Author Topic: Pürotehnika  (Read 17290 times)

ASH

  • Guest
Re: Pürotehnika
« Reply #15 on: December 03, 2017, 18:15:59 »
jah ja see, et iga paugukas mis millegi sisse topitud on koheselt tappev granaat tekitab olukorra kus tullakse kottidega mis neid täis ja see on ka veits õuverkill -  ehk siis parem ongi kui neid kõrge hinna tõttu vähem kasutusel , kes tahab see ka raatsib paar tükki õiget asja osta . 
   Ja see lendav element - selle eesmärk peaks olema pigem see, et mõni bb lendaks sellest 5m radiusest välja tekitades lisa ohu ka eemal seisjatele .

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #16 on: December 03, 2017, 19:18:11 »
http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=3283.0

Siin on seda päris palju lahatud. See pisike mereröövli pauk on ilm ja maa siseruumidesse. Kuule/herneid laiali muidugi ei löö. Kahjuks aga propageeritakse teatud isikute poolt(arvestades, mis hinnaga müüvad ja mis hinnaga need Poolas on, siis ei imesta sellist käitumist) neid suuri 21g pauke, mis on suht jaburdus.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #17 on: December 03, 2017, 22:00:18 »
Viskad granaadi ruumi..... üks saab tabamuse ja teine ei?(reaalsuses?)...räägin siis väiksest ruumist)Lihtne ju,et ruumis kõik surnud.
Tasub vähem filme uskuda ja uuri, kui palju on granaadis lõhkeainet ja mis see kogus reaalselt võib teha

Offline Glatidoz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 194
  • Who dares Wins
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #18 on: December 03, 2017, 23:07:53 »
Siin on seda päris palju lahatud. See pisike mereröövli pauk on ilm ja maa siseruumidesse. Kuule/herneid laiali muidugi ei löö. Kahjuks aga propageeritakse teatud isikute poolt(arvestades, mis hinnaga müüvad ja mis hinnaga need Poolas on, siis ei imesta sellist käitumist) neid suuri 21g pauke, mis on suht jaburdus.
Aga kui mäng toimub maastikul? Olen nõus et toas on tõesti natuke liiast, aga maastikul on pauk üsna vaikne, eriti kui midagi ümber ei ole (teip, liim jms). Sellises olukorras on minu meelest normlaane vahe palja pauguka ja taginn vahel.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #19 on: December 03, 2017, 23:19:14 »
Viskad granaadi ruumi..... üks saab tabamuse ja teine ei?(reaalsuses?)...räägin siis väiksest ruumist)Lihtne ju,et ruumis kõik surnud.
Tasub vähem filme uskuda ja uuri, kui palju on granaadis lõhkeainet ja mis see kogus reaalselt võib teha

Seda pigem ütleks sulle,et vaata vähem filme!Mine tuppa kuhu visatakse granaat ja müts maha kui sealt välja jalutad(nii on filmides).

Offline Glatidoz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 194
  • Who dares Wins
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #20 on: December 03, 2017, 23:23:37 »
Oleneb toast ja granaadist. Ründe- ja kaitsegranaadil on suur vahe. Selle loogika järgi mis päris maailmas on, ei minda kunagi granaadile tuppa iisegi järgi, kuna see on liiga tolmu täis, et seal toas midagi näeks. Softi ei saa nii täpselt võrrelda päris maailmaga.

ASH

  • Guest
Re: Pürotehnika
« Reply #21 on: December 03, 2017, 23:33:14 »
kas sa tõesti tunned, et sa oled õige inimene sellel teemal rääkima (reaalsusest) ? mis on sinu kogemused või väljaõpe selle koha pealt ?
softi saab võrrelda ja reeglid teha täpselt sellised nagu me ise soovime .

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #22 on: December 03, 2017, 23:42:36 »
Siin on seda päris palju lahatud. See pisike mereröövli pauk on ilm ja maa siseruumidesse. Kuule/herneid laiali muidugi ei löö. Kahjuks aga propageeritakse teatud isikute poolt(arvestades, mis hinnaga müüvad ja mis hinnaga need Poolas on, siis ei imesta sellist käitumist) neid suuri 21g pauke, mis on suht jaburdus.
Aga kui mäng toimub maastikul? Olen nõus et toas on tõesti natuke liiast, aga maastikul on pauk üsna vaikne, eriti kui midagi ümber ei ole (teip, liim jms). Sellises olukorras on minu meelest normlaane vahe palja pauguka ja taginn vahel.
21g on isegi väljas suht karm.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #23 on: December 03, 2017, 23:51:58 »
kas sa tõesti tunned, et sa oled õige inimene sellel teemal rääkima (reaalsusest) ? mis on sinu kogemused või väljaõpe selle koha pealt ?
softi saab võrrelda ja reeglid teha täpselt sellised nagu me ise soovime .
Minul kahjuks tavaline ajateenistus läbitud ja saime ka granaati visata.Aga eks mulle siis valetati kui räägiti granaatidest.Ja eks ka need kes aastaid igraagis olnud ehk need ka siis mulle luisanud.Nüüd Ash näita mulle lause kus ma olen öelnud,et ei tohi või hakkake muutma reegleid oma  mängudes.Minupärast loopige yksteist millega iganes!!!!Ma kysisin et milleks on neid vaja?Kui sa küsimusest aru ei saa siis loe teema algusest uuesti!Ja samas võid ju kirjutada oma militaarsest taustast!Sa suht igas teemas sõna võtnud siis peaks midagi vägevat sul olema????

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #24 on: December 04, 2017, 02:05:41 »
Ma arvan, et ASH pidas silmas väljaõpet pürotehnika osas..

Ja miks on vaja asja jaburaks ajada mingite "iraagi kogemuste" ja ma ei tea millega veel, me mängime mängu ja ennekõike muretseme üksteise tervise oma enda naha pärast, kui keegi viga peaks saama ja asja kuskile edasi kaebama.

Isiklikult üritan kasutada maksimaalselt sertifitseeritud tooteid või kui ei raatsi 7euri ühe liti alla magama panna, siis jätan viskamata.




ASH

  • Guest
Re: Pürotehnika
« Reply #25 on: December 04, 2017, 03:03:06 »
kas sa tõesti tunned, et sa oled õige inimene sellel teemal rääkima (reaalsusest) ? mis on sinu kogemused või väljaõpe selle koha pealt ?
softi saab võrrelda ja reeglid teha täpselt sellised nagu me ise soovime .
Minul kahjuks tavaline ajateenistus läbitud ja saime ka granaati visata.Aga eks mulle siis valetati kui räägiti granaatidest.Ja eks ka need kes aastaid igraagis olnud ehk need ka siis mulle luisanud.Nüüd Ash näita mulle lause kus ma olen öelnud,et ei tohi või hakkake muutma reegleid oma  mängudes.Minupärast loopige yksteist millega iganes!!!!Ma kysisin et milleks on neid vaja?Kui sa küsimusest aru ei saa siis loe teema algusest uuesti!Ja samas võid ju kirjutada oma militaarsest taustast!Sa suht igas teemas sõna võtnud siis peaks midagi vägevat sul olema????

Minu teadmised selles vallas on piisavad, teadmaks mida teeb fugassgranaadi lööklaine inimorganismile .
Tore muidugi, et teil granaate visati, meil siin eestis heidetakse .
Ei mõistnud mis Sul arusaaamatuks jäi. Mul jäi kogu su postitus arusamatuks ? Või mis nüüd hambusse jäi ?

aga lugesin teema uuesti läbi ja jääb mulje, et postitus postituselt läheb ots kõigil järjest enam käest ja nii see pihta jälle hakkabki .... :D
Soovitan sul ka nüüd uuesti kogu teema läbi lugeda

Endiselt leian, et ei ole normaalne, et mängijatel on spordikotitäis väikseid paugukaid mängul kaasas , sissemähitult või mitte aga lähevad granaadina arvesse.

« Last Edit: December 04, 2017, 03:16:30 by ASH »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #26 on: December 04, 2017, 08:18:46 »
Anna andeks Ash....me ka heitsime!Minujaoks teema lõppend.Tänud kaasa rääkimast!

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #27 on: December 04, 2017, 10:33:10 »
Kui rääkida airsofti seosetest reaalsusega, siis paratamatult tulevad mängu kellegi reaalsed kogemused missioonidelt. Näitena võib tuua juhtumi afgaanist, kus mingis hurtsikus oli paar rätipead, sisse visati üle kümne granaadi, tulistamine hurtsikust välja jätkus pärast seda. Nii et erinevatel inimestel on erinevad kogemused, aga kindlalt mina ei väidaks, et granaat toas tapab kõik maha. Filmides lendab kõigele lisaks veel majal katus pealt ka ära.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #28 on: December 05, 2017, 11:56:53 »
 Lisaks siia mõned näpunäited... Mängukorraldaja reegel. 1-2 granaati mängu jooksul maksimaalselt(siia juurde kuulub ausus). Kui tekkib kahtlus, et kasutatakse rohkem inimese peale, automaatselt granaadid mängus keelatud... Paar korda nii mängida ja hakatakse reeglist kinni pidama.
 Teine asi, enne mängu näidatakse mängukorraldajale omavalmistatud granaadid ette(siia juurde kuulub ausus). Kui tekkib kahtlus, et granaat ohtlik, ei lubata. Olenevalt mängu asukohast ja iseloomust granaadid kas on lubatud või ei.

Parimat
Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #29 on: December 05, 2017, 14:01:24 »
Minu poolest võiks jääda suurematel mängudel korraldaja öelda kas ja milliseid granaate kasutada ja see info võiks tulla enne mängu. Reeglites kirjas, kas ise tehtud on lubatud või ei, mitte kohapealne otsus.

Kes ei usalda võõraste kokku keevitatud paugukaid teavad mängult eemale jääda. Ise pooldaks pigem originaal tooteid ja neid ka mitte meeletus koguses.

Oma tuttavatega on muidugi kõigil vabavoli, teha kasvõi õhupüssidega 10 sammu pealt koos suitsugranaadi ja molotovi kokteiliga.