lõppu, veel paremat tulevat uut ja kohtume 2016 aasta mängudel :)
« Last Edit: December 31, 2015, 19:54:33 by olavi »

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Jõulutervitus
« Reply #5 on: January 01, 2016, 19:15:41 »
Head uut aastat kõigile softijatele!

Tegus aasta on olnud, areenile on tõusnud uued tegiad.
Uus generatsioon on peale tulnud.

Samas on ka vanad fosiilid välja ilmunud ja hakanud toetama noorte liiga mängusid.
Olen ka otsapidi sellesse sisse läinud ja isa poja suhteid arendama hakanud.

Selline Mareku idee on igati tere tulnud. Ainult noored ja vanad.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Jõulutervitus 2016
« Reply #6 on: December 24, 2016, 09:32:01 »
Oli väga põnev mänguderohke aasta. Parim hobi, mida olen elus kogenud.

Jõudsin osaleda 47-s (76-mängu 2015a) mängus ja ise teha 21 mängu (19-mängu 2015a), nagu näha osalesin vähem, aga korraldasin mõne rohkem.

Meeldejäävaimad mulle olid:
Paljassaare avastamine kolmel uuel ala, vene hooaja avamine Humalas rekord (551) arvu osalejatega, pantvangi põli ja kättemaksu missioon Rutjal, Hiiumaa 3 päeva üritus koos karikaga AKTIIVSEIM AIRSOFTER 2016a, Raku retke katse, X-Force keeruka aga huvitava sisuga mäng Männikul, Kiltsi lennuväli, Vääna dessant.

Endiselt põnevaimad alad on Sõjamäe linnak ja Vääna mets.


Väga jõudsalt areneb Militaarseiklus Männiku teel, sügav kummardus Mareki ees, kes kasvatab meile osavat järelkasvu. Palju tänu Marekile ka koostöö eest mõnel kolmapäevakul.
Tean seal olulist abistajat Vennat ja edukat noort väejuhti Enrikot, kelle juhtimise all on olnud au ka koos rünnakutes osaleda.
Suure töö on teinud Tartu piirkonna arendamisel Harald. Väga aktiivseks on kujunenud sealne airsoft.
Hea ka näha, et Pärnu on endiselt aktiivne. Loodame et sel aastal lisandub veel mõni piirkond.

Õnneks meie kolmapäevak päris välja ei surnud, eks ole näha mis uuel aastal saab.

Tundsin puudust suurema milsim järgi, Bjorni mängud on andud suvele sellise sügavama mulje. Kõige sügavama hea jälje mälestustesse on jätnud 2015a Kuusalu polügoonil toimunu.   Loodetavasti jätkub Bjornil tahtmist teha ikkagi kasvõi üks suurem mäng aastas, palju edu!!!

Sel aastal märkasin rohkem uusi mängijaid ja tore on aidata neil kohaneda meie mänguga.
Olen õnnelik, et saan olla klubis Airsoftclub Estonia, hea muhe väga osav seltskond. Selle aasta meie klubi jõulupidu oli põnev.

Aitäh foorumile, tänu Sellele me siin koos oleme!!!
Palju täna ka Relvad.ee ja X-Force!!!!

UUS AASTA:
Loodan järgmine aasta proovida teha vähemalt ühe ka realistlikuma mängu, nagu mängitavat ida pool, kus kuulide arv piiratud ja stsenaarium realistlikum.

Mängijatele soovin foorumis aktiivsemat enda mängul osalemisest teatamist ja peale mängu palun kirjuta kasvõi mõni ridagi, see on korraldajale parim aitäh.
Uued ja senised korraldajad soovin Teile palju palju edu ja head närvi!!!

Hea oleks siin lugeda ka teiste meenutusi aastast ja mida loodad uuelt aastalt???

Eks siis ole näha mida uus aasta toob…

Soovin kõigile rahulikke ja mõnusaid Jõule ja mänguderohket uut aastat!!!
« Last Edit: December 24, 2016, 09:38:24 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
veel sellest aastast
« Reply #7 on: December 25, 2016, 17:58:42 »
FB-s tuletati mulle meelde, et sel aastal toimus veel üks omapärane lahing, kus Gangsterid ja Politsei üksus kumbki ei tahtnud tunnistada oma kaotust. Püüdsin küll mõlema osapoole juhte lepitada kohviga, aga lahendati ikka omamoodi:

https://www.facebook.com/deniss.jeskov/videos/10208892740613064/?__mref=message


Soovijad said proovida ka noavõitlust, esimene paar:
https://www.youtube.com/watch?v=DzzjHBJbqZg
Mälestusi:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%213947&cid=A873BD12FD2ED25F

Jah, oli omapärane aasta igasugu kohvi ja lahingutega…

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Jõulutervitus 2017a
« Reply #8 on: December 22, 2017, 22:59:31 »
Hea jälle viimasest poolest aastast ja kogu aastast kokkuvõte teha.

See siin on minu kogemused ja arvamus, mis ei pruugi ühtida teiste arvamusega.
Aasta oli väga värvikas paljude väga erinevate mängudega.
 

Tore on näha, et on tulnud juurde palju uusi mängijaid ja isegi korraldajaid on alates juulist rohkem juurde tulnud, mis on meile parema mängude valiku andnud.

Kuni jaanipäevani toimunust kirjutasin jaani tervituses.
Peale jaani oli hea väljasõit Hiiumaale mitmeks päevaks puhkama ja lahingutesse, saun merekaldal, super hea vaheldus hea seltskonnas.
Kaks mängu õnnestus teha ka veel Kloogal ja Türisalus koos Sega´ga.

August:
Huvitav aeg oli augustis, kus toimus päris palju lahinguid eri kohtades.
Minul aga oli august esimene kuu terve 4 aasta jooksul (6 okt täitus 4a) kus ma ei mänginud ega korraldanud kordagi. Küll aga tegin ettevalmistusi 2 sept MESS2 mänguks.

Oktoobris oli minule huvitav avastada Harku vanglat, kõige killide rohkem lahing kogu minu praktikas. Oli kuulda ka palju virisemist korraldusele. Ma ütlen sellepele nii – iga igava korraldusega lahing on võimalik omale põnevaks teha.
Sai ka järgi proovida Tamsalu kanala täitsa suure ja põneva mänguga.
 
November oli väga aktiivne airsoftmängude kuu, kõikidel nädalavahetustel toimus kuskil mõni mäng, mõni puhkepäev isegi mitu mängu korraga. Mina sain ka kõik nädalavahetused mängida. Novembris täitus ka soov mängida Loksa taga Suurpea endises instituudis 150m pikas majas. Seal sai tutvuda aktiivsete airsoferitega Viiking grupist, nende mängul sai detsembri käidud ka Peipsi ääres põneval alal ja aasta lõpu lahing ka nende korraldusel.

Hea oli ka näha kuidas detsemris elavnes airsoft Tartus, isegi kolmapäevadel tehti lahinguid ja võistlusi nagu võetaks järelejäänud aastast viimast.

Kurb oli kuulda, et pikalt ettevalmistusi teinud ja tugevalt treeninud eesti airsofti meeskonnad ei saanud minna dets alguses Lätti turniirile. Loodetavasti poliitlilised pinged lahtuvad ja edaspidi on Lätis airsoft võimalikum.

Detsembris oli tore ära teha mäng III osa puhta joogivee teemast Raku ääres, 61 osaleja seast meeldejäävaim tagasiside oli meestelt, kes on mind õpetanud ja eeskujuks mulle, vene hing on ikka lahke ja sõbralik, aitäh! Leidsin, et nendel on lisandunud ka intervjuu mängude korraldaja Sega´ga https://www.youtube.com/watch?v=YMkh883MRYE

Seal samas on ka intervjuud teiste korraldajatega, ka minuga intervjuu
https://www.youtube.com/watch?v=Wl46zyC0SBw&t=899s
Eestikeelsete subtiitrite nägemiseks vajuta subtiitrite lingile.

Koostöös Sega´ga kaks koostöömängu oli uus hea kogemus. Aga tunnistan ausalt, et suuri mänge (alates 50 mängijat) ei taha ma eriti teha, sest siis pole aega mul omal mängida. Ma jah olen teistsugune (tavaliselt korraldajad ei mängi kaasa) egoistlik korraldaja, kes tahab ka ise kaasa mängida.
Detsembri keskel tundus, et Tartus jääb kitsaks kahe mängukorraldaja vahel, aga loodetavasti ikka leiavad ühise keele ja mahuvad kõik ära. Loodan ikks järg aastal nendesse mõlematesse kohtadesse mängima.
 
______________________________________

Seega sel aastal oli võimalus järgi proovida päris palju uusi mängukohti, mis annab väga head vaheldust.
Aitäh kõigile korraldajatele ja julget pealehakkamist uutele korraldajatele!!!!

Tartu ja Tartu ümbrus on minu meelest kõige jõudsamalt arenenud. Seal tundub olema kõige rohkem uusi airsofti huvilisi mängijaid ja uute alade tekitajaid. Tundub, et Tartu ümbrus on isegi aktiivsem kui siin Tallinn. Tuli ju augustis juurde meile uus siseala Airsofti Taktikamaja Tartumaal Laevas.

 Vaatan, et nii mõnigi korraldaja on ka hakanud rõhku pöörama mängu reklaamis ohutuse ja vastutuse  teemale. Hea, et me harjume ja kohaneme vastutuse teemaga, et mängijad ja korraldajad teinetsit paremini mõistaksid.
Augustis ja septembris toimus ka milsim mänge ja väga erineva sisuga mänge eri maitsega soovijatele. 

Hea oli näha, et kolmapäevakuid tehti ka Pärnus ja nüüd detsembris ka Tartus.

Ise jõudsin Teile teha sellel aastal (alates jõuludest 2016a) koos homse mänguga 20 mängu, mis on keskmiselt ligi 2 mängu kuus, nendest 2 olid koostöö mängud. Ise sain osaleda 46-s.
Varasem kogemus:
2016a: osalesin 47-s ja ise tegin 21 mängu.
2015a: osalesin 76-s ja ise tegin 19-mängu.

 
Selle aasta meeldejäävamad üritused minule: Militaarkeskuse kinnine öölahing Saku motokrossiraja ümber, Peipsi ääres Viiking grupilt, Hiiumaa suvepäevad, Iron Sky III.
 
Kahju, et SummerCampi taolisi üritusi enam pole. Loodetavasti järgmisel aastal ikka tuleb...


Häid pühi ja mõnusat lahingute rohket uut aastat Kõigile!!!

Loodetavasti ka teised kirjeldavad oma aastat ja mida loodavad uuelt aastalt?
« Last Edit: December 22, 2017, 23:17:20 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Jõulutervitus 2018a
« Reply #9 on: December 23, 2018, 11:22:17 »
Ilusaid Jõule kõigile!!!

Hea jälle viimasest poolest aastast ja kogu aastast kokkuvõte teha.
Aasta oli põnev mänguderohke.

Jätkuvalt suur tänu Bjorni foorumile!!!, tänu temale me siin koos oleme.

TURNIIR PARIMA VÄLJA SELGITAMISEKS:

15 dets turniir Tartus tegi loodetavasti airsofterite seas uue ja olulise sammu edasi. Kui seni vaid oldi kuulnud, et erinevates naaberriikides toimuvad mingid võistlused, siis nüüd tänu Tartu Lahingrajale:
1) osalejad said aru, mis suunas end arendada;
2) kaasaelajad said põnevusega jälgida, lemmikmeeskonnale kaasa elada ja said teada, et airsofti saab harrastada ka spordialana. Nii olevat see enamus riikides peale meie riigi???
Loodetavasti pandi sellega airsoftis uus pall veerema, mis viib airsofti uuele tasemele.
 
Ei vaidle vastu, et on osavamaid mängijaid, kes ei taha enda oskusi avalikuse ees demonstreerida. Sügav kummardus nende ees, kes aga näevad vaeva, võistlevad avalikult ja on valmis meie riiki esindama mujal maailmas. Nüüd on märtsis Soomes toimuvat maailmameistri võistlust palju põnevam jälgida.

Loodetavasti paneb peagi üks Tallinna lähedane paintballi ala veel enda ala Mängukohtade rubriiki, kus saab ka harjutada intensiivsemaid mänge. Edu võistlejatele!!!
 

UUS ALA:
Viimase aasta parima kingituse tegi Militaarseiklus uue põnevaima mänguala leidmisega Tallinna külje all Laagris. See on minumeelest üks põnevamaid alasid, kus peaaegu kõik olemas. Nii erineva ehitusega kaevikuid pole ma varem näinud, lahe sarapuumets, väga erineva tihedusega mets ja võsa, palju ehitisi ja künkaid ja soovi korral saad ka lahingusse masinad kaasata. Soomukid ja muud sõjamasinad ka ilutsevad seal.

Nii, et hoidke silmad lahti, äkki märkate veel mõnda põnevat ala, millest tegelikult sageli mööda käite...
Hea on teada, et on valmimas veel alasid tublide aktivistide poolt, palju jõudu ja jaksu neile!!!

KORRALDAJAD ja KOOSTÖÖ:

Hea on näha kuidas on lisandunud uusi korraldajaid ja suur rõõm, et Militaarseikluse noored on lisandunud korraldajate hulka. Mänge korraldati sel aastal palju ja tänu Beivo ja Antsule viidi mängud koju eri piirkondade mängijatele.
Minu ajaarvamise järgi, mis on kestnud 5 aastat, ei tea ma teist sellist korraldajat kui Ants (Remius), kes teeks nii palju mänge nii erinevates kohtades üle Eesti.

Viimasel aastal lisandus tubli Nullgrupp ja Wortex. Kahju, et need enam ei korralda, kes tegid kaks mängu Kloogal aasta alguses.
Tartu ja Pärnu on endiselt aktiivsed piirkonnad. Mis toimub meie maa idas ja läänes, seda ei tea???

Loodetavasti tuleb veel uusi korraldajaid juurde ja ka noored ehk proovivad oma unistused ellu viia. Ärge kartke abi paluda kogemustega korraldajatelt oma esimese mängu korraldamisel, mõni kogemustega korraldaja on kindlasti abivalmis.

Minu suured tänud Bjornile!!!, kes aitas mu esimese mängu läbi viia. Mäletan, kuidas mul esimesel mängul Männiku Puidus juhe kokku jooksis, aga Bjorn viis lihtsa lükkega mängu lõpuni...
Kui kõrvaltvaatajana tundub korraldus lihtne olema, siis ise esmakordselt mängu läbi viies võib ära ehmatada...

Sega´ga koostöös sain ka kaks mängu teha, seekord oli ka meil senistest suurim osalejate arv 118.
Hea koostöö oli ka Militaarseiklusega ja hr Enrikoga, kellaga jõudsime ka kaks mängu koos teha.

Kolmapäevakud õnneks ei surnud välja, ka Pärnu oli aktiivne nädala siseste mängudega...

ÄGEDAIMAD MÄNGUD:

Meelejäävaimad mägud minule selle aasta jooksul:
1) Sõõru suvepäevad 3-5 aug (https://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=4945.0 ) – sai kõige kauem airsofteritega koos olla, head lahingud ja toitlustus;

2) Männikul 1 sept (https://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=5072.0 ) - võimsad elamused pikast lahingust;

3) Pahkla milsim 8 sept (https://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=5066.0) – hea tiimi koostöö, vastasel väga pikk ja raske päev, kuulipiirangud;

5 aasta meeldejäävaimad on kaks:
1) Pantvangi põli ja vabanedes kättemaksumissioon vaenlase tagalasse Militaarseikluse mängul Rutjal 6-7mai 2016;

2) SummerCamp2015 Kuusalu polügonil, tugeva elamuse andis sealse mängu lõpufinaal, kus meid päästis raadioside, abiväed saabusid viimasel hetkel.

Ekstreemseimad temperatuuri poolest on olnud kaks Bjorni mängu ja mõlemad samas kohas – Piirsalu baasis: kõige kuumemad ilmad, kus ööpäeva ringselt oli +30, kõik päevad, see oli SummerCamp2014. Hea mälestus pikkadest suvepäevadest.
Ja talve ekstreemseim oli seal samas kohas, kus oli temp -13. Aga ma ei mäleta, et oleks olnud kasvõi kordgi külm, koguaeg oli põnev tegevus. Ainult umbes 6-7 relva surid seal.
Aga sellised  äärmused jäävad vähemalt meelde

Ja igas lahingus on olnud midagi erilist, mida kõike pole mõtet siin kirjeldada...

ÜLDINE MULJE:
Mulle tundus, et sel aastal on airsofterid vähem aktiivsemad kui eelmisel aastal, samas mitmel korraldajal (ka minul) oli just sel aastal suurim arv osalejaid...
Vaadates airsoftfoorumi külastajate arvu päevas, siis on see hüppeliselt kasvanud,  just aasta teisest poolest. See annab lootust, et meid tuleb juurde...

Tänu uutele poodidele läheb midagi ka odavamaks, mina sain sel aastal kuulid (0.25g) senisest ligi 50% soodsamalt ja kuulid toodi koju või lahingplatsile kohale.

Suur rõõm on meie klubi (ACE) aktiivsuse üle, meil on tõeliselt hea juht Andres, rahulikku närvi ja jaksu meie motiveerimisel/kantseldamisel!!!
__________________________________________________________________________

MINU NUMBRID:
Mul täitus oktoobris airsoftis 5 aastat, selle ajaga olen osalenud 293 mängus ja korraldanud  89 mängu, sel aastal 20 mängu, ei teagi on see palju või vähe, aga naudin täiega Teie seltskonda ...
___________________________________________________________________________

Mõnusat Jõulurahu!!!, ja jääme siis koos järgmist lahingaastat kujundama...

Hea oleks ka teiste muljeid ja ootusi teada...
« Last Edit: December 23, 2018, 11:31:02 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Jõulutervitus 2019a
« Reply #10 on: December 25, 2019, 15:57:03 »
Rahulikke Jõule!!!

Aeg lendas kiirelt ja põnevalt Teie seltskonnas, aitäh Teile!!! ja tore on jälle möödunu kokku võtta sellega mis meelde jäi:

Esmalt suur tänu Bjornile!!!, tänu temale me siin koos oleme.

Teeme sügava kummarduse ja aplausi suurimatele korraldajatele Beivole ja Antsule koos nende abilistega!!! Tänu nendele toimuvad mängud Eesti väga erinevates piirkondades ja toovad Teile mängud kodule lähemale.

Endiselt on minu meelest üks aktiivsemaid mängude piirkondi Pärnu, sel aastal nende populaarseim sõna on Lüpsikas. Tartu kohta ei tea ma andmeid. Tore, et Markko hakkas meile häid mänge tegema, loodetavasti ei jää Ta talveunne...

Head mälestused on endistelt headelt korraldajatelt Bjornilt, Militaarseikluselt (teeb endiselt sise ja noortele) ja X-Forcelt – olid head ajad. Ootan neid tagasi meile mänge korraldama...

Aga soovime kõigile endistele, praegusetele ja uutele korraldajatele palju jaksu ja tahet meile mängude korraldamisel!!! Ja julget pealehakkamist uutele korraldajatele!!!
Mina laisana ei viitsi palju Tallinnast kaugemal mänge teha.


MILITAARSEIKLUS:
Huvitavaim pikim protsess ja eksistents minu silme läbi on Militaarseiklus. See kuidas seal toodetakse meile uusi airsoftereid on suur ime ja rõõm. 6 aastat tagasi ei saanud ma sellest aru, aga nüüd tulemust nähes mõistan.
Noortega tegelemine, sünnipäevade ja muude ürituste tegemine, nendele distsipliini ja oskuste õpetamine on pikk ja raske töö. Tulemus on minumeelest väga hea. Noortest on sirgunud osavad mängijad, sõbralikud sõbrad ja mõnega isegi olen saanud koostööd teha – aitäh!!!

Umbes nädal tagasi peale Lohusalu mängu sinna rendikaid tagasi viies avanes hea vaade kui vaiksel nädalavahetuse päeval Militaarseikluse mõlemas klassis toimus kahe instruktori aktiivne juhiste jagamine ja mänguks ettevalmistamine -  kõva töö käib seal meie hobi tutvustamisel ja uute liikmete leidmisel.

Aitäh Militaarseiklusele, et on andnud võimaluse  head koostööd teha nii relvade rendil kui ka järelkasvuga lahingute korraldamisel!!!
Sügav kummardus Marek Hinno ja tema tööka kollektiivi ees ja palju jaksu sellise vajaliku töö tegemisel!!! Ja palju jaksu Marekile airsofti alade tegemisel Tallinnast ka välja poole...

___________________________________________________________________________

Tore jõulueelne kingitus oli, et Lohusalu Pansionaadis sai mängida vaid 5 euro eest ja elamused olid võimsad.

_________________________________________________________________________

Olen tänulik, et olete leppinud mõttega minu mängudel, et kohapeal mängu eel toimub vaid kiirbriifing, et briifingu üldmõtted loete foorumist. Nii oleme mänguaega säästnud 15 min kuni 30 min, tänud mõistmise eest!!! Eks iga korraldaja katsetab ise kuidas on parim viis briifing läbi viia, mis on õigeim, ei tea...

Meeldejäävaimad:
Tamsalu, mis jäi meelde ka tänu kahele päevale venitamisega väikse seltskonnaga.

Meeldejäävaim korraldus: pika ja ajamahuka korraldusega Raku suvepäevad, aga ka üks mõnusamalt meeldejäävaim. Mina ise ei ole sellest eriti vaimustatud, aga nüüd hiljem on päris sageli seda õeldud, et oli võimas üritus, seda on hea kuulda, tänud koostöö eest Militaarseikluse Puulmannile!!!
Ja minu korraldatud 100-s mäng 113-le mängijale Laagris, mis oli minule meeldiv shokk.

Meeldejäävaim kahju – põnevaim Laagri ala, et praegu ei lubata seal mänge teha.
 
Kahju, et ei saanud osaleda aug alguse mängul, mul on aug alguses isa sünna ja tavaliselt tähistme seda mitu päeva kalavetel. Loodetavasti jõuan ikka Lüpsikasse ja ka teist korraldajate mängudele rohkem.


Parimad kingitused olid tassid koostööpartneritelt.
Meeldejäävaim väljend oli „hapukurgihooaeg“ augustis noorelt, kes ei leidnud mänge alaealistele

Tänan meie klubi ja klubi DRG kellega olen saanud end arendada ja koos mängida.


Olen osalenud 337 mängus koos eilsega, seda alates okt 2013a
Ja korraldanud 110 mängu.
_____________________________________

Loodetavast tuleb korraldajaid ja mängijaid juurde, et tekiks valikuvõimalus ja rohkem mängukaaslasi...

KOKKUVÕTTE:
Mängijaid, korraldajaid ja alasid on juurde tulnud.

Minule tundub, et airsoft areneb õiges suunas

Kas ehk teised ka väljendavad siin oma seisukohti möödunust?

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: Jõulutervitused 2014-2019a
« Reply #11 on: December 26, 2019, 00:44:00 »
Jõudu ja jaksu ka sulle Margus!
Tänu sinu põhjalikusele ei ole vaja midagi lisada omalt poolt. Oled paljudele näidanud et sõbralikult saab ka mänge korraldada.
Häid pühi ja algavat uut aastat!
Marek
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline EHRG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Jõulutervitused 2014-2019a
« Reply #12 on: December 28, 2019, 16:49:55 »
Samuti sulle kõike head ja jõudu, jaksu uute mängude korraldamisel Margus. Need mõned millel koos poisiga viimasel ajal osalenud oleme, on alati head olnud. Kahju, et ei jõudnud täna Kloogale, kuna ei õnnestunud ämma jõululauast õigel ajal põgeneda. Mis mulle kui algajale mängijale on natuke meelehärmi tekitanud, on korraldajate poolne meeskondade markeerimine. Siit võiks minuarust Beivo ja Andi mängudest õppust võtta. Meeskonnad on markeeritud laia ja nähtava sinise ja punase lindiga. Kohe on aru saada kes oma, kes mitte. Eriti mõnus oli muidugi vastaseid eraldada viimasel päkapiku mängul :) Aga see oli muidugi erand. Ja minu arust võiks ikkagi teha ka relvadele krono kontrolli ka aegajalt. Vahest on ikka kuidagi väga valus. Viimane näide näiteks Lohusalu mängult, kus kuul tungis lausa läbi ninasõõrme ühel mängijal. Selle oleks küll korralik turvavarustus maski näol ära hoidnud, aga sellegiloolest ei tohiks reeglite piires olev relv läbi inimnaha tungida. Oma pojaga, kellele sai esmalt ikkagi täis turvavarusts soetatud, mängudel käies paneb selline asi ikkaki natuke muretsema. Viimasel Sääse mängul sai ka üks väike poiss valusalt pihta. See mäng on ikkagi funni pärast mitte, et kellelegi haiget teha
« Last Edit: December 28, 2019, 18:17:30 by EHRG »

Offline EHRG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Jõulutervitused 2014-2019a
« Reply #13 on: December 28, 2019, 18:27:30 »
Samuti sulle kõike head ja jõudu, jaksu uute mängude korraldamisel Margus. Need mõned millel koos poisiga viimasel ajal osalenud oleme, on alati head olnud. Kahju, et ei jõudnud täna Kloogale, kuna ei õnnestunud ämma jõululauast õigel ajal põgeneda. Mis mulle kui algajale mängijale on natuke meelehärmi tekitanud, on korraldajate poolne meeskondade markeerimine. Siit võiks minuarust Beivo ja Andi mängudest õppust võtta. Meeskonnad on markeeritud laia ja nähtava sinise ja punase lindiga. Kohe on aru saada kes oma, kes mitte. Eriti mõnus oli muidugi vastaseid eraldada viimasel päkapiku mängul :) Aga see oli muidugi erand. Ja minu arust võiks ikkagi teha ka relvadele krono kontrolli ka aegajalt. Vahest on ikka kuidagi väga valus. Viimane näide näiteks Lohusalu mängult, kus kuul tungis lausa läbi ninasõõrme ühel mängijal. Selle oleks küll korralik turvavarustus maski näol ära hoidnud, aga sellegiloolest ei tohiks reeglite piires olev relv läbi inimnaha tungida. Oma pojaga, kellele sai esmalt ikkagi täis turvavarustu soetatud, mängudel käies paneb selline asi ikkaki natuke muretsema. Viimasel Sääse mängul sai ka üks väike poiss väga valusalt pihta. See mäng on ikkagi funni pärast mitte, et kellelegi haiget teha. Kusjuures see on ka mainitud mängu kirjelduses, aga mõnele see kohale ei jõua. Või siis ei saa täpselt keelest aru.